Mavi-Banner

Gönderen Konu: Bir arkadaşım, KKTC, Nightclublar  (Okunma sayısı 327 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

melok

• Yeni Üye
  • *
Bir arkadaşım, KKTC, Nightclublar
« : Temmuz 14, 2017, 08:33:31 ÖS »
Merhaba, bir sorum olmuştu ve cevaplarını aldım tesekkur ederim. Hiv konusunda aydınlandıgım icin kktc nightclublarında sürekli(ayda 1) korunmasız ilişkiye giren arkadaslarım var, hic test olmadılar ve bunlara bahsettim. Cahil akıllarıyla nolcak ya kontrol ediliyorlar vs. cevaplar aldım. Onlara o kadınların ayda veya 2 haftada bir kontrol ediklerini bu süreçte belki 15-20 erkekle yattıklarını hangisinde hiv olup olmayacagını bilemeyeceklerini anlattım. Dinlemiyorlar. ne yapmalıyım teste gondermek icin arkadasları?!

OKBLİ

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Bir arkadaşım, KKTC, Nightclublar
« Yanıtla #1 : Temmuz 15, 2017, 10:27:00 ÖS »
Kendini düşünmeyeni sen niye düşünüyorsun ki ?

Blu06

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 15, 2017, 11:08:44 ÖS »
O arkadaş eğer senisen birtakım gerçeklerden bahsedeyim sana ; Kktc Nightclubda konsomatris olarak çalışan kadınlar haftalık sadece hastaneye gidiyorlar , Adaya ayak bastiklarinda hastanede genel bir kontrolden geciriliyorlar sonrasinda her ay HEPATIT testine tabi tutluyorlar ; Adaya geldiklerinden 3 ay sonra ve çıkıs yapacaklari zaman Hiv testi oluyolar sürekli kontrol edilmiyolar.

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Temmuz 15, 2017, 11:25:20 ÖS »
Pankart açıp  eylem yapacak haliniz yok. Akılsızca  cahilce bir şey. Bilgisiz olup hata yapmak başka şey   yol gösterilip uyarılır iken öğrenmemek çaba göstermemek başka şey

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #4 : Temmuz 15, 2017, 11:25:33 ÖS »
BAŞKASININ AGZIYLA  SORU SORMAKTA  MODA  OLDU, AMA  YEMİYORUZ  CANIM  APTAL DEĞİLİZ,O ARKADAŞININ  UÇKURUNUN DERDİ  SANA MI DÜŞTÜ

MADEM UMURSAMIYOR YAKINDA  BİR  BAŞLIK AÇAR , BİZDE ADIM ADIM  NE  YAPMASI GEREKTİĞİNİ ANLATIRIZ
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: Filiz

melok

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Temmuz 16, 2017, 03:27:57 ÖÖ »
İki arkadastan biri ev arkadasim, hastalik hastasi olan ben de bu tarz seylere tahammul edemiyorum. Bir yerim cizilse tetanoz oldum diyen adamim. Evet psikiyatriste gidiyorum. Ama yaptiklari akilsizca oldugundan buraya gonderilen cevaplari kendilerine gosterecektim. Belki de hiv+ arkadaslar haberim yok, kibristaki cogu ogrenci genelevlere gidip kondomsuz iliskiye girer bilincsizce, benim kondomsuz demeyeyim lakin geneleve gidip iliskiye girmem buyuk konusmamak gerekirse hayatimda olmeden yapacagim en son sey olabilir.Sayin adminin verdigi olgun olmayan cevabi beklemiyordum.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Temmuz 16, 2017, 09:57:18 ÖÖ »
ama görünen o dostum  ;D ;D yani herşey bitti de geriye başkalarının hayatımı kaldı.eğer böyle bir durum varsa evini ayır veya gerekli korunma önlemlerini al.hiv bakımından hiç bir risk olmaz ama hepatit b alırsa biri bak o biraz sorun işte.ben aynı durumda olsam hiç uğraşmam evi ayırırim onlar ne yaparsa yapsın.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Temmuz 16, 2017, 02:47:25 ÖS »
Korunmasız ilişki hiv için risktir. Hiv de hiç sanıldığı kadar ender görülen bir hastalık değil artık. Çok yaygın. Bu yüzden korunmasız ilişki yaşayan herkes mutlaka test olmalıdır. Test önemlidir çünkü pozitifse kişi haberi olur hemen tedaviye başlar ve sağlıklı kalır+başkalarına da bulaştırmaz. Çok geç olana dek öğrenmez ise aids aşamasında yoğun bakımda can verebilir insan ve o zamana kadar bulaştırdığı herkesin de günahına girmiş olur.

melok

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Temmuz 16, 2017, 05:00:22 ÖS »
Sagolun cevaplariniz icin ve Mavera tesekkur ediyorum!! :) konuyu kilitleyebiliriz

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Temmuz 16, 2017, 06:07:27 ÖS »
Ben normalde negatifim,bir arkadasim hiv tanısı almıştı buraya da o yüzden uyeyim.Zahmetli bir hastalikmis,pozitiflerin işi zormuş hakikaten.
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.