Mavi-Banner

Gönderen Konu: Acil Stribild Ankara  (Okunma sayısı 335 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ankist

• Üye
  • *
Acil Stribild Ankara
« : Temmuz 09, 2017, 11:23:35 ÖÖ »
İlacımı başka bir şehirde unuttum. Bir ya da iki tablet ödünç verebilecek var mı? Stribild. Kargo gelince veririm hemen.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Acil Stribild Ankara
« Yanıtla #1 : Temmuz 09, 2017, 04:21:49 ÖS »
Nerdesin?

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 10, 2017, 12:07:30 ÖÖ »
Sn Ankist; Nerelerdesiniz  çatlattınız bizi. Başkalarını bilmem de sürekli iletinizi aradı gözlerim.Sn Matland arkadaşımız jet hızı ile büyük bir duyarlılıkla nerdesiniz demiş sizden yanıt yok. Bu ciddi bir durum.. Sonuç????

ankist

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Temmuz 10, 2017, 12:20:22 ÖÖ »
İlacım yetişti, sadece 2buçuk saat gecikmeli içmiş oldum ama büyük stres atlattım. Bu konuda hızlı, pratik çözüm geliştirmek gerek.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Temmuz 10, 2017, 08:36:44 ÖÖ »
2,5 saatten hiç bir şey olmaz. Bir dahakine çok daha dikkatli ol.

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Temmuz 10, 2017, 11:31:31 ÖS »
oohh...Önemli değil gecikmeli almış olmanız.. Önemli olan doz atlamadınız...  Fakat böyle durumlar için pratik çözümler ne olmalı.. Buraya yazmalı tecrübesi olanlar. Kargo geç  bir yol  örn: Otobüse vermek. Bu da olmaz değil mi saçmaladım...

ankist

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Temmuz 18, 2017, 09:41:46 ÖÖ »
Hayatımla ilgili radikal kararlar aldım ve bu süreçte yoğunluktan foruma pek giremedim. İki girişimde de forumda hata vardı açılmadı.

@Matland teşekkür ederim. İlacım yetişmemiş olsa yardımını esirgemeyecektin.

@Filiz O gün panikle her yerden çözüm arayışındaydım. Ararken kayboldum ama sonunda otobüsle çözdüm işi. Ancak tek şans mesafenin çok uzak olmamasıydı.

Pratik çözümü ilaç firmaları ya da hastaneler vermeli. Yoksa otobüs, kargo aslında içinde kaybolma veya gecikme riski de barındırıyor. İlaç firmalarının tek dozluk mini paketler yapıp acil durumlarda ücretsiz vermesi zor olmamalı.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Temmuz 18, 2017, 10:10:31 ÖÖ »
Bu tarz uygulama olsa kötüye kullanımın önüne geçmeleri zor olur. Bir tablet stribild 80-100 tl, kıymetli ilaç.

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Temmuz 18, 2017, 12:42:39 ÖS »
       Evet   ben o gün  aynı şeyleri düşündüm. Nasıl ulaşım sağlanır diye. Otobüs kargosu ile bir işimi çözmüştüm  çünkü  hafta sonu idi  Ankara  ya giderken evraklar Antalya da kalmış. Hafta sonu da normal kargo alacak  ertesi gün akşam dolaşıma verecek . Ben de o şekilde çözmüştüm akşam verdiler sabah aşti deydi . İlaç ince iş tabi zaman önemli.
       Öneriniz çok mantıklı.  Tabi ki yapılabilir. Çünkü doz atlanmaması gereken bir durum var ortada. Sn Mavera  nın yazdığı düşündürdü beni. Bu işi ticarete dökenler olabilir. İlaç toplayıcı bir ekip çıkarsa ortaya burası Türkiye. Olmaz denilen herşeyin olabildiğini hayretler içinde görüyorum.
       Fakat şöyle bir disiplin getirebilirler. Tedavi alan kişi ilaca erşimi yok diyelim ki sizin gibi şehir dışında herhangi bir enfeksiyon bölümüne başvuracak  kişinin kimliği ve tanısı belli ikameti de belli  o zaman eczana ya da bölüm yani hastane tek doz kayıt altına alarak verebilir verebilmeli. Kişi bunu kaç kez yaşayabilir.
    Bu tansiyon ya da şeker ilacı değil ki hadi  bir gün  yediğime içtiğime dikkat edeyim  denilemez ki. Tartışalım bunu arkadaşlar