Mavi-Banner

Gönderen Konu: anti hiv testi devlet hastaneleri  (Okunma sayısı 3178 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

191.gün

• Yeni Üye
  • *
anti hiv testi devlet hastaneleri
« : Temmuz 04, 2016, 01:02:21 ÖÖ »
arkadaslar öncelikle herkese şimdiden iyi bayramlar ve herkese saglıklı bir hayat dileğiyle.       arkadaslar bir sorum olacaktı devlet hastanelerinde kullanılan anti hiv testleri sadece antikora mı bakıyor yoksa antijen ve antikora birlikte mi bakıyor birde  devlet hastanelerinde kullanılan bu testler kacıncı nesil testler 3. mü 4. jenerasyon mu . cevaplar için çok teşekkürler.

selanik34

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: anti hiv testi devlet hastaneleri
« Yanıtla #1 : Temmuz 04, 2016, 01:09:51 ÖÖ »
3. ve antikor bakıyor diye biliyorum

Simurg

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Temmuz 04, 2016, 01:33:58 ÖÖ »
Sadece antikora bakan hastanelerde var,antijen ve antikora beraber bakan var,mesela Haseki devlet, 2si ne bakıyor,Samatya devlet sadece antikor.Yani anlıyacağın hastaneye göre değişiyor.:)

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Temmuz 04, 2016, 01:37:51 ÖÖ »
arkadaslar öncelikle herkese şimdiden iyi bayramlar ve herkese saglıklı bir hayat dileğiyle.       arkadaslar bir sorum olacaktı devlet hastanelerinde kullanılan anti hiv testleri sadece antikora mı bakıyor yoksa antijen ve antikora birlikte mi bakıyor birde  devlet hastanelerinde kullanılan bu testler kacıncı nesil testler 3. mü 4. jenerasyon mu . cevaplar için çok teşekkürler.

Bu sorunu bize değil, devlet hastanesi doktorlarına sormalısın.
There's a light guiding my way.

191.gün

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Temmuz 04, 2016, 01:39:54 ÖÖ »
anladım kardeşim .peki bunlar kacıncı jenerasyon oluyor yoksa oda mı hadtanedn hastaneye mi degişiyor .bunları sormamın sebebide saglık bakanlığında 4. jenersyon testlerini oneriyorlar genellikle daha erken teşhis için ondan sordum . yani kısacası onerdikleri test makinalarını kullanmamaları saçma bence yani türkiye de saglık koşulları farklı braz.

191.gün

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Temmuz 04, 2016, 01:42:06 ÖÖ »
haklısın cercei kardeşim ama ne yazık ki onlarında pek bilgisi yok o yuzden soruyu sordm yanlış bi soru sordysam kusura bakmayın özür dilerim .

Simurg

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Temmuz 04, 2016, 01:43:35 ÖÖ »
anladım kardeşim .peki bunlar kacıncı jenerasyon oluyor yoksa oda mı hadtanedn hastaneye mi degişiyor .bunları sormamın sebebide saglık bakanlığında 4. jenersyon testlerini oneriyorlar genellikle daha erken teşhis için ondan sordum . yani kısacası onerdikleri test makinalarını kullanmamaları saçma bence yani türkiye de saglık koşulları farklı braz.
Jenerasyonu bilmemde,en iyisi sen 42.den sonra hangi testi yaparsan yap, farketmez en dandik test bile.42 den sonra yeterli, (kart test hariç )gerisini kurcalama :)
« Son Düzenleme: Temmuz 04, 2016, 01:46:42 ÖÖ Gönderen: Simurg »

191.gün

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Temmuz 04, 2016, 01:45:58 ÖÖ »
sagol kardeşim simrug .😀  anladım cevaplar için herkese teşekkürler cercei kardeşim sana da ayrıca teşekkür ederm.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Temmuz 04, 2016, 01:49:04 ÖÖ »

Dediğim gibi bunu hastanenin teknolojik donanımı belirler. Kesin bir şey diyemeyiz. Test olmadan önce bunu doktoruna sorabilirsin.
There's a light guiding my way.

191.gün

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Temmuz 04, 2016, 01:50:56 ÖÖ »
anladım kardeşim teşekür ederim  ya ben test oldum zaten 190 gün sonra ama bir tane arkadasım var onun süpeli bir durumu var onun hem yeni olmuş bir olay oldugu için sordum cevaplarınız için çok teşekkür ederim .

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Temmuz 04, 2016, 04:08:27 ÖS »
Türkiye'nin hemen her devlet hastanesinde kitler 2004ten sonra yenilendi hepsi 3. jenerasyon testler oldu.Bu testler who ya göre 42 de yüzde yüze yakın tanı koyuyor hepatitlerde bu süre 90 gün.Mesela benim memleket Aydın'da.Bana üniversite hastanesinde real time pcr yapıldı yeni.Tabi başka bir hastalıktan bende varis var da.. yani ülke geneli hemen her yerde kitler 3. jenerasyon.Kaldı ki en üst testlerden olan pcr testi bile çoğu eğitim Araştırma hastanesinde var dostum.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Temmuz 06, 2016, 09:19:15 ÖÖ »
Tanı için pcr rna yaptırmayın.
190 günde her test geçerlidir.
Yeni ilişkisi olmuş arkadaşına hiv duo ultra testi öneririm (14. Günden sonra) veya hiv combo (28 günden sonra) özel lablarda ücretli yaptırabilir.