Mavi-Banner

Gönderen Konu: Aklımdaki Sorular  (Okunma sayısı 1418 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Aklımdaki Sorular
« Yanıtla #30 : Şubat 01, 2018, 02:56:53 ÖÖ »
@logitech .  Arkadasim, su an icinde bulundugun psikolojiyi ve hissetiklerini cok iyi anliyorum..
bende ilk tani döneminde ayni karmasik ve sikintili duygular icinde idim , ama merak etme zamanla bilgilendikce duzeliyor...

Evet hayatin bir miktar degisecek, ama bu kotu olacak anlamina gelmez, daha kontrollu ve dikkatli olacaksin Hepsi bu...

Hiv Virüsü karmasik davranan bir virus  ve dolayli olarak vucudun herhangi bir yerinde problem olmusturma potansiyeli var.

Aslinda bu hastaliklari direk kendisi yapmiyor sadece hizla cogalarak vucudun direncini dusuruyor ve Boylece vucudumuzda bekleyen potansiyel hastaliklarin ortaya cikmasina sebebiyet veriyor.
Her insanin vucut yapisi ve risk faktorleri farklidir bu yuzden hiv enfeksiyonu sonrasi her insanin en zayif noktasinda kendini gosteriyor.
Normalde vucudun baskilayip hastalik olmasina izin vermedigi icin bas gosteremeyen bir takim hastaliklar firsattan istifade edip ortaya cikiveriyor...
Bu yuzden bu forumda da gordugun gibi farkli farkli sikintisi olan arkadaslarimiz var.

Ancak hiv ilac tedavimiz ile negatife veya tespit edilemeyen seviyeye geldiginde bu problemlerden de daha kolay kurtulunuyor. ( Bazi durumlarda gerekli ilave ilac tedavisi ile Bazi durumlarda ise bir sure sonra vucut kendi kendini toparliyor)

AMA erken tani almis ve hemen tedavisine baslamis olan , Virüsün cogalip vucudu cok fazla etkileyemedigi arkadaslarimizda ise bu tur firsatci Hastalıklar pek gorulmuyor..
ve hiv virusu saptanamaz duzeyde kaldigi  surece de diger hastalik riskleri hiv tasimayan kisilerle  genelde ayni oluyor

Her durumda, hiv virusu uygun ilac tedavisi ile tespit edilemez olunca, hayatin yavas yavas normale donuyor.. dolayisi ile karamsarliga gerek yok.. sadece tedavine ve etkilesimlerine dikkat et yeter.

Cildinde olustugunu soyledigin puruzler hiv kaynakli olabilir, ama merak etme ilac tedavine baslayip virusu baskilayinca duzelecek, buna benzer sikinti yasayip, tedavi sonrasi duzelen bir cok Arkadasimiz var.

Diger soruna  gelirsek; suan gunumuz ilaclari cok daha guclu ve virusu hizla baskiliyorlar, ayrica merak etme  zaman zaman yeni ilaclar piyasaya cikiyor ve Eskisinden daha iyi sekilde tedavi imkani veriyor.

Suan senin yapman gereken tek sey var, bir an once ilac tedavine baslaman. Goreceksin her sey yoluna girecek.
Saglik ile ilgili pek sorunun kalmayacak merak etme,

Yine Kafana takilan sormak istedigin bir sey olursa buradan sor,  biz birbirimize destek icin bu forumdayiz.
« Son Düzenleme: Şubat 01, 2018, 03:07:10 ÖÖ Gönderen: hk »

Kullanıcı teşekkür etti: newlife2018

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #31 : Şubat 01, 2018, 07:31:20 ÖÖ »
İlk başta böyle korkuların endişelerin olması normal. Ama yaşadıkca ve tedaviyle iyi sonuçlar aldıkça göreceksin sorun olmadığını. Günümüz ilaçları çok etkili ve güçlü, ilaç aksatılmadıkça bir gün işe yaramamaları beklenmiyor. Ancak ilaç aksatılırsa direnç gelişebilir.

