Mavi-Banner

Gönderen Konu: Merhaba ben Mavi Prens  (Okunma sayısı 840 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mavi prens

• Yeni Üye
  • *
Merhaba ben Mavi Prens
« : Haziran 05, 2017, 10:39:58 ÖS »
Merhaba ben Mavi Prens.  23 yaşındayım, Stribild tedavisi görüyorum.  1 sene önce tanı aldım ve tanı aldığımdan itibaren bu forum sitesini takip ediyorum. 1 sene geçtikten sonra üye oldum ve aşağı yukarı herkesin hikayesini okudum. Ne gibi sorunlar yaşanıyor ve burada neler konuşuldu hepsini biliyorum. Ben de hikayemi anlatmak istiyorum.  Olay sıcakken anlatmış olsaydım çok dramatik olup sizleri de üzecek sıkacaktım o yüzden yanan ateşin sönmesini bekledim.  Bu arada söylemeye gerek var mı bilmiyorum ama eşcinsel bir erkeğim.

Üniversite son sınıfta öğrenciydim seks hayatım yok denecek kadar azdı. Yılda bir kez birliktelik yaşıyordum. Güvenli seks yapıyordum her defasında ancak bu sefer olay biraz farklı gelişti. Ben anal seks istememe rağmen korunmasız olarak cinsel ilişkiye girmiş bulundum.  Anal seks yapmak istemiyordum ama karşımdaki kişi bunu “naz yapıyor” gibi düşündü ve condom kullanmadan birliktelik yaşamıştım.  Çok seks yapmadığım için anal sekslerde kanamam oluyordu,  bu sefer de kanamam olmuştu. Çok kötü bir geceydi. Herkesin başına gelebilecek gereksiz bir geceydi.  15 gün sonra çok büyük bir grip/soğuk algınlığı bir hastalık geçirdim. Acile kaldırıldım vs derken aklıma hiv ihtimali gelmişti. Hastalığım geçtikten sonra sağlık ocağında cinsel yolla bulaşan hastalıklar testlerini yaptırdım.  1 hafta sonra telefon geldi ve tekrar kan almak için merkeze çağırıldım. Tekrar kan verdim doğrulama testi yapacağız dendi. Tabi ben yalancı pozitiflik çıksın istedim devamlı ama sonuç pozitifti. Hastaneden çıktığımdaki duygularım dün gibi aklımda… Caddede geçen arabaların üstüne atlayıp intihar etmek geçiyordu içimden.  1-2 ay her gece ağladım gece gündüz ağladım. Okulda ağladım, arkadaşlarımın yanında ağladım. Bütün arkadaşlarım ne olduğunu soruyor ama ben anlatamıyordum. Sadece yakın birkaç arkadaşıma anlatmıştım. Hayatımın sona erdiğini düşünüyordum sonraları bu duruma zamanla alıştım. Tedaviye başladım, okuldan mezun oldum, işe başladım(bazı kurumların sağlık raporunda antihiv testi istemesi beni üzüyordu ama hive bakmayan bir kurumda işe girdim.), ailemden ayrı olarak İstanbul’da yaşamaya başladım… Şu an HIV ile alakalı olarak üzülüp sıkılmalar yaşamıyorum çünkü ağlayıp sızlamanın bir faydası yok onlar sadece bizleri üzmek için varlardı. Bir şekilde her şeyi yoluna koydum fakat yoluna koyamadığım bir şey vardı halen. Yalnızdım… Eşcinsel olarak zaten zor olan aşk olaylarımız şimdi daha da zorlaştı. Önceden ötekiydim şimdi ise ötekinin ötekisi olmuştum. Seks benim hayatımda önemli bir nokta değil fakat yalnız olmak istemiyorum, umarım zamanla hayatımda beni özel hissttirebilecek bir sevgilim olur.

