Mavi-Banner

Gönderen Konu: AIDS'i Yenmek için En Yenilikçi 10 HIV Tedavisi  (Okunma sayısı 2046 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iparilogos

• Katılımcı Üye
  • *
AIDS'i Yenmek için En Yenilikçi 10 HIV Tedavisi
« : Eylül 13, 2017, 08:47:22 ÖS »
Hiv' i yenmek için yapılan  yenilikçi çalışmaları ve faz aşamalarını listeleyen bir haberi paylaşıyorum.

https://labiotech.eu/hiv-treatments-aids-europe/

Kullanıcı teşekkür etti: Mavera, HarryPotter, O.S, wulfwulf

O.S

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: AIDS'i Yenmek için En Yenilikçi 10 HIV Tedavisi
« Yanıtla #1 : Eylül 14, 2017, 09:45:05 ÖÖ »
İki tane faz 3 de çalışma var. Onlar hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi

Kullanıcı teşekkür etti: pozitif

Fuat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Eylül 14, 2017, 11:26:13 ÖÖ »
Bayıldım.
Tesekkürler.

X

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Eylül 14, 2017, 01:11:44 ÖS »
Hic kimsenin umutlarini kırmak istemiyorum. bir umuttur yaşamak.. fakat ben bu hiv virüsün tamamen yok edecek kesin bir tedavisinin olabileceğini düşünmüyorum. ben zaten hiv virüsünü komplo olarak algiliyorum. ve ilaçlarin firmalari ve kondom firmalari ciddi gelir elde ediyorlar.. para için insanlar herşeyi yapabiliyor..!

iparilogos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Eylül 14, 2017, 02:24:52 ÖS »
Bunca calisma bosuna yapiliyor oyleyse, bu kadar arastirma fonu bosuna ayriliyor. Prosoforlerin cabalari ve ongoruleri bosuna sirf kondom satilsin diye :) diger enfeksiyon hastaliklari neden tedaviye ulasti o zaman? Varolan hastalillar ve virusler arastirilmasin oyleyse, nasil olsa ilaclar satiliyor. Boylesi yorumlari cok cahilce buluyorum kusura bakmayin. Sevgiler

Kullanıcı teşekkür etti: Bitirim, HarryPotter, Yeni hayat

X

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Eylül 15, 2017, 04:01:45 ÖÖ »
Bunca calisma bosuna yapiliyor oyleyse, bu kadar arastirma fonu bosuna ayriliyor. Prosoforlerin cabalari ve ongoruleri bosuna sirf kondom satilsin diye :) diger enfeksiyon hastaliklari neden tedaviye ulasti o zaman? Varolan hastalillar ve virusler arastirilmasin oyleyse, nasil olsa ilaclar satiliyor. Boylesi yorumlari cok cahilce buluyorum kusura bakmayin. Sevgiler
Sırf kondom satılsın diye bu virüs piyasaya çıkmadı tabi sadece fırsatçılık dan şu an paranın dibine vuruyorlar. 1. bu virüs ezelden beri var olan bir virüs değil. 2. Bu virüs birden bire kendi başına nasıl türedi ki ? 3. Yıllardır kesin tedavisi hala bulunamadı neden?

wulfwulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Eylül 15, 2017, 11:43:29 ÖÖ »
Sırf kondom satılsın diye bu virüs piyasaya çıkmadı tabi sadece fırsatçılık dan şu an paranın dibine vuruyorlar. 1. bu virüs ezelden beri var olan bir virüs değil. 2. Bu virüs birden bire kendi başına nasıl türedi ki ? 3. Yıllardır kesin tedavisi hala bulunamadı neden?

