Mavi-Banner

Gönderen Konu: Sağlık raporu  (Okunma sayısı 272 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

L3nnqn

• Üye
  • *
Sağlık raporu
« : Haziran 29, 2017, 04:46:47 ÖS »
Merhaba öncelikle ben artvinde yeni bir maden işletmesi kurulacak ve oraya başvuru yapicam ve kabul edilecek yüksek ihtimal yanlız daha bu sene tani aldım sağlık raporu hiç almadım hiv + olmam çalışmama engel mı olacak yani calisacakmiyim sağlık raporundan dolayı ve nasıl gecinicem büyük bi stres içindeyim tek kurtuluş intihar mi hiv olduk diye dünyanın en kötü insanimiyiz :/ sizden bilgi rica ediyorum maden firması masa basi iş yanlız hiv testi ister mi

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Sağlık raporu
« Yanıtla #1 : Haziran 29, 2017, 05:33:19 ÖS »
Sakin ol neden intihar edesin ki!  Çalışacağın yerden hiv testi isteniyor mu bilmiyorum ama isteniyorsa da dünyada sadece o iş yok... Geçimini sağlayabileceğin başka bir iş yapabilirsin. Hemen ölmek niye geliyor aklına. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlar sana..

Kullanıcı teşekkür etti: L3nnqn

L3nnqn

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 29, 2017, 07:22:34 ÖS »
Özel sağlık sigortası maden için vardır diye düşünüyorum ya bu kadar bilgisiz cahil insanlar ile aynı dünyada yaşadığım için aslında ısyanim evet hiv + im ama bunu insanlar öğrenince vebali işte allah'ın adaleti gözü ile bakanlardan nefret ediyorum

Kullanıcı teşekkür etti: Barbaros

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 30, 2017, 09:21:11 ÖS »
Herkes kadar yaşama, çalışma, sevme sevilme hakkımız var.
Vebalı değiliz, aynı ortamda günlük yaşantımızda kimseye bulaş riski teşkil etmiyoruz
Düzenli tedavi ile norma sağlıklı bir yaşama sahip olabiliyoruz. Hiv şu anda kronik hastalıklar arasında tedavisi takibi en kolay olanlarından, günde bir-iki hap, üç ayda bir kontrol. Şeker-kalp hastalıkları çok daha sıkıntılı inan.

Bu yüzden insanların önyargılarına takılma
Sen tanı almadan önce neysen kimsen gene osun. Kendini değersiz, kirli hissetme.
Cahilliği ve bağnazlığı yıkmak, örümcek ağı tutmuş karanlık beyinleri aydınlatmak çok zor ve hemen yapılabilecek bir şey değil. Tek başına yapabileceğin bir şey hiç değil! Bu yüzden bu tür insanları önemseme. Cahilliklerini, iki yüzlülüklerini gör ve içinden sen onlara acı, geç. Kendini yıpratmana üzmene değmez böyle insanlarla.

+ olup da devlette veya özelde çalışıyoruz hepimiz. Tabi ki çalışacağız, sakat değiliz çok şükür. İşe girişte hiv bakılıyor ise sorun yaşayabilirsin, ancak yasalarda pozitiflerin çalışmasına engel bir kanun yok (askeri ve cerrahi personel dışında) bu konuda sorun yaşarsan bu işte tecrübeli bir avukata başvurabilirsin, ama uğraşman gerekebilir. Pozitif yaşam derneğini arayıp bilgi alabilirsin onlar bu konularda daha tecrübelidir diye düşünüyorum.

İşe girişte hiv testi yapılmıyorsa (çoğu yerde yapılmıyor) sorun yaşayacağını zannetmiyorum.
« Son Düzenleme: Haziran 30, 2017, 09:22:53 ÖS Gönderen: Mavera »

L3nnqn

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Temmuz 01, 2017, 10:09:49 ÖÖ »
Tsk ederim maden firması olduğu için extra bi hayat sigortası vardır diye düşünüyorum aslında kafa mi karıştıran da bu bildiğim kadarı ile sadece hepatit testleri yapılıyor bide verem savaş akciğer grafiği ama maden firması extra bi hayat sigortası yapiormu merak ettiğim konu bu

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Temmuz 01, 2017, 02:36:29 ÖS »
yeraltı olsaydı belki olurdu ama yer üstünde bildiğim kadarıyla hepatit de yok hiv testide yok madenci bir tanıdığım var öyle birşey duymadım yer üstünde idi ama çok çalışmadı

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Temmuz 01, 2017, 04:35:50 ÖS »
zaten yerüstünde sigorta kodu 4a yani özel sektör sigortası ama yeraltı 31b c mi öyle birşey ha şahsen işte yeraltında gerekli o tip testler çünkü göçük riski var yaralanma var çoklu ama yerüstü maden ışletmesi olsa dahi normal sektörden bir farkı yok.tabi firma işgüzarlık yapıp bakar mı onu bilemem.ama yer üstünde böyle birşey yok diye biliyorum.

L3nnqn

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Temmuz 01, 2017, 06:19:34 ÖS »
Teşekkür ederim sagol