Mavi-Banner

Gönderen Konu: test sonuçları yardım lütfen...  (Okunma sayısı 3422 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mortalkombat

• Yeni Üye
  • *
test sonuçları yardım lütfen...
« : Nisan 02, 2016, 01:21:33 ÖS »
Merhabalar uzun zamandır kafamı kurcalayan ve yaşam kalitemi düşüren bir durum var. Öğrenciyim aynı zamanda iş de yapıyorum ama konsantrasyon düşüklüğü yaşıyorum. İlk önce bundan 5 yıl öncesinde yaşadığım bir şüpheli ilişki konusunda arkadaşımın uyarısı ile korkmaya başladım. Sonrasında memleketimde özel bir hastanede anti hiv testi yaptırdım ve sonuç 0,12 negatif çıktı. Ardından böyle bir şüphe oluşunca tabi aralık ayının 23-28 i arası bir günde eski kız arkadaşımla korunmasız ilişkimden de şüphe duymaya başladım, tanıdığım bildiğim ve aylar geçirdiğim bir insan olmasına rağmen. İlk bahsetmiş olduğum testi yaptırdığımda da kız arkadaşımla ilişkimin üstünden 40 civarı gün geçmişti. İçim rahat etmeyince 53. günde combo test yaptırdım ama ayrı ayrı sonuç veren değildi bu. anti hiv 0,340 negatif yazıyordu. p24 için ise sadece negatif yazıyordu değer yoktu.vidas değil sanırım. Yine emin olamayıp ya 85. günde ya 90. günde tekrar aynı combo testten oldum. anti hiv 0,427 çıktı p24 yine negatif yazıyordu. Artık içimi rahatlatmak istiyorum ama emin olamıyorum. İlliadin burun spreyi kullanıyorum 4-5 yıldır içinde kortizon var ama burundan aldığı için çok az miktarda ve kana çok az karışıyor hatta karışmıyor gibi bir şey ve bunun etki edip etmediğini merak ediyorum. Eğer 85. gün ise tekrar 90. gün dolduktan sonra anti hiv yaptırmalı mıydım? Kafamdan atmakta çok zorlanıyorum yardım edebilirseniz çok sevinirim. 5 sene önceki bir olayın da çıkmaması imkansız sanırım. burun spreyinin az da olsa kortizon içeriyor olması ve uzun yıllardır kullanıyor olmam da şüpheye düşürüyor. tekrar bi 120. gün civarı eliza yaptırmalı mıyım?

snowbros

• Ziyaretçi
Ynt: test sonuçları yardım lütfen...
« Yanıtla #1 : Nisan 02, 2016, 02:32:13 ÖS »
90. gün muhabbeti temkinli davranıldığından antikor üretemeyecek insan için geçerli bir süre ve 3. nesil testler için geçerlidir ve sondur. 4. nesil combolar için 28. gün alınan negatiflik kesin sayılır. Çok şüpheli bir durumda 1-2 hafta sonra kafa rahatlığı için testin tekrarlanması önerilir olay budur. 

snowbros

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 02, 2016, 02:35:11 ÖS »
Sen yine rahat etmiyeceksin :) Testin fazlasıyla yeterli hiv ya da aidsle ilgili haber aramayı bırak yoksa zaten belirtileri yaşayacasın !!!

mortalkombat

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 02, 2016, 02:37:10 ÖS »
cevap için teşekkür ederim evet haklısınız ama bazılarının 6 ay demesi benim de bağımlısı olduğum illiadin spreyin kortizon içermesi acaba önlüyor mu falan dedim yine bekleyecek miyim yıllarca diye emin olamadım. kombo test de vidas olmayınca acaba diyor insan ama aynı zamanda antikor ölçümü de bu tarihlerde netlik sağlıyor diye biliyorum. bir de negatif anti hiv değerinin yükselmesi azalması önemli midir 0'ın altında oldukça?

snowbros

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Nisan 02, 2016, 02:38:07 ÖS »
önemli olan negatif yazması sayısal değerin hiç bir önemi yok.

snowbros

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Nisan 02, 2016, 02:41:58 ÖS »
3. nesil antikor testlerinde 90. gün kesindir. Çok ölümcül bir hastalık varsa ilerlemiş kan kanserliği gibi ancak o zaman antikor üretiminde sıkıntı olabilir.

mortalkombat

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 02, 2016, 03:22:26 ÖS »
Tesekkur ederim dostum.. Artik inanmam gerek sanirim daha da yasam kalitem dussun ve insanlra bulastiririm korkusu yasamak istemiyorum..