Yalnızlık dışında diğer her şey yoluna girdi, herhalde zamanla yalnızlığımı da ortadan kaldıracak biri olur ama olmasa bile buna da alışırım yani yalnızlığa. Bir şarkıda diyor ya alışmaya çalışmak diye bir şey yok alışmak zorundayım diye. Sanırım beni anlatıyor  Buradaki diğer arkadaşlara söylemek istediğim özet olarak kendinizi sevin, ne olursa olsun gülümseyin.  Biraz uzun oldu kusura bakmayın herkese sevgiler…
« Son Düzenleme: Haziran 05, 2017, 11:11:43 ÖS Gönderen: mavi prens »

iss

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Merhaba ben Mavi Prens
« Yanıtla #1 : Haziran 05, 2017, 11:21:14 ÖS »
aramıza hoşgeldin. aslında soyle düşünmek lazim. 1 sene öncesine kadar hayatinin her döneminde mutlu iliskilerin yoktu. yine yalniz zamanlarin vardı. günümüzde ister escinsel ister heterosexuel olsun ilişki konusunda bir çabuk tüketme süreci yaşanıyor. evet pozitiflik karşı tarafi daima temkinli yaklaşım veya ağrısız başımı agritmayayim moduna sokuyor haklısın fakat bilemezsin hayatin sana neler getireceğini. ben 23 yasindayken hic aşık olmamıştım bile henüz.
su andaki en büyük servetin sağlığın ve gençliğin. bunlar bir sevgiliden cok cok daha önemli. mutlaka seni sen olduğun icin kabul edecek yanında duracak biri çıkacaktır karsina zamani geldiğinde. burda bizle yalnizligini sikintini paylasabilirsin elimizden geldigince yaninda olmaya çalışırız.

Kullanıcı teşekkür etti: mavi prens

mavi prens

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 05, 2017, 11:53:10 ÖS »
@iss Teşekkür ederim. Haklısınız elbette.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 05, 2017, 11:54:04 ÖS »
Hoşgeldin. Forumu gizli gizli takip ediyordun demek :D Buradaki destek gerçekten çok rahatlatıcı.  Bak benim çevremde arkadaşım diyebileceğim neredeyse kimse yok... Yalnız olmayı,kendimle kalmayı seven biriyim. Bu hep böyleydi. Kalabalık sosyal ortamlarda çalışmama rağmen. Bunu ben yalnızlık olarak tanımlamıyorum. Çünkü böyle olmasını ben istiyorum. Yalnız da değilim ayrıca. Ailem var 3-5 görüştüğüm arkadaşım var. Böyle bir durumda insan ister istemez duruluyor tabi. Bir yandan böyle olması da iyi. Farkındalık sahibi oluyoruz. Hayata daha gerçekçi bakıyoruz. @iss  in de dediği gibi çoğumuzun istediğimiz gibi bir ilişkisi olmamıştır. Deneme yanılmalarla doğru kişiyi bulmaya çalışıyoruz. Bunun devam etmemesi için bir sebep yok. Pozitif olduğun için seni yargılayan, uzaklaşan herkes de başka doğru olmayan birileri olacak :) Hayatının merkezine kendini almak iyi hissetmek için güzel bir yöntem. Senin için en iyi olanı bilecek olan sensin. İnşallah hepimiz bizi anlayacak kişilerle karşılaşırız.. Bu imkansız değil.

Kullanıcı teşekkür etti: mavi prens

mavi prens

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 05, 2017, 11:54:33 ÖS »
@hejjj Sorun değil :)

mavi prens

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 06, 2017, 12:11:46 ÖÖ »
@turuncu Evet devamlı takip ediyordum :) Çok haklısın zamanla bu da düzelecektir eminimm.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Haziran 06, 2017, 06:52:19 ÖÖ »
Merhaba arkadaşım. Öykün çok normal, çok sıradan, hepimizin başına gelen. Ben de her zaman korunurdum ve korunmuştum da partnerim birden tam ortasında kondomu çıkardı öyle devam etti ben utandığım için bir şey diyemedim, belki bilerek yaptı belki bilmeyerek, ama ne fark eder ki. Bir anlık basiret bağlanması bir anlık hata göz yumma=ömür boyu bizle kalıcı bir ceza. Adil mi, değil elbette, ama dünya zaten adil adaletli güzel bir yer değil bunu anlamak çok kolay.

