Mavi-Banner

Gönderen Konu: Acil yardim  (Okunma sayısı 601 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sesu3448

• Ziyaretçi
Acil yardim
« : Haziran 13, 2017, 12:06:42 ÖS »
Arkadaşlar bi sorum var cd4 480 rna 239.000 bugün gittim doktora direnç testi sonucunu bekleyelim dedi 3 ay sonra ilaca başlarız dedi iyi mi yaptı kötü mu yaptı bilemedim ateşin çıkarsa acile git dedi ne yapmalıyım yani aslında hem tedirgin oldum hem de az da olsa mutlu oldum sadece cinsel ilişkide korun yeterli dedi bu açıklama yapar misiniz

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Acil yardim
« Yanıtla #1 : Haziran 13, 2017, 12:56:20 ÖS »
Aslında çok sıkıcı bir durum, bu kadar uzun sürmesi hem senin sagligini hem de kamu sagligini tehlikeye atıyor. Ben direnç testi uzun süren yerlerde ilaca hemen başlama taraftariyim. 1-2 haftada çıksaydı bekle derdim.

3 ay sonraki cd4 yuzden/sayın ve virüs yükün hakkında birşey diyemem. 3 ay gibi bir sürede 200'ün altina inme olasılığı yok desem ayrı, var desem ayri dert. Sağlıklı yaşamaya gayret et.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Haziran 13, 2017, 01:18:14 ÖS »
Katılıyorum, şu aşamada kısa vadede ciddi sağlık sorunu yaşaman beklenmiyor ama böyle yüksek rna'yı da uzun süre başı boş bırakmamak lazım. Direnç testi bazı arkadaşların çok uzuyor 9 ayda sonuç alamayanlar oldu. Özellikle düzenli cinsel partnerin de varsa onu da korumak için tedaviye doktorunla konuşup güçlü bir ilaçla erken başlamayı düşünebilirsiniz. Tabi kararı doktorun verecektir.

Ateşin çıkarsa acile git demek hiç hoş bir yaklaşım olmamış bence.

Kullanıcı teşekkür etti: Darkness

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 13, 2017, 01:30:26 ÖS »
Bizde direnç testini beklemedeyiz. Çoğu gitti azı kaldı. Cd4 lerin fena değil. Ben kocaelinde yaptırdım direnç testini orda 40 50 günde çıkıyor istanbula göre daha hızlı denilebilir. İlaca başlamadan önce sende boş durmayıp dengeli beslen ve spor yap düzenli uyu. Ben şuan karaciğer detoksu yapıyorum. Ömür boyu kullanılacak ilaçlar öncesi iyi olacaktır. Tuz, Şeker, Fastfoodlar yok hayatımda. Vücudunu en iyi sen tanıyorsun ona iyi bakarsan 3 aylık süreçte çok ciddi bir cd4 kaybı yaşayacağını sanmıyorm. Geçmiş olsun

Sesu3448

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 14, 2017, 05:23:21 ÖS »
Yani sanırım iyi bisey değil bu ben fethiyeye gitmek durumundayım çalışmak için tedavi bursada başladı kocaelinde direnç testine gittim 8 gün filan oldu ilk bi profosor ile konuştuk bana taşıyıcı olduğumu hasta olmadigimi söyledi yani süre uzun diosunuz ne gibi sorunlarla karsilasabilirim ve ateşin çıkarsa acile git demek ne demek kısa bi bilgi geçer misiniz tesekkurler

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Haziran 14, 2017, 05:29:01 ÖS »
Bence doktor biraz garip konuşmuş. Aids aşamasını mı beklemek gerekiyor? Şu an gayet bulaştırıcısın. Yani yapabileceğin şey belki doktor değiştirmek olabilir.

