Mavi-Banner

Gönderen Konu: Stribild - Genvoya  (Okunma sayısı 1874 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
Stribild - Genvoya
« : Haziran 13, 2017, 08:40:45 ÖÖ »

Arkadaşlar,

Bugün benim için büyük gün.  Elimdeki Stribild stoklarıni kullandıktan sonra artık Genvoya'ya başlıyorum. 

İlaç olarak Stribild ile aynı ama, tenofovir farklı versiyonu bazı hastalarda yan etki yapmış diye okudum.  Umarım bende olmaz. 

Genvoya,  Stribild'den küçük, 3te 2si kadar, hapı yutamayanlar için iyi haber. rengi de çok açık yeşil. 

Sadece 20 tanecik Cd4 ile tedaviye başlamıştım, 18 ay sonunda son tahlilde 400 Cd4 çıktığını  öğrendim.. Teşekkürler Stribild! :)))

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Stribild - Genvoya
« Yanıtla #1 : Haziran 13, 2017, 09:01:59 ÖÖ »

Arkadaşlar,

Bugün benim için büyük gün.  Elimdeki Stribild stoklarıni kullandıktan sonra artık Genvoya'ya başlıyorum. 

İlaç olarak Stribild ile aynı ama, tenofovir farklı versiyonu bazı hastalarda yan etki yapmış diye okudum.  Umarım bende olmaz. 

Genvoya,  Stribild'den küçük, 3te 2si kadar, hapı yutamayanlar için iyi haber. rengi de çok açık yeşil. 

Sadece 20 tanecik Cd4 ile tedaviye başlamıştım, 18 ay sonunda son tahlilde 400 Cd4 çıktığını  öğrendim.. Teşekkürler Stribild! :)))
Sen yurtdışındasın değil mi? Genvoya geri ödemeye alınmadı daha!

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Haziran 13, 2017, 10:09:12 ÖÖ »
Evet ama bu sene içinde gelecek Türkiye'ye diyorlar. İnşallah gelir. Geldiği zaman stribild kullanan herkesin Genvoya'ya geçiş yapması lazım zaten. Yapmamak için bir sebep yok.

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 13, 2017, 11:28:31 ÖÖ »
Evet yurtdışındayım.

Yakında Türkiye'ye gelir, fiyatları aynı zaten, geçiş yapılmaması için neden kalmadı. İzin, bürokrasi vs. İşlemler uzamistir.

zargana

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 13, 2017, 12:12:46 ÖS »
evet ya genvoya gelmeli en azından yan etkileri ve ilaç etkileşimleri daha az sıkıntılı bir ilaca geçeriz.Bende 1 yıl 2 aydır stribild kullanıyorum, genel durumumda iyi, 260 cd 4 ile başlamıştım, şuan 500 üstü.ilaçtan sonra iştahım açıldı kilo almaya başladım.stribild a teşekkür ederiz fakat genvoya seni bekliyoruz, gel artık..

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 14, 2017, 12:23:42 ÖÖ »
Merhaba,
cuma günü doktor kontrolündeydim. 3 aylık Stribild'imi yazarken istersen 2 aylık yazayım 2 ayın sonunda direkt Genvoya'ya geçeriz dedi. Yani Temmuz sonunda ödeme kapsamına alınacakmış. Şu an zaten eczanelerde satılıyor ama devlet karşılamıyor. Doktorun Stribild'e göre çok çok iyi bir ilaç hemen geçişini yapalım dedi ama yazın burada olmayacağım için yine 3 kutu Stribild yazdırdım. Ayrılamıyorum kendisinden ;D Bu arada Triumeq için yaptırdığım HLA gen testi negatif gelmiş yani alerjim yokmuş ama boşuna yaptırmış olduk Genvoya gelince hiç diğerlerine gerek yok dedi doktorum. Hadi bakalım bekliyoruz heyecanla.

