Mavi-Banner

Gönderen Konu: aids rehberi adlı forum hakkında  (Okunma sayısı 745 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
aids rehberi adlı forum hakkında
« : Haziran 03, 2017, 08:43:16 ÖS »
Geçenlerde  incelemek adına  bu aidsrehberi adlı foruma  girdim,tamamen  fobikçe sorular ama  aklın, bilimin, mantığın  devredışı  kaldığı soru tipleri

Size  birşey  diyeyim mi ? Kızsakta  iletilerinizin  birçoğu  onaylanmasa da burası  bambaşka , ha  birde  benim  nikimle  ne alıp  veremediğiniz  var  orada  ;D ;D beni  o  forumda  banladılar   ;D ;D ;D
BİL ÖNEMSE  KORUN.

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: aids rehberi adlı forum hakkında
« Yanıtla #1 : Haziran 03, 2017, 08:46:52 ÖS »
Burası Türkiye'deki en profesyonel bilgi kaynağı bence birebir tecrübe eden kişilerin paylaşımı bura olmasaydı kafayı yerdim büyük ihtimalle. ;)
Valar Morghulis&Valar Dohaeris

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Haziran 03, 2017, 08:47:42 ÖS »
ben orasını çok faydalı buluyorum. birçok fobik orada en azından birbirinin sırtını kaşıyor. Düşünsenize buraya hücum ettiklerini. Aman allahım düşünmesi bile korkunç.

Kullanıcı teşekkür etti: firstday, günlük

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 03, 2017, 08:53:05 ÖS »
Aö bana da bir kaç örnek başlık ve mesaj gösterdi mesajla, hayretler içinde kaldım, gerçekten çok acaip. Allah akıl fikir versin.

Kullanıcı teşekkür etti: günlük

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 03, 2017, 09:17:42 ÖS »
Ben orayı çok eğlenceli buluyorum, bazen canım sıkılınca açıp bakıyorum.youtube videosu seyreder gibi  ;D

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 03, 2017, 09:22:41 ÖS »
hahaha :D Geçen ben de girdim baktım.. Fazla duramadım zaten. Ama dikkatimi çekti orada da ufak olumlu değişimler var sanki. Ya da bilinçli kişilerin iletilerine denk geldim bilemiyorum. Fobik soruların içeriği kabus gibi :D
Ama bak yine gözüme takıldı..Forumun anasayfasındaki 'Bu Hikayedeki Pozitif Olan Tek Şey Hiv' Yazısı... Keşke onu görmesek...Hadi biz neyse de yeni gelen biri direkt onunla karşılaşınca kötü etkilenir diye düşünüyorum...
« Son Düzenleme: Haziran 03, 2017, 09:28:29 ÖS Gönderen: turuncu »

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #6 : Haziran 03, 2017, 10:06:57 ÖS »
esas  olarak  ' bu  hikayede  pozitif  olan  tek şey  hiv '   bir  motto

hiv  ilk  çıktığı  yıllarda  evine  kireç  dökülerek  kimsenin  yaklaşmadığı  kaderdaşlarımız oldu,

hiv pozitif  doğan  bir çoçuk  öğretmeni  tarafından  tüm sınıf tarafından  dışlanıldı.

hiv pozitif  olduğu için  sebepsiz işinden atılanlar, haksızlığa  uğrayanlar.

hiv pozitif olduğu için  ameliyat  olamayanlar.....

hiv pozitif  olmak demek  toplum nazarında   çok  büyük  bir  şuç işlemiş ve  cezasını  çekiyor  gibi algılanan  bir durum

oysa ki, bizlere ilkokul, ortaokul  lise  yıllarında  cinsellik eğitimi  verilmiş   olsa   belki de  herşey  çok daha  farklı  olabilirdi !

Aile hekimleri  doğu illerinde  doğum  kontrol  yöntemi için  kondomu tanıttığında, o  kondomlar  çoçukların  eline  balon  diye  şişirilip  veriliyorsa  toplumca  bir  yerde  bazı şeyleri  yanlış  yapıyoruz  demektir.

daha  konuşacak  çok  konu  varken, sözün  özü 

esasen  hikayelerimiz , ve  birçoğumuzun  yaşamında  gerçekten  pozitif  olan  şey hiv'den  başkası  değildir.
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: Matland, turuncu

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 03, 2017, 10:39:26 ÖS »
Çok acı durumlarla karşılaşıldı aynen. Hala da bu algı devam ediyor. Motto olarak bakmamıştım tabi ben. Hayatı pozitife çevirebilme şansımız da var..  İnşallah gün gelir bu durum gerçekten kronik bir rahatsızlık  olarak kabul edilir.