Tedaviyi bulan firmanin sahibi oldugunu bir düsünsene mesela :) Paranin dibine asil o zaman vurursun. 35 milyon insan, her gün bu sayi artiyor. Ilaclar bu kadar pahaliyken tedavi nasil pahali olacak kim bilir. Ayrica su da var, tedavi bulunursa virüsün yok olmasi gibi bir durum kisa vadede söz konusu degil. Insanlar enfekte olmaya devam edecek. Hatta belki tedavi bagisiklik da saglayacak ve tüm dünyadaki insanlara vurulmasi gereken bir asi haline gelecek. Buradan kazanacagin parayi düsün. Burada sadece 10 tane calisma gösterilmis, emin ol bu insanlar ucunda bir amac görmese bu kadar calisma yapmaz. Su da bir gercek, eger care bulunamazsa veya atiyorum virüs evrimlesip güclenirse tüm dünyaya bulasabilir. Buna o para babalari da dahil.

Bu virüsün nasil olustugu konusunda bir sürü söylenti var. Maymunla iliskiden deniyor ama maymun kanindan gectigini düsünüyorum ben. Bu virüs belki de hep vardi ama insana bulasmadi. Virüs asiri kirilgan, dis ortamda uzun süre dayanamiyor. Ayrica mesela yeni bir deney gösterdi ki ineklerin bagisiklik sistemi bu virüsü öldürüyor. Yani inekte olsaydi belki de cok uzun yillar önce biz de bu virüsle tanisacaktik.

Sebebi ne olursa olsun, bu hayatimizin bir gercegi. Bence umudu kaybetmemek lazim.
Tani: 08.05.2017 - Ilac: Triumeq
-------------------------------------------
CD4: 472, RNA: 108000 - 01.06.2017
CD4: 605, RNA: 144 - 06.07.2017 :)
CD4: 635, RNA: Undetectable - 05.10.2017 :D
CD4: 645, RNA: Undetectable - 08.01.2018
CD4: 625, RNA: Undetectable - 12.04.2018

O.S

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Eylül 15, 2017, 01:36:50 ÖS »
Evrim hala devam ediyor dostum. Geçmiş de olup şimdi olmayan bir sürü tür var. Virüsleri de kısmi canlı sayarsak. Onlar da türlerin devamını sağlamaya çalışıyorlar. Hiv e bağışıklığı olan insanlar için ne düsünüyorsun. İlaç firmaların akrabaları mi
« Son Düzenleme: Eylül 16, 2017, 10:37:09 ÖÖ Gönderen: O.S »

Kullanıcı teşekkür etti: lordstark

Bedel

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Eylül 15, 2017, 04:42:41 ÖS »

Devami birazdan A Haber de 🤣🤣

X

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Eylül 16, 2017, 04:29:20 ÖS »

Tedaviyi bulan firmanin sahibi oldugunu bir düsünsene mesela :) Paranin dibine asil o zaman vurursun. 35 milyon insan, her gün bu sayi artiyor. Ilaclar bu kadar pahaliyken tedavi nasil pahali olacak kim bilir. Ayrica su da var, tedavi bulunursa virüsün yok olmasi gibi bir durum kisa vadede söz konusu degil. Insanlar enfekte olmaya devam edecek. Hatta belki tedavi bagisiklik da saglayacak ve tüm dünyadaki insanlara vurulmasi gereken bir asi haline gelecek. Buradan kazanacagin parayi düsün. Burada sadece 10 tane calisma gösterilmis, emin ol bu insanlar ucunda bir amac görmese bu kadar calisma yapmaz. Su da bir gercek, eger care bulunamazsa veya atiyorum virüs evrimlesip güclenirse tüm dünyaya bulasabilir. Buna o para babalari da dahil.

Bu virüsün nasil olustugu konusunda bir sürü söylenti var. Maymunla iliskiden deniyor ama maymun kanindan gectigini düsünüyorum ben. Bu virüs belki de hep vardi ama insana bulasmadi. Virüs asiri kirilgan, dis ortamda uzun süre dayanamiyor. Ayrica mesela yeni bir deney gösterdi ki ineklerin bagisiklik sistemi bu virüsü öldürüyor. Yani inekte olsaydi belki de cok uzun yillar önce biz de bu virüsle tanisacaktik.

