Mavi-Banner

Gönderen Konu: AIDS'i Yenmek için En Yenilikçi 10 HIV Tedavisi  (Okunma sayısı 1559 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

O.S

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: AIDS'i Yenmek için En Yenilikçi 10 HIV Tedavisi
« Yanıtla #15 : Eylül 19, 2017, 10:20:32 ÖÖ »
Kesin tedaviyi elbet buluncak ama kesin tarihi kimse bilemez.. fonksiyonel kürle zaten sorunların birçoğu ortadan kalkacagını düşünüyorum ve o konuda sona çok yaklaşılmıs

Meksen

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Eylül 19, 2017, 12:18:36 ÖS »
güvendiğim kaynaklardan dinledim ve bu virüsü labaratuvar ortamında var edip afrikada maymunlarla cinsel ilişkiye giren bir toplumun maymunlarına enjekte ettiklerini duydum. bana mantıklı geldi zira o güne kadar hiç mi maymun eti yiyen olmadı hiç mi maymunla ilişkiye giren olmadı. neden 30 yıl önce bir anda patlama yaşandı. bu dogal bi virüs degil ki zaten yapısıda çok karmaşık kim bulduysa köküne kibrit suyu :) insanalr gerçektten çok kötü ve para için yapmayacakları şey yok herşeyi yapar bunlar herşeyi canilerrrrrrrrrrrrrr

X

• Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Eylül 19, 2017, 02:20:01 ÖS »
Ben 30 yıl sonra da kesin tedavinin çıkabileceğini düşünmüyorum bile 5-10 yıl için de çıkabileceğine dair umut besleyenler umutlarınız yıkılınca ne yapacaksınız? Üzüleceksiniz.. ne gerek var üzülmeye? 5,10 seneye umut bağlamayın. hiv virüsü saltanatını uzun yıllar sürdürecek..

iparilogos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Eylül 19, 2017, 07:22:24 ÖS »
Aynen yaaaaa 30 40 sene sonra insanlar uzay çağını yaşarken sen hiv in hala tedavi edilemeyeceğini düşünüyor olursun.

HarryPotter

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Eylül 19, 2017, 08:16:20 ÖS »
Ne karamsar insanlarsınız ya üff içim şişti şu yorumlarınızı okurken. Arkadaşımız çok faydalı ve içimizi karartmayan bilimsel bir paylaşımda bulunmuş, bunun tartışılması gereken yerde söyledikleriniz konuyla alakasız. Tabikide hiçbirimiz tarihi net bilemeyiz müneccim değiliz. Ama bu güzel paylaşımda bile bu kadar karamsar olmanız, beni, bu günlerde okuduğum İyi Hissetmek David Burns'un depresyon tedavisi kitabındaki depresif kişilerin zihinsel yanılsamalarından bir tanesine yönlendirdi. Aşağıya fotosunu çekip koyuyorum, umarım okursunuz da bi faydası dokunur diye!

lifeisagame

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Eylül 19, 2017, 10:39:33 ÖS »
Ben 30 yıl sonra da kesin tedavinin çıkabileceğini düşünmüyorum bile 5-10 yıl için de çıkabileceğine dair umut besleyenler umutlarınız yıkılınca ne yapacaksınız? Üzüleceksiniz.. ne gerek var üzülmeye? 5,10 seneye umut bağlamayın. hiv virüsü saltanatını uzun yıllar sürdürecek..
Neden öyle diyorsun ki bunu hiç kimse bilemez. Böyle konuşarak burayı okuyan kişileri umutsuzluğa sevk ediyorsun. Bakarsın 2020 yılına kadar bile bulunabilir tedavi. Umutları hiç bir zaman yitirmemek lazım çünkü umutsuzluğun kimseye faydası yok

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Eylül 19, 2017, 11:59:07 ÖS »
Umutsuz olacak bir şey yok. Hiv tedavisi bakımından şu anda ÇOK iyi bir yerdeyiz.

