Mavi-Banner

Gönderen Konu: Bugün 14 Mart  (Okunma sayısı 463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
Bugün 14 Mart
« : Mart 14, 2018, 12:20:51 ÖÖ »
Arkadaşlar bu sabah yine rutin kontrolüme gidip ilacımı yazdırıyor olacağım. Ne tesadüf ki Tıp Bayramına denk geldi ve bugünün anlam ve önemini hani unutanlar olursa hatırlatmak isterim.

Yaşama tutunmamızda büyük pay sahibi olan doktorlarımızı unutmayalım. Bazen onları kızdırıyor olabiliriz, bazen biz onlara kızıyor olabiliriz ama nihayetinde çok kutsal bir görevi yerine getirdiklerine inanıyorum. Kalp krizi geçirip kurtaramadığı bir hastanın ardından sanki kendi yakınıymış gibi göz yaşı dökenini de gördüm, ileri evresindeki bir kanser hastasına hayat enerjisi vermek için çırpınanını da. Düşününce aslında ne kadar riskli, sorumluluk gerektiren ve zor bir meslek. Bazılarımız doktorlarımızın burada ne kadar anlayışlı ve yardımsever olduğunu söylüyor ve bir kısmımız cep telefonlarına dahi ulaşıp yardıma ihtiyacımız olduğunda soru soruyoruz. Sonuç olarak, onların da bizim gibi birer insan, anne, baba, arkadaş, eş olduğunu unutmayalım yaptıkları fedakarlıklara karşılık bugün onlara en azından bir teşekkür ederek kalplerini kazanmaya çalışalım derim.

''halk içinde mûteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhât gibi''

sözünün muhattabı tüm hekimlerimizin tıp bayramını kutlar her birine şeker gibi bir bayram dilerim.

« Son Düzenleme: Mart 14, 2018, 12:23:51 ÖÖ Gönderen: Taurus »

Kullanıcı teşekkür etti: Mavera, can_can, hk, Penthos, Pappie

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Bugün 14 Mart
« Yanıtla #1 : Mart 14, 2018, 08:16:39 ÖÖ »
elbetteki iyi doktorlar var..ama ben 2017 ağustos ayında tanıyı aldığım hastanedeki cildiye doktorunun bana olan tavrını gördükten sonra hepsi için iyi şeyler söyleyemeyeceğim..

hadi isminide vereyim vital hastanesinde kanımda hiv görülünce ,benden testleri yaptırmamı isteyen bayan cildiye uzmanı dr.un yanına gittim..kadın bana öyle bi davrandıki sanırsın havadan hiv bulaşıyor...böyle ciddi bi durumda bana iki kelime ile açıklama yapmak yerine tavuk gibi kış kış sepetledi beni odasından..sen lepra hastanesine git burda sana yapacak bişey yok dedi...ben tabi ne hiv ne aids hiç bilmediğim konular..bide kadının bana olan tavrını görünce başımdan aşağı kaynar sular döküldü...ayaklarımın bağı çözülmüş son bi güçle kadına bişey sorayım dedim, kadın çantasını alıp çıktı gitti iyimi?

şimdi ben bu insan müsveddesine nasıl iyi gözle bakabilirim...kadının bana yaptığı muameleyi herhalde ömrüm boyunca unutmam..labarutardaki genç laborantlar sağolsunlar beni teselli etmeye çalışıyorken bi uzman hekimin aşağılarcasına muamelesi acı verdi o gün bana...

eminimimki sağlık sektöründe işini severek yapan,yaptığı işin önemini kavramış, fedakar doktorlar olduğu gibi dini imanı para olmuş, hastaya müşteri gözü ile bakan, duygusuz,halden anlamayan hekimlerde mevcut...

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mart 14, 2018, 08:56:57 ÖÖ »
@bedevi hekimlerimiz marstan gelmedi. Toplumun her kesiminde olabileceği gibi hekimler arasında da bahsettiğin türde insanlar olabilir ama bugün 14 Mart ve böyle insanları anımsamak yerine daha olumlu şeyler hatıra getirmeliyiz.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mart 14, 2018, 09:09:17 ÖÖ »
@bedevi hekimlerimiz marstan gelmedi. Toplumun her kesiminde olabileceği gibi hekimler arasında da bahsettiğin türde insanlar olabilir ama bugün 14 Mart ve böyle insanları anımsamak yerine daha olumlu şeyler hatıra getirmeliyiz.

her mesleğin içinde iyisi vede kötüsü var...misal şu an tedavi aldığım enfeksiyon uzmanım dünya iyisi..ama ne yazikki bu mesleğin içinde hekimliğin yakışmadığı insanlarda mevcut..

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #4 : Mart 14, 2018, 11:15:46 ÖÖ »
elbette görevini layığı ile yapan tüm bilim ve tıp insanlarına minnettarız, onlar sayesinde hastalıkları yenip sağlıklı bi hayat sürebiliyoruz. Tabii ki taktiri ilahi dediğimiz durumlarda oluyo, olmakta zorunda.
Su gibi berrak yeni bi hayat.

rainbow

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 14, 2018, 01:29:42 ÖS »
@bedevi üzüldüm sana karsı böyle bir davranış sergilenmesine....bende agustos 2017 de cildiye doktorunda tanı aldım benzer bır yonumuz var bu ilginç geldi bana :D benım kı ist değildi tabii memleketimdeydi...biraz sert bir doktordu ama bana gereklı acıklamaları yaptı sağolsun bişey dıyemem bana kötü de davranmadı..

