Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni Tanı  (Okunma sayısı 1777 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

qurkk

• Üye
  • *
Yeni Tanı
« : Haziran 28, 2017, 11:35:03 ÖÖ »
Merhaba bugun itibariyle Hıv1 pozitif tanısı aldım.  Viral yüküm bir milyonmuş. Bugun ppd,  rontgen, mr,  usg ve diğer kan tahlilleri idrar verdim ve çoğunu şuan hallettim. Cidden zor ve yorucu bir başlangıç oldu. İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi 'de tedavi olacağım. Şuan bunu mr için beklerken yazıyorum.  Dr tedaviye en kısa sürede baslayacağımızı belirtti. Göz muayenesine ve Hlab57 için başka yerlere yönlendirdi.

poseidon83

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Yeni Tanı
« Yanıtla #1 : Haziran 28, 2017, 01:03:31 ÖS »
Cok gecmis olsun arkadasim. Neler yasadigini tahmin ediyorum. Ben de tam 1 ay once ayni seyleri yasadim, ama 1 ay gibi kisa bir surede toparladim. Bugun 8. ilacimi icecegim ve kendimi yavas yavas iyi hissetmeye basliyorum bile. Hic moralini bozme. Saglikli beslen, sporunu aksatma, sigara icme (iciyorsan), alkolu ara sira az miktarlarda tuket. O zaman sana hiv'den zarar yok.

Bu kucuk virusu kontrol altinda tutacagiz hayatimiz boyunca, hepsi bu. Ayrica negatif bireylere gore daha sik kontrollerin olacagi icin sagligini da daha cok kontrol ediyor olacagindan onlara gore daha saglikli bir yasamin olacak,

Unutma, sen hala ayni sensin, ne eksildin ne de arttin. Cevrendeki insanlarla paylasmadan once dusun, kime soylersen sana yardimci olur, kim irtibati direk keser. Acele etme. Turkiye'de ne yazikki biraz daha zor egitimsizlik ve cehalet seviyesi yuksek oldugundan. Bu yuzden sevrenle paylasma derim.

Ilaclarini gunu gunune saati saatine kullan ve sagligina dikkat et, gerisi kolay.

Kullanıcı teşekkür etti: qurkk

Sarlo

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 28, 2017, 01:28:57 ÖS »
Geçmiş olsun. Hoşgeldin aramızda demekten vaşka bişry kalmıyo geriye. Ama kendini hiç kötü hissetme ya da yalnızlaştırma cünkü bu durumu yaşayan cok kişiyiz. Ve hep. Şunu düşün tedavi olabilceğimiz ilaçlarımız var. Ssk ile alabiliyoruz. Ve hepsi işe yarıyo bi iki aydan sonra o 1 milyondan eser kalmicak. Sen yaşaman gerekeni yaşa ilaçlarını al ek madde uyuştuucu gibi şeylerden uzak dur yeter. Unutma ve  şükret ilaçlarımız var. Tekrar geçmiş olsun. Dip not: korunmayı asla bırakma dememe getek yok! :)

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 28, 2017, 01:30:14 ÖS »
@qurkk Merhaba:

Keşke gelmeseydin ama artık aramıza geldiğine göre hoş geldin.
Aklına ne takılırsa dilediğin zaman bizlere sorabilirsin.
Hayatına bundan sonra tek yada iki ilaç içerek devam edeceksin.

Bizler daima burada ve yanındayız.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Haziran 28, 2017, 03:32:44 ÖS »
Merhaba
Evet en başı böyle biraz yorucu gerçekten, hepimiz uğraştık, ama uğraşıcaz napalım çüü bu uğraşımız ve tedavimiz sayesinde sağlıklı ve normal bir hayat sürebilme imkanımız var.

Ondan sonra tedaviye başlayınca işler rutine binecek, bundan 5 sene sonra telefon alarmın çalacak 'aaa ilacım vardı di mi bak unutuyomuşum az daha bak şu işe!' Diyeceksin öyle aklına gelecek.

Unutma ki tanı almadan önce iki ay önce kimsen neysen gene hala o'sun, gene kendine has özelliklerin, değerlerin, yeteneklerin, sevdiklerin, sevenlerin ve hayallerin var. Sadece şimdi bir hastalığın oldu, tedavisini alacaksın ve hayatına devam edeceksin. Sakın korkma!

Aklına takılan her şeyi sorabilirsin.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #5 : Haziran 28, 2017, 03:45:22 ÖS »
Geçmiş olsun güzel kardeşim. Herşey zamanla yoluna girecek merak etme. Cd hücrelerin ne alemde öğrenebildinmi.?

qurkk

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 28, 2017, 03:56:53 ÖS »
İlaçlar konusunda bir sıkıntım yok.  Mr denen illete ilk defa girdim. Hayatımın en korkunç günüydü. Bu arada tüm işlemleri hallettim. Beni gören insanlar hele ki sağlık personelleri gayet sıcakkanlı.  Belki benden kaynaklı belki yardımcı olmak için böyle davranıyorlar bilmiyorum.  Ben stajyer hemsireyim. Seneye son senem ve şuan arkadaşlarımla staja çıktığım yerde muayene oluyorum. Sistemde Hıv+ yazıyor bunu kapattırma şansım var mı? Çünkü rahat bir şekilde görülebilir.

