Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni + ve tedavi  (Okunma sayısı 1277 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

John Wick

• Ziyaretçi
Ynt: Yeni + ve tedavi
« Yanıtla #15 : Eylül 23, 2017, 03:23:32 ÖS »
Hocam geçmiş olsun.

Kullanıcı teşekkür etti: suprizhiv

suprizhiv

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Eylül 23, 2017, 03:25:53 ÖS »
Tamam Mavera çok sağol. Umarım değildir. Bir değişiklik olursa mutlaka druma gösteririm.

minicik07

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Eylül 23, 2017, 04:28:34 ÖS »
Durumun iyiyse hergun etdoner ye olurmu cd4un aniden firlar ben isim geregi malum hep disardan yiyodum et doner tavuk doner.. ilk ayda 1200 cd4 um olmustu  tani aldigimda 224 tu cd4um  rnami bilmiyorum ama ilk ay sonu rnada negatifti cd4 umde 1200 civariydi... yaklasik 9 aydurli tedavi aliyirum gecen lerdeki sonucum rna 70 cd4 1300 kusur idi.. rna m galiba bi kac defa ac icmistim ilacimi bikerede 1 bucuk saat gecikmeyle icmistim biraz sinir sitres uykusuzlukta olmustu... galiba rna ondan 70 cikti.. bide ben spor yapiyom  haftada 3 gun yarim saat bisiklet suruyom biraz agirlik calisiyom yani haftada 3 saatim spora ayiriyorum .. genelde aksam isim bittimi spor yapiyom

Kullanıcı teşekkür etti: suprizhiv, Pappie

ayt07

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Eylül 23, 2017, 05:08:03 ÖS »
Hikayelerimiz aynı, bende aynı ağızda pamukçuk(aft) için Dr a gittim e yapılan testler sonucu Hiv+ tanım konuldu.

Hemen hemen sonuçlarımızda aynı, hatta benimkiler biraz daha vahim durumdaydı, Cd4 % değerim 5, CD4 sayım 29, HivRna değerlerim 150.000 civarında idi,

Bende aynı senin gibi ilk ay bactirim, azitro, depo penisilin iğneleri ve Stribild ile tedaviye başladım,

Evet ilk şoku atlatmak zor oluyor, ama merrak etme, hepimiz aynı şeyleri yaşadık, 3-4 ay içerisinde pozitif e düşeceksin.
Tabi tedaviye bu kadar düşük değerlerde başladığmız için (benim dr hiç bu kadar kötü değerleri rastlamıştım dedi) toparlanma biraz zaman alacak, cd4 değerlerin ilk etapta 200 ü geçer ama 400-500-600 leri görmesi uzun zaman alacak,o yüzden biraz sabırlı olacaz, Benim 1,5 yıl sonunda cd4 değelerim hala %16 ve 260 seviyelerinde.

Ve verdiğin kiloları çok hızlı alacaksın ben 3 ay içerisinde 10 kg almıştm, o yüzden spor a başlaman önemli, hem kilo hem bağışıklık sistemin, hemende genel sağlık durumun açısından,

Yanlız değilsin, bizde senin şu an yaşadıklarını yaşadık,aynı aşamalardan geçtik, aklında gelen herşeyi burada bizlere sorabilirsin,

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Eylül 23, 2017, 05:16:55 ÖS »
Durumun iyiyse hergun etdoner ye olurmu cd4un aniden firlar ben isim geregi malum hep disardan yiyodum et doner tavuk doner.. ilk ayda 1200 cd4 um olmustu  tani aldigimda 224 tu cd4um  rnami bilmiyorum ama ilk ay sonu rnada negatifti cd4 umde 1200 civariydi... yaklasik 9 aydurli tedavi aliyirum gecen lerdeki sonucum rna 70 cd4 1300 kusur idi.. rna m galiba bi kac defa ac icmistim ilacimi bikerede 1 bucuk saat gecikmeyle icmistim biraz sinir sitres uykusuzlukta olmustu... galiba rna ondan 70 cikti.. bide ben spor yapiyom  haftada 3 gun yarim saat bisiklet suruyom biraz agirlik calisiyom yani haftada 3 saatim spora ayiriyorum .. genelde aksam isim bittimi spor yapiyom

