Mavi-Banner

Gönderen Konu: Medula Kapattırma  (Okunma sayısı 4370 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
Medula Kapattırma
« : Eylül 16, 2017, 11:59:40 ÖÖ »
Herkese merhaba,
Forumda daha önce bir kaç kere yazışma olmuştu Medula sisteminden kullandığımız ilaçların görüntülenmemesi için. Ancak dilekçelerini hatalı yazanlar olmuştu, tedavi, provizyon gibi kısımlar da kapatılmıştı ya da yanlış bölüme yollamışlardı dilekçelerini. Arkadaşımın SGK'da çalışan arkadaşına kontrol ettirerek beraber yazdığımız dilekçeyi SGK'ya gönderdim ve 2 gün içerisinde kapatıldı. Eczaneden de sordurdum artık hiç bir bilgimi göremiyorlar. Artık ne ilaç bilgimi, ne gittiğim doktoru, ne raporumu göremiyorlar :)
İsteyenler için en doğru şekliyle ekte gönderiyorum.
Ben iadeli taahhütlü yolladım ama isterseniz öyle yollamayabilirsiniz. E-devlet sisteminde telefon numaranız kayıtlıysa dilekçeniz işleme alındığında size SMS geliyor zaten.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
HİZMET SUNUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK YAZILIMLARI DAİRE BAŞKANLIĞI’NA

……………………. TC kimlik numaram ile kullanmakta olduğum ilaçlara ait bilgilerin ve sistemde kayıtlı bulunan hastalığıma ilişkin raporumun eczane  ve hastanelerdeki MEDULA sisteminde görüntülenmeyecek şekilde kapatılmasını ve provizyon alma, muayene olma, ilaç yazdırma gibi haklarımın korunmasını istiyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim. … / …. / 2017

EKLER:
Ek-1: Nüfuz cüzdanı fotokopisi

Ad-Soyad
TCKN: ……………………….
Tel: ………………...........

Gönderim yapacağınız adres:
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
HİZMET SUNUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK YAZILIMLARI DAİRE BAŞKANLIĞI
Milli Müdafaa Cad. No:24 Bakanlıklar / ANKARA

Kullanıcı teşekkür etti: Mavera, tarantula, yabankecisi, oneo27, Dubs

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Medula Kapattırma
« Yanıtla #1 : Eylül 16, 2017, 02:49:51 ÖS »
Ptt den mi gönderdin? Dilekçeyi zarfa koyup adres mi yazdın nasıl gönderdin?
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Eylül 16, 2017, 05:30:27 ÖS »
Konuyu sabitledim. Deşifre olmaktan korkan her + birey ilaç raporu çıkardıktan sonra bunu yapmalı.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

moihancestil

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Eylül 16, 2017, 07:04:55 ÖS »
Ben İzmir'deyim, yeni tanıyım; geçen ay Konak'ta YKM'nin arkasında devlet daireleri var, orada bi yerde 4. katta kadın memurlara dilekçe yazdırdım. Zar zor buldum. Kimse bilmiyor. İlaç gizliliği için nereye gitmem gerekiyor, bu işlemi nerede yaptırabilirim, diye sordum birçok yere, kimse bilmiyor hatta anlamıyor, "O ne ki?" diye soruyor... Bu sorulara cevap vermek de ayrı bir zor... Neyse, gittiğim yerdeki memurlar çok iyi, anlayışlı, güler yüzlüydü... Bir memurdan beklenmeyecek kadar iyi karşılamışlardı. :)) Hastalığımı hiç sormadılar bile. Eskiden soruluyormuş, şimdi sorulmuyormuş. Dilekçeyi kendi doldurdu bilgisayarda, ben imza attım. Dilekçede hastalığıma dair hiçbir şey belirtilmedi. Gayet memnundum. Ne zaman işleme konur, ne zaman bildirim alabilirim diye sorduğumda 1 haftayı bulacağını ancak bana olumlu ya da olumsuz bir bildirim gelmeyeceği söylendi... Bu biraz içime şüphe düşürdüyse de yine de mutlu mesut ayrılmıştım. Ondan beri de kontrol ettirme fırsatım olmadı. Acaba işleme alınmış mıdır? Nasıl öğrenebilirim, bilgisi olan var mı acaba?
« Son Düzenleme: Eylül 16, 2017, 07:44:34 ÖS Gönderen: moihancestil »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Eylül 16, 2017, 08:24:45 ÖS »
Doktoruna veya güvendiğin hep ilacını aldığın eczanene gidip sordurabilirsin. Kapanmışsa sistemde ilaç raporun ve aldığın ilaçlar çıkmayacaktır.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Eylül 28, 2017, 11:08:44 ÖÖ »
Ptt den mi gönderdin? Dilekçeyi zarfa koyup adres mi yazdın nasıl gönderdin?

