Mavi-Banner

Gönderen Konu: Evlilik baskısı  (Okunma sayısı 2057 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
Evlilik baskısı
« : Haziran 22, 2016, 08:30:13 ÖS »
Herkese merhaba,
Kendimi henüz kabullenen biriyim. Ailem uzun süredir evlilik baskısı kuruyordu. Ben bu yaz biraz kafamı dağıtıp dinlenmeyi planlarken görücü usulü bir kız bulmuşlar ve tanışmamı istiyorlar. Onları kibarca hazır olmadığımı Nasıl ikna ederim?
Bir yandan bu hastalığın psikolojisi bir yandan bir yandan yüksek lisansı bitirme çabam. Yaş 26 bu arada. Peki onları kırmadan kızla tanışsam kıza durumu baştan söylemek doğru olur mu? Kız öğretmenmiş. Ya da kıza bir şey söylemeden uymadığını söylemeli miyim? Bir yandan içimde hep acaba durumumu anlar mı sorusu olacak?

Simurg

• Ziyaretçi
Ynt: Evlilik baskısı
« Yanıtla #1 : Haziran 22, 2016, 08:49:11 ÖS »
Her şey sıkıntılı gibi gözüküyor şimdilik,en iyisi tanışıp fikirlerin uyuşmadığını söylemek benim görüşümce,yine sana kalmış bişey.

Kullanıcı teşekkür etti: okan8951

Ruboy

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 22, 2016, 09:27:03 ÖS »
cevremdeki herkes patır patır bosanıyor. 1 sene evli kalıp borclarını bile ödemeden ayrılıyorlar.tamamen uygun birini bulmadan evlenmem de.sonra da bahaneler bahaneler yapıcak birsey yok.arada kız arkadas edin ciddi dusun sonra ayrıl depresyondayım de falan.26 yasında nasıl yalan söylenmesi gerektigini aileni idare etmeyi biliyor olman gerekir :D

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 22, 2016, 09:33:23 ÖS »
Ben anneme söyledim hastalığımı biliyor ailem değil ama hala mala çok ısrarcı. Fıtık oluyorum. Anneme dedim hastalığımı bilen ve beni böyle kabullenecek biri olursa zaten yarın evlenicem. Yalnız kalma fikri beni çıldırtıyor. Zamanında evlenmediğime çok pişmanım. Zaten evlenmediğim için başıma bu iş geldi.

jovsi

• Güvenilir Üye
  • Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 22, 2016, 10:14:43 ÖS »
Ben anneme söyledim hastalığımı biliyor ailem değil ama hala mala çok ısrarcı. Fıtık oluyorum. Anneme dedim hastalığımı bilen ve beni böyle kabullenecek biri olursa zaten yarın evlenicem. Yalnız kalma fikri beni çıldırtıyor. Zamanında evlenmediğime çok pişmanım. Zaten evlenmediğim için başıma bu iş geldi.

kendini kabul edilmeyecek görmen de, birinin seni kabul(!) etmesi halinde o kişinin dünyanın en fedakar işini yapmış olduğunu düşünmen de yanlış bence @Matland . senin kabul edilmeyecek hiçbir tarafın yok gerçekten kendini yıpratıyorsun. öncelikle bu düşünceden sıyrılman lazım. Lütfen :)
Dünyayı güzellik kurtaracak!

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 22, 2016, 11:46:11 ÖS »

kendini kabul edilmeyecek görmen de, birinin seni kabul(!) etmesi halinde o kişinin dünyanın en fedakar işini yapmış olduğunu düşünmen de yanlış bence @Matland . senin kabul edilmeyecek hiçbir tarafın yok gerçekten kendini yıpratıyorsun. öncelikle bu düşünceden sıyrılman lazım. Lütfen :)
Eyvallah dostum! Ama ideal olan ile real olan birbirinden çok farklı. Artık çok düşünmüyorum bu işi. Toplumun yapısı,  benim anlaşabileceğim kadın tipi vs. Birarada kesişim kümesi çok dar. Seçenek yok. Katmerli çifte kavrulmuş benim durum yani.

Simurg

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 23, 2016, 01:05:01 ÖÖ »
Boşver in be abiler bekarlık sultanlıktır :) ben 22 yaşındayım ailem evlendirmek için yapmadiklarini bırakmıyorlar ben en son evden kaçarım daha göremezsiniz diyerek biraz erteledim evliliği en azından 30 uma kadar tabi sağ kalırsak.
« Son Düzenleme: Haziran 23, 2016, 01:06:28 ÖÖ Gönderen: Simurg »