Daha iyiye gitmesi ÇOK iyinin MÜKEMMEL e terfi etmesi- tam tedavinin bulunması haliyle zor oluyor, hemen olacak bir şey değil. Ama 30 yıl olmasa bile karalar bağlanacak bir durum yok şu anki tedaviler bizi 30 yıl ve daha fazla idare edebilecek kadar ÇOK iyi çünkü.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Eylül 20, 2017, 12:33:43 ÖÖ »
@Mavera ben 30 yıl insanlardan korkarak insanların doktorların pis bakışlarına katlanamam o yüzden biran önce çıksın istiyoruz.. bugün hcv hbv nasıl ki halk arasında normal karşılanıyor bununda aynı şekilde olmasını istiyoruz. Tedavi iyi lafımız yok ama şeker hastalığında ki rahatlığı versin bize anlatabildim mi? Biz umut ediyoruz sen körük atıyorsun üstüne. Al işte moralim bozuldu şuan 30 yıl insanlardan kaç... sonra yazıyoruz moral bozuk diye psikologa git diyorsun.  Lütfen bu tedavi şu tarihlerde bulunur veya bulunmaz diyen arkadaşlar bir daha böyle şeylerden bahsetmesin.
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

X

• Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Eylül 20, 2017, 01:09:47 ÖÖ »
Neden öyle diyorsun ki bunu hiç kimse bilemez. Böyle konuşarak burayı okuyan kişileri umutsuzluğa sevk ediyorsun. Bakarsın 2020 yılına kadar bile bulunabilir tedavi. Umutları hiç bir zaman yitirmemek lazım çünkü umutsuzluğun kimseye faydası yok
insanları 5,10 sene gibi bir zaman ile yalandan boş yere umutlandırmanın anlamı yoktur. Böyle konuşursak insanların umutları ile oynamış oluruz. 5-10 yıl sonra kesin tedavi çıkacak desek veya çıkabilir desek 10 yıl geçtikten sonra hala tedavi çıkmamış olsa daha büyük hüsran olmayacak mı? Ve kişinin kesin tedavisi çıkabileceğine dair hiç bir umudu kalmayacak. Bu daha kötü değil mi ? Virüsü kontrol altında tutan ilaçlar var bu büyük bir veli nimet hemde tek bir ilaç ile kontrol altında tutuluyor. Gayet sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam edebiliyor insan ilaçların sayesinde. Herkes bir gün ölecek ama insan ağrılı sancılı acı çekerek bağıra çağıra ölmeyi istemez. ilaçlar bunların olmaması için var. Hangi hastalığa kim yakalanırsa onun kaderinde o hastalığa yakalanmak vardır. Önemli olan mücadele edebilmek..

X

• Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Eylül 20, 2017, 01:32:01 ÖÖ »
güvendiğim kaynaklardan dinledim ve bu virüsü labaratuvar ortamında var edip afrikada maymunlarla cinsel ilişkiye giren bir toplumun maymunlarına enjekte ettiklerini duydum. bana mantıklı geldi zira o güne kadar hiç mi maymun eti yiyen olmadı hiç mi maymunla ilişkiye giren olmadı. neden 30 yıl önce bir anda patlama yaşandı. bu dogal bi virüs degil ki zaten yapısıda çok karmaşık kim bulduysa köküne kibrit suyu :) insanalr gerçektten çok kötü ve para için yapmayacakları şey yok herşeyi yapar bunlar herşeyi canilerrrrrrrrrrrrrr

Forumda bu virüsün komplo olduğunu düşünmeyen bir tek ben değilmişim. aynen laboratuvar ortamında geliştirildi. Ve evet aynen insanların para için yapmayacağı hiç birşey yoktur.

