Mavi-Banner

Gönderen Konu: Latent hücreler hakkinda arastirma  (Okunma sayısı 535 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wulfwulf

• Katılımcı Üye
  • *
Latent hücreler hakkinda arastirma
« : Mart 06, 2018, 03:21:26 ÖS »
University of California'da latent hücreler hakkinda bir arastirma yapilmis. Eger yanlis anlamadiysam, arastirmacilar latent hücrelerde basarisiz RNA kalintilarina ulasmis. Yani virüs cogalmaya calisip beceremiyor, aslinda kurnaz degil tam tersine gerizekali ve RNA transkripsiyonunu tamamlayamayip bozuk RNA parcalari saliyor. Bu da hücrede herhangi bir etki yaratmiyor ve vücut bu hücreyi bir tehdit olarak görmüyor. Kisi ilac tedavisini biraktiginda bu latent hücrelerden yalnizca 1 tanesi bile bu transkripsiyonu basariyla tamamlarsa, virüs tekrar cogalmaya basliyor. Buraya kadar zaten az cok biliniyordu.

Arastirmanin sonuclarina göre, latent hücrelerdeki bu gerizekali virüslerin transkripsiyonunu tamamlatici ilaclar gelistirerek virüsü aktive edip ART ile öldürmek bir yöntem olabilir deniliyor. Yani bildigin beceriksiz virüse cogalmasini saglayacak yöntemi biz ögretip sonra öldürecegiz. ;D Arastirma yeni mi emin degilim ama haber dün yayinlandigi icin güncel oldugunu düsündüm.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/health/article-5464459/Research-sheds-light-HIV-virus-hides-treatments.html
Tani: 08.05.2017 - Ilac: Triumeq
-------------------------------------------
CD4: 472, RNA: 108000 - 01.06.2017
CD4: 605, RNA: 144 - 06.07.2017 :)
CD4: 635, RNA: Undetectable - 05.10.2017 :D
CD4: 645, RNA: Undetectable - 08.01.2018
CD4: 625, RNA: Undetectable - 12.04.2018

Died

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Latent hücreler hakkinda arastirma
« Yanıtla #1 : Mart 06, 2018, 07:07:15 ÖS »
Yıllardır hep şöyle oldu, böyle oldu, şöyleydi de böyleydi de ama elde var sıfır :( bir türlü şunun kesin tedavisini bulamadılar gitti aradan 30 seneden fazla geçti bu virüs tespit edileli :( offf bulamiycaklar ya şunun tedavisini umudumu yitirmek istemiyorum ama azalıyor gitgide

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #2 : Mart 07, 2018, 01:53:29 ÖÖ »
Ben 2020li yıllarda buluncağını düşünüyorum.  Ayrıca hep diyoruz, blipler zararsız ve anlık diye, bu paylaşımda bilimsel ıspatı oldu.. Kesin kür çıkana kadar, karamsarlık yaşıcak konumda insanlar değiliz, devamlı yenilenen tedavi seçenekleri var. Aşılı tedavi seçenekleride kapıda, yani ah vah etmek bu durumda gereksiz
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Kullanıcı teşekkür etti: Aydınlıktakiyolcu, Penthos, Pappie

Air

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 07, 2018, 02:19:04 ÖS »
Beril 👏👏👏👏

Kullanıcı teşekkür etti: TransBeril

Alp216

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 07, 2018, 10:09:51 ÖS »
@TransBeril pozitif yorumların için çok çok çok teşekkür ediyorum. Umutsuz olmamak gerek hep umutlu olmak gerek çalışmalar elbet başarı ile sonuçlanacaktır.
Bir de bu gibi çalışmalar ve araştırmalar ülkemizde olöadığı için hep yabancı dil forum ve sitelerde anlatılıyor. İngilizcesi olan arkadaşlardan bize tercüme yapsın ve bilgi versinler lütfen..... 🙏🏻

Kullanıcı teşekkür etti: TransBeril

okomka

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 07, 2018, 11:42:58 ÖS »
Arkadaşlar Tanı almadan öncede dünyadaki siyasi gelişmeleri yakından inceleyen biri olarak tam kürün çıkmasıda bana göre kesinlikle siyasi bir durum.Kısaca şöyle özetleyeyim çok ünlü bir çikolata markasının aynı zamanda diyabetler için ilaç üretmesi gibi.Ve şuan tam yeni dünya düzeninin kurulum aşamasının tam ortasındayız.Hastalığın başı çektiği Afrika da bazı güçlerin bunları kullandığını zannediyorum ve sanırım Türkiye bu konuda kesinlikle duyarsız kaldığını düşünmüyorum bu konudaki haberleri alamamızın sebebide malumunuz önyargı.Geçmiş zamanda düşen Amsterdam uçağında da kür için çalışan bilim adamlarının öldüğü komplo teoriler arasında.İstenilse tam kürün bulunabileceğine inanıyorum sadece sanırım ağırdan alıyorlar.