Mavi-Banner

Gönderen Konu: NON HIV ve SÜPER ENFEKSIYON  (Okunma sayısı 1221 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Thebb

• Ziyaretçi
NON HIV ve SÜPER ENFEKSIYON
« : Haziran 15, 2016, 02:23:23 ÖS »
Arkadaşlar bu iki durum gerçek mi? Her ikisininde hasta vakaları internette yazıyor. Ikisininde testlerde saptanmadığı yazıyor.  Örneğin hiv 1 süper enfeksiyon hastasının dosyasında "Hiv 1 antibodies were undetectable yazıyor. Linki var internette "patient with hiv 1 superinfection yazınca çıkıyor.  Diğer non hiv konusuda yazıyor zaten. Şimdi ben cahilliğimden dolayi aynı kişi ile yaşadığım birkaç ilişki sonrası test oldum. Negatif ama bu iki teori hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Ayrıca başka yerlerde doktora süper enfeksiyonu ve non hivi sordum evet elisa ya da huv duo yakalar diye bir cevap alamadım.  Birazdan tek tek lab gezeceğim onlar ne biliyor diye.

Ruboy

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: NON HIV ve SÜPER ENFEKSIYON
« Yanıtla #1 : Haziran 15, 2016, 04:44:56 ÖS »
 hastalik etkeni ortada olmadan tani nasil konabilir ki.ona hiv denmez o zaman o yeni bir tur baska bir hastalik olmalidir mantikken.

Thebb

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 15, 2016, 05:16:48 ÖS »
hastalik etkeni ortada olmadan tani nasil konabilir ki.ona hiv denmez o zaman o yeni bir tur baska bir hastalik olmalidir mantikken.
Dediğin doğru tabii benim bulamadığım şey yabancı doktorlar hiv süper enfeksiyonunu diye birşeyin olduğunu kabul ediyorlar.  Onlar reinfection ya da dual infection diyor. Sorun şu rutin testlerde var mı?  Bir laboratuvar HIV PCR RNA'da belli olur dedi. Çünkü süper enfeksiyon olan bir hastada 805.000 kopya çıkmış galiba. Neyse işte hiç olmazsa ramazanda vakit geçti araştırma yaparak. Bu arada NON HIV'i onlarda kabul etmiyor. Komplo teorisi diyorlar.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 15, 2016, 05:37:36 ÖS »
Non hiv diye bir şey yok.
Süper infeksiyon ne demek?
Hiv ile enfekte iken başka birinden farklı hiv ile yeniden enfekte olmak.
Her halükarda testlerde çıkar.
Anti-hiv olmasa bile, hiv duo ultra ve combo gibi testler antikor yanında antijene yani virüsün kendisine de baktığı için mutlaka uygun zaman geçtikten sonra yakalar.

Senin iddia ettiğin şey, hiv pozitif biri başka bir hiv pozitif ile birlikte olur tekrar virüs alırsa (süper enfeksiyon) testlerde negatif çıkar diyorsun. 1+1=0 diyorsun. Hiç mantıklı değil.
Heh. Keşke öyle bir şey olsa. Hiv pozitifler olarak önemli bir yere test verceksek negatif çıkmak için birbirimize 'yardım' ederdik. İnsanlık öldü mü diyerek  ;D hahahh

Ama öyle bir şey yok. Hiv ile tekrar enfekte olmak farklı direnç mutasyonlarını karıştırabileceği için tehlikelidir. Bu yüzden asla korunmadan birlikte olmamak lazım. Bazı karamsar pozitifler 'amaaan en kötüsü gelmiş beni bulmuş daha ne korkcam hadi et ete değsin!' Diyorsa çok büyük yanlış yapıyorlar. Hem kendi hem beraber oldukları kişileri riske atıyorlar.

