Mavi-Banner

Gönderen Konu: Merhaba benim genital bölgemde ufaktan siğiller çıktı yardım  (Okunma sayısı 665 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bahtsız

• Yeni Üye
  • *
ya genital bölgemde ufak ufak bir sürü siğil çıktı şuanda hepatit geçiriyorum karaciğerim ağrı yapmaya başladı dilimde ufak bir siğil çıktı o geçti şuanda dudağımın yarısı morardı resmen sigarayı bıraktım 4 gün önce ondan sonra çıktı dahada başlamam demem şu ki bu dudağımda morluk için hangi doktora gidicem kitle var resmen üst dudağımda dillimden mi bulaştı ne oldu vallahi intiharın eşiğindeyim

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Merhaba benim genital bölgemde ufaktan siğiller çıktı yardım
« Yanıtla #1 : Kasım 18, 2017, 09:52:40 ÖS »
@bahtsiz  , hemen intihar falen gibi  uc seyleri dusunme .

bunlari dusunecegine hemen iyi bir hastanenin enfeksiyon hastaliklari doktoruna  gidip muayene ol, sana  verecegi uygun bir ilac  sorununu cozecektir.

Kullanıcı teşekkür etti: Bahtsız

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Kasım 18, 2017, 10:39:40 ÖS »
Selam Bahtsız;

Öncelikle İntihar olayını ne sen yazdın ne de ben okudum UNUT ONU....

Eğer Hiv Pozitifsen; Hiç bir daldakı uzmana GİTMEYECEKSİN,,,,,,, (ENFEKSIYON UZMANI HARIÇ !!!)

Eğer Hiv Pozitif DEĞİLSEN; Genital bölgende siğil çıktıysa, Normalde, Genel Cerrah a, Morluk için Cildiyeye gidilir vs. vs.

Eğer Hiv Pozitifsen; Bu şikayet ettiğin rahatsızlıklar için, görunmen,ilk gitmen tek nokta, Tedavı olduğun doktor Enfeksiyon uzmanı, ve o karar verecek senın siğil için nereye, dudak morarması için nereye gideceğine karar verir...

Kimsenin zoruna gitmesin; Bundan sonra, bizi tedavi eden doktorlarımızın elinde bizim iplerimiz...

O ne yapmamız gerektiğini iyi bilir ve ona karar verir, Bize sadece dediği şeyi yapmak düşer...
« Son Düzenleme: Kasım 18, 2017, 10:41:12 ÖS Gönderen: genvoya »

Bahtsız

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Kasım 19, 2017, 07:31:23 ÖÖ »
 inanın ilk cinsel ilişkimde bunların hepsi başıma geldi o kadar şanssız bir bireyim ki artık halime gülüyorum. Enfeksiyon hastalıklarına gittim ben onlardan çok şey biliyorum lanet bir araştırma hastanesi olduğu için kimsenin haberi yok vdrl testi oldum 12 gün oldu hala sonuç gelicek anti hbs + cıkmısım onceden hep - çıkardım valla karaciğerim acıyor dudaklarımın yarısı morardı. Birde birşey soracağım eğer ben ekstar hiv + olduysam antikor oluşumu gecikmez değil mi aynanda hem hpv hem hepatit b kapmışım bu antikorun erken oluşmasına engel mi acaba ?

Basa_gelen_cekilir

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Kasım 19, 2017, 12:03:32 ÖS »
Gecmis olsun. Anti Hbs nin tek basina poztif olmasi senin heptit b enfeksiyonu geciriyor oldugunu desteklemez. Hbs Ag nin de poztif olmasi lazim. Daha once hepatit B aşisi yaptirdirsan ya da enfeksiyonu gecirip bagisiklik kazandiysan  da anti Hbs pozitif olur.
Eger Hiv+ sen anti hiv testin + cikacaktir. Ama yasadigin diger enfeksiyonlardan dolayi yalanci pozitif cikma durumun da olabilir. Oyle bir durumda dogrulama istenir zaten.