mehmet123

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Nisan 02, 2016, 04:57:45 ÖS »
o değerler anti hiv değeri bir şey ölçmüyor sadece karışık işlemler ve reaksiyonlar sonucu ellerindeki örnek kanla karşılaştırma yapıyor. bu değer de her zaman her farklı labda ve testte farklı çıkabilir, giderek artmaz BUNLAR KALİBRASYON DEĞERLERİDİR GÜN İÇERİSİNDE DEĞİŞİR SABAH 0.08 okur öğleden sonra 0.06 okur bir başka zamanda 0.15 okur o değerler 0,24 dan küçük olduğu sürece negatifsin  0.25 ve üstü pozitiftir  ;) ;)

mortalkombat

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Nisan 02, 2016, 06:29:37 ÖS »
antijen değerini göstermiyordu olduğum iki test de ama negatif olduğunu söylüyordu. antikor değeri için söyledim ben onun için de geçerli aynı durum sanırım. beni korkutan kullandığım spreyin sonuca etki edip etmemesiydi. bir de 90. gün anti hiv'e inanarak konuyu kapatabilmek önemliydi. çabalıyorum sizin de cevaplarınız rahatlatıyor teşekkür ederim gerçekten. her yerde her ağızdan farklı bir şey çıktığı için internet bir bakıma da insanın kafasını karıştırıyor. 6 ay 1 yıl mı bekleyeceğim diyor.

Shopska

• Administrator
  • Katılımcı Üye
  • Akıyor bu akşam maşallah..
    • Hiv ve Aids
« Yanıtla #9 : Nisan 02, 2016, 06:35:55 ÖS »
Dostum kesinlikle NEGATIFsin icin rahat olsun... Arkadaslar gerekli aciklamayi yapmis... Benim sana sozum testlerine guven ve belirti falan arama.
Kintsukuroi

mortalkombat

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Nisan 02, 2016, 07:10:50 ÖS »
Shopska sana da tekrardan tesekkur edeyim.. Takilacak yer ariyor iste insan. Ama sayenizde kapatiyorum meseleyi. Var olun.

Shopska

• Administrator
  • Katılımcı Üye
    • Hiv ve Aids
« Yanıtla #11 : Nisan 02, 2016, 09:32:36 ÖS »
Shopska sana da tekrardan tesekkur edeyim.. Takilacak yer ariyor iste insan. Ama sayenizde kapatiyorum meseleyi. Var olun.

Ne demek  ;) Her zaman burdayiz, takildigin konular varsa cekinmeden yazabilirsin, gelecekteki iliskilerinde muhakkak korun o zaman aklinda sorun olmaz 8)
Kintsukuroi

mortalkombat

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Nisan 03, 2016, 12:51:21 ÖÖ »
Teşekkür ederim gerçekten iyi ki böyle bir platform var. İnternette her konuda olduğu gibi bu konuda da çok bilgi kirliliği var. İnsanı inanacağından da edebiliyor bazen. Hele benim gibi de kontrolcü bir insansanız. Bir de hayatımda kız arkadaşım var şimdi insan ya sonuçlarım yanlışsa ya ona bulaştırırsam düşüncesine girip duruyor. Beni korkutan uzun yıllar burun spreyi kullanımımdı. O da burundan alınan bir sıvı zaten kana karışımı da çok az olsa da insan yine de tereddüt ediyor. Sayenizde içim çok daha rahat. Ne 6 ayı düşünüyorum ne 1 yılı. O gibi durumları yazan edenlere de inanmamak gerek cidden. İnsan bu psikolojide her zaman en kötüyü kuruyor.

Shopska

• Administrator
  • Katılımcı Üye
    • Hiv ve Aids
« Yanıtla #13 : Nisan 03, 2016, 12:59:47 ÖÖ »
Teşekkür ederim gerçekten iyi ki böyle bir platform var. İnternette her konuda olduğu gibi bu konuda da çok bilgi kirliliği var. İnsanı inanacağından da edebiliyor bazen. Hele benim gibi de kontrolcü bir insansanız. Bir de hayatımda kız arkadaşım var şimdi insan ya sonuçlarım yanlışsa ya ona bulaştırırsam düşüncesine girip duruyor. Beni korkutan uzun yıllar burun spreyi kullanımımdı. O da burundan alınan bir sıvı zaten kana karışımı da çok az olsa da insan yine de tereddüt ediyor. Sayenizde içim çok daha rahat. Ne 6 ayı düşünüyorum ne 1 yılı. O gibi durumları yazan edenlere de inanmamak gerek cidden. İnsan bu psikolojide her zaman en kötüyü kuruyor.

Günümüz teknolojisi saolsun testler artık bu tür şeylerden etkilenmeyecek kadar hassas, gerçekten endişe etmeni gerektirecek bir durum yok, Sevdiğin insanı koruma duygusu en doğal duygudur tabi hepimiz öyle düşünüyoruz, keşke herkes senin kadar bu konuda senin kadar bilinçli olsa...
Kintsukuroi

mortalkombat

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Nisan 03, 2016, 01:12:02 ÖÖ »
Kesinlikle öyle, keşke. Doktorum da aynen bunu söylediydi. İnanmak işte. Bir de insanoğlu özellikle bizim bu ülkede yaşayan insan bu ruh haline girmeye çok yatkın.. Ama sizi özellikle insanları bilinçlendirmek için böyle bir mesai harcadığınız için tebrik ederim.Gerçekten sağolun varolun.