Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kaposi Sarkomu  (Okunma sayısı 447 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matland

• Ziyaretçi
Kaposi Sarkomu
« : Temmuz 21, 2017, 06:56:58 ÖS »
http://betablog.org/whos-risk-getting-kaposi-sarcoma/

Bu kaposi sarkomu olayını hiç konuşmuyoruz. Belki kimimiz bu olayı yaşadık ama farketmedik ya da farkındayız çekiniyoruz. Arkadaşlar Kaposi Sarkomu bildiğiniz üzere AIDS kaynaklı bir kanser türü. Bağışıklık sistemimizin artık çöktüğünü bize haber veren en önemli işaretlerden. Şimdi bir araştırma yapmışlar ve demişler ki CD4 sayısı ne kadar düşükse, viral yükünüz ne kadar yüksekse ve ortalama viral yükünüz ne kadar artarsa kaposi sarkomuna o kadar yakınsınız. Şöyle demişler hatta CD4 50 altı olanlar 500 ve üzeri olanlara göre 12 kat, 100.000 üzeri viral yükü olanlar aşağıda olanlara göre 4 kat kaposi sarkomuna daha yakın.

Tedavi olmadığımız sürece cd4 ler düşmeye ve viral yük artmaya devam edeceğinden erken tanının önemine değinilmiş. Erken tanı ve tedaviyle birlikte hem tüberkülozdan korunuyoruz, hem AIDS bağlantılı hem de AIDS bağlantılı olmayan kanser türlerine yakalanma olasılığımız azalıyor.

İlaç kullanmakta tereddüt eden arkadaşlar varsa tedavilerine başlamalarını öneririm.

Kullanıcı teşekkür etti: yanlızadam, simurg, ekova

Suat Soylu

• Ziyaretçi
Ynt: Kaposi Sarkomu
« Yanıtla #1 : Temmuz 22, 2017, 03:10:42 ÖÖ »
 Şimdi bir araştırma yapmışlar ve demişler ki CD4 sayısı ne kadar düşükse, viral yükünüz ne kadar yüksekse ve ortalama viral yükünüz ne kadar artarsa kaposi sarkomuna o kadar yakınsınız. Şöyle demişler hatta CD4 50 altı olanlar 500 ve üzeri olanlara göre 12 kat, 100.000 üzeri viral yükü olanlar aşağıda olanlara göre 4 kat kaposi sarkomuna daha yakın.

Burada kastedilen "yakınlık" tedaviye başlamadan önceki olan mı? Yoksa, tedaviye başlamamak ya da tedavi bırakıldığı takdir de karşılaşılacak olan mı? Mesela, tedavi öncesi 300bin viral yükü olan bir pozitif birey tedaviye devam ettiği sürece Kaposi Sarkomu için aynı riskle karşı karşıya mı?

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Temmuz 22, 2017, 08:38:39 ÖÖ »
bu güzel bir soru ve aslında benim yazmayı atladığım bir nokta.

Bu sorunun cevabını bilmiyorlar. Daha çok araştırmaya ihtiyaç var. Görünen o ki biz tedavi oldukça kaposi geliştirmiycez ama bu bizim riskimizi azaltıyor mu bilmiyoruz. Belki hastalandığımızda riskimiz yükselecek. ama dediğim gibi bu sorunun cevabını bilmiyorlar.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Temmuz 22, 2017, 10:37:17 ÖÖ »
Tedavisine uyup, rna negatif ve cd4 ler 500 üstü oldukça kaposi geliştiren biri var mı? Hiç sanmıyorum.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

fourroses

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Temmuz 22, 2017, 11:11:11 ÖÖ »
ilk tanıyı aldığımda kaposi sarkomu vardı cd4 114 du tanıdan 2 ay sonra onkolojiye gitmiştim. doktor kemoterapiye hiç gerek yok hap kullandıkça morluklar geçecek diye 4 ay ilaç kullanımından sonra hiçbişe kalmadı aslında kanser diye geçip insanı ürkütüyor hatta bu sebeble pet kanser taramasına girmiştim sonuç temiz çıkmıştı. ilk başlarda baya strest yapıyor ama hapı devamlı kullanılınca o strese gerek kalmıyor

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Temmuz 22, 2017, 01:55:13 ÖS »
Aynen. Kaposi sarkomundan ve hiv'e bağlı diğer fırsatçı kanserlerden bizi koruyan şey, yüksek cd4 ve negatif rna. Bunu sağlayan da ilaçlarımız-tedavimiz.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Loser

