Mavi-Banner

Gönderen Konu: Sizce tamamen tedavi edecek kür ne zaman çıkar?  (Okunma sayısı 1314 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

John Wick

• Ziyaretçi
Ynt: Sizce tamamen tedavi edecek kür ne zaman çıkar?
« Yanıtla #15 : Ocak 02, 2018, 12:37:22 ÖS »
@TransBeril anlatacaklarımla kimsenin canını sıkmak istemiyorum, gerçekten çok olumsuz ve doğru olan şeyler, içimde kalsın boşver.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #16 : Ocak 02, 2018, 01:01:18 ÖS »
Yakın zamanda  çıkmayacak  ilaçlar bizi yeniden hayata  bağlayan  tek  dayanaklarımız.Her geçen gün  daha  yan  etkisiz ilaçlarımız oluyor.Belki yakında  aşı çıkacak  sonrasında  haftada 1 derken ayda 1 kere  aşı  olacağız  falan.....kendimizi  tıpın  emin ellerine  bırakalım.

boşverin kesin  tedavi ne zaman  çıkacak diye düşünümeyi  :)
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ocak 02, 2018, 01:23:30 ÖS »
@acısada_öldürmez bilmiyorum bazen ilacı iptal edip odama kapanasım ve çıkmayasım geliyor, biri beni kabullense bile ben kendimi kabullenemiyorum.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Ocak 02, 2018, 02:07:15 ÖS »
Yaşadığımız hiç kolay değil, haklısın. Gerçek bir yıkım olabiliyor tanı almak, insanın özgüveninde, özsevgisinde, yaşama isteğinde çok ciddi azalma olabiliyor. Bunları hissediyorsan artık profesyonel yardım alma vaktin gelmiş demektir, psikiyatrist ve psikologlardan. Bu sayede daha rahat hissedebilir ve bu durumu atlatabilirsin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #19 : Ocak 02, 2018, 02:17:50 ÖS »
sen  kanserin ne demek  oldugunu bilir misin ? @John Wick    dedem akciger  kanserinden  vefat  etti ve son   2 ayında  tedavi işe  yaramamaya  başladığında  her  gece inliyordu  morfin narkoz etki etmiyordu.Nefes almak  için  verdiği çabalar  bağırmalar  ve sürekli boğuluyormuş hissi nasıldır  tahmin edebiliyor musun ?

karnından  hergün şırınğa ile  toplanan suyun alınması  , yemek yiyememek ve hayata sadece serumla  bağlı kalmak  nedir hissedebilir misin ?

Bencilce  yaklaşımları  bırak , hivi önleyen  tek şey ilaçlar  onları almaya**k kendine  ceza  vermeye  kalkarsan  sonuçlarında  feci bir ölümlü kanser  ya da  en  iyi ihtimal  verem  olarak  öleceksin !

yeni tanı  olabilirsin  hepimiz o yollardan  geçtik  ve hayata  tekrar bağlandık  geçmişe  odaklı  yaşamaya kalkarsan  ruh hastası  olur  çıkarsın. Artık geçmişe  değil önüne ve geleceğe bakmanın zamanı

geçmiş iyisiyle kötüsüyle  yaşandı geçti gittti ve bittiii.........

sen şu anda hivin seni yenmesine  açık kapılar bırakıyorsun

irade  olarak  bu aptal virüsten  daha mı aciz daha mı çaresizsin o  zaman  ALLAH sana  neden  bir akıl ve düşünce irade  verdi  ....

her zorlukta  pes  edeceksen  işimiz  var  seninle

bundan sonra  olumsuz  iletiler  görmek istwemiyorum.DİREK sileceğim  olumsuz bir iletini görürsem

ARTIK SİLKELEN  VE  KENDİNE  GEL
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Ocak 02, 2018, 02:25:30 ÖS »
Eğer toplumda hoş karşılansaydık inanın bu hastalığı hiç bu kadar kafamıza takmazdık. Diyorlar ya şeker hastalığı gibi oldu kronik ya da hepatit var bende diyip normal karşılamaları gibi olsaydı tedavi çıkmış çıkmamış umurumda bile olmazdı.. Dünyada insanlar tarafından en çok dışlanan pozitif bireylermiş.
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Ocak 02, 2018, 02:48:32 ÖS »
johnwick kardeşim inan hayatta benim kadar karamsar insan yoktur...hep en kötü ihtimali düşünürüm...ömrüm karamsarlık üzerine kuruludur desem yalan olmaz..
 başlarda bende kafayı üşütecek gibiydim...geceleri uyuyamama...moral bozukluğu..depresyon...ne ararsan vardı ?

sonraları işin işine girince bi  durum değerlendirmesi yaptım..belki hatırlayan olur...bana özbek bi kadından bulaştı hastalık..bu özbek kadın tedaviye ulaşamadığı için 2016 da ölmüş memleketinde...ben bi ay önce tesadüfen öğrendim bunu...hatta konu bile açmıştım bu mevzuyla ilgili...