Thebb

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 15, 2016, 05:50:35 ÖS »
Non hiv diye bir şey yok.
Süper infeksiyon ne demek?
Hiv ile enfekte iken başka birinden farklı hiv ile yeniden enfekte olmak.
Her halükarda testlerde çıkar.
Anti-hiv olmasa bile, hiv duo ultra ve combo gibi testler antikor yanında antijene yani virüsün kendisine de baktığı için mutlaka uygun zaman geçtikten sonra yakalar.

Senin iddia ettiğin şey, hiv pozitif biri başka bir hiv pozitif ile birlikte olur tekrar virüs alırsa (süper enfeksiyon) testlerde negatif çıkar diyorsun. 1+1=0 diyorsun. Hiç mantıklı değil.
Heh. Keşke öyle bir şey olsa. Hiv pozitifler olarak önemli bir yere test verceksek negatif çıkmak için birbirimize 'yardım' ederdik. İnsanlık öldü mü diyerek  ;D hahahh

Ama öyle bir şey yok. Hiv ile tekrar enfekte olmak farklı direnç mutasyonlarını karıştırabileceği için tehlikelidir. Bu yüzden asla korunmadan birlikte olmamak lazım. Bazı karamsar pozitifler 'amaaan en kötüsü gelmiş beni bulmuş daha ne korkcam hadi et ete değsin!' Diyorsa çok büyük yanlış yapıyorlar. Hem kendi hem beraber oldukları kişileri riske atıyorlar.

Hayat sevincini çok seviyorum mavera şunun birazı bende olsaydı keşke böyle işsiz şeylerle uğraşmazdım. Bu arada konu silinebilir. Teşekkür ederim.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Haziran 15, 2016, 08:42:01 ÖS »
Yoo kalsın başlık bilgi amaçlı.

assl

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 15, 2016, 09:38:22 ÖS »
Ben pozitif değilim pozitifsem de bilmiyorum hiç test olmadım burda ki arkadaşlar sağolsun yardımcı oldular.... Benim ABD bir arkadaşım vardı o da pozitif onlar farklı bir ilaç kullanıyorlar sanırım Türkiye 'de olduğunu sanmıyorum dedi falan...Bana korkmani gerektirecek bir şey yok dedi onun bir arkadaşı iki kez hiv ile enfekte olmuş,herkes de ki Hiv farklıymis, aileleri  ya da kabileleri oluoo gibi bir şey dedi... Eğer farklı bir Hiv ailesi taşıyıcısı ile birlikte olursan direnç geliştirmis eski virus güçlenirmis... Amerika da kimse bu riski göze alamaz virüs bizi seviyor ikinci kez de karşılaşabiliriz o yüzden Hiv Pozitif olduğunu bilen kişi korunmasız ilişkiye kesinlikle girmez burada Türkiye de bunu bilerek nasıl bulaştiriyorlar anlamıyorum dedi sonuçta karşında ki pozitif olabilir bende alay edioo sandım ama doğruymimus.... Amerika da bunun tedavisi çok kolay sizde ki gibi olaylar yok ön yargı ne biliyim ameliyat falan da olabiliyorlarmis estetik amaçlı bile.... Onların kullandığı ilaçlar gerçekten bizde yok mu ? Amerika da doktorlar doktorlar bunu  zaten DNA'dan silmişler gen tedavisi diye bir şey den bahsetti en fazla 5 -10 yıl içinde bunun tedavisi ortaya çıkacak dio biraz paranoyak bir düşünceye sahip tedavinin bulunduğunu düşünüoo Sadece insanlar üzerinde uygulanmadığıni söylüyor.... Kimse tedavisi bulunmamis bir bilim çalışmasına  yakında Bu virüsü silecegiz diyemezmis milyonlarca taşıyıcı var dio o yüzden bu umudu var olmayan bir tedavi için aşılayamazlar diyor....

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Haziran 15, 2016, 09:51:40 ÖS »
Bazı yeni ilaçlar yok türkiyede evet. Ama en çok kullanılan en temel ilaçların çoğu var çok şükür.

