Mavi-Banner

Gönderen Konu: Ilk Tanidan Sonraki Ilk Sonuclar  (Okunma sayısı 1025 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

poseidon83

• Katılımcı Üye
  • *
Ilk Tanidan Sonraki Ilk Sonuclar
« : Haziran 08, 2017, 03:34:35 ÖS »
Selam arkadaslar. Bugun ilk doktor randevumu geride biraktim. Ilk soniclarim asagidaki gibi:

CD4: 710 (35%)
Rna: 154.535
Hepatit A,B,C: Negatif
Creatinin: 71
Alt (karaciger): 26

Durenc testimin cikmasina daha 1 hafta oldugu icin ilaclara baslatmadilar, iki hafta sonraya randevu verdiler. O zaman direnc testine gore baslaticaklarmis.

Sizce iki hafta daha beklemek kotu mu olucak?

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Ilk Tanidan Sonraki Ilk Sonuclar
« Yanıtla #1 : Haziran 08, 2017, 03:37:35 ÖS »
Sonuçlar harika. Alkol alıyor musun? Kreatinin biraz yüksek gibi.

edit: 61-114 arası referans değer. Yani seninki normal
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2017, 03:43:22 ÖS Gönderen: Matland »

Kullanıcı teşekkür etti: poseidon83

poseidon83

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 08, 2017, 04:01:11 ÖS »
Sagol @Matland . Alkol ve sigara kullanmiyorum. Bilmiyorum neden yukses kreatininim, hangi yemeklerde var belki cokca o yemekleri mi yiyorum acaba. Ha bir de haftada 4 gun spora gidiyorum, protein tozu ve amino asit destegi aliyordum ama tanidan sonra almamaya dogal yollardan protein almaya karar verdim. Onlardan olabilir mi acaba?

Sence viral yukum yuksek degil mi?

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 08, 2017, 04:04:27 ÖS »
Kreatininde bir problem yok. Viral yükün de o kadar yüksek değil.

poseidon83

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 08, 2017, 04:53:31 ÖS »
sagolun @Cindirella88  :)

Kerem33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 08, 2017, 05:09:33 ÖS »
Cindirella nin dediği gibi, bol su tüketimine ek olarak bende potasyum yönünden çok zengin beslenmemeni öneririm.  Daha evvel kullandığın  aminoasit  ve protein tozlarinin kalıntısı olabilir. Ilaç kullanımı ile beraber, düzenli karaciger fonksiyon testlerini (3-4 parametre)   ölcturmeyi unutma.
Boya, duman vb sanayi kirleticilerinin çok olduğu yerlerde kreatinin ve gtt ast/alt parametrelerinin de arttığını görüyoruz  işiniz nedir?

Ilaç için kritik eşikte değilsin, 2 hafta daha beklemem sikinti yaratmaz.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Haziran 08, 2017, 05:22:04 ÖS »
Kreatin değerini anlayamadım ben normalde 1.0 ve altı normal seninki başka bir şey sanırım

O cd4 ile kısa sürede hiç bir şey olmaz sana korkma. Tedavine uydukça da sana aids'ten ölüm yok.

Viral yükün yüksek evet hedef olan istenen değer sıfırdır bundan yüksek her değer yüksek kabul edilir istenmez
Ha başlangıç olarak yüksek rna milyonları bulan var 150 bin çok değil. Orta. Da bunun önemi de yok zaten tedaviyle sıfırlanması hedef.
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2017, 05:23:45 ÖS Gönderen: Mavera »

poseidon83

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 08, 2017, 05:36:56 ÖS »
@Kerem33 tesekkurler cevabin icin. Isim online marketing, yani gun boyu ofisteyim, sanayide degilim. Sanirim tukettigim o supplementler creatinin degerini arttirmis.

@Mavera Creatinin yaziyor, bilmiyorum. Bana bobrekle ilgili dediler, cok da yuksek degil dediler. Bilmiyorum. Yine de bir kac asi yaptilar, hem hepatitler icin hem de hpv asisi yaptilar ne olur ne olmaz diye.

Kerem33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 08, 2017, 06:22:02 ÖS »
Hpv aşısı dediğin, pnomani olabilir mi?