tarantula

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Eylül 20, 2017, 02:08:39 ÖÖ »
Zamanında milyonları öldürmüş hastalıklar şu an basit bir aşıyla ya da ilaçlarla elimine edilebiliyor. Hiv de milyonları katletti ama fonksiyonel de olsa tam anlamıyla da olsa ben de tedavinin bir şekilde çıkacağına inanıyorum. Gönül ister ki ölmeden buna şahit olup ömrümüzün kalanını büyük, ilaçlarla dolu ve psikolojik bir yükten kurtulmuş olarak geçirelim ama biz öldükten sonra bile çıksa sonraki nesiller en azından bizim çektiğimiz buhranları ya da AIDS evresine geçme aşamasını çekmez.  Bunun bilincinde olmak bile rahatlatmalı. Şu anki bilimsel alandaki bilgi birikimi de bunun er ya da geç gerçekleşeceğinin göstergesi bence.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #26 : Eylül 20, 2017, 07:25:50 ÖÖ »
@Mavera ben 30 yıl insanlardan korkarak insanların doktorların pis bakışlarına katlanamam o yüzden biran önce çıksın istiyoruz.. bugün hcv hbv nasıl ki halk arasında normal karşılanıyor bununda aynı şekilde olmasını istiyoruz. Tedavi iyi lafımız yok ama şeker hastalığında ki rahatlığı versin bize anlatabildim mi? Biz umut ediyoruz sen körük atıyorsun üstüne. Al işte moralim bozuldu şuan 30 yıl insanlardan kaç... sonra yazıyoruz moral bozuk diye psikologa git diyorsun.  Lütfen bu tedavi şu tarihlerde bulunur veya bulunmaz diyen arkadaşlar bir daha böyle şeylerden bahsetmesin.

Sorun burada zaten. 30 yıl insanlardan korkmamamız lazım. Doktorların bize pis pis bakmaması lazım. Bazı büyük hastanelerde artık hiv rutinleşiyor, doktorlar hemşireler personel vs için de hiv sıradan bir hastalık oluyor. Böyle olması lazım. Toplumun da bilinçlenmesi lazım, hedefimiz bu. Tabi herkese + iz demeyeceğiz. Ha, keşke diyebilsek! Ama toplum buna hazır değil, bu konuda haklısın. Bu yüzden saklayacağız. Ama '30 yıl sonra hiv tedavisi kesin bulunur!' Demek yerine '30 yıl sonra insanlar için hiv sıradan bir hastalık olacak önyargı ve ayrımcılık azalacak!' Demek bence daha gerçekci.

Moral bozmak değil amacımız. Gerçekci olmak. Tabi ki biliyorum en çok sorun ve sıkıntı sen yaşadın bu konuda, hassasiyetini anlıyorum. Ama sana kötü davranan dr sağlık çalışanı vs onları cahil ve bilgisiz olarak gör, çağın gerisinde gör, kişisel algılama, kendini boş yere üzme. Bu konu hakkında daha fazla yorum yapmayacağım seni üzmemek için. İnşallah, tam tedavi en kısa sürede bulunur ve hepimi kurtuluruz. Ancak o zamana kadar mutsuz, korkarak, kaçarak yaşamak zorunda da değiliz.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

antalyadan_

• Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Eylül 20, 2017, 09:56:48 ÖÖ »
Kardeşlerim, 5-10 seneye kesin tedavi çıkmasa bile şu anki olduğumuz konumdan çok daha iyi bir tedavi durumunda olacağımız bir gerçek, 15 sene sonra daha iyi 20 sene sonra çok daha iyi, belki de kür! Ha nolur kanında anti HIV sonucun + çıkar sadece :) Bilim hep gelişiyor, bir sürü detay her gün bir miktar daha berraklaşıyor, bunun farkında olalım, bu nedenle tedavi hiç bir zaman şu anki olduğundan kötü bir noktaya gelmeyecek! Kür olmasa dahi bunun farkına varmalıyız!

Sağlıcakla kalın,

Kullanıcı teşekkür etti: Tek tekerci kız

iparilogos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Eylül 20, 2017, 07:07:38 ÖS »
Kesinlikle oyle, bundan 30 sene once insanlar hastaligin kesin ölümle sonuclandigini bildikleri icin test bile yaptirmiyorlarmis nasil olsa ölücekler diye. Suanki durum mucize onlar icin. Bu da bilimin gücünü gösteriyor.
« Son Düzenleme: Eylül 20, 2017, 07:08:51 ÖS Gönderen: iparilogos »

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #29 : Aralık 12, 2017, 11:07:37 ÖÖ »
sen AZT diye bir şey duydun mu? Hiv ilacıydı, ama öyle toksikti ki, virüsten önce öldürürdü adamı.
Magic Johnson 1990 arası kaptı virüsü. Şimdi ilkokul 2 matematiğinle hesapla.
Sence ne değişti?