Mavi-Banner

Gönderen Konu: Mivira  (Okunma sayısı 152 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
Mivira
« : Haziran 13, 2017, 04:37:40 ÖS »
@Mavera test süreleri ile ilgili konuları onaylıyorsun cevaplıyorsun iyi güzel de abi çok gereksiz konuları onaylıyorsun sabrın nasıl el veriyor. Yok ilişki sırasında kondom kullandım traş oldum falan bırak cevap verme allah aşkına fobik sorulara iyice sinir oluyorum. Korkun barsa fobik kardeşim git doktora ne istediğini sor bak onlar maaş alıyorlar sizler için oradalar buradaki pozitif bireyleri salak saçma sorularınız'la meşgul etmeyin miviram sende lütfen onaylama böyle soruları gözünü seveyim

Kullanıcı teşekkür etti: Bedel

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Mivira
« Yanıtla #1 : Haziran 13, 2017, 04:47:19 ÖS »
Çok gereksiz soruları onaylamıyorum artık.

Lakin şöyle bir şey var. Toplum olarak en büyük eksikliğimiz bilgisizlik. Hiv değil artık, cehalet ve önyargı bizi öldürüyor.

Bir kişi hiv bulaş yollarını bilmiyor ve bunun için soru soruyorsa, fobik olmadığını düşünürsem, cevap veriyorum. Hiv'in nasıl bulaştığını nasıl bulaşmadığını öğrensin diye. Önyargılı olmasın diye. İleride bir yerde bir hiv pozitif ile karşılaşırsa öcü gibi bakmasın, elini tutmaktan sohbet etmekten korkmasın diye. Hiv pozitiflere vebalı cüzzamlı korkunç acayip kaçarak uzaklaşacak gibi davranmasınlar diye.

Ben bir cevap veririm, konuyu kitlerim. Başlığı açan okur, bilgilenir. Belki bir arkadaşına anlatır. Belki o başlığı bir kaç kişi daha görür. Öyle ya da böyle doğru ve yararlı BİLGİ paylaşımı olmuş olur. Pozitiflere karşı olan ön yargı ve ayrımcılık/kötü muamele azalır. Forum olarak da bir amacımız bu zaten.

Ha bu başlıkları görünce sinirleniyor canınız sıkılıyorsa, okumayın bakmayın o başlıklara, bu kadar basit. Zaten 'arkadaşım konşurken ağzından tükmük fırladı benm aazıma girdi, arkadaşım çok karı kız düşkünüü, kesin aidslidir' veya 'sigarasını verdi içtim nası korkuyorum çok kızla öpüşüyo o hiv mi yoksa bana geçti mi aiyy' ya da 'şeftali verdi komşum ısırdım baktm eline diken batmış YA AIDSLIYSE şeftaliden bana geçtimiğ şimdi ALLAH Kur'an din peygamer hakkı için yardım!' gibi konuları direk siliyorum merak etme. Onaylamadıklarım, onayladıklarım yanında dağlar kadar kalır.

Kullanıcı teşekkür etti: Bedel