Mavi-Banner

Gönderen Konu: Ankara'da CYBH testi  (Okunma sayısı 1835 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nötr

• Üye
  • *
Ankara'da CYBH testi
« : Haziran 28, 2016, 12:10:10 ÖS »
Merhaba,

Ankara'da önerebileceğiniz CYBH testi yapan özel hastane, doktor veya laboratuvar var mı? 3 adet devlet hastanesine gittim (biri üniversite, ikisi eğitim & araştırma) fakat malesef doktorlar tüm CYBH paneline bakmadılar, HIV ve hepatitlere bakıp kibarca kovdular. Özellikle CMV, HSV ve Klamidya testi için önerilerinize açığım.

Teşekkürler.

Simurg

• Ziyaretçi
Ynt: Ankara'da CYBH testi
« Yanıtla #1 : Haziran 28, 2016, 12:29:27 ÖS »
Öyle bişey yok yapmak zorundalar,ya bi üroloji yada enfeksiyon hastalıkları bölümüne git durumu anlat yapmak zorundalar sende kibarca tepki göster :)

nötr

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 28, 2016, 12:31:56 ÖS »
yapmıyorlar, bir bariyer var onu aşmak mümkün değil. kendilerinden çok eminler.

Simurg

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 28, 2016, 02:22:47 ÖS »
Kardes hele sen elini masaya vur, test istiyorum lan şüpheli durumum var de, bak yapıyorlar yapmıyorlar görürsün
« Son Düzenleme: Haziran 28, 2016, 03:37:57 ÖS Gönderen: Simurg »

jovsi

• Güvenilir Üye
  • Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 28, 2016, 02:36:01 ÖS »
Sen vergi ödeyen bir T.C. vatandaşısın ve senin sağlığın için gerekli tüm hizmetler sana sunulmak zorunda.

CYBH testi olmak istiyorsan olursun, yapmıyorum diyemezler. Haklarının bilincinde olduğunu kibar ve net bir dille belirt. Şüpheli ilişkin olduğunu ve HIV ve Hepatit dışında diğer testleri istediğini söyle. Eğer testlerini yapmayacağını söylerse senin sağlığını korumak durumunda olduklarını, şüpheye rağmen test yapmayı reddetmelerinin yasal olmadığını belirt.
Dünyayı güzellik kurtaracak!

nötr

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 28, 2016, 02:46:03 ÖS »
çağkan hoca kestirip atıyor. olmazsa başka yerde şansımı deniycem ya da mecbur yüksek meblağlar ödeyip özel lab ya da hastanede yaptırıcam.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Haziran 29, 2016, 10:44:35 ÖS »
'Vergimi ödüyorum vatandaşım dr her istediğim tahlili hemen yapmak zorunda!' Diye bir şey söylenmemeli bence. Dr bu işin başında, kararı o vermeli.

Cmv bağışıklık sistemi sağlıklı insanlarda çok büyük sıkıntı yaratmaz-zaten çok kişide olan bir virüs. Herkese bakılması manasız. Bağışıklık sistemi göçmüş çok ağır ölmek üzere hastada bakılır ki varsa cmvye özel tedavisini alsın çünkü öyle bir durumda pek çok başka hastalıkla karışabilir.

Hsv ve klamidya-gonore vs. ise belirtileri çok özgüldür, dr senin şikayetlerinden ve muayenenden şüphelenirse ister zaten testi. Yoksa herkese gereksiz bence de. Devlet tabi ki sana bakmak zorunda ama drunun bilgisi ile ihtiyaç duyduğunu öngördüğü testler dahilinde. Yoksa ben de druma gidip her hafta rna baktırmasını mı isteyeyim, vergi ödüyorum bakacaksın mı diyeyim. Drum zaten beni düşünüyor gerekli zamanlarda gerekli tahlilleri istiyor.

Ha içim rahat etmiyor takıntı yapıyorum diyorsan özele gidip yaptırabilirsin. Ben de kafayı rna ma takarsam 'bu hafta ne oldu acaba dayanamıyorum oyy hemen baktırmalıyım' dersem istersem özelde baktırabilirim her hafta. Lükse girer bu. Gereksiz test olur. İsraf olur. Psikyatriye gitmem daha faydalı olur öyle bir durumda.

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
« Yanıtla #7 : Haziran 29, 2016, 11:01:40 ÖS »
doktorlar bizim istediğimiz testleri yapmak zorunda değiller gerekli gördükleri testleri yaparlar yani klinik bulgular ve hasta yakınmalarıyla test yapılır doktor olan onlar bizler değiliz. Parayı veren düdüğü çalar diye bir deyim var bizim ülkemize cuk diye oturur bu deyim, şimdi eğitim araştırma hastanesinde görev yapan bir prof veya doç. buluyorsun %90 özel muanesi var önce oraya gidip muane oluyorsun başındam geçen olayı anlatıyorsun ve istediğn testleri söylüyorsun sana bir kağıt veriyor kaşeli imzalı onunla bölüm sekreterliğine gidiyorsun giriş yaptırıyorsun ve tüm testlerin yapılıyor toch paneli ve serolojik testleri isteyeceksin bu testlerde cybh testleri var ortalama çalışma süresi 1 hafta sonra sonuçlarla beraber muaneye tekrar gidiyorsun bu işin sana maliyeti 250-300 tl arası olur yok özel dersen 1.500 tl ye yakın bir tutar

geçmiş olsun
Sadece Huzur

Simurg

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 30, 2016, 12:44:34 ÖÖ »
Tamam belki kafamıza göre yaptıramayız ama,adam şüpheli ilişki dediği an, kim olsa Elisa yaptırır yada gerekli testleri yaptırır.Hiç yapmıyorlar diyor arkadaş.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Haziran 30, 2016, 07:44:23 ÖÖ »
Hiv ve hepatit bakmışlar çünkü erken ve çok özgül belirti vermez bunlar ve bu yüzden en sinsi-tehlikeli hastalıklardır. Cmv asemptomatik olarak herkesde var. Sifiliz, gonore, klamidya, hsv varsa zaten kendini belli eder. Hsv dışında hepsinin tedavisi kolaydır (antibiyotik)