Mavi-Banner

Gönderen Konu: Boyun ve cenedeki lenf bezi siskinligi  (Okunma sayısı 665 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ryuk

• Katılımcı Üye
  • *
Boyun ve cenedeki lenf bezi siskinligi
« : Ekim 21, 2017, 11:43:14 ÖÖ »
Oncelikle selam arkadaslar 4 aydir tedavi goruyorum en buyuk habercim lenf bezi siskinligi olmustu tedaviye basladim fakat hala boyun ve cenedeki lenf bezlerim biraz da olsa yine de sis boyle durumu olan arkadaslar ne yapmam gerektigini yazabilirlerse sevinirim herkese pozitif bir gulucuk :)
Να γίνεις η αλλαγή που θέλεις να δεις στον κόσμο

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Boyun ve cenedeki lenf bezi siskinligi
« Yanıtla #1 : Ekim 22, 2017, 06:04:34 ÖÖ »
Böyle şişliklerden muzdarip arkadaşların inmeye başlaması tedavi ile 1-2 seneyi bulmuştu 4 ay henüz erken

Tabi çok rahatsız oluyorsan drun inceleyebilir şişlikleri ultrasonla veya başka yöntemlerle, bu tarz şişlikler hiv pozitiflerde sık oluyor ve genelde ciddi hastalık belirtisi olmuyorlar ama emin olmak daha iyi tabi ki.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Ryuk

Ugur06

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 12, 2018, 10:22:38 ÖÖ »
Oncelikle selam arkadaslar 4 aydir tedavi goruyorum en buyuk habercim lenf bezi siskinligi olmustu tedaviye basladim fakat hala boyun ve cenedeki lenf bezlerim biraz da olsa yine de sis boyle durumu olan arkadaslar ne yapmam gerektigini yazabilirlerse sevinirim herkese pozitif bir gulucuk :)

Konu bi hayli eski yeni tani aldim boyun lenflerim sis ve agrili sen bu gun ne durumdasin

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2018, 04:46:20 ÖS »
Lenf bezleri uzun bir süre daha şiş kalabilir sonuçta savaşan bir virus var vücutta

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 12, 2018, 06:29:49 ÖS »
Ağrısız şişlikleri çok sorun etmeyin. Benimkiler indi. Ama tekrar şişebilir.. Acı,ağrı varsa doktorunuza danışın.

Ugur06

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 12, 2018, 06:40:16 ÖS »
Lenf bezleri uzun bir süre daha şiş kalabilir sonuçta savaşan bir virus var vücutta

Evet ama taniyi almadan önce gecmisim cok karanlik cok fazla alkol ve uyustuurucu kullandim korkularim o yuzden  boyun lenf bezleri ve kasikda keyfe keder verecek sekilde agrilarim var surekli lenfoma dan korkuyorum

OnlyRedLeftFromRainbow

• Üye
  • *
  • Life goes on nomatter what.
« Yanıtla #6 : Mayıs 12, 2018, 06:43:39 ÖS »
Ağrısız şişlikleri çok sorun etmeyin. Benimkiler indi. Ama tekrar şişebilir.. Acı,ağrı varsa doktorunuza danışın.

Benim kasıklarımdakiler rahatsızlık veriyor . Boynumdaki içeride kalıyor biraz . O yüzden sorun olduğunu düşünmüyorum ,Boynumdaki 1cm ye yakın çapı, kasıklarındaki 0.5mm falan. Normal boyutları nasıl bilmiyorum gerçi . Tedavi ye daha zaman olduğuna göre alışsam iyi olur
Doğmadan öncede yoktuk. Ölümden sonra da yokuz. Doğmadan önceki yokluğumuza üzülmezken; ölümden sonraki yokluğumuza üzülmek anlamsız.

