Mavi-Banner

Gönderen Konu: BUDA BENİM HİKAYEM  (Okunma sayısı 261 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

serenity088

• Yeni Üye
  • *
BUDA BENİM HİKAYEM
« : Kasım 13, 2017, 03:48:13 ÖS »
Merhaba canlar   
daha öncede bir kaç defa  CD4 değerlerim ile ilgili yazmıştım     1 yıl önce   bugün hiv + olduğumu öğrendim  aslında internetten yaptığım araştırmalarda hiv+ belirtilerinin bende olduğundan  karşılaşacağım durumu az çok  tahmin ediyordum  hazırlamıştım kendimi bu duruma ve Yaptığım testlerde hiv + olduğumu  öğrendim bu durumu kabullenmek  ve en yakın arkadaşımın desteği ile    24 saat sürmedi öyle çok ağır bir dönem yaşamadım  bu durumun sitede arkadaşlarımızın hikayelerinin de çook ama çok büyük katkıları  oldu  sonucuna katlanacağım  bir olayın bende başlangıçta  çöküntü yapmasına izin vermeden 1-0   önde başladım  gerçi  benim hayatımda  zaten her şey pozitifti  şimdi tescilli pozitif bir bireyim  :)) ve bu durumdan asla ama asla  rahatsızlık duymuyorum   önceleri  sevgilim olursa ona nasıl açıklarım diye düşündüğüm anlarım oluyor du ( klasik bir gay  tutumu )  şimdi bakıyorum da kimseye bir şey söylemek zorunda değilim   çünkü birlikteyken sorun yok sonra kötüyken başkalarına anlatacaklar nasıl olsa    karşımdakine karşı tek sorumluluğum ilişki sırasında korunmak   zaten değerlerim oldukça iyi buluşma riski kondom kullandıkça doktorumun tabiriyle çok ama çok zayıf bir ihtimal hatta yok gibi bir şey    tedaviye başladıktan sonra   RNA Negatif oluncaya kadar kimseyle birlikte olmadım  ilk testlerde cd4 1086 çıkmıştı  en son yaptığım testler de 1389 çıktı  canlarım   her geçen gün  yeni bir kardeşimizin   hiv+ olduğunu görüyorum bu durumu atlatmanın kabullenmenin en çabuk yolu  kimden nasıl bulaştı neden ben   vs vs gibi sorulardan kurtulmak  kondom kullanmadığımız için bulaştı tek gerçek bu bu gerçeği de değiştiremeyeceğimize göre   matem havasına bürünmeye de gerek yok 
doktorum ilk başlangıçta 30 günlük ilaç vermişti ilaç bitiminde yüzümde güller aça aça gittim doktora hoca beni gördüğünde nasılsın diye sorgunda pozitif pozitif  hayat yaşıyorum siz nasılsın diye cevap verdğimde  seni piskologa yönlendirecektim görüyorumki gerek yokmuş dedi aynen öyle hocam piskologa ihtiyacım yok  demiştim
Canlarım ilaçlarımızı düzenli kullandıktan sonra sağlıklı bir bireyden daha sağlıklı olduğumuzu gördüm şahsen doktorumun yorumuyla cd4 değerlerim   Türkiye’deki  değerlerin neredeyse üstünde   hal durum böyleyken kasılmaya  gerek yok   herşey gönlünüzce olsun  sağlıcakla kalın

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, hk, Blue Mulsanne

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: BUDA BENİM HİKAYEM
« Yanıtla #1 : Kasım 13, 2017, 03:56:49 ÖS »
İşlerin yolunda gittiğine, yüksek cd4 değerine, ve mutlu olmana sevindim. Evet senin gibi 'pozitif' öykülere daha çok ihtiyacımız var  :)
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

beybisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Kasım 13, 2017, 05:40:58 ÖS »
bende 1 yıl önce başladım ((( devrem ))) cd4 dün çok iyiymiş allah dahada iyi etsin inşaallah

Kullanıcı teşekkür etti: serenity088

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Kasım 13, 2017, 05:44:08 ÖS »
serenity88 gerçektende olaylara çok soğukkanlı bi şekilde yaklaşmışsın...tebrik ederim.. keşke bende senin gibi olabilseydim..

en çok dikkatimi çekende kimden bulaştığını kafaya takmamak lazım demişsin..ben cumartesi günü eskilerden bana bulaştırdığını düşündüğüm kişiyi tahlile götürdüm bi labarutara...kan verdikten sonra bi çay içtik..dedim varmı bi şikayetin..kadın boğaz dolu, ağızda damak çekildi deyince bingo... buldum dedim bana bulaştıranı..artık bana bunu kim bulaştırdı diye ömrümün sonuna kadar düşünmeme gerek kalmadı falan diye düşünüyorum saf saf..boğaz ve ağız yaralarından sonra o kadar emindimki ondan bana bulaştığına...

3 -4 saat sonra sonuçlar mail olarak  telefonuma geldi..kadın negatif çıktı iyimi...vay anasına be dedim...şimdi ben naptım.yarım günümü paramı harcadım..sonuçta elimede bişey geçmedi...boşbeleş bi işle uğraşmış oldum..

demem oki sen bana kim bulaştırdı meselesini aşmışsın..darısı benimde başıma...

şimdi kafamda gene biri var şüpheli olarak..iyide bunu bilmek bana ne kazandıracak...negatifemi dönücem bilince yoooo... kadınımı öldürecem yoooo... yada şiddetmi uygulucam bana bulaştırdı diye yoooo....   e o zaman ne olacak..

Kullanıcı teşekkür etti: serenity088