Merhaba @lordstark
Evet PTT'den gönderdim. Dilekçeyi ve kimlik fotokopimi zarfa koyup iadeli taahhütlü göndermek istediğimi söyledim. Bir kağıt veriyorlar adresi oraya yazıyorsun. Ama kağıt biraz minik olduğu için ben ayrıca zarfın üzerine de yazdım adresi. Zaten 2 gün sonra mesaj geliyor SGK'dan dilekçeniz işleme alınmıştır diye. Sonra da ev adresine ya da o minik kağıtta gönderici kısmında yazdığın adrese postanız iletilmiştir diye PTT'den bildiri geliyor. Çok basit bir işlem. Herkese tavsiye ederim.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #6 : Eylül 28, 2017, 01:29:47 ÖS »
E-devletten. Sgk sayfasında ilaç kullanım bilgileri var,oraya girdigin zaman kullandığınız herhangi bir ilaç bulunmamaktadır yazısı. Çıkıyorsa. Kapatılmış demektir.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Kullanıcı teşekkür etti: mucizelereinan

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #7 : Ekim 17, 2017, 11:33:07 ÖÖ »
Merhaba, dilekçeyi rapor çıkınca mı yazmak lazım yoksa şimdiden yazıp göndersek olur mu?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Ekim 17, 2017, 01:43:10 ÖS »
Merhaba, fark edeceğini sanmıyorum, ama zaten rapor çıkmadan ilaç yazdırmadan önce bu medulla kapattırma işine gerek yok. Rapor sisteme düştüğü anda bizler için tehlike başlıyor, bunu da bu dilekçe ile halledebiliyoruz.

Ferdier

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ekim 18, 2017, 07:19:34 ÖS »
Ben yazdım ve yolladım 1 HAFTA olmasına rağmen henüz bir geri dönüş olması iadeli taahütlü yolladım hemde nasıl ogrenebilirim e devletten e nabiza giriyorum her şey Yazıo nasıl düzelecek bu

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ekim 18, 2017, 09:31:05 ÖS »
Ben yazdım ve yolladım 1 HAFTA olmasına rağmen henüz bir geri dönüş olması iadeli taahütlü yolladım hemde nasıl ogrenebilirim e devletten e nabiza giriyorum her şey Yazıo nasıl düzelecek bu

Merhaba E-devlet sisteminde telefon numaran kayıtlı mı? Kayıtlıysa zaten SMS geliyor, geldiği anda da kapanıyor sistem. Telefon numaran kayıtlı değilse iadeli taahhütlü alındı belgesinin gelmesini beklemen gerekiyor. Ancak zaten belge gelene kadar kapanmış oluyor çoktan. Benimki yolladığımın 2 gün sonrası kapandı. Haftasonuna denk geldiyse 1-2 gün izin ver, olmadı ararsın SGK'yı.

Ferdier

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Ekim 19, 2017, 12:02:44 ÖÖ »
E devletten baktım cuma günü ellerine geçmiş Numaram kayıtlı değil sanırım bunu nerden teyit edebilirim sgk da nereyi arayıp sormam gerekiyor ??

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Ekim 19, 2017, 11:20:08 ÖÖ »
Güvendiğin eczanene sorabilirsin sistem kapatıldıysa onlar da raporunu göremeyecektir.

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ekim 19, 2017, 11:52:15 ÖÖ »
E devletten baktım cuma günü ellerine geçmiş Numaram kayıtlı değil sanırım bunu nerden teyit edebilirim sgk da nereyi arayıp sormam gerekiyor ??

Merhaba,
SGK'yı araya**k dilekçenin son durumunu sorabilirsin.
Dilekçeyi yolladığın Sağlık Yazılımları Daire Başkanlığı'nın telefon numarası 0(312)414 41 02 - 03... Arayıp dilekçeyi hangi gün yolladığını söylersin, evrak kayıttan geçmiş mi önlerine düşmüş mü, işleme girmiş mi onu sorarsın. Gereği yapıldı derlerse @Mavera nın dediği gibi herhangi bir eczaneye gidip kontrol de ettirebilirsin ki gerek bile yok, zaten işin başındaki yer kapatıyor.
Numaranın E-devlette kayıtlı olup olmadığını E-devletin içindeki kişisel bilgi güncelleme alanından kontrol edebilirsin. Orada telefon numaran varsa tamam zaten.

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Ekim 30, 2017, 02:54:15 ÖS »
Arkadaşlar aşağıdaki linkte dilekçenin biraz daha düzgününü yolluyorum.
https://www.mediafire.com/file/2abvcxanyl4boj8/Medula%20dilekce.doc

TARİH, TC KİMLİK NO, İSİM SOYİSİM, İMZA, AÇIK ADRES, TELEFON kısımlarını silerek doldurun. (aralarında görüldüğü gibi satır boşluğu bırakın)

"EK : Nüfus cüzdanı fotokopisi" yazan kısmı silmeyin.

Dilekçe ile birlikte nüfus cüzdanınızın fotokopisini zımbalayın ya da iğneleyin zarfa koymadan önce.
« Son Düzenleme: Ekim 30, 2017, 11:37:01 ÖS Gönderen: dejavu »

Kullanıcı teşekkür etti: Asdfghjklşi