Sebebi ne olursa olsun, bu hayatimizin bir gercegi. Bence umudu kaybetmemek lazim.
Maymun kanından bulaştığına ihtimal veriyorsun ama komplo olabileceğine ihtimal vermiyorsun ilginç..

wulfwulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Eylül 18, 2017, 11:49:11 ÖÖ »
Yani kanla bulasan bir hastalik oldugu icin bu ihtimal var diyorum. Komplo olduguna dair herhangi bir kanit yok. Ben insanlarin dediklerinden ve süphelerinden cok bilimsel arastirmalara güveniyorum, fark bu. Komplo teorilerine ihtimal verdigim zamanlar da oldu, ama durum böyleyse bile asla bilemeyecegiz, ortada bir kanit yok. Eger umutsuz olup komplo olduguna inanmak istiyorsan fikrini ben degistiremem. Sadece insanlara karamsarlik degil bos yere bile olsa umut asilamak gerekiyor diye düsünüyorum. Yoksa en sagliklimizin bile ne zaman neden ölecegi belli degil. Kisacik ömrümüzü umutsuzluk icinde gecirmeye gerek yok. Umarim tam tedavi bulundugunda bu yazdiklarimiza bakar güleriz beraber.
Tani: 08.05.2017 - Ilac: Triumeq
-------------------------------------------
CD4: 472, RNA: 108000 - 01.06.2017
CD4: 605, RNA: 144 - 06.07.2017 :)
CD4: 635, RNA: Undetectable - 05.10.2017 :D
CD4: 645, RNA: Undetectable - 08.01.2018
CD4: 625, RNA: Undetectable - 12.04.2018

iparilogos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Eylül 18, 2017, 07:56:52 ÖS »
farkındaysanız bazı hastalıklara çare bulunurken yeni hastalıklar çıkıyor. Zika virüsü gibi.
Bence hiv artık zamanını doldurdu, bilim teknolojisi 40 yıl önceki gibi değil. Tedavisi yakındır...

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Eylül 18, 2017, 11:30:19 ÖS »
Şehir efsanesine inanmaya devam et.. ama ben bu efsaneye inanmıyorum çünkü bana çok saçma geliyor hatta gülüyorum yok komplo yok kondom falan peh. işleri güçleri kondom satmak için virüs çıkarmak düşünsene bu kadar profesyonel bir virüsü nasıl olduda icat ettiler yapımı 40 dakika tedavi çıkması imkansız 😛😛😛 demi tamamen saçmalık ülkede kondom kullanma sayısı az iken hatta reklamları bile yasaklanırken sen bundan bahset ve inadına bunu kabullenmeye devam et. Malum bu inancını değiştiremeyiz. Pozitif biriysen ilacını aksatma tedavinin çıkacağı umudunu da kaybetmişsin bari ilaca önem ver...
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

antalyadan_

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Eylül 19, 2017, 02:48:30 ÖÖ »
ben de katiliyorum hiv kesin tedavisinin yakin olduğuna, deli gibi para harcanılan bir hastalık. Cok unlu bir prof var, Raymond Schinazi adında, o der ki; HIV i tam vucuttan temizlemeyi cok ongormuyorum ancak bunu su an vucudumuzda sessızce duran 30-40 kadar mikroptan biri haline getirebiliriz, bunu 3-4 sene once demiş. Ayrıca bu sahıs HCV tedavisini bulan adam, ruya gibi!  tabii sadece Schinazi nin her dedigi olacak degil, bir cok insan var daha. 20 milyon HIV+ Sahra alti yerine Bati'da olsaydi simdiye milyon kez tam kur bulunurdu. Neyse uzun lafin kisasi tam tedavi cikasiya kadar ilaca devam, max 10 sene diyorum ben.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Eylül 19, 2017, 07:19:39 ÖÖ »
Hiv kesin tedavisi yakın mı, 5-10 senede çıkar mı, bence çıkmaz.
Ömrümüz dolmadan 60-70 yaşına gelmeden görür müyüz? Belki. İnşallah.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.