Mavi-Banner

Gönderen Konu: BİLEMEDİMM....  (Okunma sayısı 788 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gadaizm

• Ziyaretçi
BİLEMEDİMM....
« : Haziran 15, 2016, 07:17:00 ÖS »
Bugün ilişkiden sonraki 24.günün içerisindeyim.Ben bi dangalaklık yaptım Afrikada ilişkiye girdim korunmasız ben bu hatayı nasıl yaptım bilmiyorum.Bildiğiniz kendime ötenazi yaptımm.Sonra ben de otamatikman başladı bir panik.1 hafta sonra türkiyeye geldiğimde özel hastanelerde 2 tane enfeksiyon uzmanıyla görüştüm.İlişkimin risk seviyesinin yüksek olduğunu ancak bunun anca kesin sonuç için 6.haftayı beklemek lazım dedilerr.Ülkeye geri döndüğümde boğazda yutkunama,mide bulantısı,çene altı lenf bezlerinde hafif şişme oldu.Enfeksiyon uzmanları bunları hive bağlamanın gereksiz olduğunu zaten akut belirtilerinin hemen ilk hafta içerisinde olmasının zor olduğunu belirttiler.Tabi hemen internette araştırmalara başladım testler için.Bu yüzden 15.gün bitiminde mavi labta vıdas hıv ultra,21.gün de gelişimde hıv combo,22.günde hıv pcr testi sonuçlarım negatif çıktı.İdrar tahlillerimi üroloğa götürdüğümde bel soğukluğu kaptığımı söyledi antibiyotik tedavisine başladım kendimi kötü hissediyodum başlarda ama şimdi iyiyim.Arkadaşlar benim sıkıntım şu işyerinden 15 günlük izine ayrıldım göya nişanlımla eşya bakacaktık.Şimdi kızın yüzüne bakamıyorumm.Salak gibi kendimi hazır hissetmiyorum felan dedim o da yüzüğü fırlattı .Aile zaten evlatlıktan reddetti reddecek nişan olayını bozduğum için.Ama ne yapıyım hıv pozitifsem hiç olmamış gibi ilişkimi sürderemem .Ona da söyleyemem.Siz ce olduğum bu testler yeterli mi yeterliyse gidip yalvarıcamm bu hafta tekrar arayı bulurum.Ama 3-4 hafta daha beklersemm daha beni affetmezz.Çünkü bu hafta iznim bitiyo çalıştığım doğu iline geri dönmek zorundayım.Ne yapıcağımm bilemiyorummmmm..

Ajax

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: BİLEMEDİMM....
« Yanıtla #1 : Haziran 15, 2016, 07:33:33 ÖS »
Hocam şimdi hiv duolar yeterli gibi ama şunu söylicem hiv pcr testini gelişimde olduysan şafak beyle konuştun mu afrikalı birşyle oldum diye çünkü hiv pcr hiv 1 e bakıyor hiv 2 ye bakmıyor diye biliyorum . Pcr da o yüzden sıkıntı var diye bilirim ama şafak beyle konuşup yaptırdıysan o sana konuyj kapt demiştir zaten

Gadaizm

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 15, 2016, 07:42:59 ÖS »
Yok abi şafak beye sormadım şimdi sen yazdıktan sonra aradım çıkmış yarın ilk işim ona danışmak olacakk

Ajax

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 15, 2016, 08:01:14 ÖS »
O zaman ilk işin şafak beyle konuşman. Ama burdaki arkadaşkar sana hiv duo ve combo testerin hiv1 ve hiv2 vürüslerine bakıyorsa. Konuyu kapatmanı ve her zaman korunmanı tavsiye edicekler.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Haziran 15, 2016, 09:56:57 ÖS »
Hiv duo ultra
Hiv combo
Anti hiv elisa
Bunların Hepsi hem hiv 1 e hem hiv 2 ye bakar. Antihiv 1/2 diye yazar hep sonuçta, yani hem hiv1 hem hiv2 ye karşı üretilen antikorlara bakar.

Elisa sonucu güvenilir olması için 45.günden sonra önerilir. Hiv2 enfeksiyonu için duo ve combo'nun hassasiyeti ne kadar değişir, bilemiyorum.

Pcr rna sadece hiv 1'e bakar doğru, ayrıca hem çok pahalı hem tanı amaçlı kullanılmaması gereken bir testtir. Gereksiz olmuş.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Haziran 15, 2016, 10:17:51 ÖS »
Bazen hayatın cidden adil olmadığına inanıyorum. Gerçekten. Lise yıllarımda kendimi hep lanetli hissettim eşcinsel olduğum için. İbnesin oğlum sen anla işte derdim kendime hep. Sonra baktım ki heterolar gerçek ibnelerden daha ibne olabiliyormuş. Sonra onları salladım, ciddiye almadım.