Ally

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 16, 2016, 12:26:51 ÖÖ »
Böyle içim fena kaşındı yazmadan durmayacağim öncelikle süper enfeksiyon dediğimiz şey hiv ve mesela hepatit c bunun tedavisi daha çok zor ve daha ölümcül sonuçları olabiliyor bu yüzden en az iki büyük enfeksiyon aynı bünyede süper enfeksiyon diye adlandırılır ki bu sizi asla negatif göstermez testlerde pozitif sen pozitiftir içim rahat etmiyor diyorsanız doktorunuz ile görüşün ikinci cevaplamak istediğim şey ise o MACERA DOLU MUHTEŞEM AMERİKA sanıldığı gibi yeah ben hiv pozitifim relax yasiyorum kattiyen değil kliniklere gidin bi bakın burda amerikan acibadem Liv falan her türlü yeşiller görünce kırmızı halı seriyor zaten aynı şey ama Amerika da yah çok güzel çok kolay diye bir şey yok ayrıca Amerika da olup bizde olmayan ilaç vardır çok var ülkeler arası bu tarz ilaçlar ama truvada stocrin yine başı çekiyordu ve Amerika suan rahat rahat koruma amaçlı negatif bireyler truvada alıyor e demek o onların kullandığı o muhteşem bizde olmayan ilaçlar kısaca eczacı başı Bayer kıyaslaması givi bişey olur evet iki pozitif birey asla korunmasiz iliski yaşamama li çünkü birbirlerine karşı direnç geliştirirler ve o ilaçlarına elveda ederler kullanabilecekleri ilaç grubu değişir ve azalır şansları ileriye dönük ve o Amerikalı arkadaş çok etrafına bakmıyor sanırım ama pozitif ler arası korunmasiz sex partileri düzenlemeleri de bir hayli ünlü hani ve tedavi konusu çok hassas ne kadar çok paralar döndüğünü bu sektörde tahmin etmek ve düşünmek bile insanın psikolojisini bozabilir istenen her tür paranoyayi kurabilirsiniz bence bu konu üstüne
Hepinize pozitif bir gülücük :)

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #9 : Haziran 16, 2016, 12:38:46 ÖÖ »
Arkadaşlar  yazdığınız  cümleler  o  kadar  devrik ki, anlamaya  çalışmak için  epey  ugraştım. dr Khalili adlı  bilim adamı  dna  ile  oynaya**k  kanser, hiv gibi zararlı  hücreleri  silerek  yerine  saglıklı  hücreleri  aşılayan  bir çalışma  yaptı  yaklaşık   1 sene  önce kadar, fakat bunun  insanlar üzerinde denenme  aşamasına  gelinmedi  diye  biliyorum.

Amerika da  atripla denilen  bir ilaç  var  stribild'in  biraz daha  yan etkisiz  hali , onun  haricinde  Ülkemizde  8-9 adet  hiv  tedavi  edici art  ilaçlarımız  mevcut

Dünyada  aids  nedeniyle  hayatını kaybeden  insanların  büyük çogunluğu afrika ve uzak doğu tedaviye  erişim imkanı olmadığı için ,amerika  ve avrupa  gibi gelişmiş ülkelerde  ki  kaybın nedeniyse aşırı  uyuşturucu  kullanımı,aşırı alkol  bagımlılığı ve  düzensiz  yaşam  biçimi  ve saglıksız  beslenme , bizlerde  ki gibi aile  kavramı  yok, adamlar sürekli fast food  tüketiyorlar.

30 yıldır  hiv pozitif olarak  yaşayan  bireyler  var, teknoloji hiçbir zaman  gerilemez daima  ileriye  gider.
BİL ÖNEMSE  KORUN.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Haziran 16, 2016, 12:45:26 ÖÖ »
@acısada_öldürmez arkadaş disleksik. İdare edicez mecbur :)
There's a light guiding my way.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #11 : Haziran 16, 2016, 12:51:12 ÖÖ »
bizim herkese  kapımız açık :)
BİL ÖNEMSE  KORUN.