Cildindeki pürüzler stres kaynaklı da olabilir ben de tanı aldığım zaman yuvarlak ortası boş halkalar şeklinde küçük küçük kırmızı döküntülerim olmuştu. Çok şaşırmış ve korkmuştum cildiyeye gittiğimde değişik bir isim söylemişti şimdi aklımda değil, stresten çıkarmış. E doğal olarak ömrümde hiç olmadığım kadar stres yaşamıştım. Sonra geçmişti.

Şu anda başka hiç bir şey düşünemiyor olabilrisin hiv ile yatıp kalkarsın hep en kötü olasılıkları düşünürsün...hepsini yaşadık biz de. Korkma. Bir an önce druna git ve tedavi başlamak için gerekenleri yap gerekenleri yapınca bile psikolojik olarak rahatlamaya başlayacaksın. Çok acaip, garip, korkunç, kabus gibi, umutsuz bir durumda değilsin. Bir hastalığın var. Tedavisini alacaksın. Senin gibi milyonlarca kişi var. Hepsi bu.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: newlife2018

logitech

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #32 : Şubat 01, 2018, 08:41:07 ÖÖ »
Destekleriniz için çok teşekkür ederim.
Aslında benim endişe yaşadığım konu şu. Bu virüsü ne kadardır taşıdığımı bilmediğim için ya çok eskiyse ve pek çok noktaya hasar bıraktıysa. Bunu bilmiyorum. Erken teşhis ise sıkıntı yok hemen başka hastalıklara sebep olmadan durduruluyor. Ama benim erken mi değil mi bilmiyorum dolayısı ile su an başka hastalıklar da başlamış olabilir. Bir de genetik olarak sanırım kronik hastalıklara yatkın bir biyolojim var. Hem anne hem baba kanser oldular. Dolayısı ile normal şartlarda bile riskli grupta iken hiv virüsü ile bunu iyice tetiklemiş oldum. Hani hiv virüsü taşımasam yine olabilirdim tabi ama yangına körükle gitmiş oldum.
Hadi kanser oldum diyelim bunu aileden gizleme şansım yok. Pozitif olma gibi tek ilaçla yürüyen bir tedavi yok. Bu sefer de pozitif olduğum ortaya çıkacak bunun stresi ayrı.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #33 : Şubat 01, 2018, 09:37:49 ÖÖ »
@logitech , merak etme şuan artık ne zaman bulaş olduğunun bir anlamı Yok senin için..
çünki artık tedavine başlıyorsun,
Yasın kaç bilmiyorum ?
ama doktorun senin için olabilecek potansiyel tüm hastalık riskleri işin gerekli tüm testleri yaptıracak bunu için ilk günlerde biraz koşuşturman olacak bir sürü kan testi, pdd testi, gerekli ise kemik testi bile yapılacak. Bu yapılan onlarca test sonucunda zaten olası bütün risklerine göre doktorun bir tedavi uygulayacak. Gerekli tüm aşıların yapılacak  Ve kendini daha iyi hissedeceksin.
Şimdiden bunları düşünüp moralini bozma strese girme  bence.. Herşeyin düzeldiğini göreceksin.
« Son Düzenleme: Şubat 01, 2018, 09:39:27 ÖÖ Gönderen: hk »

Kullanıcı teşekkür etti: logitech

logitech

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #34 : Şubat 20, 2018, 11:04:46 ÖS »
merhaba arkadaşlar.

sanırım 1 ay olmak üzere tanı alalı ve daha dosya açtırmak için bakırköye perşembe günü gideceğim.

yaptığım hata biliyorum ama kendimi bir türlü hazır hissedemedim :/

burdaki arkadaşlar Özlem Hanım veya Sevtap Hanım'ı tavsiye etmişlerdi. randevu sistemine girdiğimde 2 doktorun da ismi çıkmıyor.
acaba ayrıldılar mı halen ordalar mı ?

