Mavi-Banner

Gönderen Konu: 4 senelik hiv pozitif sırrım.  (Okunma sayısı 395 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

timex34

• Yeni Üye
  • *
4 senelik hiv pozitif sırrım.
« : Haziran 15, 2017, 09:52:12 ÖS »
                öncelikle herkese en içten samimi duygularımla merhaba diyorum  kalbimle selamlıyorum tüm kader arkdaşlarımı. 4 sene öncesi bir cerrahi müdahele ye hazırlanırken tanıyı aldım. benim için uzun ve meşakkatli pekte huzurlu olmayan bir yola çıkmıştım..  oradan oraya haztanelerden  labratuvarlara sürüklenen bir yaprak gibiydim.. sonunda herşey netleştiğinde  artık  hızlı bir şekilde kafamı toparlayıp  ailemi düşünüp  tedavi sürecini başlatmıştım..  bağlı bulunduğum doktorumun samimiyeti doğruları söylemesi   tedavimde öncelik oldu..  ilaca başlamıştım.. hergün ve son nefese kadar aynı saate mecburi alınacak 5 tane ilacım vardı.. ve onlar olmadan ben yaşayamazdım..  kimseye belli etmedim.. hastalığımı.. yaşama sevincimi kaybetmeden,  cevreme aksettirmeden ve sadece doktorum eczacım ve hastane personeli dışında bilen yoktu.. günler aylar seneler böyle gecti .. tabiki ruhen benden alacaklarını da  aldıı..    1 sene öncesi artık ruhum duygularım artık iflas etti sanırım.. geceleri uyuyamaz hale gelmiştim.. sürekli evimde gece aynı saate seneler önce ölen babaanem büyük babam halam ananem  ile aynı evde yaşamaya başladık.. yanlız yaşadığım için bu olaylarda kendimde saklı kalmıştı.. sürekli asabiyet halim uykusuzluk iştahsızlık zayıflama kötü şeyler düşünme başına kötü şeyler duygusu kabuslar rüyalar günlerce gecmeyen baş ağrıları kemik agrıları ya cok aşırı temizlik ya cok aşırı pis olmam  bankadaki paramı dağıtmam tanıyı aldıktan 4 sene sonra oldu.  bu durumu önce beni takip eden doktorumla konuştum. sağ olsun aynı gün  bir piskiyatrise yolladı beni. önce piskiyatristin asistanı 3 saatlik görüşme yaparak notlar aldı sonra pskitaristle görüştük.. ilaca başlamam gerektiğini aşılabilir bir durum oldugunu söyledi. hiv ilaclarıma ayrıca 3 tanede depresyon ilacları eklendi. yalan yok 4 ay sonra depresyon ilaçlarımı bıraktım. cünkü hepsi aynı anda beni cok rahatsız etmişti. iyice bunalıma girdiğim bir  sabah  mazaret göstermeden işe gitmedeim. zaten iş yerimle ruh halim yüzünden ve sürekli gec kalmam yüzünden atılma aşamasına gelmiştim.  o günün sabahı  kendimi havalimanı attım. sabah ilk uçakla herhangi bir yere gidip  belkide hayatımı farklı şekilde devam ettircektim o günün bana ne söylediğini bilemiyorum..  aldığım uçak bileti konyayı gösteriyordu. konya havalimanında indikten  bir süre sonra kendimi konya mevlana müzesinde buldum..  konya mevlana müzesinedeki mevlana türbesine girdim..  kapanış saatine kadar  mevlana türbesinin selamlık yerinde oturup öylece kalmışımki kapanmak üzere olan müzenin görevlileri gelip  beni uyarana kadar..  oradan hiç cıkmak istememiştim.. içimdeki rahatlık huzur sakinlik 4 sene önce geride ne bıraktımsa hepsi geri gelmişti sanki yüzüm  seneler sonra ik defa tebessüm etti orda.. gülümseyerek mevlana hazretlerinin türbesinden yüzüm ona dönük ayrılmak zorunda kaldım..  yürürken atttıgım adımlar daha hızlıydı daha coşkuluydu, zihnime geleceğe dair güzel planlar kurulmuştu, 4 sene önce suya düşen alt üst olan hayallerim yeniden canlandı, hemen ucaga atlayıp evime geri döndüm.   sonrası  mı , sonrası sevgili arkdşlarım şuan hayatım herkesin nasıl olması gerekiyorsa aynen öyle.  işime aileme akdşlarıma daha cok sarıldım.  hatta dün kontrolüm vardı   testlerim gayet güzelmiş  ayagımdaki varislerden dolayı  ameliyat için bir cerraha  yönlendirildim. ama ameliyet yaparmı yapmazmı bilemiyorum..  bu konu hakkında hiç bir bilgim yok . ilerleyen zamanlrda yardımlarınıza ihtiyacım olacak şimdideden teşekkürler..  böylelikle  sizlerle  paylaşma fırsatı buldum.. böylesine bir durumda yanlızlık çok kötü bişey allah kimseyi bu rahatsızlkla yanlız bırakmasın inşalah.  inşallah tüm kader arkdaşlarımızda  hiç bir problem yaşamadan  hayatlarını devam ettirirler.. yüreğimdeki umutları sizlere yolluyorum.. iyiki varsınızki  bana bunları yazarak paylaşma imkanı  verdiniz.  teşekkürler

