Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv  (Okunma sayısı 865 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Hiv
« Yanıtla #15 : Ocak 21, 2018, 08:17:25 ÖS »
bence 1 yıl bekle dostum

anlattıkların bu şekildeyse pozitifsin

ve tekrar test yaptır.

3 gunde 5 gunde vs vs eğer hivsen çıkar diye birşeye ben inanmıyorum.

1 3 5 ay sonra test olduğun zaman bıle elisa testi negatif çıkan ınsanlar var 1 veya 2 yıl bile bence negatif cıkıyorsun testte

Şimdi ; Yok öyle bir şey saçmalama diyen arkadaslara cevabım şu an hazır

KİMSE KUSURA BAKMASINDA GERÇEK BU, PROFESOR SOYLEDI BUNU , BULAŞI OLDUĞU ZAMAN , EVET DEDİĞİNİZ GİBİ 1 2 3 GUN VEYA 1 AY 2 AYDA FALAN RNA A BAKILIP ANLASILIYOR DOĞRUDUR AMA, CİDDİ ANLAMDA DİYORUM BUNU, HERKESIN BÜNYESİ BİR DEĞİL

HİV İ KAPIP ANCAK 2 VEYA 3 YIL SONRA ELISA TESTINDE POZİTİFLİĞİ GÖRUNEN INSANLAR VAR

KANDIRMAYALIM KIMSEYI, VE KENDIMIZI...

Kullanıcı teşekkür etti: rekli35

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Ocak 21, 2018, 08:25:35 ÖS »
Yaptırdığın tüm testler negatif çıkmışsa negatif sindir. Yeniden test olmana gerek yok. Bundan sonra zaten korunursun

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #17 : Ocak 21, 2018, 09:26:11 ÖS »
yumurtayı kır, sürme bile. hemencecik geçer

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Ocak 21, 2018, 10:35:14 ÖS »
bence 1 yıl bekle dostum

ve tekrar test yaptır.

1 3 5 ay sonra test olduğun zaman bıle elisa testi negatif çıkan ınsanlar var 1 veya 2 yıl bile bence negatif cıkıyorsun testte

KİMSE KUSURA BAKMASINDA GERÇEK BU, PROFESOR SOYLEDI BUNU , BULAŞI OLDUĞU ZAMAN , EVET DEDİĞİNİZ GİBİ 1 2 3 GUN VEYA 1 AY 2 AYDA FALAN RNA A BAKILIP ANLASILIYOR DOĞRUDUR AMA, CİDDİ ANLAMDA DİYORUM BUNU, HERKESIN BÜNYESİ BİR DEĞİL

HİV İ KAPIP ANCAK 2 VEYA 3 YIL SONRA ELISA TESTINDE POZİTİFLİĞİ GÖRUNEN INSANLAR VAR

Böyle bir şey yok.
Hiv testlerinde uzun süre çıkmayan ama gerçek hiv pozitif sadece bir vaka görülmüş, araştırma olarak yayınlanmış. Bunun sebebi de doğuştan gelen çok ender bir bağışıklık bozukluğu olduğu görülmüş.

Normal insanlarda, yani insanların %99.99 unda hiv testleri, eğer hiv varsa, 1-2-3 vs. sene bulamamazlık yapmıyor. Hiv'in saklanması, bulunamaması, testlerden kaçması gibi bir şey yok. Aksini söyleyen profesör 'ya 2-3 senede bile çıkmıyo bazen, iyisi mi hep test olun' diyen profesör yanlış diyordur.

Stribild ile rifampisin öneren ve kişinin tedavisini tehlikeye atan profesörler de gördük bu sitedeki arkadaşlarımızdan.

Test süreleri ile ilgili tüm bilgiler burada var zaten:
http://hivveaids.net/index.php?topic=3143.0

Şimdi arkadaşımızın sorusunu daha önce neden onaylamadığımı anlamış olmasını diliyorum. Çünkü sorusunun cevabı yukarıdaki başlıkta var.
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2018, 10:36:57 ÖS Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

rekli35

• Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Ocak 21, 2018, 10:59:48 ÖS »
Cevaplarınız için teşekkür ederim.  Genvoya dışında herkes problem olmadığını söyledi.  Varsa da artık bu sitede yol gösteren moderatorlerimiz var bana da yardımcı olacağını zı umuyorum.  Çoluģa çocuğa bulaştıracam diye tereddüt üm var yoksa kafayı fazla takmayacam. Aylardır titizlikle jiletimi ve dis fırçamı saklıyor um.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #20 : Ocak 22, 2018, 11:22:26 ÖÖ »
Yapmayin allah aşkına ya, cıldırdınız mı. Dunya gidiyo Mersine biz hala tersine tersine.
Test suresini 12 haftadan 6 haftaya ceken ülkeler, kurumlar, doktorlar var. Siz burda yıldan bahsediyonuz
Bu kafala hiv öcü igrenc tu kaka bisey olmaktan cıkmıcak ülkede.
Pozitif birile olana 6 ay 1 sene. Ama kimle oldugu belli olmayana 3 ay yeterli diyen doktorlar var.
Saglik bakanligimiz bile Who ve cdc rehberlerini kaynak gosterip makale yazıyo. Bizim ülkede test sureleri ya da bulastiricilik ya da tedavi konusunda birtane bile arastirma yok hiv konusunda. Ama ne hikmetse hiv in anatomisini cikarmis doktorlardan ustun tutunuyonuz bizim doktorlari. Gercekler bu, kimse kendini kandirmasın. Belki kanserde ya da baska seylerde doktorlarimiz harika. Dunyaya örnek oluyolar. Ancak konu hivse malesef doktorlarimiz cok geride
Su gibi berrak yeni bi hayat.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Ocak 22, 2018, 05:47:39 ÖS »
Cevaplarınız için teşekkür ederim.  Genvoya dışında herkes problem olmadığını söyledi.  Varsa da artık bu sitede yol gösteren moderatorlerimiz var bana da yardımcı olacağını zı umuyorum.  Çoluģa çocuğa bulaştıracam diye tereddüt üm var yoksa kafayı fazla takmayacam. Aylardır titizlikle jiletimi ve dis fırçamı saklıyor um.
Olundu işte gereken zamanda testleri olduysan sıkıntı yok

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #22 : Ocak 25, 2018, 03:07:04 ÖS »
bence 1 yıl bekle dostum

ve tekrar test yaptır.

1985lerin selami var. Bilgilerini geri istiyormuş.