Ama durumumuz iyi çok şükür, erken tanı almışız, çok iyi ilaçlarımız var, tedavimize uyduğumuz sürece sağlık sorunu yaşamamız beklenmiyor.

Şunu unutma ki tanı almadan önce kimsek neysek gene oyuz, gene hayallerimiz, umutlarımız, zevklerimiz, sevenlerimiz ve sevdiklerimiz var, olacak. Kendi eşsiz özelliklerimiz değerlerimiz olan bir bireyiz. Evet ötekinin ötekisi olmak kötü özellikle bilgisiz bir toplum olduğumuz için ama kimse bilemeyeceği anlayamayacağı için sorun yok. Eşcinseller olarak zaten sır saklamaya, sevdiklerimize mecburi yalanlar yaşamaya, maske takmaya alışığız, idmanlıyız, şimdi saklayacak ikinci sırrımız oldu sadece.

Aşk konusuna gelince evet aşk bulmamız zor çünkü eşcinsel camiada aşk zaten çok zor çünkü her şeye ulaşmak tüketmek çok kolay. Ama imkansız değil, bizler de herkes kadar sevmeyi sevilmeyi hakediyoruz.

Yalın çok severdim ben de eskiden, evet alışmak zorundayız, ama alışıyor insan çünkü aslında çok güçlü varlıklarız. Kendini üzme sakın, yalnız değilsin senin durumunda binlerce insan var. Aklına takılan her şeyi sorabilirsin seni aramızda forumumuzda görmeyi isteriz.

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Haziran 06, 2017, 10:56:40 ÖÖ »
Hoş geldin mavi prens.
Turuncu prensimiz vardı,şimdi bir de mavi prensimiz oldu.
https://www.youtube.com/watch?v=qcskP6G2Y2E
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 06, 2017, 12:50:56 ÖS »
Bizim en büyük sıkıntımız genç yaşımızda bu hastalığa yakalanmamız. Hiç üzülme hiç dert etme hayatta neler var neler dün sağlamken yarına felç olarak çıkan insanlar var elleri ayakları tekerlekli sandalye olanlar var genç yaşta nice kötü hastalıklara yakalananlar var ama hiçbiri ümidini kesmiyor sende ümidini kesme kışın sonu bahardır güzel günler göreceğiz inan buna.

Kerem33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 06, 2017, 06:13:11 ÖS »
Mavi,

Testini saglik ocağında mi, saglik merkezinde mi, hastanede mi verdin?? ??

Lawyer

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Haziran 06, 2017, 09:36:22 ÖS »
@Kerem33 rumuzlu arkadaş hani bu forumda yeniyim diğer sevgili dostlar adına konuşamam ama yazı diliniz çok itici geldi bana; arkadaşımız yukarıda dramatik bir hikaye paylaşmış içinden çımbızla çekercesine sorduğun soruya bakar mısın !

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Haziran 06, 2017, 09:52:35 ÖS »
@Kerem33 rumuzlu arkadaş hani bu forumda yeniyim diğer sevgili dostlar adına konuşamam ama yazı diliniz çok itici geldi bana; arkadaşımız yukarıda dramatik bir hikaye paylaşmış içinden çımbızla çekercesine sorduğun soruya bakar mısın !
Forumda yeni olduğun belli.
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

Lawyer

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Haziran 06, 2017, 11:45:52 ÖS »
Yani ? Ne demek istediğinizi pek anlamadım daha açık olur musunuz !

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Haziran 07, 2017, 12:58:32 ÖÖ »
Yani ? Ne demek istediğinizi pek anlamadım daha açık olur musunuz !

Kerem öyledir alışırsın. Demek istemiş sanırım.   :P

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Haziran 07, 2017, 02:46:30 ÖÖ »
Ben de testin nerede yapıldığının nasıl bir önemi olabileceğini çözemedim açıkçası.