Mavi-Banner

Gönderen Konu: Aktif Cinsel Hayatin Devamliligi  (Okunma sayısı 1672 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

poseidon83

• Katılımcı Üye
  • *
Aktif Cinsel Hayatin Devamliligi
« : Haziran 21, 2017, 05:54:49 ÖS »
Selam arkadaslar. Biraz mustehcen kacabilir belki ama bu da hayatin bir gercegi. Aranizda negatif bir kisiyle duzenli bir cinsel hayati olan arkadaslar var mi? Benim merak ettigim, bundan sonra da duzenli bir cinsel hayatim olacak mi acaba? Bazen cok yalniz hissediyorum ama sevgili bulabilecegimi de inanmiyorum artik. Bu arada ben bisexuelim ve hemcinslerimle de karsi cins ile de birlikteliklerim oldu. Bu hastalik karsi cinsten kaptim bu arada. Bunu belirtiyorum cunku genelde insanlar bunun bir escinsel hastaligi oldugunu dusunuyorlar. Asla oyle degil. Ne yalan soyleyeyim, escinsel birlikteliklerimden daha fazla mutluluk duyuyorum. Sanirim bundan sonra bu yonum daha agir basicak. Ama tabiki uzun sureli bir birliktelik cok istiyorum zira tanidan sonra yalniz yasamak korkutuyor beni :(

Aranizda aktif cinsel hayati olan varsa ve tavsiyelerde bulunursa cok memnun olurum. Her zaman korunarak iliski yasamak gerektigini biliyorum ama onun disinda, opusmek, sarilmak, burada acik acik yazamayacagim baska seyleri de mesela artik yapamayacak miyim?

Biraz acik yazdiysam kusura bakmayin.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
Ynt: Aktif Cinsel Hayatin Devamliligi
« Yanıtla #1 : Haziran 21, 2017, 07:54:54 ÖS »
aramızda pozitif. ve negatif ilişkileri olan bireyler mevcut,kondom kullanıldığı müddetçe bir problem ve sorun olmayacaktir.

tanıdan yaklaşık 6 ay sonra normal hayatına döneceğin için cinsellikte. bir süre sonra başlayacaktır.

öpüşme sarılma uyuma gibi aktivitelerde herhangi bir risk yok

anal sex.vb gibi olaylarda kondom şart
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: poseidon83

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 21, 2017, 09:29:54 ÖS »
 Cinsellik de kişinin tercihine bağlı.. Kiminin aktif cinsel birliktelikleri olur.. Kimi cinsellik yaşamak istemez.. Kimi de sevdiği kişiyle cinsellik yaşar... Ne istediğimiz önemli... Ben 'Hiv+ ler cinsellik yaşayamıyor' Söylemini doğru bulmuyorum. Tamamen tercih meselesi bu...
Farkında olmalı insan kendinin. Korunmalı ve ağzında diş etlerinde problem varsa ve ilişkiye gireceği dönem içinde dişlerini fırçalarken falan kan görüyorsa oral ilişkiden uzak durmalı... Diğer türlü isteyip de cinsel ilişkiden kaçınmak için hiçbir sebep yok bence. Doktorlarımız boşuna tanı alır almaz ilaca başlatmıyorlar bizi. Sadece taşıyıcı olmamız ilk hedeflenenlerden.
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2017, 09:43:52 ÖS Gönderen: turuncu »

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 21, 2017, 09:35:15 ÖS »
Ben @acısada_öldürmez'e katılmıyorum.

Rna negatif olduğun sürece başkasına cinsel ilişki yoluyla HIV bulaştırman mümkün değil.

Bunu ben iddia etmiyorum; bu konudaki otorite bilim insanlarının, yıllarca süren ve binlerce kişiyi kapsayan klinik çalışmalarının sonucu.

RNA NEGATIF birinin HIV negatif biriyle cinsel ilişkiye girmesinde tıbbi bir sorun yoktur. Fakat etik bir sorun vardır.

İlişkiye girdiğiniz insanın sizin pozitif olduğunuzdan haberi var mı?

Ilişkiniz monogam bir ilişki mi? Parterime güveniyor muyum? Partnerim benden başka insanlarla korunmasız ilişkiye giriyor mu?

Ben partnerimden başka kişilerle korunmasız ilişkiye giriyor muyum?

Başkalarıyla korunmasız ilişkiye giriyorsak ve cinsel yolla bulaşan hastalık kaparsak birbirimize bulaştırır mıyız?

