Mavi-Banner

Gönderen Konu: Sebebi nedir ?  (Okunma sayısı 925 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ebray34

• Yeni Üye
  • *
Sebebi nedir ?
« : Temmuz 01, 2016, 04:42:37 ÖÖ »
Sevgili arkadaşlar sizlere tek bir sorum var ve daha sonra sizleri rahatsiz etmeyecegim benim 1 sene once supheli bir iliskim oldu korunmasiz olarak ve ben iliskimden sonra 4.5 ay eliza testi oldum hepsi negatif cikti 4.5 ay test olduktan sonra birdaha test olmamaya karar verdim yalniz benim supheli iliskimden yaklasik 1 ay sonra kardesim 10 gun boyunca ishal ve kusma yasadi ve 1 sene gecmesine ragmen bu ishal ve kusmalari devam ediyor aceba benim test sonuclarim 6 ay dolmadigi icin hala belirginlesmedi ve ben bu hastaligi kardesime mi bulastirdim diye dusunuyorum belki sizler icin sacmadir ama benim beynimi kemiriyor boyle bir olasilik var midir yani 4.5 aydan sonra degisebilir mi sonucum simdiden hepinize cok tesekkurler

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Sebebi nedir ?
« Yanıtla #1 : Temmuz 01, 2016, 07:45:52 ÖÖ »
Testlerin değişmez, 4,5 aylık test kesindir. 6 ayı birileri atıyor ortaya, bilimsel kanıtı yok.

Hiv bulaşma yöntemlerini biliyor musun? Hiv aynı evde yaşamakla, gündelik temasla, dokunmayla, sarılmayla, çatal kaşık bardak vs. Bunlar ile geçmez.

Ortak damar içi şırınga kullanımı veya korunmasız ilişki ile geçer. Kardeşinle bunları yapmadıysan risk yok-kaldı ki sende hiv yok!!

Negatif sevgilisiyle beraber yaşayan pozitifler var ailesiyle kalanlar var, bulaş bukadar kolay olsaydı hepimiz ya yapayalnız kalırdık ya da toplama kamplarında karantinaya alınırdık. Şükür ki böyle bir şey yok.

Kardeşini enfeksiyon uzmanına götür. Hepatit, parazit, başka bir hastalığı olabilir. Dr gerekli incelemeleri yapar tedavisini verir. O kadar uzun süre hasta ise ne bekliyorsunuz?

Ebray34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 01, 2016, 08:40:44 ÖÖ »
Götürdük tabiki ama bir tanı konulamadi zaten bende bu yüzden teditgin olmuştum tesekkurler cevabiniz icin sağolun

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Temmuz 12, 2016, 11:38:20 ÖÖ »
Sevgili arkadaşlar sizlere tek bir sorum var ve daha sonra sizleri rahatsiz etmeyecegim benim 1 sene once supheli bir iliskim oldu korunmasiz olarak ve ben iliskimden sonra 4.5 ay eliza testi oldum hepsi negatif cikti 4.5 ay test olduktan sonra birdaha test olmamaya karar verdim yalniz benim supheli iliskimden yaklasik 1 ay sonra kardesim 10 gun boyunca ishal ve kusma yasadi ve 1 sene gecmesine ragmen bu ishal ve kusmalari devam ediyor aceba benim test sonuclarim 6 ay dolmadigi icin hala belirginlesmedi ve ben bu hastaligi kardesime mi bulastirdim diye dusunuyorum belki sizler icin sacmadir ama benim beynimi kemiriyor boyle bir olasilik var midir yani 4.5 aydan sonra degisebilir mi sonucum simdiden hepinize cok tesekkurler
Sebebi herşey olabilir dikkatli olmak lazım..