• Yeni Üye
  • *
Sonuç çıkarmı
« Yanıtla #6 : Temmuz 22, 2017, 02:15:36 ÖS »
Merhaba;
Şüpheli bir ilişki yaşamıştım 3 ay önce çok sıkıntılı ve sancılı bir sürecin ardından nihayet 90.gün sağlık ocağı elisa testi negatiff...Buraya kadar herşey iyi güzel lakin eski hayatıma bir türlü dönemiyorum mide,bağırsak vb.sorunlarım 3 aydır geçmedii.Sizce stres ve fobiden mi olurmu böyle şeyler sindirim sistemin çöktü çünkü doktor endoskopi istedi yarın gidecem lafı biraz uzattım galiba böyle şikayetleri olan arkadaşlarımız varmı ben negatifim daha neyin tersoluğu bunuda anlamış değilim.

Suat Soylu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Temmuz 22, 2017, 03:42:40 ÖS »
@Matland yukarıda paylaştığınız linki sonra fark ettim 😌geçenlerde Normal Heart filminde de, Philadelphia'da da Kapasi Sarkomu vardı. Zaman zaman gelir aklıma. Birkaç ay evvel, rutin için hastanedeyken randevu saatini bekleyenlerden bir tanesinde yüz ve boyun bölgesinde bu lekelerden vardı. @fourroses İlaç kullanımıyla geçebiliyor olduğunu bilmiyordum; size de geçmiş olsun.

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Temmuz 22, 2017, 03:47:38 ÖS »
     Sn Loser  strese bağlı bir durum    ya da tamamen tesadüf. Sindirim sistemini baltalayan en önemli etken beslenme ve stres. Negatifsiniz     daha neyi soruyorsunuz anlamadım

fourroses

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Temmuz 22, 2017, 04:07:25 ÖS »
bu sitede stribilde etkileşimi olan bir üye vardı sonra stocrin truvada kullanarak tedavisi başarılı oldu  benimde stribild hapım eksikti reelde buluştuk kendisi 15 cd4 ile başlamıştı yüzünde vucudunda madeni para büyüklüğünde kaposileri görmüştüm onada demiştim negatife düş hiçbirisi kalmayacak diye aradan 6 ay sonra telefondan foto atmıştı hepsi kaposilerin geçmişti. ilk etapta kansermiyim bu vucudda uyuyormu diye test yapmıştım içorganlarım dahil kaposilerden arınmıştı. maalesef 200 altı cd4 olursa ve rna yüksekse kaposilerin sizi ziyaret etmesi yüksektir.

Loser

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Temmuz 22, 2017, 04:46:14 ÖS »
Keşke tesadüf olsaydı @Filiz çünkü herşey o lanet korunmasız ilişkiye girdigim gunden sonra oldu.90 gün öldüm öldüm dirildim tabiri caizse.Şimdide acaba mide kanserimi oldum diye kendimi yiyip bitiriyorum gerci  :) hani negatif gelince hersey eskisi gibi olacaktı bu daha neyin cefası ?? Yaşıtlarım kendi hallerinde gülüp eğlenirken ben nefretle istiyorum eskisi gibi gülmeyi  :) Ömür biter bu fobiklik bitmez.Yoldan gecenler madde mi kullanıyorsun diyorlar o derece zayifladim 3 ayda 8 kilo dile kolay.Anlaşılan yarın dahiliyeye gitmek farz oldu dua edelim ülser, bagirsak polipi birsey cıkmasın

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Temmuz 22, 2017, 04:56:07 ÖS »
Beslenmeye,strestten uzak durmaya da ilaç kullanımı kadar dikkat edilmeli. Adam nasıl olsa etkileşim yok diye şişenin dibini buluyor. Nolcak ya atarım 1 multivitamin diye tek öğünle günü bitiriyo ona da öğün denmez.. Beslenme de çok önemli. Bağışıklık zaten düşüyo bir de beslenmeyince daha da kötü. Ben takıntı yapmaya başladım bu durumu.Böyle de olmalı sanırım. 3 öğün düzenli ve besin değeri yüksek yiyecekler yiyorum. Çünkü ciddi kilo verdim. Sağlıksız hissetmesem de toparlamam gerek.