Ruboy

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 23, 2016, 02:13:34 ÖÖ »
arkadaslar cıkın biraz sosyelleşin. seni tüm halinle kabul etmeyen insan zaten evlenmiş olsanda bırakır giderdi seni! karamsarlığa kapılmayın.Cocuk sahibi bile olunuyor tup bebekle.biraz rahat bırakın kendinizi o sizi bulur.İlişki kavramı anlamını cok yitirmiş insanlarda.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 23, 2016, 02:51:00 ÖÖ »
Ya kadınlar gerçekten eskisi gibi değil. Eskiden gerçekten kocayla bir dayanışma ruhu vardı, asilik yoktu. Bir aile olmanın manası vardı. Bir kanaat etmek denilen bir şey vardı. Olanla yetinmek vardı. Şimdi gerçekten çıkar, maddiyat ve daha fazlasını isteme almış başını gitmiş. Ekonomik özgürlük zırvalığı kadına seni koca olarak takmıyorum boyutuna getirmiş. Olmazsa ayrılırız nedir ya. Ama öyle olmuş. Neyse sinir oldum sabah sabah.

Ruboy

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 23, 2016, 03:34:09 ÖÖ »
işte biz bosuna erkeklerden hoslanmıyoruz ahahahahha bizdede bokları cıkıyor ya cinsiyette değil iş insanlıkta :D

Kullanıcı teşekkür etti: Mavera, Korkut, Intelligentlife

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Temmuz 02, 2016, 08:47:13 ÖÖ »
Eğitimini, kariyerini ön planda düşündüğünü,
Para biriktirip ev, araba almayı planladığını
Yeni bir aşk acısı yaşadığını bir süre kalbini kapattığını,
Henüz tek kişiye bağlanmak istemediğini
Bekarken dünya turu yapmak istediğini,
Evliliğe inancını kaybettiğini,
Ağır depresyon geçirdiğini psikiyatrik tedavi gördüğünü bu yüzden hazır olmadığını
Vs vs
Bahane çok. Olmadı en son 'İSTEMİYORUM!' gayet net ve geçerli. Tabi ben eşcinselim o yüzden bunlar benim aklıma gelen ve kullandığım bahaneler.

Ha, eşcinsel değilsen ve evlenmek istiyorsan ozaman kızla tanışıp konuşabilirsin. Zaten karakterini anlayınca nasıl tepki verebileceğini az çok anlarsın. İlk görüşmede löp diye söyleme tabi. 'Selam naber? Ben hiv pozitifim.' Demek yanlış. Hiv pozitif olmak bizi tanımlayan ilk şey en önde gelen şey olmamalı.

İlerleyen zamanlarda ona ısınır ve güvenirsen, bir sağlık durumun olduğunu, kendisine güvendiğini ve kendisiyle paylaşmak istediğini söyleyip açıklayabilirsin. Pozitif-negatif evliliklerin olduğunu, düzenli tedavi ve korunmayla eş için risk olmadığını (tedavi+korunmayla bulaş olmadığı yüzlerce çiftde görülmüş!) ve sağlıklı bebek sahibi olma şansı olduğunu anlatırsın. Ağlaya rak ve acıklı değil de soğukkanlı, bilgili, sorumluluk sahibi ve onu yanında görmek istediği mesajını vererek anlatmalısın. Cahil biri değil öğretmen sonucta kendisi de araştırarak bilgi sahibi olabilir ve ona göre kararını verebilir.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie

Snowman

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Temmuz 02, 2016, 11:48:42 ÖÖ »
Oynamadan kazanamazsın kardeşim. Eğer ki öyle bir niyetin varsa tanış, görüş bir süre. Baktın yatmadı aklına veya senin durumunu kabullenemeyeceğini düşündün, uygun bir dille ayrılırsın. Hem bu şekilde annenlerin gönlünü yapmış olursun, hemde daha sonraki baskılar için bir miktar süre kazanmış olursun. Ha olayların akışı iyi yönde gelişti, zaten diyecek birşey yok. Ben pozitif bir evli olarak cinsel yönelimi ne olursa olsun her arkadaşıma evliliği tavsiye ediyorum ve korkulacak hiçbir durumun olamayacağını söylüyorum. Şu an için gay arkadaşlarım için resmi olarak evlenme çok uzak bir ütopya olarak gözükse de olaya imza olarak bakmamak gerekli. Hayatın paylaşımı buradaki asıl mesele. Umarım Allah tüm isteyen arkadaşlarımın gönlüne göre verir.
Bugüne kadar yaşadığın her şey ayrı bir hikayedir. Bugünden sonra yaşayacakların ise ayrı bir hikaye.

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Temmuz 02, 2016, 12:15:40 ÖS »
Zaman gösterecek. Şuan kısa bir tatile ihtiyacım var dedim sustum.

Belirsiz pozitif

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Nisan 12, 2017, 05:39:45 ÖS »
Kiz gidip etrafina soylerse sir olmaktan cikar.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #14 : Nisan 12, 2017, 06:09:31 ÖS »
@Belirsiz pozitif  hortlatmışsın konuyu :))