Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv ve İlişki 😞  (Okunma sayısı 791 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yastikyorgan

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Hiv ve İlişki 😞
« Yanıtla #15 : Ocak 24, 2018, 08:03:21 ÖÖ »
Mavera  haklısın  ama iş başa gelince .... hep keşke...  biz burda diyoz  ama negatiflerinde  pek tinladigi  yok  ....  biz burdan negatiflere  değil kendimize  seslenelim  prazervatifi  kullanalim  çünkü tekrar enfekte olursak  bizdeki virusle yeni gelen  virüs  ciftlesip  yeni nesil  bir virüs  olur  .... buda sonumuz  olur.... sonu  traji komik  oldu:)))

Yeni nesil virüs derken? Hiv pozitifiken yeni bir hiv virüsü kapma ihtimalin düşük diye biliyorum. Heleki çiftleşip yeni nesil virüs üretmesi mümkün mü?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Ocak 24, 2018, 08:27:56 ÖÖ »
Mavera  haklısın  ama iş başa gelince .... hep keşke...  biz burda diyoz  ama negatiflerinde  pek tinladigi  yok  ....  biz burdan negatiflere  değil kendimize  seslenelim  prazervatifi  kullanalim  çünkü tekrar enfekte olursak  bizdeki virusle yeni gelen  virüs  ciftlesip  yeni nesil  bir virüs  olur  .... buda sonumuz  olur.... sonu  traji komik  oldu:)))

Yeni nesil virüs derken? Hiv pozitifiken yeni bir hiv virüsü kapma ihtimalin düşük diye biliyorum. Heleki çiftleşip yeni nesil virüs üretmesi mümkün mü?

Teorik olarak mümkün. Pratikte çok görüldüğünü sanmıyorum. Ama tedbiri elden bırakmamak iyidir. Sadece hiv yok. Hali hazırda hiv pozitifken ek hepatit b, c, hsv, hpv ile enfekte olmak hoş olmaz.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: hk

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Ocak 24, 2018, 06:13:37 ÖS »
Herkes her tek gecelik parnteri hiv pozitifmiş gibi davranıp önlemini alsa kondoma çok dikkat etse zaten sorun olmaz.

'Ayy o hivli!' Diye tedaviyle rna negatif/kondomunu çok iyi kullanan adamdan kaçar, 'ay bu çok yakışıklııı!' Diye tanı almamış/rna milyonlarda/kondom hakgetire adamın koynuna düşer.
O ayrı birşey benim dediğim çok farklı.türkiye de zaten okuma yazma oranı çok çok düşük adam bilmiyor haliyle hiv nedir nasıl bulaşır bulaştırılır.o onların cahilligi aymazlıgı.ben onu anlarım adam zaten dünyasından vazgeçmiş cahil yaşadığı belirtilere aldırış etmemiş kafa basmamış öyle cahil aymaz adamlara birşey demem ama sen kalk tescil al sana pozitifsin densin.sen bunu bile bile karşındakine söylememe değil tek gecelik ilişkiye yarım saatlik ilişkide bile söylenmelidir.ha blip yapan virüsler aşırı mutasyondan dolayı güçsüz oluyormuş yok RNA negatifmiş yok kondom varmış falan filan...atıyorum kondom patladı atıyorum o zayıf olan virüsler girdiği vücutta enfeksiyonu başlattı ne olacak?karşı taraf sizin pozitif olduğunuzu öğrendi ne diyeceksiniz?e ben korundum e ben tedavi oldum sana birşey olmaz mı denecek?şaka gibi değilmi?başta da dediğim gibi empati çok önemli yani herkes kendini karşısındakinin yerine koyacak.varsın gitsin barda orada burada parmakla göstersinler o onların ayıbı.ama bu benim dediğim daha büyük bir ayıp.BENCE.....

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Ocak 24, 2018, 06:26:24 ÖS »
@mehmet0909 doğru söylüyorsunuz ama bar- kulüp köşelerinde parmakla gösterilmek kimsenin hoşuna gitmez diye düşünüyorum. Eşcinsel misiniz bilemem ama İstanbul giib bi yerde 4-5 defa şahit oldum. Birileri birilerini öyle gösteriyordu. Bak işte şu şöyle dikkat edin gibisinden.  Bunlar hoş şeyler değil. Ben söylenmemesi taraftarıyım. 3. Dünya ülkemizde bunu kavrayacak insan neredeyse yok gibi. Tek gecelik ilişkilerde katiyen söylenmemesi gerek. İstanbul daki arkadaşlar bu konuya daha dikkat etsin ayrıca.
Valla bravo ilaç kullanıyorum negatifim tek gecelik ilişkide kondom kullanırım söylemem diyorsun?amacım tartışmak değil ama bence çok yanlış bir düşünce.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Ocak 25, 2018, 07:33:50 ÖÖ »
@mehmet0909 doğru söylüyorsunuz ama bar- kulüp köşelerinde parmakla gösterilmek kimsenin hoşuna gitmez diye düşünüyorum. Eşcinsel misiniz bilemem ama İstanbul giib bi yerde 4-5 defa şahit oldum. Birileri birilerini öyle gösteriyordu. Bak işte şu şöyle dikkat edin gibisinden.  Bunlar hoş şeyler değil. Ben söylenmemesi taraftarıyım. 3. Dünya ülkemizde bunu kavrayacak insan neredeyse yok gibi. Tek gecelik ilişkilerde katiyen söylenmemesi gerek. İstanbul daki arkadaşlar bu konuya daha dikkat etsin ayrıca.
Valla bravo ilaç kullanıyorum negatifim tek gecelik ilişkide kondom kullanırım söylemem diyorsun?amacım tartışmak değil ama bence çok yanlış bir düşünce.

Neden?
Tedavi ile hiv rna negatifkten bulaş olmadığı görülmüş. Üstüne kondom da kullanılınca risk yok.
KEŞKE bana da tedaviyle hiv rna sı negatif, ve kondoma çok dikkat eden biri denk gelseydi şu anda + olmazdım. Net.
Gecelik ilişkilerde + olduklarını söylemeyenleri anlıyorum çünkü söyleseler partner bulamazlar. Rna negatif ve kondom kullandıkları sürece de kimse için tehlike oluşturmuyorlar. Asıl tehlike hiç test olmayanlar ve kondom kullanmayanlar.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Rebel34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Ocak 25, 2018, 10:22:31 ÖÖ »
@mehmet0909 benim de gayem elbette tartışmak değil. Ya da sizi haksız çıkarma gibi bi çabam da yok yanlış anlaşılmasın. Ben sadece neden tek gecelik ilişkilerde söylemediğimizi belirttim. Söyleyememek elbette etik değil ama malum Gelişmiş bi Avrupa ülkesinde değiliz. Ben uzun süreli ilişki de bile 6 aydan önce söylenmemesi taraftarıyım. Onu riske atmadığınız müddetçe sıkıntı yok. Bulaş yolları ortada ve rna negatifte seyreden bir insanın bulaş riski yok denecek kadar az deniyor. Sağlıklı güzel cinsellikler dilerim.