Vs. gibi sorular ve belirsizlikler giderilirse ben bir problem görmüyorum. Bu tamamen bir güven meselesidir.

Kullanıcı teşekkür etti: simurg, poseidon83, BatuEfe

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 21, 2017, 09:37:26 ÖS »
anladığım kadarıyla günübirlik ilişkiler sana göre değil :) başlarda bende de özellikle cinsellikte ciddi bir soğuma olmuştu. Zamanla düzeliyor, bu zaman kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Özellikle bizim eşcinsel ortamlarında bu durumunu gizli tutman karına olacaktır. Lakin ciddi bir ilişki istiyorsan ister istemez sevgiline açılmak durumundasın, başka türlü yürütemezsin. Gel gör ki bizim ortamda bu şekilde bir durumu kabul edecek çok az sayıda birey var, yakın arkadaşlarım bile yaşadığım şehirde fişlenmiş hiv + leri iğrenerek ifşa ediyorlar, elimden geldiğince müdahale ediyorum aynı zamanda kendi durumumu saklamak durumunda kalıyorum. İnsanlar bilinçsizler, öğrenmek istemiyorlar, onlara anlatmama rağmen yinede bir fobi bir fobi ki sorma... Çıkmaz bir durum bizim için romantik ilişkiler. Belki + bir bireyle daha rahat olabilirsin :)

Ben77

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 22, 2017, 06:54:58 ÖÖ »
Tani alali kisa bir süre oldu ve bende de @poseidon83 gibi malum dusunceler mevcut. Tabi ne bir istek ne de bir dusunce var suan. Sanki birdaha hiç olmayacak gibi hissediyorum Ama cevremde pozitif-Negatif,  ya da pozitif pozitif iliski icerinsinde olanlara rastladim. Söyledikleri sey herseyi azicik zamana birak, kendine biraz zaman ver ve ozguvenini asla yitirme. Sonrasinda zaten bıraktığın yerden devam edeceksin.

beybisi

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 22, 2017, 07:04:03 ÖÖ »
evet ya eşcinsel ortamlarda çok büyük sıkıntı arkadaşım geçen bana <aa senin haberin yok çok yakın 2 arkadaşım hiv pozitif > falan diyordu. sevgili konusunda da büyük sıkıntı kime güvenip açılacaksın ki

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Haziran 22, 2017, 07:22:35 ÖÖ »
Rna negatif oldukça korunarak cinsellik yaşanabilir tabi ki. Uzun süreli ilişki yaşayanlar da evlenenler de var. Durumunuzu mutlu olmanıza engel olarak görmeyin. Pozitifler de herkes kadar sevmeyi sevişmeyi hakediyor. Pozitif/negatif değil kim olduğunuz nasıl bir insan olduğunuz öne çıksın.

wulfwulf

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 22, 2017, 11:06:04 ÖÖ »
Ben biraz sansliyim taniyi aldigimda sevgilim yanimdaydi ve o zamandan beri bunu asla sorun yapmadik. Ilk hafta haliyle neye ugradigimi sasirdigimdan cinsellik vs düsünemedim bile. Konu gündeme geldiginde de, rna negatif olsa bile korunma karari aldik, su an normal bir cinsel hayatimiz var. Bazen korkuyor kondom yirtilirsa diye, undetectable oldugunda ben de daha rahat olacagim diyor. ama eger iki tarafta bilincliyse ve cinsellik hakkinda, hastalik hakkinda konusabiliyorlarsa bir sorun olmuyor. bu anlayisi herkesten bekleyemiyorsun tabi ki, sevgilimin erkek kardesi de hiv pozitif. O yüzden daha bilincli. Tabi ben de tani alinca artik okuya okuya uzman olduk ikimizde.

Umarim arayan herkes güzel bir iliskiye kavusur. Umudunuzu kaybetmeyin, cok daha kötü durumda olup birak cinselligi birine yaklasayaman insanlar var.
Tani: 08.05.2017
Ilac: Triumeq
-------------------------------------------
CD4: 472, RNA: 108000 - 01.06.2017
CD4: 605, RNA: 144 - 06.07.2017 :)

poseidon83

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 22, 2017, 11:22:04 ÖÖ »
Arkadaslar, yine icime su serptiniz, hepinize teker teker tesekkur ediyorum. Dediginiz gibi zamana birakicam. Ilaclara baslayali henuz 2 gun oldu. Oncelikli hedefim bir an once negatife dusup hayatimin geri kalaninda oyle kalmak (insallah).