samemavi35

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Kasım 19, 2017, 05:30:40 ÖS »
r.
Merhaba @Bahtsız
6 ay kadar önce tanı aldım! Ilk haftalar kotu tablolarla karsilastim cilt anlaminda.Üzerine birde HPV sigil tanisi aldim Ne yazikki benim gozle koydugum teshisi ege universitesi praktoloji oradanda cildiye koyamadi! Butun anal yolda olan sigiller tuvalette epey canimi yakti.Sonra Egede kendi muaynanesi olan DR TUGRUL DERELI ilee tanistim. Ucret anlaminda fazlayken konusunca halden anlayan bir adam olarak indirim uyguladi simdi onda seanslar seklinde tedavi aliyorum. Anal yolum yara tuvalet esnasinda kanamalarim oluyor  yakilan yerler yara oluyor.Bosaltimi zorlamamak adina 3gunde 1 kati besleniyorum onun disinda genellikle çorba.Uzub bir zamandir foruma girmedim.Piskolojinin bu surecte önemli oldugunu unutma sigille beraber yasadigin strrsten yada belkide sivi beslenip kati yiyeceklerden vitamin alanadigim icin uçuklarlada ugrastim.Tugrul Dereliyi arastirabilirsin.Kolayliklar diliyorun herkese sevgiyle..

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Kasım 19, 2017, 06:13:18 ÖS »
@genvoya Merhaba:

Verdiğin bilgi yanlış.
Diğer doktorlara gidebilir ancak tedaviye başlarken takip eden doktora kesinlikle danışmalıdır.

@Bahtsız ilgili doktora görün.
Pozitif birey isen tedaviye başlamadan seni takip eden uzmandan destek al.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #7 : Kasım 19, 2017, 06:43:41 ÖS »
@Bahtsız hepatit kanser vb durumlarda nadiren de olsa antikor uretimi 6. Aya kadar uzayabiliyo, imkanin varsa antijen-antikor bir bakan testlerden ol. Eger ki icin tamamen rahat etsin istiyosan
Su gibi berrak yeni bi hayat.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Kasım 19, 2017, 07:21:44 ÖS »
@genvoya Merhaba:

Verdiğin bilgi yanlış.
Diğer doktorlara gidebilir ancak tedaviye başlarken takip eden doktora kesinlikle danışmalıdır.

Sevgiler.

Ehlikeyif kardes

sanırım yazdıklarımı iyi okumamıssın

senın doğru dıye bahsettiğin şeyı, ben basbas bağıra bağıra soyluyorum kardesım

yazdıklarımı 1 defa daha oku ıstersen  :)

Şaka gibi şu an senın yazdıkların  :D

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Kasım 19, 2017, 07:29:34 ÖS »
@genvoya Merhaba:

Verdiğin bilgi yanlış.

Sevgiler.

senın söyledıgıne gore,
diğer doktorlara gıdecek gorunecek
onlar bır ılac yazacak
sonra o ılacın adını
kendısını takıp eden enfeksıyon doktoruna soyleyecek , oda uygun gorur kullan derse kullanacak öyle mi??* eğer bu uymaz derse tekrar aynı uzmana gıtmek zorunda kalacak , ya hocam ben pozitifim ona gore ilac yazın bana dıyecek 2 iş yani ve gereksız...
asıl bu yanlıs kardesım

öncelıkle kendısını takıp eden doktora derdını anlatacak

Kendısını takıp eden Enfeksıyon uzmanı sunu kullanabılırsın bunu kullanabılrsın dıye yardım edecek veya kendısı yazacak

DOSTUM SUNU HERKES IYI ANLASIN ,  BIZ POZİTİFLER ÖZELDEN YA DA TUZELDEN HERHANGI BIR DOKTORA GIDIP ( BIZIM POZITIF OLDUGUMUZU BILMEYEN)

İLAÇ YAZDIRAMAYIZ.

