Mavi-Banner

Gönderen Konu: Merhabalar! tatildeki Korunmasız İlişkim  (Okunma sayısı 314 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

melok

• Yeni Üye
  • *
Merhabalar! tatildeki Korunmasız İlişkim
« : Temmuz 14, 2017, 02:12:54 ÖÖ »
Merhabalar abilerim ablalarım herkesi selamlıyorum! 22 yasında bir üniversite ogrencisiyim. Tatile gittigim otelde alman bir kadınla ilişkim oldu korunmasız olarak ve kendisi regl idi ama kan gormedım.Alkolluydum ve boyle birşeyi etik kesinlikle bulmam. Kendisi evli biriydi. İlişkiden bir sonraki gün penisimin idrar girişinde minik beyaz kabarcık ve işerken yanma vardı. bugun 4.gün yanma geçti ve minik kabarcık kuculdu lakin ishalim ve nezle oldum. Telefonunu almıs oldugum o kadına mesaj attım evliliginde ilk defa benle yaptıgını son 6 aydır seks yapmadıgını ve tamamıyle saglıklı oldugunu dile getirdi. test yapmasını istedim ve fotografladı bugun test oldu pazartesi cıkacak. Yani güveni de verdi tamamiyle. Ama ilskinin üstüne böyle olması, hele ki hastalık hastası ben.. Tamamiyle strese büründüm. Hiv+ olma ihtimalim var mıdır ablalarım ve abilerim sizlere soruyorum. sagolun simdiden.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Merhabalar! tatildeki Korunmasız İlişkim
« Yanıtla #1 : Temmuz 14, 2017, 07:09:56 ÖÖ »
Korunmasız ilişki=hiv riski

Test olmalısın.

Mysterious

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 14, 2017, 10:42:03 ÖÖ »
O yanma ve kabarcıklar bende de olmustu birkaç ay önce. Hiv i test yaptırmadan bilemeyiz ama muhtemelen bel soğukluğu olmuşsun. Ona da bi antibiyotik kullanıyosun bir hafta kadar bir de iğne yapıyorlar geçiyor hemen. Ama tabi sen yine de test yaptır mutlaka
Olduğu kadar, olmadığı kader ✌️

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Temmuz 14, 2017, 11:34:38 ÖÖ »
Partnerine test yaptırıyorsun ama bize hiv + olabilir miyim diye mi soruyorsun?!  Sen de test olmalısın... hiv tek cybh değil.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Temmuz 14, 2017, 12:56:26 ÖS »
stres yapacak bir durum yok ağrılı tuvalet olursa bir haftaya muhtemelen bel soğukluğu olabilir ama hiv için gerekli süreyi bekleyip test olman gerekir.tabi geçecek süre içinde stres yapmanda sana zarardan başka birşey getirmez.birde anlayamıyorum madem hastalık hastasısin da bu aymazlık ne böyle madem niye böyle hatalara düşersiniz anlamadım gitti...

melok

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Temmuz 14, 2017, 02:30:31 ÖS »
Guvenim kendisinin evli cocuklu biri olmasi. Ve test yaptirmasi. Fotograf ekleyemiyorum ama kendisi  finsel hastaliklar ve hiv testi adi altinda bir test oldu pazartesi cikacak umuyorum. 4. 5. gunde hiv belirti vermez diye okudum forumumuzda ama bilemiyorum tabi.  kendisi ilk korunmasiz iliskimdi bu arada. Tabi baska CYB hastaliklari da dusunmek lazim, ama korkum hiv den yana. Bu arada grip olma işi butun ailemde de oldu hava degisiminden olabilir. Son olarak Karsidaki partner CYBH testi(Almanya'da oyle yapiyorlarmis genel bir test) negatif sonucunu gonderirse icimi rahat tutmali miyim?
« Son Düzenleme: Temmuz 14, 2017, 02:36:11 ÖS Gönderen: melok »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Temmuz 14, 2017, 03:47:56 ÖS »
Guvenim kendisinin evli cocuklu biri olmasi. Ve test yaptirmasi. Fotograf ekleyemiyorum ama kendisi  finsel hastaliklar ve hiv testi adi altinda bir test oldu pazartesi cikacak umuyorum. 4. 5. gunde hiv belirti vermez diye okudum forumumuzda ama bilemiyorum tabi.  kendisi ilk korunmasiz iliskimdi bu arada. Tabi baska CYB hastaliklari da dusunmek lazim, ama korkum hiv den yana. Bu arada grip olma işi butun ailemde de oldu hava degisiminden olabilir. Son olarak Karsidaki partner CYBH testi(Almanya'da oyle yapiyorlarmis genel bir test) negatif sonucunu gonderirse icimi rahat tutmali miyim?