şimdi düşünsene hastalığı kaptın...ya bide tedaviye ulaşamasaydın ne olacaktı...bilmiyorum ama devlet eğer tedaviyi karşılamasa acaba biz pozitfilerin yüzde kaçı tedaviye erişebilir bi düşünsene..

bağıra bağıra ölümü beklemeyi bi düşününce tamam vahim bi duruma düştük ama en azından yaşıyoruz ,hayattayız...belki 2030 da belki 2040 da umuyorum kesin tedavide çıkıcak...görürmüyüz görmezmiyiz orasını allahbilir..

ama ya tedaviye ulaşamasaydık...afrika ve biçok asya ülkesinde olduğu gibi..evde ölümü bekleyecektik...ama 3 yıl ama 5 yıl sonra verem ,tuberküloz ,kanserden bağıra bağıra ölecekti bi çoğumuz ...

yani toparlarsak bardağın dolu tarafına bak...ya tedaviye erişemeseydin ne olacaktı...bide burdan bak olaya...baktığın açıyı değiştir....emin ol çok şey değişecek hayatında...

Kullanıcı teşekkür etti: hk

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #22 : Ocak 02, 2018, 03:39:55 ÖS »
@acısada_öldürmez bilmiyorum bazen ilacı iptal edip odama kapanasım ve çıkmayasım geliyor, biri beni kabullense bile ben kendimi kabullenemiyorum.

Sen akıllanmazsın.

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Ocak 02, 2018, 04:06:19 ÖS »
Şu, 3 sene ve 1 senede kesin tedavi çıkar diyen hayalci arkadasa selamlar!

Tam kürde uygulanacak prosedür hepatitle aynı olacaktır.Eğer paran varsa tam kür bulunduğunda alırsın.yoksa ilaca devam.ilac bu kadar pahalıyken tam kür muhakkak astronomik bir fiyatta olur.ayrıca,birkaç aylık bir tedaviyle olabilir. Farklı uygulama basamakları olan bir tedavi şeklinde. Kafayı tam küre takarsanız tam kürü göremeden gidersiniz. Sizi ya bu yada stigma öldürür.

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Ocak 02, 2018, 09:37:17 ÖS »
Sana bendeki karaciğer kanserini yollayayım.
Karşılığında hivi alayım.
Bilip bitmeden atıp tutma.

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Ocak 02, 2018, 10:23:40 ÖS »
Sana bendeki karaciğer kanserini yollayayım.
Karşılığında hivi alayım.
Bilip bitmeden atıp tutma.

Dediğini anlıyorum ama insanlar beni anlamıyor, evleneceğim zaman eşim karaciğer kanseri olsam onu sadece psikolojik olarak etkiler ama hiv öyle değil bilmiyorum yada bana öyle geliyor, bende olmasa sevdiğim kızda olsa ben kabul ederim ama biri beni kabul etmeyecek gibi geliyor, anlamıyorsunuz ömrüm boyunca biri beni sevmeyecek hissi geliyor, ne yaşadığımı bilmiyorum niye yaşadım bilmiyorum.

Belki ilerde hepiniz evlenecek yada sizi sevecek birini bulursunuz İnşallah’ta bulursunuz ama kendim için bilmiyorum, bir insan ömründe bir kere bile sevildiği biri olmaz’mı? benim olmadı sadece 2014 yılında yeğenimin götürdüğü 20 yaşında yabancı hayat kadını beni sıkı sıkı sarılıp öptü hissi kıyıdan köşedende olsa tattım.