Bu arada, @Ben77 sana ozelden bir mesaj atmistim, ona bi bakabilirsen mutlu olurum dostum.

Herkese bol saglikli, basari ve mutluluk dolu gunler arkadaslar :)

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Haziran 22, 2017, 12:46:24 ÖS »
ben evliyim  3 ay oldu tanı alalı  cinsellik hiç aklıma gelmıyor  bir kutu plezervatif aldım ama alışmak kolay olmayacak o plastiğe

Kullanıcı teşekkür etti: Darkness

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Haziran 22, 2017, 02:07:03 ÖS »
Arkadaşlar ilk etapta biraz zor oluyor. ama ultra inceleri.var onlardan alin ve. bebek yağı kullanın kayganlastirici olarak

simdi.cikar biride riskli ya yirtilirsa der..sen 6 ay hiv rna viral yük olarak negatifsen bulas riski çok çok az.denecek kadar az ,kondom kullanmada ki amac karşı partneri o riskten korumak ve de diger cinsel yolla bulaşan hastalıklara.karşı tedbir almak
« Son Düzenleme: Haziran 22, 2017, 02:17:02 ÖS Gönderen: acısada_öldürmez »
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: kamikaze

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Haziran 22, 2017, 02:13:24 ÖS »
Yemek içmek kadar doğal bir konu
Herkesin en büyük korkusu
Reenfekte olmak başkasına bulaştırmak
Ben 1 sene rahibe teresa gibi yaşadım
Sevgili olmadığım için tek gecelik ilişkilerde korunuyorum ve paylaşmıyorum
Kesinlikle ilişki yaşayacağın kişiyle durumunu paylaşma yayilirda yayılır. Sadece korun. dikkat et.
Kondom kullaniminda da ince noktalar var patlama riskine karşı. Kondom ile krem kullanmayın ben genelde kalsik tercih ediyorum tam koruma. Bir kere kiramayip süper ince kullandim ve patladi. Tanrı beni korusun 8)

Herşey rutine girip libido tavan yapınca düzelecek merak etme

Ancak ciddi ilişki konusu biraz soru işareti kader kismet iyi insan işi

Eşcinsel bir ilişki de etken edilgen olmanda önemli. Edilgen bir konumda isen risk daha çok bence.

Kafanı takma pose şimdilik biraz ara vermiş ol.
« Son Düzenleme: Haziran 22, 2017, 02:15:37 ÖS Gönderen: Darkness »

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Haziran 22, 2017, 02:21:55 ÖS »
şimdi etiği metigi bir kenara bırakalım,ister hetero yada eşcinsel olsun sen güvenip ona açıkladığın an. tüm ortama ifşa olmuş olursun.

Ataların bir lafi var "söyleme dostuna,dostun gider söyler dostuna'

ssn iliski yaşayacağın insanı riske atmadiktan sonra hicbirsey söylemene gerek yok.

ama ciddi bir iliski de tabiki söylemek gerekiyor.

ilk tanı aldığım sene birine söyledim ciddi düşündüm onunla ,sonrası tam bir hayal kırıklığı

zamanı güzel geçirip kaliteli yaşamaya çalışıyorum hayattan keyif alıyorum mutlu da sayılırım
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: kamikaze

poseidon83

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Haziran 22, 2017, 05:14:44 ÖS »
O kadar zor ki arkadaslar. Bir yanim size katiliyor, soyleme korundugun surece diyor, ama diger yanim kimseyi riske atma, kondom kullansan bile soyle diyor. Sonucta eger olur da infekte edersen bu sefer daha kotu, bile bile birinin hayatiyla oynamis oluyorsun :(

Offf cok zor, yalniz yaslanmak ve olmek de istemiyorum. Bilmiyorum akisina biraktim negatife dusene kadar. Sonrasina bakariz artik. Umarim ciddi, pozitif oldugumu kabul eden bir pozitif ya da negatifle tanisirim. Sanirim bu Ingiltere'de Turkiye'ye kiyasla biraz daha kolay ama yine de cok yaygin degil tabiki.

Bu arada buradaki hiv destegi veen kliniklerden birinde calisan bir gorevli bana escinsel iliskide edilgen degil etken olan kisinin daha fazla riskte oldugunu soyledi. Mantiken anlamadim acikcasi.