Mavi-Banner

Gönderen Konu: Merhaba yeni geldim arkadaşlar  (Okunma sayısı 302 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yardımarayanokbli

• Ziyaretçi
Merhaba yeni geldim arkadaşlar
« : Ocak 16, 2018, 04:55:11 ÖS »
Arkadaşlar forum kurallarını da okudum sürekli takip ediyorum forumu ama sormak istediğim bir soru var buradaki arkadaşlar çok bilgili gerçekten.
8 yıl önce şüpheli bir ilişki yaşamıştım. Aslında karşımdakinin hiv olmadığını tahmin ediyorum ama eliza testi yaptırmak istiyorum sitenizi gördükten sonra. Şöyle bir ifade gördüm site de 'bir bireyin HIV pozitif olduğu halde 90. günden sonra yapılan testte pozitifliğin tespit edilemediği vakalara çok az rastlanır.' Burdan yola çıkarak acaba hiç hiv negatif in yanlış olma ihtimali var mı bakmak istedim ve gördüm ki halk sağlığı kurumunda
"ELISA kitlerinin özgüllük ve duyarlılıkları çok yüksektir. Özellikle temas öncesi/sonrası profilaksi alanlarda, antijen ve antikorun henüz oluşmadığı pencere döneminde, farklı virüs ile enfeksiyon varlığında, örnekte inhibitör madde varlığında, malignite, yoğun ve uzun süreli immünsupresif tedavi, replasman transfüzyonu, kemik iliği transplantasyonu, B hücre disfonksiyonu ve romatoid faktör pozitifliğinde kompetitif ELISA ile yalancı negatiflik elde edilebilir. Testin önerilere uygun olmayan şekilde yapılması, yetersiz örnek kullanımı ve uygunsuz saklama koşullarında bekletilme ile de hatalı negatif test sonuçları alınabilmektedir."

Şeklinde bir bilgiye ulaştım. Şimdi belki kızacaksınız bu detaylarla ne işin var diye ancak tescilli bir Okb hastasıyım ve kontrolumu kaybedebiliyorum bu nedenle yardımınıza başvurmak istedim.
Malignite ne demek tam anlamadım. Inhibitör demiş okb nedeniyle 3 yıldır serotonin gerialım inhibitörü kullanıyorum. Ayrıca bunlara ilave olarak çocukluğumda penadur iğnesi tedavisi ve yakın zamanda antibiyotik tedavisi gördüm.
Elisa testini herhangi bir tıp fakültesinde yaptırmam durumunda ( en son 8 yıl önce ilişki yaşadım ) aldığım sonuç negatif çıkarsa bu kesin midir ? Bu aldığım ilaçlar ya da malignite her neyse benim sonucumu etkiler mi ?
Sizlere çok teşekkür ediyorum.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Merhaba yeni geldim arkadaşlar
« Yanıtla #1 : Ocak 17, 2018, 12:53:31 ÖÖ »
Merhaba. Sende olan anlattığın şeyler hiv testini etkilemez.
8 sene geçmişse artık her testte çıkar hiv.

Çok üzgünüm hastalığını anlıyorum ancak burası takınıveokb.com sitesi değil. Psikiyatri tedavini aksatmamanı öneririm, ilaç tedavisi ve terapi ile yenebilirsin bu hastalığını. Konuyu kilitlemek zorundayım. Lütfen bu konuda tekrar tekrar başlık açma, aksi takdirde seni engellemek zorunda kalacağım. Sitemiz esas olarak hiv pozitif ve yeni tanı almış arkadaşlara yönelik, ve bu tarz başlıklar sinir bozucu/moral bozucu oluyor onlar için. Kendi psikolojini düzeltmek için başkalarının psikolojisini bozmaya hakkın yok. Dediğim gibi burası da okb destek forumu değil.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.