@acısada_öldürmez @Mavera umarım bu mesajım aykırı gelmemiştir, psikolojim gerçekten çok kötü.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #26 : Ocak 02, 2018, 10:40:21 ÖS »
İçinde bulunduğun psikolojiyi anlayabiliyorum. Ben de hiv taşıyıcısı biriyle negatif olarak birlikteyim.Sevgilim de senin gibiydi ilk tanıştığımızda. 2. yılımızı doldurduk ve hala onu tabiri caizse "it" gibi seviyorum. Kimse daha önce beni onun sevdiği gibi sevmemişti. Umarım sana ufak da olsa bir örnek olurum umudunu asla yitirmemen için.
There's a light guiding my way.

omom

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Ocak 02, 2018, 10:57:51 ÖS »
İki gün önce Ntv haberlerinde 2017 senesinde tıpta çin bilim insanlarının hiv virüsünün hayvanlar üzerinde tamamen yok ettikleri konusunda geniş bir yer verdi

Kullanıcı teşekkür etti: hk

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Ocak 02, 2018, 11:10:40 ÖS »
İçinde bulunduğun psikolojiyi anlayabiliyorum. Ben de hiv taşıyıcısı biriyle negatif olarak birlikteyim.Sevgilim de senin gibiydi ilk tanıştığımızda. 2. yılımızı doldurduk ve hala onu tabiri caizse "it" gibi seviyorum. Kimse daha önce beni onun sevdiği gibi sevmemişti. Umarım sana ufak da olsa bir örnek olurum umudunu asla yitirmemen için.

Hayırlısını Allah bilir ama benim için bana hayırlı olacak olan görüşüm ilerde biri beni severse hiv pozitif biri olsun tıpkı son haberde doğum yapacak 27 yaşındaki kadın gibi, belki ilerde Allah nasip ederde hastalık geçer birlikte atlatırız, böylesi hayırlı gibi geliyor, İnşallah sizde ayrılmayıp ölene dek beraber yaşarsınız, o duyguyu yaşamak istiyorum ve başladığında ölene dek sürsün istiyorum, sadece bir kişi ile.

30 yaşıma geliyorum, sanmıyorum ki bu duyguyu hiç bir kız hiç bir erkek yaşamamış olsun, 30 yaşına kadar illaki bir kere dahi olsa yaşamıştır, ama ben yaşamadım.

Her gece dua ediyorum dilediklerimin gerçekleşeceğine bir yanım inanıyor ama bir yanım mevcut halimi görünce inancını yitiriyor.

Green

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Ocak 03, 2018, 12:24:16 ÖÖ »
   Dr.Yasemin Bradley tüm yazılarıe-posta gönder
AIDS aşısıyla 6 milyon kişinin hayatını kurtardı09.05.2015 Cumartesi
1980’lerin başlarında bilim adamları AIDS’in bir virüs nedeniyle oluştuğunu farkına vardıklarında Prof. Raymond  Schinazi Emory Üniversitesi’nde virüslere karşı ilaç geliştirmek için bir laboratuvar kurdu. İşte hikayesi..

Evet, böyle bir arkadaşım var!

Prof. Dr. Raymond Schinazi bilime, insan sağlığına ve özellikle de AIDS Hepatit B ve Hepatit C‘ye karşı geliştirdiği tedavilerle bilim dünyasında heekesin bildiği bir isim. 1980’lerin başlarnda bilimadamları AIDS’in bir virüs nedeniyle oluştuğunu farkına vardıklarında Prof. Schinazi hemen Atlanta’da Emory Üniversitesi’nde virüslere karşı ilaç geliştirmek için bir laboratuvar kuruyor. Bu dünyadaki ilk AIDS laboratuvarı! Günümüze kadar ekibiyle birlikte dört değişik ilaç bulmuş. Hepsi de FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Güvenlik Dairesi) tarafından onaylanmış. AIDS hastalarının yüzde 94’ünün kulanıdığı ilaçların en az bir tanesi ona ait. Çalışmalarıyla 6 milyondan fazla  insanın hayatını kurtarmış.

En son daha önce radikal tedavisi olamayan Hepatit C’ye karşı ilaç geliştirdi. Yeni ilaç Hepatit C’yi iki haftadan kısa sürede tedavi ediyor. Bu dünyada bir ilk! İlk kez bir ilaç viral bir hastalığı küresel olarak ortadan kaldırabilir.

Prof. Schinazi ile Meksika’daki evinde konuk olduğumuz sırada konuştum... 

Raymond, nasıl  bu kadar büyük bir bilim insanı oldun?

Daha 10 yaşındayken Herpes Simplex virüsünün (uçuk virüsü) ne olduğunu biliyordum. Bilime karşı çocukluğumdan beri büyük ilgim vardı. Çünkü amcam da Amerika’da ünlü bir herpes virologuydu. HIV ve Hepatit B’yi tedavi etmek çok önemli. Özellikle de HIV’i. Çünkü insanlar ömür boyu ilacı alamazlar. Sorunu tamamen ortadan kaldırmak lazım. 10-20 bin dolar veriyorsun ama hayatın boyunca artık sorunla uğraşmıyorsun.

