Mavi-Banner

Gönderen Konu: Mühendisler  (Okunma sayısı 529 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bahtsız

• Yeni Üye
  • *
Mühendisler
« : Eylül 06, 2017, 01:38:31 ÖS »
Ben seneye mühendis olucam fabrikalarda işe giremeyecekmiyim bir çoğu tam kan sayımı hepatit testi falan istiyor hiv virüsü taşıyorsam bunuda görecekler işe giremeyecekmiyim

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Mühendisler
« Yanıtla #1 : Eylül 06, 2017, 08:05:10 ÖS »
Once pozitif misin onu soyle dostum?Tanıyı ne zaman aldin?hangi ilacı kullanıyorsun. Bu kadar telas etme. Biraz formu kurcala meslek dallarına göre istenen testler değişmekte. Direk buraya seneye is bulup onun test yaptırması endişesiyle girmen biraz tuhaf olmus bana kalırsa. Yine de bilgin olsun. sağlık ve yemeksektörü hariç genelde hiv istenmez hepatit istenebiliyor

lifeisagame

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Eylül 06, 2017, 08:23:46 ÖS »
Ben de mühendisim ve pek çok farklı firmada çalıştım ama hiçbiri benden hiv testi talep etmedi. Bunları nereden duyup konu açıyorsunuz acaba merak ettim  :D

Bahtsız

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Eylül 07, 2017, 03:22:51 ÖS »
Staj yaptığım iki firma istedi kesin olan bir tanım Yok fakat endişemi mazur görün ilk kez bir ilişkiye girdim gayette tecrübesizdim yani oralla bulaşmaz sanıyordum o derecede bilinçsizdim 9. Günüm biran önce 21. Günü bekliyorum 2 gündür korkudan 2 saat uyudum sadece endişemden hayatımı kafamda kurmaya başladım o yüzden bu sıkıntım kendimi birazda olsun rahatlatmaya çalışıyorum işe girebilecek miyim çalışabilecekmiyim aileme nasıl söyleyeceğim gibi beni maruz görün özürdilerim

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 07, 2017, 05:04:52 ÖS »
konu kilit.

Kullanıcı teşekkür etti: Bahtsız

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Eylül 08, 2017, 07:26:45 ÖÖ »
Sadece korunmasız oral seks yaptıysan hiv bulaşı olması çok zor. Gene de test yaptır tabi için rahatlar.

Ama dereyi görmeden paçaları sıvama daha tanı almadan gereksiz telaş ve ajitasyon yapman, gerçek pozitifleri üzebiliyor. Başkalarını da düşün birazcık, bencil olma.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Bahtsız