Belirsiz pozitif

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 03, 2017, 11:31:59 ÖS »
Ben oradada uyeyim insanlar caresiz korku icinde birbirine fobik yardimlarda bulunuyor. Hatta kavga edip yinede karsisindakine iyi dileklerde bulunup  duruyor. Keske 2 sitede ayni platformda olsaydi.

poseidon83

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 03, 2017, 11:45:43 ÖS »
Ben ilk burayi buldum, buradaki tum arkadaslar cok sicak yaklasti. Burasi olmasa ben de kafayi yerdim. Hala ara ara hatirlayinca bu bana nasil olabilir diye kriz geciriyorum resmen. Bundan sonra da ne ask hayatim olur ne de bi birkikteligim :( bu site kapandi sanip neredeyse yeni bi forum ben kurucaktim dun. Iyi ki acildi.

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Haziran 04, 2017, 12:54:42 ÖÖ »
esas  olarak  ' bu  hikayede  pozitif  olan  tek şey  hiv '   bir  motto

hiv  ilk  çıktığı  yıllarda  evine  kireç  dökülerek  kimsenin  yaklaşmadığı  kaderdaşlarımız oldu,

hiv pozitif  doğan  bir çoçuk  öğretmeni  tarafından  tüm sınıf tarafından  dışlanıldı.

hiv pozitif  olduğu için  sebepsiz işinden atılanlar, haksızlığa  uğrayanlar.

hiv pozitif olduğu için  ameliyat  olamayanlar.....

hiv pozitif  olmak demek  toplum nazarında   çok  büyük  bir  şuç işlemiş ve  cezasını  çekiyor  gibi algılanan  bir durum

oysa ki, bizlere ilkokul, ortaokul  lise  yıllarında  cinsellik eğitimi  verilmiş   olsa   belki de  herşey  çok daha  farklı  olabilirdi !

Aile hekimleri  doğu illerinde  doğum  kontrol  yöntemi için  kondomu tanıttığında, o  kondomlar  çoçukların  eline  balon  diye  şişirilip  veriliyorsa  toplumca  bir  yerde  bazı şeyleri  yanlış  yapıyoruz  demektir.

daha  konuşacak  çok  konu  varken, sözün  özü 

esasen  hikayelerimiz , ve  birçoğumuzun  yaşamında  gerçekten  pozitif  olan  şey hiv'den  başkası  değildir.

80'lerde, 90'larda pozitif bireylerin yaşadığı şeyleri düşünmek bile korkutucu. 6 ay bitti ve ben psikolojimi yeni yeni toparlamaya başladım. Hem de meraklarımı elimdeki bir cihazdan bile giderebilecek bir teknoloji, çok ilgili doktorlarımız ve çok başarılı ilaçlar olmasına rağmen. Ama toplumdaki algının değişmesi konusunda hiç yol alamıyoruz ne yazık ki.

Dün eczacımdan ilaçlarımı alırken bana bir pozitif bireyin başına gelenlerden bahsetti. Küçük bir şehirde yaşıyan arkadaşımız tesadüfen ameliyat öncesi yapılan tahliller sonucu pozitif olduğunu öğrenmiş. Üstüne bir de bilinçsiz doktorlar arkadaşımızın psikolojisini allak bullak etmiş. "Sen git İstanbul'a, seni tedavi etsinler" gibi bir doktora asla ve asla yakışmayacak azarları da işittikten sonra mecburen İstanbul'a gelmiş.

Ülkemizde nüfusun küçük olduğu yerlerde pozitif bireyler daha fazla psikolojik travma geçiriyor, daha çok tepki alıyor ne yazık ki.

Sağlık Bakanlığı'nın bu işe el atması lazım. Sadece cinsel yolla enfekte olmuyor insanlar ama öyle olsaydı bile bunu "ayıp" ya da "günah" gibi umursamamanın hiçkimseye faydası yok. Yıl 2017 ama hala "hiv homoseksüel hastalığıdır" diyen eğitimli diyebileceğimiz kişiler inanılmaz fazla. Koskoca Sağlık Bakanlığı hiv ile ilgili bir kampanya yaptı mı şimdiye kadar?