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: 4 senelik hiv pozitif sırrım.
« Yanıtla #1 : Haziran 15, 2017, 10:05:21 ÖS »
merhaba @timex34

Hikayeni paylaştığın için teşekkürler. Tekrar toparlamış olmana çok sevindim. Çünkü bir ara okumayı bırakacaktım. :)

Sakın kendini yalnız hissetme. Bak burdayız, biz de pzoitifiz. Aynı zorlukları biz de yaşıyoruz. Bu forumun amacı birbirimize destek olmak, tecrübelerimizi paylaşmak, bi şekilde pozitif lobi oluşturuyoruz. Birlikte güçlüyüz arkadaşlar. Bu yurtdışında ''serving for my community'' olarak geçiyor.  Bu bizim bir kimliğimiz oldu. Bu kimliği bireysel olarak kullanamasak da toplu şekilde kullanabiliriz diye düşünüyorum.

Kullanıcı teşekkür etti: Suat Soylu, timex34

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 15, 2017, 10:10:04 ÖS »
Hoşgeldin.. İnsanın hayatında derdini paylaşacak birinin olması önemli. Bir de bizim için tanı almadan önceki hayatımız,ruh halimiz de çok önemli.. Kötü bir döneme denk gelince benimki gibi.. belki seninki gibi daha beter oluyo insan... Biraz da kendi kendine yapıyor... 4 sene çok eski değil... Kendini sanki biraz fazla hırpalamışsın.. Ama işte yalnızık duygusu... İyi olmana çok sevindim :) Hayat devam ediyor.. Ve asla yalnız değilsin ;)

Kullanıcı teşekkür etti: timex34

timex34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 15, 2017, 10:18:30 ÖS »
       TEŞEKKÜR EDERİM HOŞBULDUM .

timex34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 15, 2017, 10:20:22 ÖS »
merhaba @timex34

Hikayeni paylaştığın için teşekkürler. Tekrar toparlamış olmana çok sevindim. Çünkü bir ara okumayı bırakacaktım. :)

Sakın kendini yalnız hissetme. Bak burdayız, biz de pzoitifiz. Aynı zorlukları biz de yaşıyoruz. Bu forumun amacı birbirimize destek olmak, tecrübelerimizi paylaşmak, bi şekilde pozitif lobi oluşturuyoruz. Birlikte güçlüyüz arkadaşlar. Bu yurtdışında ''serving for my community'' olarak geçiyor.  Bu bizim bir kimliğimiz oldu. Bu kimliği bireysel olarak kullanamasak da toplu şekilde kullanabiliriz diye düşünüyorum.   

TEŞEKKÜR EDERİM SAĞOLUN .

timex34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 15, 2017, 10:47:31 ÖS »
cindirella 88  teşekkürler.  mevlana müzesi aklımda yoktu. o gün sabahı kalkıp istanbuldan uzaklaşıp bi yerlere gitmek istedim  tamamen tesadüfen istikametim konya olmuştu. bu arada ben forumu hala  cözemedim 1 saatir ugraşıyorum yanıtlamak için kusura bakmayın.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #6 : Haziran 15, 2017, 11:09:58 ÖS »
bizler her ayin son pazari dernekte toplanip kaynasiyoruz.Eylül ayinda toplanacaz seni de bekleriz gel tanisalim dertlerimizi sorunlarimizi beraber çözelim
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: günlük, timex34

timex34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 15, 2017, 11:17:39 ÖS »
    o günün sabahı aklımda cok farklı şeyler vardı aslında . ancak buraya yazmak herkese acık bir şekilde pekte doğru olmaz.    dedimya  ya istanbuldan ayrılıp hiç bilmediğim bir şehirde  lendimle alakalı bişeyler yapmaktı.  konya herşeye engel oldu.  inanın hiç düşünmedim bunu  incelemedimde. sadece bana iyi geldi. 

zargana

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 16, 2017, 01:34:33 ÖÖ »
@timex34 hikayenden etkilendim.ama şuan hsyata sarımış olman en etkileyici tarafıydı hepimiz zaman zaman zik zaklar yaşıyoruz, ama mantıgımız, hayat sevincimiz geleceğe dair umutlarımız baskın geliyor ve mücadeleye devam ediyoruz.

omerciq

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 16, 2017, 02:07:29 ÖÖ »
Bir yönüyle ; hayattaki varoluş gayemize göre yaşamaktayız farkında veya olmadan,farkındasızlıklar her zaman içimizi yakar bazende bunu bize fısıldayanlar olur.Mevlana büyük bir zat ruhaniyeti güçlü,yaşasaydı önce o bizi kucaklardı...!