Her gün et döner kolesterol, kreatin ve ürik asit seviyelerini kötü etkileyebilir. Dahası ne eti olduğunu bilmediğiniz yerlerden yemek de riskli. Taze meyve bol sebze yemeği vs. daha sağlıklı bence.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

suprizhiv

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Eylül 23, 2017, 05:42:12 ÖS »
Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. ayt07 haklısın hemen hemen aynı değerlerde tedaviye başlamışız. Düşük cd4 ile başlayıp tedavinin başarılı olmasına ve tabii ki kısa sürede iyiye gitmene çok sevindim. Benzer özellikte olan arkadaşların durumlarının gidişatlarını görünce bende umutlanıyorum ve inanıyorum ki ben de kısa zamanda toparlanacağım.
Mavera bu hastalık konusunda çok bilgilisin arkadaşım. Diğer konu başlıklarında da takip ediyorum seni. Belirtmek isterim ki hem benim hem hepimiz için çok iyi bir durum bu yani çok şanslıyız. Drumdan daha yakınsın diyebilirim senin için. Cevap vermekten yorulmuyorsun. Birşey yazarken birşey sorarken Mavera acaba ne diyecek diye bekliyorum. Güven veriyorsun bana.  Başta sana ve tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. Buradan aldığım cevaplar psikolojik olarak bana çok iyi geliyor ve güç veriyor.

Beslenmeye gelince ben eskiden daha fazla et ağırlıklı besleniyordum. Sebzelere biraz mesafeliydim. Hele ki domatesi asla yemezdim. Artık daha fazla sebze ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum. İştahım pek yok ama zorluyorum kendimi. Domatesi bile yemeye başladım. :)

Kullanıcı teşekkür etti: Mavera, anaşit

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Eylül 23, 2017, 06:05:27 ÖS »
Yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize, sitenin ve tüm moderatör arkadaşların amacı zaten bu.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: anaşit, suprizhiv

berkcan09

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Eylül 23, 2017, 11:09:32 ÖS »
Geçer hepsi merak etme zamanla alışıyorsun . Vücunda bir parça olarak düşün ve takma kafaya . Okuyorsan yada çalışıyorsan iyi hiç değilse kafanı dağıtırsın .herkesin başlangıç hikayesi genelde aynı bendede aynı pamukçuk çok çıkıyordu ama eczaneden merhem alıp kullanıp geçiyordu vücudumda kızarırlar oluyordu yattığım yerden diyordum kendi kendime  arkadaşımı test sürecinde yardımcı olmak için gitmiştim hastaneye ikimizde aynı gün kan verdik onunki çıkmış ama Benim ki çıkmamış söylemediler bunu iki üç gün geçti aradan gitmedim hastaneye arkadaş dedi sonuçları al diye hasta filan çıkarız dedi onunki negatif olduğu için verdiler ama benim ki pozitif çıktı işte benimde hiv ile tanışmam bu şekilde oldu . İlaçlarını kullan zaman aralığına dikkat et . İlaç kullanımında 1-2 hafta zorlanırsın sonra alışkanlık oluyor hergün alıyorsun . Acaba 2017 yılı itibariyle kaç tanı hiv pozitif var acaba bilgisi olan varmı güncel olarak tabi normalde her yıl sağlık bakanlığı istatistik paylaşması gereklidir diye düşünüyorum

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Eylül 24, 2017, 07:32:21 ÖÖ »
Sürpriz

Bactrim de kullanıyor musun?  Kırmızı benekler ilaç yan etkisi olabilir, ama çok yaygın olmadığı sürece sıkıntı yaratmaz.

Bactrim çok  kişide alerjik reaksiyon yapar.  Benim tüm vücudumda kırmızı lekeler çıkmıştı.  Doktorum bırakmama izin vermedi ama günde tek tablete dozu düşürdü.

Yayılır ise hemen doktorunu gör.  Doktorun izni olmadan sakın ilaç bırakma, doz ayarı yapma.

