Mavi-Banner

Gönderen Konu: Bilinçsizlik devam ettikçe HIV'in yayılması engellenemeyecek!  (Okunma sayısı 643 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
20 yaşındayım, birkaç ay önce tanı aldım. Bunun için çok gencim diye hayıflanmıştım tanıyı aldığımda. Tamamen benim bilinçsizliğim çünkü;kafamda şu düşüncesizlik vardı 'Türkiye'de HIV + birey sayısı çok az, nereden beni bulacak da bana bulaşacak bu küçük şehirde'. Ne kadar da yanılmışım. Aynı zamanda prezervatifin pahalı olduğunu düşünerek almaya üşenirdim ama bir sürü gereksiz ıvır zıvıra para dökerdim. Şuan milyar değerinde olsaymışta alsaymışım diye düşünüyorum. Fakat malesef ki tek böyle düşünüp korunmayan, bilinçsiz ben değilim. Özellikle eşcinsel ilişkilerde korunma çok ama çok az düzeyde. İnsanlar bu konuda yetersiz düzeyde bilgi sahibi. Bana bilinçli veya bilinçsiz bulaştıran kişi aynı şekilde bulaştırmaya devam ediyor olabilir. Çünkü ben korunmadıysam o da bunu tercih etmedi. Ben tanı almasaydım belki şuan HIV + olduğumu bilmeden bulaştırmaya devam edecektim. Bu yüzden düzenli testler yapılmalı ve korunulmalı!

mehmet0909

• Ziyaretçi
Ynt: Bilinçsizlik devam ettikçe HIV'in yayılması engellenemeyecek!
« Yanıtla #1 : Temmuz 12, 2016, 09:19:12 ÖS »
Çok çok önemli bir noktaya değinmişsin dostum en önemlisi de kendi yaşamış olduğun bir tecrübe.Inşallah diğer arkadaşlar bundan bir ders çıkarır ve böyle istenmeyen durumlar yaşanmaz.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #2 : Temmuz 12, 2016, 10:09:46 ÖS »
bir hiv pozitif zaten  bunu  bile  bile  korunmasız  ilişki yaşıyorsa  ve tedavide  olmuyorsa  tez  vakitte  tahtalı  köye  gitsin, hiç iyi niyetli olamayacagım.İnsan  evladı  olan  bunu  yapmaz >:(
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Temmuz 13, 2016, 08:15:09 ÖÖ »
Merhaba hoşgeldin naber?

Çok haklısın. Tanıdığım sevdiğim bir oğlan var beni de biliyor
Korun korunn diye dilimde tüy bitti
Al işte geçen gün gene evde yokmş çıkıp almaya üşenmiş öylecene şeyetmiş

Başka bir oğlan daha var o da 'amaan bulaşırsa sen gibi bi hap içer yaşarım' diyor her çağıranın evine gidiyor

Öffffffff diyorum bi sinirleniyorum. Valla tıpa taktırcam totolarına.
Neyse boşver çay koydum içer min?
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Temmuz 13, 2016, 08:25:43 ÖÖ »
Bu sabah Best fm haberlerde Türkiye'de Hiv virüsü vaka sayısının arttığına ilişkin haber yapıldı arkadaşlar. Normalde bu haberler 1 Aralık öncesi gündeme gelirdi.