Mavi-Banner

Gönderen Konu: kilo  (Okunma sayısı 579 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaan35

• Üye
  • *
kilo
« : Temmuz 08, 2017, 02:28:53 ÖS »
hiv pozitif olup tedavi olmayan biri kilo alabilir mi ve sağlıklı kalabilir mi bağışıklığı düşmeden
eğer kilo alımı durması ve bağışıklık düşmesi söz konusu kesin ise bu ne kadar zamanda oluyor

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: kilo
« Yanıtla #1 : Temmuz 08, 2017, 06:51:47 ÖS »
valla benim bildiğim yaşa bağlı birşey ama sanırım ama vücuda bağışıklıga bağlı 1 yılda ortalama kilo verme başlıyor sanırım yani öykülerde geçen o...

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 08, 2017, 07:29:48 ÖS »
Tedavi olmak gibi bir alternatif varken neden bu tarz şeylerle kendini yoruyorsun ki? Tabiki tedavi olmazsan sağlıklı olamazsın, yoksa virüs her geçen gün daha çok yayılacak ve günden güne seni tüketecektir.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Temmuz 08, 2017, 07:54:40 ÖS »
@kaan35 Merhaba:

Tedavi görmeyen birini sancılı bir ölüm beklediği için kilo çok dert değil.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Temmuz 08, 2017, 09:05:02 ÖS »
Tedavi olmuyorum ( henüz başlamadı) yaklaşık 1 yıl olacak ve cd4 lerim çok iyi olmasına,kendimi sağlıksız hissetmememe rağmen kilo veriyorum... Tedavi olmamak demek bağışıklık sisteminin çökmesi demek... Tabi ki kilo vereceksin ölüme giderken!

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #5 : Temmuz 08, 2017, 09:13:30 ÖS »
hiv pozitif  olup tedavi almayan  birisinin bağışıklık  sistemini  günden  güne  hiv  virüsleri  ele  geçirir  ve  bağışıklık  sistemini yok ederler.

ilk  zamanlarda  kilo  verme  işlemi  başlar bu  0-2 sene arasında  gerçekleşir.

0-10 sene arasında kaDEMELİ OLARAK  bağışıklık  sistemi koruyucu  hücre  sayısı  cd4 sayısı  neredeyse 0'a düşer  ve  bu   vucudumuzu  savunmasız  hale  getirir.

En  iyi  ihtimal  hastalanmadın  diyelim, vucut iç  organların  gider öncelikle  , belki bir  lenf  kanseri, belki bir  verem  gelir yerleşir  vucuduna, sonra  beyin zarı iltihaplanması  derken  , gözlerini kaybedersin , evet  kör  olursun

ölmek  için  dua  edersin ama  ölmeden  önceki  o acı  ve ızdırap  yeterde  artar  bile

bu durumda  ailen  yada  yakının  hastaneye  kaldıracagı için  durumun  öğrenilir  ama  senin bilinç  gitmiştir muhtemelen. doktorlar  hemen  koruma  tedavisine  başlasa  bile, hiv  vucudunu  mahvettiği için ,  ya  felç  kalırsın, ya gözlerin  görmez, yada  bir yada  birkaç  oorganın  iflas eder.

bu  durumda da  ölmeyip  bu  şekilde  hayatta  kalmakta ne  kadar  ister  insan  orasıda  ayrı  bir konu ...

tedavi  almayan  bir hiv pozitif 0-10 sene  arası  içinde  ÖLÜR AMA  ÖLMEDEN  ÖNCE  BUNLARIN  BİR YADA  BİRKAÇINI  YAŞAR BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ ?
« Son Düzenleme: Temmuz 13, 2017, 10:56:43 ÖÖ Gönderen: acısada_öldürmez »
BİL ÖNEMSE  KORUN.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Temmuz 08, 2017, 09:18:28 ÖS »
@turuncu Merhaba:

Senin direnç testi gideli neredeyse 2 ay oldu.
Tanı alalı 1 yıl oldu.
Hala ilaca başlamadın.

Neden?

Sevgiler.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Temmuz 08, 2017, 09:31:57 ÖS »
Merhaba @ehlikeyhif   Benim Cerrahpaşada yaptırdığım test 4 ayı geçti.. Sonuçlanmayınca Haseki de geçen ay tekrar yaptırdım. 13 Haziran da.. 1 ay  sonra sonuçlanır dediler.. Haftaya arayıp sorcam. İnşallah sonuçlanmıştır. Oradaki.
Cerrahpaşadaki test için bu haftabaşında tekrar aradım. Büyük bir bölümü çıktı ilaçlara direnç görünmüyor dediler. Pazartesi tekrar arayın tamamlanmış olabilir dediler.  Ama orda da HLA testi yaptırmamıştım. Hasekidekinin içinde HLA testi de var.. Yani yani yine 13 Temmuz u beklemek zorundayım. Çünkü yeni ilaçlarla başlamak istiyorum.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Temmuz 08, 2017, 09:42:12 ÖS »
@turuncu Merhaba:

Tamamdır. Daha geç kalmamaya çalış.
Tedaviye erken başlamak çok önemli.
Destek gerekirse bize yaz, bir şekilde yardımcı oluruz.