Daha da büyüdükçe ülkemdeki kadınlara üzüldüm. Düşünsenize, asıl amacı İLK (özellikle büyük yazdım) adet kanamasında enfeksiyon geçirmemek için tanrı tarafından bahşedilmiş; biz namuslu müslümanların ise aşağılık kompleksi sonucu adını koyduğumuz kızlık zarı namusu belirliyor. Ama aynı evlilik yolundaki erkekler ise ne kadar namussuzluk yaparlarsa yapsınlar namuslarına zeval gelmiyor. Ne kadar adil bir dünya değil mi? Yok kardeşim, boşuna üzmüşüm ben kendimi. Ben heterolardan daha namuslu yaşamışım edebimle, adabımla. Neyse...

Sana gelince arkadaşım. Sana ve yaşadığın korkuya hiç üzülmedim biliyor musun? Sadece nişanlın olan kızcağıza üzüldüm. Şimdi o kızla evlensen bir kötülük; baştan sadık olmayan ileride nasıl olacak hesabı, seni hak ediyor mu ayrı bir konu --- evlenmesen ise ayrı bir kötülük. Kız bunalıma girecek, adı lekelenecek. Millet arkasından dedikodu yapacak:"Gııııız Hayriye duydun mu? Gadaizm 'in nişanlısı yüzük atmış. Kesin birşey var bu kızda Hayriye. Ben sana dediydim gı..." Bir sonraki talibi de hep acaba diyecek, belki de önümüzdeki bir kaç yılda talibi bile olmayacak. Üzgünüm, dışarıdaki hayat böyle. Ağır konuştum, evet.

Şu kısa sürede benzer hikayelere o kadar çok tanık oldum ki... Şu aşamada bile hala o masum kızcağızı nasıl kaybetmem korkusunu yaşıyorsun ve buraya bunu yazıyorsun. Plan yapıyorsun resmen. Hiv ile alakalı bütün sorularının başımın üzerinde yeri var. İnşallah da korktuğun gibi bir bulaş olmamıştır. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Ancak soruyu soruş şeklin en basitiyle midemi bulandırdı. İnsanlığımdan tiksindim.

Baştan sona sert bir yazım oldu. Kusura bakmayın. Terbiyesizlik olduğunu düşünmüyorum, gerçekleri yazdım ancak sinirinizi bozduysa da özür dileme erdemini göseririm. İyi yanından bakarsak, belki bu yazı bundan sonra okuyanlar için bir vesile olur; hem korkularını biraz dizginleyip yüz yüze soramayacakları şekilde bir soruyu klavye edebiyle böyle yazamazlar, hem de sadık ve bulaşsız bir ilişki yaşarlar.  :( :( :( :( :(
There's a light guiding my way.

Kullanıcı teşekkür etti: jovsi

Ally

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 16, 2016, 12:55:12 ÖÖ »
Cercei olaylara her noktasından bakabilmek ellerine sağlık  :) ve gadaizm eğer bu kadar korkuyorsanız nişanlınizi kaybetmekten ve onu korumak istiyorsanız aynı zamanda dürüst olmak sandığımızdan daha güzel olabiliyor bazen
Hepinize pozitif bir gülücük :)

Kullanıcı teşekkür etti: cercei

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
« Yanıtla #7 : Haziran 16, 2016, 01:48:18 ÖÖ »
@cercei öncelikle amacım tartışmak veya seni kırma değil ufak bir pozitif eleştiri olarak oku buradaki insanlara ne kadar yardımcı olduğunu görüyprum iyi niyetinden şüphem yok

Sadece şunu belirtmek isterim, insanlara hata payı bırak, yaşadığımız süre içinde hata yapmaya mahkumuz çünkü insanız, bir insanın evli veya nişanlı olması onun nefsine hakim olup bir başkasıyla ilikiye girmemesine engel değil heterolarında cinsel bir hayatı var illaki tek eşli yaşayacaklar diye bir durum yok bir başka bir insanla ilişkiye girmeleri gayet normal arkadaşımızda böylembir hata yapmış ve kendine pahalıya patlamış durumuna üzüldüm şüpheli bir ilişki sonrası hayatı kısmen alt üst olmuş umarım kısa Zamanda toparlar. Eşcinsellerin hepsinin tek eşli olduğunu düşünmüyorum eşcinsellerinde birden fazla ilişkisi oluyordur elbette aynı şekilde heterolarında oluyor

ayrıca yazında çok samimi olduğunu ve tamamen senin düşğncelerin bu olduğunuda zannetmiyorum ikinci paragrafda eleştiridiğin durumu üçüncü paragrafda farklı bir biçimde onaylamışsın Namus kavramını kızlık zarında arandığında dolayı eleştirmişsin haklısın aranmaz ama bir sonraki paragrafında nişan attığı için eski nişanlısının başına gelecekleri mizahsel bir şekilde belirtmişssin aslında kimsenin hayatı kimseyi ilgilendirmez ama biz türk toplumu olarak

eşcinsel = ibne
kızlık zarımyırtıksa = o.....pu
aldatan erkeğe = şerefsiz

gözüyle bakıp onları acımasızca ezersek her zaman kaybeden taraf biz oluruz bırakalım yaşadıklarını test süreleri yeterliyse ne ala
Sadece Huzur

