Mavi-Banner

Gönderen Konu: İlaçlar ve korunmak?  (Okunma sayısı 221 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BabyGotBack

• Yeni Üye
  • *
İlaçlar ve korunmak?
« : Temmuz 15, 2017, 11:01:01 ÖS »
Kullandığımız ilaçlar bizi yine aynı şekilde şüpheli ilişkilerimizden koruyorlar mı?  Yani yeni bir hiv türüne yakalanmaktan? Sonucta hiv ilacı ve günlük olarak kullanıyoruz.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
Ynt: İlaçlar ve korunmak?
« Yanıtla #1 : Temmuz 15, 2017, 11:18:13 ÖS »
Kullandığımız ilaçlar  bizim kanımızda  olan  hiv  virüsünü  baskılayıp bize zarar vermesini önlüyorlar.Ben artık  hatta zaman zaman  anlamakta zorlanıyorum  arkadaşlarım sizleri, aldığın  nick adın Babygotback, ama  sorduğun soru  beyin  yakan  cinsten

bu  şuna  benzedi biraz  hayaller  paris ,hayatlar muş

Arkadaşım  sakın ama sakın  bu  mantıkla ben  hiv oldum  ilaç tedavisi de  alıyorum, yağniiiii ilaç  beni artık  hiv'den korur  aman  salla  koondom da  neymiş  takmaktan  taktırmaktan nefret  ediyorum  diye  düşünme!!!!!!!

Herkesin hiv virüsü  kendine  özgüdür, bu  virüsün  neden  bunca  yıldır  tedavisi  bulanamıyor. Çünkü  bu  virüs  stabil  sabit  bir  virüs  değil, bu  virüs  insan  dna'sına  girebilen  ve  mutasyon  evrim geçirebilen  bir virüs, diyelim  sen  1 gün ilaç kullandın , erindin  ve  3 gün ilaç atmadın, tekrar  başladın, ve  bunu ara ara  yaptın diyelim. Senin kendine  özgü  olan  hiv  virüsün  bile  senin  kanında  mutasyona  uğrar

bu  mantıkla  ben  ilaç  alıyorum  , korunmam  dersen, korunmadan  ilişki  yaşadığın  insandan  farklı  bir  hiv ile  tekrar  enfekte  olursan, bu  reenfekte  durumu denir, mevcut  kullanmakta  olduğun  ilaçlar  işe  yaramaz, ve ilaçla  baskıladığın  virüs  mutasyon  geçirerek  daha  da güçlü bir  virüs  üretmiş olursun.

bu  durumda  tekrardan  birsürü  kan  testleri  tahliller  vs  vs işlemlerinden  sonra  saglık  bakanlığına  dilekçe  verilerek  farklı  kombinasyon  ilaçlar için yurtdışına  dilekçe  verilmesi gerekir ki, bunu  doktoruma  sorduğumda  1 yılı  buldugunu  söylemişti.

bu  1 sene  zarfında  güçlü  bir  virüs kanında  sürekli çoğalıyor, bağışıklık  sistemine  kalıcı zararlar  vermesi kaçınılmaz  olur.

5 DAKKALIK ZEVK  İÇİN  BU  TARZ  İŞLERE  KALKIŞMAYIN  BU İŞİN  ŞAKASI  YOK, RUS  RULETİ OYNAMAYIN.
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, Suat Soylu, wulfwulf, Mysterious

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Temmuz 16, 2017, 10:07:35 ÖÖ »
Kullandığımız ilaçlar bizi yine aynı şekilde şüpheli ilişkilerimizden koruyorlar mı?  Yani yeni bir hiv türüne yakalanmaktan? Sonucta hiv ilacı ve günlük olarak kullanıyoruz.
modunda dediği gibi korunmamak çok büyük risk olur özellikle sizin için.alınan ilaçlar sadece kendi vücudunuzda olan virüsü baskılar belki karşı tarafı bir nebze korur ama hiv enfekte kişiyi asla.karşı tarafta olan virüsün ne derece bir virüs olduğunu bilmek imkansız.virüsün on binlerce mutasyonu var ve kullanılan ilaç buna karşı bir koruma sağlamıyor.sadece sizdeki virüsü baskılıyor.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Temmuz 16, 2017, 02:49:29 ÖS »
Korunmadan ilişki yaşamayın. Karşı tarafa hiv bulaş riskini ve kendinizin de başka hastalıklarla enfekte olma riskini göz ardı etmeyin.