Cd4 sayın 200 altında olduğu için fırsatçı enfeksiyondan koruyucu olarak 200'e gelinceye kadar Bactrim veriliyor.  Ben 1 yıl kullandım :(

Son olarak, ben başladığımda yani Cd4 20 çıktığında, doktorum 200'e kesin çıkar ama üzeri belli olmaz demişti.  O zaman anlamadım ne demek istediğini, sonra okudukça düşük Cd4 ile başlamanın normal bağışıklık sistemine dönmeyi zorlastirdigini farkettim.

Ama doktoru şaşırtan bir performansla, şu an 400 sınırına dayandım, 1.5 yılda 396 sonucu aldım.

Bana ilaçların dışında faydası olan Kefir olduğunu söyleyebilirim.  Hergün kullanıyorum, kırmızı etten uzak duruyorum.  En çok meyve sebze tüketiyorum.  Bağışıklık sistemini çok etkileyen faktör var.. Grip olamamak lazım, aşını mutlaka ol. Hijyene dikkat, sürekli el yıka.  Dışarıda salata, taze meyve suyu sakın tüketme. Cd4 200 üzerine çıkıncaya kadar biraz tedbir lazım. Ama ilaç kullanımıyla risk çok düşüyor zaten.

suprizhiv

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Eylül 24, 2017, 09:13:53 ÖÖ »
Orbito
Triumeq haricinde Azitro, Bactrim Forte ve Triflucan kullanıyorum. Sanırım hepsi birden vücuduma biraz ağır geldi. Dün geceden beri de karın ağrısı, ishal ve terleme. Yarın druma soracağım. drum 1 ay sonra gel dedi ama bakalım yarına kadar durumumda bir düzelme olacak mı? Bu arada halen daha zayıflamaya devam ediyorum. Geçen sene 72 kiloydum. 1 ay önce 52-53 gibi. Şimdi de 51. Kilo almaya ne zaman başlarım ki?

suprizhiv

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Eylül 24, 2017, 09:20:11 ÖÖ »
Ayrıca kemik erimesi için de CALS-D3 ve FOSAVANCE kullanıyorum. Bunları belirtmeyi unutmuşum. Yani epey bir ilaç kullanıyorum.

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Eylül 24, 2017, 01:09:12 ÖS »

İlaçlardandir ama hangisi bilmek zor şu aşamada.  Bactrim dışındakiler geçici olacaklar, sadece Bactrim Forte yi Cd4 200 oluncaya kadar kullanırsın.

İshali yiyeceklerle yönetmeye çalışabilirsin, lapa/ muz tüket. Şu kaybına izin verme, bol sıvı al. Yağlı şeylerden uzak dur ki sindirim sistemini daha fazla rahatsız etmesin.  Kefir tuketebilirsen faydalı olur, kendin yapamazsan marketlerde satılıyor.  Süt içme..

Kilo alırsın, bende çok vermiştim tabi zamanla alacaksın merak etme.  Birkaç ay sürer, Virüs kontrol altına girince iştah açılır.  Ayrıca hiv çoğalma ve vücudun bağışıklık sisteminin sürekli alarm durumu çok kalori harcatan bir süreç. 

suprizhiv

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Aralık 25, 2017, 03:01:55 ÖS »
Merhaba arkadaşlar, epey bir zamandır yazamamıştım. Uyku, yorgunluk, çalışamama ve depresyon derken zorlu bir süreçti. Henüz bunlar tam olarak geçti de denemez. Son çıkan test sonuçlarımı sizlerle paylaşmak isterim. cd4: 195 hiv rna: negatif. İlk çıktığında cd4 çok düşüktü sonra 148'e ve şimdi de 195'e çıktı. Yükselme var ama henüz daha kilo alamadım. Umarım herşey daha güzel olacak.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #28 : Aralık 25, 2017, 03:34:18 ÖS »
Merhaba. Her şey iyi gidiyor gözüküyor. Aynen devam.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #29 : Aralık 25, 2017, 05:06:34 ÖS »
@suprizhiv , test sonuçların maşallah iyiye gittiğini gösteriyor. Daha iyi olacaksın inşallah tedavine dikkatle devam et.