Kullanıcı teşekkür etti: Suat Soylu

beybisi

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 14, 2017, 12:37:12 ÖÖ »
bende genvoya yı bekliyorum böbreklerime triumeq in zarar verdiğini söylüyor doktorlar

Ben77

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 14, 2017, 05:47:53 ÖÖ »
Sadece merak ettiğim için soruyorum. Ben de yurtdışında yaşıyorum (Amerika)  Suanda genvoya'yi son 2 yil icinde yeni tani almislara ilk secenek olarak veriyorlar. Ama onun disinda eski pozitifler basladiklari ilaclari yeni ilaç gelse de kolay kolay değiştirmiyorlar, bunun nedeni ne olabilir? Malum ilaç endüstrisi çetın rekabet halinde, ilac yonlendirilmelerinde endustrinin etkisi var midir sizce ? Mesela 5 yildir. 8 yildir 4 yildir tani almis arkadaslarim var. Hepsi de  Stribild kullanıyor. Genvoya kullaniyorum dedigim de o da neymis ya falan dediler. Çok şaşırmıştım. Bizde olmamasina rağmen herkes biliyor adamlarda ciktigindan beri var ama kimse bilmiyor ilacin adini.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Haziran 14, 2017, 07:18:31 ÖÖ »
bende genvoya yı bekliyorum böbreklerime triumeq in zarar verdiğini söylüyor doktorlar

Triumeq de zararsız sayılır aslında böbreklere, çok ilginçmiş

Sadece merak ettiğim için soruyorum. Ben de yurtdışında yaşıyorum (Amerika)  Suanda genvoya'yi son 2 yil icinde yeni tani almislara ilk secenek olarak veriyorlar. Ama onun disinda eski pozitifler basladiklari ilaclari yeni ilaç gelse de kolay kolay değiştirmiyorlar, bunun nedeni ne olabilir? Malum ilaç endüstrisi çetın rekabet halinde, ilac yonlendirilmelerinde endustrinin etkisi var midir sizce ? Mesela 5 yildir. 8 yildir 4 yildir tani almis arkadaslarim var. Hepsi de  Stribild kullanıyor. Genvoya kullaniyorum dedigim de o da neymis ya falan dediler. Çok şaşırmıştım. Bizde olmamasina rağmen herkes biliyor adamlarda ciktigindan beri var ama kimse bilmiyor ilacin adini.

Başlanmış tedavi iyi gidiyorsa vücut alışmışsa yan etki yoksa keyfi olarak ilaç değiştirmenin çok da gereği yok
Ha stribild kullananlar için gencoya'ya geçmemenin de bahanesi yok, aynı ilaç sayılır zaten sadece yan etki daha az

Kullanıcı teşekkür etti: Ben77

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 14, 2017, 10:03:12 ÖÖ »
tek hap almak çok iyi olsa gerek ben 4 tane birden alıyorum
 :o :o :o

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Haziran 14, 2017, 10:05:44 ÖÖ »
Neden tek ilaca geçmedin hâlâ?
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Haziran 14, 2017, 10:15:24 ÖÖ »

doktor elleşmedi nörek. Takılıyoruz öyle

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Haziran 14, 2017, 10:51:46 ÖÖ »

doktor elleşmedi nörek. Takılıyoruz öyle
Ben de iki ilaç alıyorum gerçi.
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

O.S

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Haziran 14, 2017, 02:13:21 ÖS »
Bende iki ilaç alıyorum ama en azından yemekle alma baskısı yok üstümde..

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Haziran 14, 2017, 02:15:01 ÖS »
@Ben77

Şikayeti olmayan hastalarda genelde doktorlar ilaç değişikliği yapmaz veya hastalar aman ellemeyelim modunda olur. 

Ancak, Stribild'den Genvoya'ya geçiş ilaç değişikliği sayılmaz, ilaç etken maddeleri aynı, sadece Tenofovir farklı versiyonu kullanılıyor.

Bana da doktorum ben sorduğum için, ha evet Genvoya geldi geçireyim mi senide şeklinde yazdı.. İlk etapta böbrek, kemik erimesi olanları hemen geçirdik diğerlerine acele etmiyoruz demişti. Yoksa devam edebilirdim..

Ama ilacın üreticisi ABD de Stribild fiyatını Genvoya nin üzerine zamlaya**k aksiyonu aldı.  Sigorta şirketleri Dr lari zorlayacaktir. 

Kullanıcı teşekkür etti: Ben77