Hayır. Bir hafta önce başka biriyle aynı şekilde beraber olup hiv ile enfekte oldu ise şimdi sana da geçirmiş olabilir ve bu testte çıkmayacaktır henüz erken olduğu için. Sorarsan tabi ki inkar edecektir. Bu yüzden başkasının testi önemli değlidir, zamanı gelince sen test olacaksın.

Kullanıcı teşekkür etti: Suat Soylu

melok

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Temmuz 14, 2017, 03:57:03 ÖS »
Dediginiz gibi sansa birakmamak lazim hicbirseyi. Sagolun, iyi gunler dilerim

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Temmuz 14, 2017, 04:03:11 ÖS »
ben en fobik halimde bunu yapmadım neyse uzun lafın kısası bir halt yemişsin bir hata iş yapmışsın pencere dönemi denilen dönemi bekleyeceksin ve testini olacaksin..

OKBLİ

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Temmuz 14, 2017, 04:22:01 ÖS »
Merhaba. İlişkin korunmasız olduğu için riskli 45. Ve 90. Günlerde anti hiv elisa testi olarak enfekte olup olmadığını öğrenebilirsin. Penisindeki sorunlar için ürolojiye git ve sakın hiv konusunu hayatını etkileyecek şekilde kafana takma.

wulfwulf

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Temmuz 14, 2017, 05:24:51 ÖS »

Ben Almanya'dayim, genel CYBH testi oldum. HIV pozitif cikti, bunun disinda 2 diger CYBH negatif cikti. Ardindan doktorum tekrar test yapti ve öncekinde negatif cikan degerler, 1 hafta sonra pozitif cikti. Cünkü ilkinde bakteri örnegini hastaya aldiran bir yere gitmistim, tam beceremedim demek ki negatif cikti. Bu sürecte cinsel iliskim de olmadi. Yani baskasinin yaptigi teste, gönderdigi fotografa güvenme. Kendin testlerini yaptir, icin rahat etsin.
Tani: 08.05.2017
Ilac: Triumeq
-------------------------------------------
CD4: 472, RNA: 108000 - 01.06.2017
CD4: 605, RNA: 144 - 06.07.2017 :)

melok

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Temmuz 14, 2017, 06:30:04 ÖS »

Ben Almanya'dayim, genel CYBH testi oldum. HIV pozitif cikti, bunun disinda 2 diger CYBH negatif cikti. Ardindan doktorum tekrar test yapti ve öncekinde negatif cikan degerler, 1 hafta sonra pozitif cikti. Cünkü ilkinde bakteri örnegini hastaya aldiran bir yere gitmistim, tam beceremedim demek ki negatif cikti. Bu sürecte cinsel iliskim de olmadi. Yani baskasinin yaptigi teste, gönderdigi fotografa güvenme. Kendin testlerini yaptir, icin rahat etsin.

Fotoğrafları buraya atmak isterim ama doktorun "termin" kağıt randevu tarihinden kolundaki iğne deliğine kadar fotograflattım. Karsıdaki partnerin 5-6 aydır seks yapmadıgını kesinlikle inanıyorum eşiyle arası bozuk ve bir kızı var. Hani buraya fotoğraf yuklemem yanlıs olur kendisiyle ilgili sanırım veya testleri falan ama 5-6 aydır seks yapmadıgı konusu; o konuda guveniyorum. doktor 17sine vermiş muayene ve test sonucunu bakalım.. Onu gectim kendisi biraz kaçık hani yaşça baya fark var, aşık oldum soyle boyle yazıp duruyor. Bende etik olmadıgını biliyorum ama biraz bundan faydalanarak o zaman aşıksan test yaptır gibisinden oldu.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Temmuz 14, 2017, 07:05:45 ÖS »
@wulfwulf Merhaba:

Test ol.
Böyle tanı olmaz.
Belirti arama, karşındakinin beyanatına göre davranma.

Test sureleri konusunu incele.

Yeterince cevap verildiğinden dolayı konu kitlenmiştir.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?