qurkk

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 28, 2017, 05:15:38 ÖS »
Bir şey daha sormak istiyorum.  Hlab57  testi yaptırmamı istedi Dr. Baktım büyük ihtimalle abacavir diye bir ilaç alacağım. Kullanan var mı?  Yada başlangıçta bu ilaç ne kadar etkili. Şuan merağımdan soruyorum.  Yeni başlayanlar hangi ilaçlarla başladı?

qurkk

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 28, 2017, 05:47:06 ÖS »
Geçmiş olsun güzel kardeşim. Herşey zamanla yoluna girecek merak etme. Cd hücrelerin ne alemde öğrenebildinmi.?
Cd hücrelerini öğrenemedim kan verdim çıkar kısa zamanda

Nocturnal

• Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #9 : Haziran 28, 2017, 05:51:19 ÖS »
İlaçlar konusunda bir sıkıntım yok.  Mr denen illete ilk defa girdim. Hayatımın en korkunç günüydü. Bu arada tüm işlemleri hallettim. Beni gören insanlar hele ki sağlık personelleri gayet sıcakkanlı.  Belki benden kaynaklı belki yardımcı olmak için böyle davranıyorlar bilmiyorum.  Ben stajyer hemsireyim. Seneye son senem ve şuan arkadaşlarımla staja çıktığım yerde muayene oluyorum. Sistemde Hıv+ yazıyor bunu kapattırma şansım var mı? Çünkü rahat bir şekilde görülebilir.

E-Nabız üzerinden kapatılıyor. E devlete giriş yapıp E nabız uygulamasına girince profil bağlığı altındaki seçeneklerde kimlerin e nabızı görmesini istediği seçilebiliniyor. Ama medula yı bilmiyorum.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Haziran 28, 2017, 07:11:55 ÖS »
Triumeq kullananlar için yapılıyor hla testi içinde abacavir var evet

Çok güzel ilaç, şu anda yeni tedaviye başlayanlar için ilk önerilen ilaçlardan biri. Etkili ve kullanımı rahat. Yüksek kalp hastalığı riski olanlara önerilmiyor. (Fazla kilo, sigara, kolesterol, tansiyon, ailede 40-50 yaş öncesi kalp krizi geçiren varlığı bunlar risk)

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, qurkk

mavi prens

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Haziran 29, 2017, 09:33:31 ÖS »
Canım geçmiş olsun, kendini fazla üzme bu fikre alışmaya çalış. Bizler yanındayız unutma! Doktorunun söylediklerine yani tedaviye harfiyen uyduğunda şeker veya kolestrol gibi kronik bir hastalığın olmuşcasına sıradan bir şekilde yaşayacaksın hayatını.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #12 : Haziran 29, 2017, 09:44:12 ÖS »
medulanı kapattırdıgın  an  hiçbir bilgini kimse  göremez.

ayrıca  sağlık sektöründe  oldugun  için  daha  bilgilisindir. Neler  yapıp  neler  yapmaman konusunda.

hiv artık kronik bir rahatsızlık, ve ilaç  alımı ile  bize zarar veremeyecek

artık   kaderdasız  çaylar  bu seferlik senden
BİL ÖNEMSE  KORUN.

qurkk

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Haziran 30, 2017, 05:13:46 ÖS »
Teşekkür ediyorum hepinizden. Yorumlarınız için teşekkürler ve bugün Hlab57 için kan verdim.  Ppd yaptırdım. Hazır ilaç kullanmıyorken kanal tedavisi olması gereken dişim vardı. Onu yaptırdım. Dr a Hıv+ tanısı aldım dedim. Bir şey demedi. Rontgene yolladıktan sonra yanına uğradığım da. Hıv+ olduğunu sisteme giriyorum.  Tüm sağlık çalışanları görsün diye kaydetti ben gelince. Ben bu durumdan rahatsız olduğumu ve kendim zaten izah ettiğimi söyledim. O da bu önemli konu felan diye kendince beni uyarılarına aldı. Her neyse ama kadın baya ilgilendi. Bende hemşireyim deyince. Bu arada ruh halim gayet iyi. Rahat kabullendim. İlaçların yan etkileri beni korkutuyor biraz. Ve Dr um ppd sonucuna göre pazartesi ilaca baslıcakmış.ve Hlab57 de salı günü cıkacağını söyledim. O başlar olmadı ilacı değiştirir hemen dedi sonuca göre. İlaç değişimleri bu kadar kolay rahat oluyor mu?

yastikyorgan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Haziran 30, 2017, 07:52:40 ÖS »
Merhaba,

Dün itibari ile yaptırdığım kan testlerinde aşağıdaki sonuçlara ulaşmış durumdayız. Devlet hastanesi durumu şüpheli buldu ve doğrulamaya gönderdiğini söyledi ve % 0 negatif döneceğini söyledi. Aşağıdaki sonuçlar yorumlayabilir misiniz?

Devlet hastanesi eliza testi yaptı sanırım.

Size özel lab yaptırdığım sonuçları yazıyorum

HIV 1 IgG ve HIV 1 grup 0     24.77 ( + ) pozitif

Kesin pozitif miyim? Doğrulamadan negatif çıkma ihtimali var mı?

Kullandığım bir cilt ilacı var etkisi olur mu sonuca rouaccutane?