Yeni bulduğun ilaçla Hepatit C tamamen ortadan kalkabilir diyorsun...

Eğer herkes birlik olursa Hepatit C dünyadan tamamen ortadan kalkabilir. Bunların içinde en kolayı Hepatit C virüsü. Ardından B geliyor. HIV (AIDS) en zoru...

Hepatit C’nin ilacı çok pahalı

Hepatit C virüsü bir bulaştı mı ‘Eyvah’ derdik. Tedavisi yoktu. Kansere yol açan, insan ömrünü kısaltan bir virüs. Şimdi ilacı buldun, çok pahalı olduğunu biliyorum, ne kadar?

Fransa’da 50 bin dolar, Mısır’da 900 dolar.

Neden Mısır’da daha ucuz?

Mısır’la duygusal bağım var da ondan.

Peki bir Fransız gidip Mısır’da tedavi olamaz mı?

Hayır. Anlaşma ona göre yapıldı. Sadece kendi vatandaşlarını tedavi edebilirler. Yabancılara satamazalar.

Türkiye Ebola ile ilgili dikkatli olmalı

Ya Ebola?

Gittikçe hızı yavaşlayacak ve ortadan kalkacak. Ama ileride tekrar hortlayacak. Türkler Ebola konusunda dikkatli olmalı. Gelecek 30 yıldaki tedavilere odaklandık şu anda. Tamamen tedaviyi hedefliyoruz. Evet pahalı olacak, ama değecek. Ödenen ücretin karşılığı alınacak.

Bu hastalıkları tamamen ortadan kaldırmak için kaç yıl gerekiyor?

Hepatit B için bir 5 yıla daha ihtiyacımız var. HIV (AIDS) 7-8 yıl ister. AIDS’de tamamen ortadan kaldırmamız zor, tedaviyi kolaylaştırmaya çalışacağız.

Ortak diş fırçası kullanmayın

Türk halkına neler önerirsin?

Türkiye Hepatit B’nin en yaygın olduğu ülkelerden biri. Hastalık ortaya çıkmadan, bulaş olmadan önlemek her zaman çok daha iyi.  İnsanlarınızı eğitin. Ortak diş fırçası kullanmasınlar, iğne paylaşmasınlar.. Şimdi pek çok ilaç var. Kanseri önlemek için tedavi çok önemli. (Hepatit B virüsü karaciğer kanser nedenlerden biri) Devletiniz hastalara ilacı sağlamalı.

Madonna’yı sorsam bilirsiniz ama!

Tıp fakültesi son sınıftayım, hasta başındayız. Ortopedi profesörümüz toplamış hepimizi sorguluyor. Sorduğu sorulardan birkaçına yanıt veremeyince kükredi hepimize:

‘Madonna’yı sorsam bilirsiniz ama!’

Hepimiz gülüşmeye başladık. Kendisi de güldü. Hala unutmam, hatırladıkça gülümserim.

Şimdi size sorayım. Çağımızda bu kadar önemli bir bilim adamı var. 6 milyondan fazla insanın hayatını kurtarmış.  Ölümcül AIDS hastalığına ilaç bulmuş. Prof. Raymond Schinazi. Daha önce adını duymuş muydunuz? Ya Lady Gaga desem? Başka sorum yok!

Mısır'dan kovulan çocuk, yıllar sonra onları kurtaracak ilaç geliştirdi

Prof. Schinazi’nin ataları İspanya’dan Türkiye’ye göç eden Musevilerden. Balat bölgesine yerleşiyorlar. Yıllar sonra Mısır’a geçiyorlar. 1960’ların başında ise doğup büyüdüğü Mısır’ı tüm Museviler terk etmek zorunda kalıyor. Prof. Schinazi’nin Mısır’a karşı hisleri farklı. Mısır Hepatit C’nin dünyada en yaygın olduğu ülke. 1960’larda ülkede çok yaygın olan bir parazitle savaşmak için bir kampanya başlatılıyor. Ancak bu kampanya sırasına halk aşılanırken kullanılan iğneler yeterince steril edilmiyor; Hepatit C virüsü işte bu şekilde yayılıyor. Şu anda Hepatit C ilacının haklarını alan firma Schinazi’nin özel isteğiyle Mısır hükümetine bunu 900 dolara vermeyi teklif etmiş. Bu bir Amerikalı’nın ödeyeceği paranın yüzde 1’inden biraz fazla bir miktarmış. 

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez, hk