Sevgiler.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Temmuz 08, 2017, 11:45:48 ÖS »
Teşekkür ederim @ehlikeyhif... Varlığınız büyük destek başlı başına 😊 

Tatlıcı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Temmuz 09, 2017, 01:44:54 ÖS »
hiv pozitif  olup tedavi almayan  birisinin bağışıklık  sistemini  günden  güne  hiv  virüsleri  ele  geçirir  ve  bağışıklık  sistemini yok ederler.

ilk  zamanlarda  kilo  verme  işlemi  başlar bu  0-2 sene arasında  gerçekleşir.

0-2 sene arasında  bağışıklık  sistemi koruyucu  hücre  sayısı  cd4 sayısı  neredeyse 0'a düşer  ve  bu   vucudumuzu  savunmasız  hale  getirir.

En  iyi  ihtimal  hastalanmadın  diyelim, vucut iç  organların  gider öncelikle  , belki bir  lenf  kanseri, belki bir  verem  gelir yerleşir  vucuduna, sonra  beyin zarı iltihaplanması  derken  , gözlerini kaybedersin , evet  kör  olursun

ölmek  için  dua  edersin ama  ölmeden  önceki  o acı  ve ızdırap  yeterde  artar  bile

bu durumda  ailen  yada  yakının  hastaneye  kaldıracagı için  durumun  öğrenilir  ama  senin bilinç  gitmiştir muhtemelen. doktorlar  hemen  koruma  tedavisine  başlasa  bile, hiv  vucudunu  mahvettiği için ,  ya  felç  kalırsın, ya gözlerin  görmez, yada  bir yada  birkaç  oorganın  iflas eder.

bu  durumda da  ölmeyip  bu  şekilde  hayatta  kalmakta ne  kadar  ister  insan  orasıda  ayrı  bir konu ...

tedavi  almayan  bir hiv pozitif 0-10 sene  arası  içinde  ÖLÜR AMA  ÖLMEDEN  ÖNCE  BUNLARIN  BİR YADA  BİRKAÇINI  YAŞAR BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ ?

@acısada_öldürmez iletinizde cd4 lerin 2 senede 0'a düşeceği yaziyor fakat, enfekte olduktan sonra tedavi alınmadığı takdirde 2-10 (ortalama 8 )  senede AIDS safhasina (200 altı CD4) geçileceği söyleniyor. Bu söylenenler yanlış mı? Teşekkürler
« Son Düzenleme: Temmuz 09, 2017, 01:46:03 ÖS Gönderen: Tatlıcı »

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Temmuz 11, 2017, 09:46:57 ÖÖ »
bünye ye  göre değişir

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Temmuz 11, 2017, 01:06:57 ÖS »
evet bünyeye alınan virüsün virülansına yaşa ve virüs yüküne göre çok çok değişiyor özelliklede bağışıklıga yani bünyeye  göre acayip farkediyor

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Temmuz 11, 2017, 01:32:29 ÖS »
Tedavi alınmazsa olabilecek en kötü şeyi söylemek istemiş orda Aö, ve haklı
Bu devirde + olup da tedavi almamak hiç mantıklı değil. İncir reçeli filmi yalan.

Mysterious

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Temmuz 11, 2017, 04:46:54 ÖS »
Tedavi alınmazsa olabilecek en kötü şeyi söylemek istemiş orda Aö, ve haklı
Bu devirde + olup da tedavi almamak hiç mantıklı değil. İncir reçeli filmi yalan.

Ben en son ilaçlarımı almak için gittiğimde doktora merak edip sordum, tedaviyi reddeden oldu mu hiç diye ve evet 4-5 kişi ile karşılaştığını söyledi. Bende kendimi tutamayıp manyak mı ya onlar neden öyle bişey yapmışlar ki diye sordum. Zaten daha öncesinden psikolojik sorunları olan yada ailesinden gereken desteği görmeyip veya sevgilisi-eşi tarafından  terk edilip hayata küsen kişiler oluyor genelde onlar dedi. Peki ısrar ediyormusunuz tedavi almalar için dedim. Tabi ki ilk aşamada tehlikesini ve sonunun kaçınılmaz ölüm olduğunu anlatıyoruz vazgeçmeleri için ama bir yerden Sonra müdahale edemeyiz dedi. Gerçekten çok şaşırmıştım bunu duyunca. Yani tamam hepimiz psikolojik buhranlardan geçtik üzüldük ağladık vs ama insan daha sıkı sıkı bağlanması gerekir hayata. Şahsen ben öyle yaptım, hayattan son Zamanda nefret ederken hastalığı öğrendikten Sonra daha bi yaşamayı sever oldum. Kıymetli oldu tabi, kaybetme riski korkusu alınca içini insan. Ama tabi onların ruh halini de anlamak gerekir. Hangi kafayla hangi ruh haliyle öyle bir seye karar verilir ki sonuçta yaşamadan bilinmez. Neyse ki çok şanslıyız o konuda.
Olduğu kadar, olmadığı kader ✌️

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez, turuncu