Mavi-Banner

Gönderen Konu: Bulaş yolu  (Okunma sayısı 329 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ibrahim_tr

• Ziyaretçi
Bulaş yolu
« : Mart 02, 2018, 07:30:36 ÖS »
Arkadaşlar merhaba hiv pozitifim. Hiv rna negatifim tanıyı aldığımda viral yüküm oldukça düşüktü. Tedavimde gayet iyi gidiyor.

Yanlız 1 hafta önce bir bayanla ilişkim oldu kondom kullandım fakat boşaldıktan sonra içinden çıkarken prezervatif bayanın vajinasında kaldı hemen farkettik baktık ki spermler prezervatiften taşmış poposuna vs gelmiş yatağa düşmüş ordan da tabi bu esnada vajinasına da gelme ihtimali çok yüksek.

Artık hamilelik durumunu geçtim hiv bulaşmış olur mu? Çok korkuyorum napacağım? Kendime kızıyorum sürekli.

Hiv rna negatif olan bilmem kaç cinsel birliktelik olmuş korunmasız hiç bulaş gerçekleşmemiş gibi makaleler okudum dernek sayfalarında doğru mudur? Güvenebilir miyim ? İçim içimi yiyor

yalnız

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Bulaş yolu
« Yanıtla #1 : Mart 02, 2018, 07:57:42 ÖS »
Öncelikle sakin olmalısın @ibrahim_tr

Viral yük negatif iken bazı hekimler çocuk isteyen bireylere korunmasız ilişkiye girebileceğini, bazıları ise bu durumun çok tehlikeli olacağını ve hiv ile enfekte olunabileceğini söylüyor.
Fakat bazen viral yük blip dediğimiz ani yükselmelere denk gelebiliyor ve biz blip döneminde olduğunu anlayamıyoruz.  Ve bu döneminde bulaşı olasılığı biraz daha artmış oluyor. Büyük ihtimal doktorlar bu yüzden istemiyorlar.  Ve bu yüzden bazı hekimler ikiye bölünmüş durumda isteyenler ve istemeyenler  olarak...
Birlikte olduğunu kişinin senin hiv pozitif olduğundan haberi var mı?  Eğer yoksa bence onunla konuşup test olmasını isteyebilirsin.
Çünkü ne kadar yorum yaparsak yapalım test olmadan hiçbir şey hakkında kesin bir sonuca varamayız. En iyisi karşındakine bunu bir şekilde anlatman olacaktır @ibrahim_tr

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
Ynt: Bulaş yolu
« Yanıtla #2 : Mart 02, 2018, 11:50:45 ÖS »
Blip konusu anlık birşey, rezervuarlardan yeni virüsler çıkıp kana karışıyo.. Kanda da ilacın etken maddesi olduğundan kısa süre içinde yok oluyolar. Vücut sıvılarına yayılmasına fırsat kalmıyo yani, öyle olsadı binlerce korunmasız ilişkide bulaş görülürdü. Uzmanlar, blipteki virüslerin sersem ve işe yaramaz çürükler olduğunu söylüyo.. Korunmasız yapmayın diyen doktorlar, sorumluluk almak istemediği için diyolar. Korunmama kararı çift arasında alıncak birşeydir, 3.şahıslara laf etmek düşmez

Yaşadığın olayda rna negatifken bulaş olmucağını düşünüyorum, içini ferah tut.. Çok kasvetlenirsen bi şekilde test olmasını sağlarsın

Not: Yapılan araştırmalara göre, tedavi gören pozitiflerin %20-60 arası blip yaşamaktadır. Bunların 3/1 i ise tekrarlayan blip yaşamaktadır. Bilimsel olarak blip oranı bu şekilde
« Son Düzenleme: Mart 03, 2018, 12:02:02 ÖÖ Gönderen: TransBeril »
Su gibi berrak yeni bi hayat.