istanbuldan oılan arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #35 : Şubat 21, 2018, 10:49:57 ÖÖ »

@logitech , tedaviye baslamani geciktirmen  senin icin pek iyi degil , hemen baslamalisin. 
bakirkoyde ozlem ve  sevtap hanimlar  bildigim kadari ile devam ediyorlar. Ama Hiv hastalarinin randevu sistemi ayri, hiv  hastalarina bakan ayri bir  sekreter var  ve  randevunu o sekreteri araya**k  alacaksin.
ancak bildigim kadari ile  cok yogunlar  ve randevulari 15-20 gun sonraya  verebiliyorlar.
hemen arayip randevunu almalisin.

logitech

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Şubat 21, 2018, 11:38:39 ÖÖ »
Haklısın gitmem gerekiyor hemen. 15 20 gün randevu alamamak kötüymüş. Keşke sadece bizle ilgilenen dahiliye uzmanları olsa. Önce şahsen gidip dosya açtırmam sonra arayıp randevu almam gerekiyormuş sanırım. Gitmeden telefon açsam randevu verirler mi?  Bir de bu randevu bulamamak ilerde sorun yaratır mı ki. Başka bi hastaneye mi gitsem. İyice kafam karıştı

Mustafa123

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #37 : Şubat 21, 2018, 12:09:59 ÖS »
Merhaba abilerim yasım 21 supheli temas sonrası 35.gün test oldum 4.nesil negatif 55.gün test oldum 4.nesil negatif doktor degisme olmayacagını soyledi ama karnımın sag tarafinda agırya benzer birsey var ve sürekli gaz problemi yasıyorum vucudumdada kirmizi lekeler var dilde degisiklikler ve ben sunu düsünüyorum bu virisün kulucka süresi oldugu icin yani suanda kendini kesinlikle gizliyor bu bünyeden bünyeye degisiyor senin vucudun ne zaman virusu algilayip antikor ve antijen üretmeye baslarsa o zaman cikiyor kaninda rna pcr ye gelince kanda gizli oldugu icin biryere yerlesse bile bunu bilemezsin cok sinsi ve hizla yayilan bir virus bagisiklik sistemin zayifladigi anda yakalaniyor bence benim fikrim bu

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #38 : Şubat 21, 2018, 12:16:52 ÖS »

@logitech , ozlem ve  sevtap hanim zaten sadece  hiv  hastalari ile lgileniyorlar. ama hasta  sayisi cok ve bu yuzden yogunluk var.

zaten randevu icin gitmene  gerek yok ,  telefon ile randevu alacaksin. sonra randevuna  aldigin western Blot dogrulama  testi ile birlikter  gidince  doktorun senin dosyani direk acacak.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #39 : Şubat 21, 2018, 01:40:35 ÖS »
Merhaba abilerim yasım 21 supheli temas sonrası 35.gün test oldum 4.nesil negatif 55.gün test oldum 4.nesil negatif doktor degisme olmayacagını soyledi ama karnımın sag tarafinda agırya benzer birsey var ve sürekli gaz problemi yasıyorum vucudumdada kirmizi lekeler var dilde degisiklikler ve ben sunu düsünüyorum bu virisün kulucka süresi oldugu icin yani suanda kendini kesinlikle gizliyor bu bünyeden bünyeye degisiyor senin vucudun ne zaman virusu algilayip antikor ve antijen üretmeye baslarsa o zaman cikiyor kaninda rna pcr ye gelince kanda gizli oldugu icin biryere yerlesse bile bunu bilemezsin cok sinsi ve hizla yayilan bir virus bagisiklik sistemin zayifladigi anda yakalaniyor bence benim fikrim bu
Olduğun testte sonucu kesine yakındır. Kafan rahatlamadıysa 90.gün de ol ve bir daha kurcalama bu konuyu. Bahsettiğin şikayetler başka bir hastalık kaynaklı olabilir. Doktora görün. Hiv testin 4.nesil test 55.günde net sonuç verir zaten, korun bundan sonra mutlaka.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #40 : Şubat 21, 2018, 02:12:22 ÖS »
4. Nesil oldugunu soyledi ama sadece anti hiv yaziyor
P24 antijenine bakildimi bilmiyorum ki vucudumda degisiklikler oldugu icin kafama takiyorum