Çünkü hpv  aşısı rutinde yok ve genelde cinselliğin başlamadığı yaşlarda yapılır genelde. Tabi yapıldıysa faydalı  olabilir.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 08, 2017, 06:57:59 ÖS »
@poseidon83  %35 cd4 e 150.000 viral yük  iyi... Kısa sürede negatife düşüp Cd4 yüzdeni de artırırsın :) Korkulacak acil bir durum yokmuş :)

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Haziran 08, 2017, 08:17:55 ÖS »
Protein ağırlıklı beslenme kreatinin seviyelerini yükseltir. Fakat senin kreatinin değerin gayet normal. 71 (0.71)

HPV aşısını yapmaları iyi olmuş, bazı çalışmalara göre aşı, mevcut HPV enfeksiyonu olsa bile, HPV'nin yolaçtığı kanserlere karşı koruma sağlıyor. Ben de yaptırmak istiyorum fakat Turkiye'de sigorta karşılamıyor.

zargana

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Haziran 08, 2017, 08:38:38 ÖS »
Ben 260 cd 4, 88.000. Rna ile baslamıştım.
1 yıl oldu, Cd4 500. Rna 0, alkol ortam olursa alıyorum, sigara ne yazık ki içiyorum.bırakabilsem ahhh.
Bol su tüket..yogurt ayran kefir tavsiye ederim.
Sarımsal soğanda kararında tüket. Daha iyi olacaksın..gecmiş olsun

poseidon83

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Haziran 08, 2017, 11:08:58 ÖS »
Sagolun arkadaslar. Aynen, dogal beslenip spora devam. Erken yakalamisiz dediler sonuckara gore. Ama bu serefsiz virus ne hizliymis hemen 150.000 kopya yapmis. Iyi ki zamaninda tani almisim diyorum simdi.

Evet bir cok asi yaptilar ve daha yapicaklarmis. Ilackarla etkilesimi olmayan asilar yapiyoruz merak etme dediler. Ayrica test programimiza da katilabilirain istersen dediler. En yeni ilaclri piyasaya cikmadan test etme imkani falan dediler ama ben onu istemedim. Basladigim ilaca devam etmeyi tercih ederim dedim. Bu arada yapilan son arastirmalara gore kombinasyon ilaclar tek tabletlere oranla daha etkili desiler. Bilemiyorum sizce denoyle ki? Virusu tek bi noktadan degil birden fazla seviyelerde yakaliyoruz ve kendini kopyalamasini ya da mutasyona ugrayip direnc kazanmasini onluyoruz boylelikle dediler. Belki isinize yarar diye soyluyorum.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Haziran 09, 2017, 07:36:27 ÖÖ »
Sagolun arkadaslar. Aynen, dogal beslenip spora devam. Erken yakalamisiz dediler sonuckara gore. Ama bu serefsiz virus ne hizliymis hemen 150.000 kopya yapmis. Iyi ki zamaninda tani almisim diyorum simdi.

Evet bir cok asi yaptilar ve daha yapicaklarmis. Ilackarla etkilesimi olmayan asilar yapiyoruz merak etme dediler. Ayrica test programimiza da katilabilirain istersen dediler. En yeni ilaclri piyasaya cikmadan test etme imkani falan dediler ama ben onu istemedim. Basladigim ilaca devam etmeyi tercih ederim dedim. Bu arada yapilan son arastirmalara gore kombinasyon ilaclar tek tabletlere oranla daha etkili desiler. Bilemiyorum sizce denoyle ki? Virusu tek bi noktadan degil birden fazla seviyelerde yakaliyoruz ve kendini kopyalamasini ya da mutasyona ugrayip direnc kazanmasini onluyoruz boylelikle dediler. Belki isinize yarar diye soyluyorum.

Bu bilgi yanlış. Tek tablet ilaçlarda da iki farklı ilaç ailesinden üç farklı erken ilaç var. Sadece tek tablete karıştırmışlar kullanım kolaylığı için. Tek tablet ilaç virüsü tek yerinden vurmuyor yani. Öyle bir tedavi başarılı olamaz virüs direnç geliştirir. Günümüzde önerilen tüm tedavi rejimleri en az iki farklı aileden olmak üzere 3 ilaç içermek zorunda. Yoksa başarısız olacağı biliniyor,

Dip not:rna bastırıldıktan sonra idame tedavisi için ikili ilaç tedavisine (sadece 2 etken madde) geçilmesi ile ilgili araştırmalar var ama henüz rehberlerde önerilmiyor. Bunu türkiyede deneyen drlar var sonuçlarını göreceğiz inşallah kullanan arkadaşlarımız sorun yaşamazlar. Benim drum ciddi böbrek sorunu yoksa böyle bir geçişe şu aşamada anlam veremedi.
« Son Düzenleme: Haziran 09, 2017, 11:48:58 ÖÖ Gönderen: Mavera »

poseidon83

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Haziran 09, 2017, 11:01:19 ÖÖ »
Tesekkurler @Mavera , bunu ilac verirlerken mutlaka konusucam drlarla, eger mumkunse tek ilac isteyecegim.