Kullanıcı teşekkür etti: jovsi, Ally

jovsi

• Güvenilir Üye
  • Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 16, 2016, 02:50:50 ÖÖ »
@cercei nin bunu ne duygularla yazdığını tahmin edebiliyorum. Çoğumuz ediyoruz.

Hayatın her anında gördüğümüz ahlak iki yüzlülüğünü, sadakatsizliği kaç kere düşünmüşüzdür, isyan etmişizdir.
Her insan hata yapar, hiç kimse hata yapmadan büyüyemez, ilerleyemez ama burada günah çıkarılmasına, yaptım bir hata denilip hemen maneviyattan dem vurulmasına gerçekten tahammül edemiyorum.

Biz zaten kimseyi yargılamıyoruz, haddimize de değil, kime ne diyebiliriz? O yüzden kimsenin de şöyle hata yaptım böyle pişmanım diyerek vicdan mastürbasyonu yapmasına gerek olmadığını düşünüyorum. Buradaki amacımız vicdanları rahatlatmak da, yargılamak da değil. Kimse kimseye bu şekilde zaten davranmıyor. Amacımız dayanışmak, birbirimize destek olmak, yeni tanı alan arkadaşların travmalarını biraz olsun hafifletmek, sakinleştirmek. Tanı almamış arkadaşların da bu süreçte konuyla ilgili bilgilenmesini sağlamak.

bu arada @anıyaşa yazdıkların o kadar naif ki, bir kez daha bu denli seviyeli bir ortamda, bu kadar kaliteli insanlarla birlikte bulunduğum için mutlu oldum :)

tanımasam da her birinizi seviyorum. :)
Dünyayı güzellik kurtaracak!

Kullanıcı teşekkür etti: cercei, anıyaşa

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Haziran 16, 2016, 03:04:04 ÖÖ »
Evet, hatalar olabiliyor @anıyaşa ve @jovsi  ancak bunların bu şekilde anlatılarak soru sorulmasına içerlendim. Öyle soruya da böyle cevap verdim. Asla art niyet aramıyorum senin yazdıklarında anıyaşa. Hep iyi dileklerde bulunmaktayım bu olaylarda; sana bulunduğum gibi bu arkadaşa da bulundum. Umarım sen de benim yazacaklarımda art niyet aramazsın. Şimdi o iletideki niyeti açıkladığımda zaten hak vereceksin. Ya da umuyorum ki en azından benim penceremden bakabilirsin olaya. ;)

Siz ce olduğum bu testler yeterli mi yeterliyse gidip yalvarıcamm bu hafta tekrar arayı bulurum.Ama 3-4 hafta daha beklersemm daha beni affetmezz. Çünkü bu hafta iznim bitiyo çalıştığım doğu iline geri dönmek zorundayım.Ne yapıcağımm bilemiyorummmmm..

Arkadaş resmen sizin lafınıza göre nişanlıma gideceğime getiriyor lafı. Sanki tek yapmamız gereken bu durumu pohpohlamakmış gibi. Gerçekten sırf forumdaki kişilerin bu tip mesajlarından ben ve benim gibi  - ki doktor veya mikrobiyolog olmadığımızı bilmem kaç defa söylemişimdir - bir çok insan rahatsız olmakta. Böyle bir korunmasız ilişki yaşadım, testlerim yeterli midir sorusu varken ağlama duvarına çevirmeyi doğru bulmuyorum arkadaş. Sırf bunun gibi deli dolu yazılar yüzünden tek dertleşme noktasını burası bulan pozitif arkadaşlar bunalıma girip aramızdan ayrılıyor. Lütfen elinizi vicdanına koysun herkes. Forumun ismini ve amacını düşünün. Eski forum sırf bu yüzden kapanmış, insanlar bunalıma girmiş resmen bu tip mide bulandırıcı tarzda sorular yüzünden. Yine öyle birşey olursa vebali ne olacak? Yazık değil mi? Burası olmasa başına gelen travmayı daha mı kolay atlatacaktınız bir düşünün ?