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 14, 2017, 05:32:01 ÖS »
Bağışıklık sistemin virüsle savaş halinde koltuk altı kasikta bulunan lenf bezlerin sisebilir aşırı terleme olabilir ateşin çıkabilir panik yapma. Bunlar olur geçmez agirlasirsan acile git tabi. Ancak doktorun bu söylemini hiç begenmedim >:(
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2017, 05:38:34 ÖS Gönderen: Darkness »

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 14, 2017, 05:37:14 ÖS »
Benim bu işten anladığım bazı doktorlar direkt ilaca başlamaya çekiniyorlar.. Hastaya zararı olabilir düşünseciyle. Benim doktorum da aynısını yaptı. İlk gittiğimde ilaca başlamak için 500 cd4 ve 200 000 rna olması lazım gibi bir sınır çizdi.. Direnç testinin de hala sonuçlanmamasıyla  % 51 cd 4 , % 43 e düştü...  Ateş, eklem ağrıları,halsizlik,baş ağrısı... tedavi görmeyenlerde genel şikayetler olduğu için doktorun bunlarla karşılaşırsan diye öyle demiştir.  200.000 rna ilaca başlamak için yeterli bir değer... Ama kendini kötü hissetmiyorsan biraz daha bekleyip direnç testinden sonra en uygun ilaca başlayabilirsin. 3 ay da sürmez inşallah sonucun çıkması.

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 14, 2017, 06:29:17 ÖS »
Selam @turuncu kaç günde çıkar dediler direnç testin Kocaeli'de sana.Bende belsoğukluğu ile uğraşıyorum ayrıca geçmiyor meret bı turlu bezdirdi beni :)
Valar Morghulis&Valar Dohaeris

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 14, 2017, 07:01:02 ÖS »
Hadi ya! Geçmiş olsun! O nasıl oldu öyle! Allahtan tedavisi kolay onun... Bana bir aya çıkar dediler.. Sonuç alma tarihine de 1 ay sonrasını yazdılar. Senin bir ay olmadı daha değil mi @focke-wulf ?

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Haziran 14, 2017, 07:11:50 ÖS »
Selam @turuncu kaç günde çıkar dediler direnç testin Kocaeli'de sana.Bende belsoğukluğu ile uğraşıyorum ayrıca geçmiyor meret bı turlu bezdirdi beni :)

ne ilaç verdi antibiyotik?

Sesu3448

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Haziran 14, 2017, 07:40:17 ÖS »
Bana kocaelinde 15 gune çıkar dediler ama hastane de 2 ay sonra gel dediler yani kafam çok karıştı aşırı terleme Su an bile var yani ben test yaptirmasaydim ki kendi istegimle yaptırdım sanırım buraya girmezdim ve bu kadar stres yapmazdım suan siz beni daha fazla strese soktunuz benim lenf bezlerinde şişme yok zaten muhtemelen en fazla 1 sene olmuştur benim bu illete yakalandigima ama bana göre en fazla 3 ay olmuştur insanlar bunu bilmeden yaşıyorlar ben 3 ay da mi felaketler yasicam adam cd4 50 ile yaşıyor 17 milyon rna var ki hastalığı bilmeden yaşayan binlerce insan var yani siz beni 3 ay da öldürdünüz resmen ben akıllıca bi yardım istedim mantıklı bi cevap ama her kafadan farklı sesler çıkma ya basladi

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Haziran 14, 2017, 07:56:33 ÖS »
Hadi ya! Geçmiş olsun! O nasıl oldu öyle! Allahtan tedavisi kolay onun... Bana bir aya çıkar dediler.. Sonuç alma tarihine de 1 ay sonrasını yazdılar. Senin bir ay olmadı daha değil mi @focke-wulf ?
Olmadı sanırım.

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Haziran 14, 2017, 07:59:52 ÖS »

İlk başta ciprasid ve monodoks.Sonra backtrimmi epidermidis çıktı kulturde.Kullandm geçmedi sonra 1 er doz iesef enjeksiyon ve azitro 3 tablet.Bundan 4 gün sonra günde iki kere toplam 12 adet iesef verdi kullanıyorum bundada gecmiycek galiba :) İdrar kültürün Dr bişey çıkmıyor zaten.

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Haziran 14, 2017, 08:06:29 ÖS »

İlk başta ciprasid ve monodoks.Sonra backtrimmi epidermidis çıktı kulturde.Kullandm geçmedi sonra 1 er doz iesef enjeksiyon ve azitro 3 tablet.Bundan 4 gün sonra günde iki kere toplam 12 adet iesef verdi kullanıyorum bundada gecmiycek galiba :) İdrar kültürün Dr bişey çıkmıyor zaten.

@focke-wulf  ben tetradox kullanmıstım 3 hafta cat diye kesti doktoruna bu ilacı bir danış istersen