Birkisi

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 12, 2018, 08:19:10 ÖS »
Arkadaslar bu ilk kulicka suriseinde opme ter ile anneme babama aileme bulastirbilir miyim?

lifeisagame

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 12, 2018, 08:33:31 ÖS »
@Ryuk Aslında yapacağın şeyler açık. Öncelikle zaten teşhisini almışsın geçmiş olsun, bundan sonra sağlığına çok daha fazla dikkat etmen gerekecek. Lenf bezi şişkinliğine gelince doktorunun yardımıyla ve yönlendirmesiyle altında yatan sebepleri öğrenebilirsin. Buradaki üyelerin bu konuda yapabileceği en fazla yorum budur

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Mayıs 12, 2018, 08:39:08 ÖS »
@Birkisi hayır

LaLaLand

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mayıs 13, 2018, 06:06:50 ÖÖ »
Geçen haftalarda çene altındaki lenf bezi şişliğimi söylemiştim. 3-4 günde tamamen geçti. Hemen sonrasında 20'lik dişim ağrımaya başladı. Daha önce başka bir 20'lik dişim apse yaptığından, aynı şey olmasın diye hemen çektirmeye gittim. Röntgende 2 dişimde kısmi çürük de olduğu görüldü. Yani şişmesinin nedenini bariz olarak anlamış oldum. Benzer nedenler olabilir. Kontrol edebilirsiniz.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, Angelowic

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #11 : Mayıs 13, 2018, 11:32:27 ÖÖ »
@LaLaLand evet biliyoruz site halkı olarak dişçi maceranı  :)

Kullanıcı teşekkür etti: LaLaLand

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mayıs 13, 2018, 02:01:25 ÖS »

Evet ama taniyi almadan önce gecmisim cok karanlik cok fazla alkol ve uyustuurucu kullandim korkularim o yuzden  boyun lenf bezleri ve kasikda keyfe keder verecek sekilde agrilarim var surekli lenfoma dan korkuyorum
tabi üstüne düş ihmal etme ama panikte yapma.ona kalırsa bende uyuşturucu hariç alkol sigara çok içerim ama çok şükür birsey yok.seninki olduğu gibi virus kaynaklı birşey sonuçta ilaç sayesinde virus ile vücudun sürekli savaş halinde tabi aklındaki şüphe içinde gerekli ultrason vb. Testleri de yaptirmakta fayda var.

Ugur06

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Mayıs 13, 2018, 04:13:57 ÖS »
Ilk taniyi aldim 4 gun hastanede yattim gerekli ultrasyon kemik emar ilacli temigrafi falan yani bastan asagi kontroller yapildi cd4 410 rna 435000 kopya korkulacak bir sey olmadigini test sonuclarindan sonra trimeq ilac tedavisine basladim ilaca baslayali 10 gun oldu boyun ve kasik lenfler hala agri var ulrasyonda boyutlari cikmakda ama gecmisim karanlik oldugu icin lenfoma dan korkuyorum rahatlamak icin doktora gittim onlar zamanla gececek diyo ama ilgilenen kici kirik bi asistan pekde guvenmiyorum adistanlara
Lenf bezlerinde agrisi olan arkadaslar varmi ???
Tum arkadaslara saglik mutluluk dilerim .

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Mayıs 13, 2018, 05:46:00 ÖS »
Ilk taniyi aldim 4 gun hastanede yattim gerekli ultrasyon kemik emar ilacli temigrafi falan yani bastan asagi kontroller yapildi cd4 410 rna 435000 kopya korkulacak bir sey olmadigini test sonuclarindan sonra trimeq ilac tedavisine basladim ilaca baslayali 10 gun oldu boyun ve kasik lenfler hala agri var ulrasyonda boyutlari cikmakda ama gecmisim karanlik oldugu icin lenfoma dan korkuyorum rahatlamak icin doktora gittim onlar zamanla gececek diyo ama ilgilenen kici kirik bi asistan pekde guvenmiyorum adistanlara
Lenf bezlerinde agrisi olan arkadaslar varmi ???
Tum arkadaslara saglik mutluluk dilerim .

Henüz 10 gündür ilaç alıyorsun mucize beklememek lazım. Tedaviye başlamayan pozitifler de lenf şişliği yada ağrısı  yaşanılan bir durum. Zaten ultrason ve diğer tetkikler yapılmış kötü bir durum olsa ortaya cıkardı. Biraz zaman tanı kendine, ilaçlar iyi ama lavabo açıcı gibi bir anda herşeyi söküp atmıyor. Ayrıca o kıcı kırık asistan senin gibi günde yüz tane hasta görüyor merak etme senden benden daha vakıf bu konulara.

Kullanıcı teşekkür etti: Angelowic, Ugur06