Farketiyseniz buradakiler hiçbir başlığı boş bırakmıyor, hiç bir soruyu cevapsız bırakmıyor. Sırf birileri görsün de aynı hataları yapmasın diye. Benim yazdıklarımı okuyanlar da siteye üye olsun olmasın kendilerine pay çıkaracaklardır. Bu nedenle  yukarıdaki ilk yorumumu iyice düşünüp öyle yazdım. Onu da belirtmek isterim.

Ayrıca maneviyatla ya da acı gerçeklerle ilgili cevap beklenmiyorsa sorular da o tarzda sorulmalı bir zahmet. Şüpheli ilişki yaşamış olabilirsin, durumunla ilgili her türlü yardımı ederiz ancak yok eşim çocuğum var, yok nişanlımdan ayrılıyorum diye bizi SÖ-MÜ-RE-MEZ-SİN. Sen sömürürsen bu şekilde de cevaplar alınır, hakaret etmeden, edilmeden. Kaldı ki ettiğimi düşünmüyorum. Sadece genelleme yaparak bazı gerçekleri ortaya koydum. Belki de aynı hataya düşecekler bunu okuya**k düşmez; ya da arkadaş olayı kendine yontmaktan ziyade bir de bu şekilde bakar olaya diye. Bizim de belirli sınırlarımız var sonuçta. Biz burada psikolog yada ilişki danışmanı da değiliz. Psikolojimizin bu aşamada sömürülmesine de göz yumulamaz.

Eşcinsellere ait genelleme de yapmadım. Kendimi öne sürdüm, kendime pay çıkardım. Kusura bakma ama biriyle birlikte olurken başkasıyla olmayı düşünmeyi bırak aklıma bile getirmedim. O nedenle yazdıklarında haklı olabilirsin, bu benim yazıklarımın haksızlığını ortaya koymaz :)  Çok eşlilik kişiyi bağlar. Yeter ki yaptıklarıyla bizi yormasın. Keza ne nişanlısı, ne eşi, ne de çocuğu bu forumda bizi ilgilendiriyor. Herkes için geçerli bu.

Sadece bu olaya özgü değil, o kadar çok şu olursa bunu yapacağım tarzı irite edici postlar geliyor ki... Burası bir forum. Günlük hayatta utanacağın şeyleri, kimseye söylemeyeceğin şeyleri yapıp AÇIK AÇIK (en ince detayına kadar özelini anlatıyor abartısız) buraya gelip post üstüne post açarak klavye delikanlısı tarzında yazılamaz. Yazılırsa da böyle cevaplarla daha fazla karşılaşılır. Ben kimseye hakaret ettiğimi sanmıyorum, tekrar belirtiyorum. Sadece gerçekleri ortaya koydum.

Bizim de bir sürü derdimiz varken insanları bu forumda bir araya getirip bilgilendirmek için millet saatlerini harcıyor şurada. Bak gece 3 olmuş, ben hala burada dert anlatmaya çalışıyorum. Kimi hem çalışıyor, hem okuyor hem de forumu ayakta tutmak için uykusuz kalıyor. Kendimizi parçalıyoruz kimse kırılmasın, kimse üzülmesin diye.

Konu dışına fazla çıkılmaması adına site kurucusunun son postunu paylaşıyorum. Bu yaşananlar üzerine paylaşılmıştır. Umarım kendine ait olan kısmını herkes üzerine alır. Almayanlar zaten aramızda tutulmuyor ne yazık ki. Lütfen fantezilerinizle, özelinizle, detayınızla bizi boğmayın, bizi bunaltmayın.

"KONU AÇMADAN OKU" http://hivveaids.net/index.php?topic=318.0

Edit: Umarım anlaşılabilmişimdir de bu konu fazla uzamaz, keza daha fazla derdimi anlatmayacağım kusura bakmayın. Kurucunun mesajı ile konu daha önce kapanmıştı. Fakat sırf sana niyetimi anlatmak için tekrardan uzunca yazdım @anıyaşa :) . Bizi bilmeyenler alınmasın, üzülmesin diye. İçerlenmeyelim yeter ki.

Arkadaşa olan postumda da söyledim. Hiv ile ilgili sorularında kendisinin başımın üstünde yeri var. Kaldı ki her gün onlarca özel mesajı yanıtlıyorum. Herkes için geçerli bu. Elimizden geldiğince herkes dayanışmaya devam edecek. Sadece karşısındakinin de insan olduğu unutulmadan düzgünce sorulsun yeter ki. :)
« Son Düzenleme: Haziran 16, 2016, 04:23:32 ÖÖ Gönderen: cercei »
There's a light guiding my way.

Kullanıcı teşekkür etti: jovsi