Kullanıcı teşekkür etti: bedevi, Pappie

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Mart 14, 2018, 03:13:42 ÖS »
@bedevi üzüldüm sana karsı böyle bir davranış sergilenmesine....bende agustos 2017 de cildiye doktorunda tanı aldım benzer bır yonumuz var bu ilginç geldi bana :D benım kı ist değildi tabii memleketimdeydi...biraz sert bir doktordu ama bana gereklı acıklamaları yaptı sağolsun bişey dıyemem bana kötü de davranmadı..

valla rainbow kardeşim kadının bana davranışı doktorluk mesleğini bi kenara bırak, insanlığa yakışmayacak şekilde idi..
herhalde ömrümün sonuna kadar uğradığım bu davranışı unutamam...benim yerimde bi başkası olsa belkide intihar edebilirdi..senin karşına hiv tanısını 5 dakka önce almış birisi geliyor..sen odana bile sokmuyosun...kapıdan sen lepraya git...burada sana yapılacak bişey yok diyorsun..sonrada çantanı alıp dışarı çıkıyorsun..peşinden öyle bakakaldım.

ben demiyorumki bana çay söyle..karşına oturt.bilgi verde demiyorum...ama kardeşim yeni tanı almış birine 2-3 cümleyle bi açıklama yapılmazmı...teskin edici şekilde konuşulamazmı..bak tıp ilerledi...hiv artık tedavi edilebiliyor işin ucunda artık ölüm yok demek bu kadarmı zor arkadaş...şimdi ben bu kadını tıp bayramını nasıl kutlayayım..

ama daha sonra tedavi için gittiğim cerrahpaşanın ve koç hastanesinin hastaya yaklaşımları çok iyiydi..

bende işini severek yapan, hastaya müşteri gözü bakmayan,halden anlayan, anlayışlı , bu hastadan nasıl en fazla parayı kazababilirim hangi gereksiz tahlilleri  isteyeyimde  döner sermayeye para kazandırayım diye düşünmeyen bütün sağlık çalışanlarının tıp bayramlarını kutlarım...

Air

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 14, 2018, 03:46:44 ÖS »
Bugün psikiyatri Dr. Muyyanem vardı 3 senedir giderim her 6 ay da bir Dr. Desiyor bugun ki Dr.bana bu10 seneni iideğerlendir filan filan dedi bi garip oldum herlde sizin ilk hiv hastanız benım dedim bozlu Yooo dedi ama ben yemedim😎hiv ii bilen çok ii Dr. Larda var bogle Dr. Larda var .alıştım artık.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mart 14, 2018, 07:56:50 ÖS »
Selam @bedevi sizin şansızlık bu olsa gerek ama sizin karşınıza çıkan kişinin ünvanı pek önemli değil cehalet geçicidir ama sizde bilirsiniz ki eşşeklik bakidir.
Bende daha tani almadan üç beş cibanla belirti vermiş meger hiv. Hatta pozifif eliza sonucum sonrası iki kez  westernblot negatif geldi ama bezmialem cildiyedeki yanılmıyorsan dilek  hoca beni oturtup elindeki doku tahlil sonuçlarıyla ne yazıkki pozitif olmam gerektirdiğini fazla sevinmemem ve pozitif olmanın tedavisi olan bir hastalık olduğunu benden daha çok üzülerek bana izah etmişti.
Kişiden kişiye bilgide meslekte insanlıkta farklılık gösteriyor kimi ademoğluna 2 beden büyük geliyor insanlık.
Bu vesileyle bezmialem deki doc.dr dilek hocam hasekideki enfeksiyon doktorum ayşegül inci hocam yine hasekideki ilk pozitif westernblot sonucumu bana naif bir şekilde söyleyen doc.dr. filiz hocam  olmak üzere tüm tıp dünyasındaki cefakâr emektarlarına minnetlerimi sunuyorum.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

Kullanıcı teşekkür etti: bedevi, hk, Pappie

mehmet123

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Mart 16, 2018, 03:04:56 ÖÖ »
Çok doğru

Died

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mart 16, 2018, 10:56:53 ÖS »
@Penthos Yazında algilayamadigim bazı noktalar var kardeşim. İki defa Western Blot negatif geldi demişsin öyleyse sana nasıl tanı kondu? Bildiğim kadarıyla bu konuda son sözü söyleyen test Western blottur. Açıklayabilir misin bunu bizlere?

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mart 17, 2018, 07:04:21 ÖÖ »
@Penthos Yazında algilayamadigim bazı noktalar var kardeşim. İki defa Western Blot negatif geldi demişsin öyleyse sana nasıl tanı kondu? Bildiğim kadarıyla bu konuda son sözü söyleyen test Western blottur. Açıklayabilir misin bunu bizlere?

@Died  selamlar
Yazmışım aslında ama dikkatinizden kaçtı sanırım hasekideki doc.dr. Filiz hanım ilk pozitif westernblot sonucumu naif bir şekilde söyledi diye tabi akabinde de tedvim başladı.
Kısaca açıklamak gerekirse iki ayrı hastane yaklaşık iki hafta arayla Lerpa'ya pozitif eliza sonucu yolladı ikisindede Westernblot sonuçlarım negatif geldi ve tekrarlandı ikinci çalışılan örnekler pozitif gelincede tedavim başladı.
Umarım bu seferki yazdıklarım açıklayıcı olup ALGILAnmıştır :)

Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)