assl

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Haziran 16, 2016, 06:34:59 ÖÖ »
Ally öncelikle ben kizdirsaysam özur dilerim....Ben hiv konusunda sizin kadar hakim değilim.... İlişkilerim oldu ama hayatımda hiç test yaptırmadim bunca da acaba benim erkek arkadaşlarim hiv mıydı diye düşünmedim aklıma dahi gelmedi..... Öncelikle ben bu hastalığin gay ve hayat kadınlarında olduğunu düşünüyordum,sonra bir gün açtım okudum bir derneğin sitesi belli kesimin hastalığı değildir diyordu aman canım kalkıp ta hayat kadınlarında vardır diyecek hali yok diye düşündüm bu çok kırıcı insan haklarına aykırı dedim... Sonra pozitif hikayeler diye insanların nasıl enfekte olduğunu yazan hikayeleri bir kadının hikayesi vardı, kocasından kapmış  hiv virusunu tüylerim ürperdi...7 yıl boyunca teşhis konulamamis son anda fark  edilmis....Ben iyice korktum.... Sonra istatiklere baktım Türkiye de durum ne diye İstanbul,Adana,İzmir , Ankara gibi şehirler rahatladım benim hayatıma girmiş birinin hiv olma olasılığı 700 kişi benim ilişkimin olduğu dönemde 0.007 olasılığı .... Sonra tedavi yöntemlerini araçtırdim insanların bakış acısıni Türkiye de etkili tedavi var peki psikolojik boyutu..... Öncelikle ben bi tarihçiyim senin tahmin ettiğin den çok daha milliyetciyim....Yani oo yeh  Amerika kafasıni yaşamadım....Ama bizim ülkemizin  %60 cahil buna sağlık çalışanları da dahil ben o pozitif hikayeleri okuduğumda elini sıkmayan doktor mu ararsın ya ameliyat malzemesi yok diyip ameliyat etmeyen doktor en basiti diş operasyonu,ya da apandisit ameliyatı benim içime ilk bu şüphe düştüğünde aklıma diğerleri gibi nasıl yaşıycam işte evlenemiycem,cocugum olmayacak gelmedi bilio musun çünkü tedavisi var biliyorum okudum silmioo ama var bir şekilde alışirsin yaşarsın ....Aklıma gelen ilk şey ya beyin kanaması geçirsem oldu da apandistim patladı bir şekilde ameliyat olmam gerekti ya beni ameliyat etmezler  diye düşündüm......Yani bizim insanımız cahil bizim insanımız ön yargılı bunu kabul etmek gerekli Yâni sen Türk insanıni Amerika insanı ile kıyaslayamazsin bile.....Kişinin kendiyle olan psikolojik boyutu apayrı..
Ve bizim ülkemizde de keşke seks partileri yapılsa sorun biu olda bizim ülkemizde zorla tecavüz ediliyor kadınlara dolmuştan kız kaçırılıp yakılıoo bizim ülkemizde kızına tecavüz eden baba var bizim çok neşeli bir bebekti diye bebeğe tecavüz edildi.... Keşke bizim ülkemizde de  hepimize eğitim verilseydi de kondom kullanmayi bilseydik ve  pozitif olduğunu bilenlere keske eğtim verilseydi de önleyici tedavi almak akıllarına gelseydi keşke bize de hoydur hoydur diziler de filmlerde öğrendiğimiz sevişmeyi ailelerimizin ergenlogimize geldiğimiz de anlatsalardi biz de sevgilimize değil ailerimize güvenip sacma sapan şeyler yapmazdık ....Keşke bizim ülkemizde de kadın.erkek Truva da yi bilseydi de ağır ruh hastasının  sana öbür boyu taşıcagin bi hediye bıraktım deme lüksü olmasaydı.....Kabul etmeliyiz her anlamda geri kalmış bir toplumuz aylık 70, kişi 2016 da tanı alıorsa bir sıkıntı var kabul etmeli..Bunu kasıtlı olan bulaştıranda da ya da korunmayan da ciddi eksik sıkıntı var demektir....