Mavi-Banner

Gönderen Konu: Gençler  (Okunma sayısı 1114 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ajax

• Katılımcı Üye
  • *
Gençler
« : Haziran 15, 2016, 10:46:18 ÖS »
Şimdi arkadaşlar benim korumalı bir ilişkim oldu anal veya oralda yok. Hatta öpüşme dahi yok. Ben 15. Günümde gidip hiv duo testi olucam. Herkes boşuna yaptırıyorsun kardeşim desede bir sınava hazırlanıyorum hem kontrol amaçlı hem kendimi rahatlatmak amaçlı yaptırıcam.  Şimdi burdan negatif alırsam ben konuyu kapatıcam fakat test yptıcsgım yer bana 21 günde kesin gel dicek. Ve eminimki kafamı karıştırıcak sizcede gitmeme gerek varmı yoksa 4 5 ay sonra elisa ile kontrol ettirmem mi faydalı olur

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Gençler
« Yanıtla #1 : Haziran 15, 2016, 10:49:27 ÖS »
Arkadaşım. Önceki açtığın başlık altına yazarsan herkes cevaplar. Boşuna koyulmadı o son 10 ileti göstergesi. Çöplüğe çevirmeyelim ki forumu işimiz düştüğünde tekrar ulaşabilelim. Değil mi @Ajax ?

Birincisi, korumalı ilişkin için fazla evham yapıyorsun. İkincisi, test olman için çok erken. Benim param ve zamanım bol diyorsan sen bilirsin.
There's a light guiding my way.

Ajax

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 15, 2016, 10:53:21 ÖS »
@cercei gönderdikten sonra aklıma geldi açtığım başlıgın altına atmak onun için özür dilerim kusruma bakmayın.

Elham yapıyorum haklısın aklıma geliyor ve beni nedensiz yere tedirgin ediyor. Erken derken hiv duo 14. Günden sonra %99.8 dogruluk oranı yeterli değilmi sana göre ?

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 15, 2016, 11:02:02 ÖS »
Hangi Test Ne Zaman Yapılmalı?

0. Gün: Test yapılamaz.

7-14. gün: HIV RNA çalışılabilir. Güvenilirliği düşüktür. Bazı hastalarda HIV RNA tespiti 6. haftaya kadar yapılamayabilir.

16. gün: P24 antijen çalışılabilir. Duyarlılığı düşüktür.

21-28. gün: p24 antijeni çalışılabilir. %95 güvenilir kabul edilmektedir.

90. gün: HIV 1-2 Antikor testi önerilir. %99.99 güvenilir kabul edilmektedir.

Kaynak: Düzen lab/ e-bülten. http://ebulten.duzen.com.tr/populer-konular/hiv-aids-tanisi

« Son Düzenleme: Haziran 15, 2016, 11:19:08 ÖS Gönderen: cercei »

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
« Yanıtla #4 : Haziran 16, 2016, 01:15:15 ÖÖ »
korunmalı ilişkide hiv bulaşmaz neden herkes mutlaka korunun diyor eğer condom korumasa kimse korunun demez ilişkiye girmeyin derler buda doğanın kanuna aykırı ayrıca sen hiç bulaşık eldivenini kullanarak bulaşık yıkamadın mı ? eğer yıkamadıysan yıka eğer eldiven sağlam ise ellerin kupkuru olur değil mi olayı böyle düşün eğer korunduysan sana hiv nasıl bulaşacak yırtık patlak yoksa değil mi hiv öyle yırtıcı bir virüs değil bulaşmak için uygun ortam arar kendine

korunmasız anal ve vajinal ilişki gibi 
Sadece Huzur

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Haziran 16, 2016, 07:44:31 ÖÖ »
Korunduysan acil teste gerek yok.

Böyle günübirlik ilişkilere devam edeceksen en az senede bir kez ücretsiz anti hiv ve hepatit baktırman iyi olur. Milyon milyarda olmayacak bir durum için güvenlik olarak.

Lütfen her zaman korunmaya devam et.

maxrun

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Temmuz 15, 2016, 02:51:45 ÖS »
Hangi Test Ne Zaman Yapılmalı?

0. Gün: Test yapılamaz.

7-14. gün: HIV RNA çalışılabilir. Güvenilirliği düşüktür. Bazı hastalarda HIV RNA tespiti 6. haftaya kadar yapılamayabilir.

16. gün: P24 antijen çalışılabilir. Duyarlılığı düşüktür.

21-28. gün: p24 antijeni çalışılabilir. %95 güvenilir kabul edilmektedir.

90. gün: HIV 1-2 Antikor testi önerilir. %99.99 güvenilir kabul edilmektedir.

Kaynak: Düzen lab/ e-bülten. http://ebulten.duzen.com.tr/populer-konular/hiv-aids-tanisi

sanırım bu düzeltilmeli düzen labda 18. gün testi oldum ve doktor başka test olmana gerek yok dedi mecidiyeköy şubesindeki bayan uzman enfeksiyon hastalıkları uzmanı dedi bunu yani anlamadım kendi kendilerini mi yalanlıyolar?

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Temmuz 15, 2016, 03:03:00 ÖS »
Bunu bana değil yiyorsa onlara söylemeliydin.

Ne çalıştılar sende nerden bilelim?