Öncelıkle derdımızı bızı tedavı eden Enfeksıyon uzmanına anlatmamız lazım ki o bızı yönlendırsın

sen istediği doktora gidebilir diyorsun
 Doğru gidebilir  dee....

o gittiği uzman doktor, arkadasımızın hiv pozitif olduğunu bilmiyorsa, karsısında negatıf bır ınsan varmıs gıbı davranıp ona göre ilaç yazacak

bu da MAVERA hocamızın bırsuru yazısında bahsettıgı uzere belkıde ılacımızla etkılesıme gırecek ve faydasını bırak daha cok zarar verecek

Yapmayın arkadaslar, bana panık atak ıcın ılac yaz dedım benı takıp eden doktora , kadın açtı telını hangı ılacın genvoya ıle etkılesımı var dıye arastırdı cipraleksmıdır nedır onu yazacaktı vazgectı ve dıger ılacı yazdı..

Negatifsen nereye gidiyorsan git, ama pozitifsen ; Hastalığını ilk anlatacağın kişi, senı tedavı eden enfeksıyon uzmanı olmalı...

« Son Düzenleme: Kasım 19, 2017, 07:31:57 ÖS Gönderen: genvoya »

Karamsarboy

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Kasım 19, 2017, 07:37:21 ÖS »
Ben neden konu açamıyorum nasıl yapacam yeni üye oldum

Asteriks

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Kasım 19, 2017, 08:21:22 ÖS »
Siğil derken kabarık katman mı yoksa ciltte kızarıklık döküntü gibi bir şey mi? Benim penisimde 1 seneden fazla tırnak kadar döküntü var kızarıklık kuruyor birkaç gün sonra dökülüyor kısır bir döngüde. 1 senedir sürüyor geçmedi. Doktora gitmeye korkuyorum. HIV testlerim de 4/8/11. ay hiv ag/ab negatif, 13. ay anti hiv1/2 negatif ama korkuyorum daha fazla test olmaya. Dermatoloğa da gidemiyorum. HPV olmasından korkuyorum.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Kasım 20, 2017, 12:51:59 ÖÖ »
@genvoya Merhaba:

Her doktor her ilacı bilmeyebilir.
Bu benim yorumum ve tavsiyemdir.
Sen öyle yapmak istiyorsan tabiki de yapabilirsin.
Ben doktor ve hoca değilim.
Hatta hiv pozitif birey de değilim.
Söylediklerim sadece bir tavsiye.

Ayrıca:

Etkileşim olan ilaçları Web sitelerinden öğrenebilirsiniz, bilginize.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Soruisaretleriiiiiiii

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Kasım 20, 2017, 02:08:23 ÖÖ »
Merhaba Korkma  intihar edecek bir durum yok. 1 yil sonra her sey gelir gecer ve dersin ki, lan ne salak misim. Kendimi bosuna uzdum. Yazik etmisim kendime. Benden demesi.

Bahtsız

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Kasım 20, 2017, 02:19:46 ÖÖ »
Beyinsel sorunlarım var ya benim günüm günümü tutmuyor değerli bilgileriniz için teşekkürederim bu arada hpv genital bölgemden bulaştı daha sonra ağzımda çıkmaya başladı belki de öpüşerek bile bulaşmış olabilir yada genital bölgemden bulaştı daha sonra ağzıma yayıldı dikkat edin ya harbi korunmak bile yetmiyor korunmama rağmen neler kapmışım neler ahhh ahhhh keşke tek hiv + olsaydım diyorum hepatit b hpv kesin geçmiş sarı sarı burnumda sıvı geliyor akut geçirirm inşallah %98 akut diyor yetişkinlerde ama %2lik kısım olurum bu şansla ben valla hepatit daha sakıncalı aman dikkat edin aşınızı falan olun arkadaşlar hadi gece yazdım iyi geceler herkese