4.nesil testler arasında envayi çeşit marka var. Bunların içerisinde anjen antikor ayrı ayrı sonuç veren bikaç cihaz var sadece. Diğerleri tek sonuç verir. Hiv saklanıyo gizleniyo diye bişide yok, bu cehaletten kurtulun artık. Hiv akıllı bi canlı türü değil, ve sanıldığının aksine aşırı güçsüz bi virüs. Bu yüzden de olabildiğince çoğalmaya odaklı, gizlenmeye değil. Belirti dediğin senin kendi sağlık sorunun, büyük ihtimal OKB den kaynaklanıyo. Ya psikiyatri, ya da nerende sorun varsa onla ilgili dal polikliniğine gitmelisin
Su gibi berrak yeni bi hayat.

logitech

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #41 : Mart 13, 2018, 10:08:31 ÖS »
@Mavera  merhaba sizi rahatsız ediyorum ama size sormak istedim.

tanı alalı 1.5 ay oldu. artık gitmem gerekiyor hastaneye biliyorum. korkularımı bir nebze olsun atlattım.

sitede okumadığım başlık neredeyse kalmadı bir de size sormak istedim izninizle.

çok fazla hastanede yoğunluk olduğu söylenmiş. sizin tavsiyeniz nedir. nerden randevu alıp dosyamı açtırayım. önerebileceğiniz hastane 7 doktor var mı

teşekkürler

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #42 : Mart 14, 2018, 12:07:56 ÖÖ »
@Mavera  merhaba sizi rahatsız ediyorum ama size sormak istedim.

tanı alalı 1.5 ay oldu. artık gitmem gerekiyor hastaneye biliyorum. korkularımı bir nebze olsun atlattım.

sitede okumadığım başlık neredeyse kalmadı bir de size sormak istedim izninizle.

çok fazla hastanede yoğunluk olduğu söylenmiş. sizin tavsiyeniz nedir. nerden randevu alıp dosyamı açtırayım. önerebileceğiniz hastane 7 doktor var mı

teşekkürler

Daha öncede aynı şeyi sormuştun ve yardımcı olunmuştu sanırım. İstanbul avrupa yakası için Bakırköy, cerrahpaşa, okmeydanı , haseki yada Şişli etfalden hangisine istersen gidebilirsin. Devlet hastanelerinin tamamında yogunluk var ve uygun randevuya MHRS yada 182 den bakabilirsin. Genel olarak doktorlar hepsinde aynı ayar. Tahlilleri ister, ilaçları yazar, ve sorarsan cevap verir. O yüzden bir an önce sürekli gidebileceğin bir hastaneden randevu al ve tedavine başla.

logitech

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #43 : Mart 14, 2018, 08:04:57 ÖÖ »
evet sormuştum ama son açılan konular kafamı çok karıştırdı. Kimi numara ile demiş kimi arkadaş da mhrs. Mhrs 15 güne kadar gösteriyor tavsiye edilen doktorlara yer bulamıyorum zaten

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #44 : Mart 14, 2018, 08:48:23 ÖÖ »
0212 414 75 72
Sadi Konuk enfeksiyon polikliniği sadece tanı almış hiv hastalarına bakıyor (yani fobikler boşuna aramasın lütfen! Biz zor sıra buluyoruz artık.)
Ara oradaki sekreter hanımla konuş, en erken 1 ay sonrasına randevu verebiliyorlar çok yoğun ama ilk başlıyorsan yardımcı olabilirler mi bir sor.
« Son Düzenleme: Mart 14, 2018, 08:51:48 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie