Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hastalik adi?  (Okunma sayısı 306 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lamartine

• Yeni Üye
  • *
Hastalik adi?
« : Haziran 12, 2017, 03:15:31 ÖS »
Arkadaslar merhaba,

HIV+ oldugunuzu bilmeyen birisi ilaclarinizi her gun kullandiginizi gorup niye bu ilaclari aliyorsun, neyin var dediginde sizin soylediginiz spesifik hastalik var mi?

Yeni tani aldim ve hastaligimla ilgili butun cevrem surekli soru soruyor semptomlarim uzun sure olmasina ragmen henuz gecmedigi icin. Bobrekle ilgili bir sendrom oldugunu soylemeyi dusunuyorum simdilik.
Sizin halihazirda kullandiginiz "bahaneler" var mi? Mantikli ve surdurulebilir olsun istiyorum simdilik.

pozitif

• Katılımcı Üye
  • *
  • adanalı
Ynt: Hastalik adi?
« Yanıtla #1 : Haziran 12, 2017, 09:33:42 ÖS »
Mrb ben akdenizliyim ve burada cokca yasanan hastaliklardan bir tanesi akdeniz anemisi yani talasemi soran oldugunda direkt talasemi hastasiyim diyorum 😁 :D

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Haziran 12, 2017, 11:00:03 ÖS »
Behçet de diyebilirsin o da bağışıklıkla ilgili bir hastalık ve ömür boyu tedavi takip gerektiriyor

DesertRose

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 13, 2017, 01:28:37 ÖÖ »
Kilo durumuna göre  hiper veya hipo tiroidim diyebilirsin. Hiper tiroid Ilacın ismi de propycyl . Tiroidin var bunu kullanıyorum diyebilirsin. Behçet te mantıklı insanların çok yaşadığı bir hastalık değil. O yüzden de  ilaç ismi felan gibi şeylere maruz kalmazsin. Bu arada behcetten kendinde suphelenenler olabilir. Doktor veya hastane ismi sorabilirler.

zargana

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 13, 2017, 02:06:28 ÖS »
ben bazen vitamin diyorum bazende anti depresan diyorum.. :) aslında cok ulu orta ilacı almıyorum ama yinede ilaç aldığımı gören bir iki kişiye denk geldik..