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez, poseidon83

zargana

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Haziran 04, 2017, 02:00:48 ÖS »
Arkadaslar bu forumu ilk tanı aldıgım günün gecesi kesfetmiştim. Bir ara kapandı çok üzüldüm, burası bana o ilk günlerimde dert ortağı oldu.güçlü Bir yapıya sahip olsamda, buradaki paylasımların her biri o dönem çok kıymetliydi.suan tedaviye baslayalı 1 yıl, 2 ay oldu.iyiyim telefonun alarmı olmasa ilacımı bile unutuyorum, bazen niye böyle oldu diye hüzünleniyorum o kadar. Yine de başka kentte tedavi alıyorum, baska kentten ilaclarımı lıyorum.gelinen aşama geçmişe baktığımızda olumlu olsada yeterli değil, sağlık çalışanlarının bilinçsiz olduğu halleri yasadıkça çok üzülüyorum.nasıl mezun olmuş bunlar diyorum.bu forum benim için çok değerli, düzenli takip ediyorum, pek çok bilgiyi buradan ediniyorum.Buradan öğrendiklerimi zaman zaman doktoruma sunuyorum.

Kullanıcı teşekkür etti: Matland, poseidon83

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Haziran 04, 2017, 02:34:52 ÖS »
Arkadaslar bu forumu ilk tanı aldıgım günün gecesi kesfetmiştim. Bir ara kapandı çok üzüldüm, burası bana o ilk günlerimde dert ortağı oldu.güçlü Bir yapıya sahip olsamda, buradaki paylasımların her biri o dönem çok kıymetliydi.suan tedaviye baslayalı 1 yıl, 2 ay oldu.iyiyim telefonun alarmı olmasa ilacımı bile unutuyorum, bazen niye böyle oldu diye hüzünleniyorum o kadar. Yine de başka kentte tedavi alıyorum, baska kentten ilaclarımı lıyorum.gelinen aşama geçmişe baktığımızda olumlu olsada yeterli değil, sağlık çalışanlarının bilinçsiz olduğu halleri yasadıkça çok üzülüyorum.nasıl mezun olmuş bunlar diyorum.bu forum benim için çok değerli, düzenli takip ediyorum, pek çok bilgiyi buradan ediniyorum.Buradan öğrendiklerimi zaman zaman doktoruma sunuyorum.

ben bu gönderi için teşekkür ediyorum. Amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum. pozitif bireylerin birbiriyle yardımlaşmasına da bu forumun aracı olmasından mutluluk duyuyorum. Ben de doktoruma forumdan bahsettim ve kendisi de inceleyeceğini söyledi. Biz bir yolda birbirimizi görmeden beraber ilerliyoruz. Bu ülkede başımıza gelen herhangi bir olayı bir sonraki sefer bir başkası tecrübe edebilir. Birbirimize yol göstermenin faydasını bir çok bireyin tecrübe ettiğini kendim de duydum. Medula sisteminin kapatılması, yapılacak olan testler, ilaç etkileşimleri, hastane işlemleri, sigorta konusu vs.

Hayatın çok değişik yerlerinden geliyoruz. Bazı konularda gerçekten birimiz diğerinin bilgisine çok ihtiyaç duyabilir. O yüzden ben üyelerden şunu rica ediyorum. Ara ara forumu takip edin. Lütfen bildiğiniz, yardım edebileceğinizi düşündüğünüz bir hususta yazmaktan çekinmeyin. Bilakis, lütfen yazın. Bazen küçük ve önemsemediğiniz bir bilgi bile çok önemli olabilir.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, poseidon83

Bluefreeman

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Haziran 04, 2017, 03:34:17 ÖS »
Tedavi almaya başlayalı 1 yıl 5 ay oldu. Stribild kullanıyorum. Daha dün gibi. 😊😀👍 Diz ağrılarım dışında bir sıkıntım yok. Genvoya nın geri ödemeye girmesini bekliyorum. Kemik ve Böbrek üzerine olan yan etkileri daha az. Genvoya sayesinde diz ağrılarım azalır 🙏inşallah 🙏 Kolesterol yüksekliğim için diyet ve spor yapıyorum. LDL yüksekliği için ekstra ilaç almıyorum. Her 6 ayda bir olmak üzere 1 ay boyunca beta glukan kullanıyorum. İmmün sistemi kuvvetlendirmek için Doktorum tavsiye etti. Günde ortalama 3 litre su içiyorum. Böbreklerimiz önemli. Koruyalım 😍. En kısa zamanda tam kür tedavisinin çıkması için dua 🙏 ediyorum ❤️🙏 Sağlıkla Huzurla Mutlu Kalalım Arkadaşlar 😍❤️😀👍🙏💪

Kullanıcı teşekkür etti: Mavera, Bedel

tarantula

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Temmuz 04, 2017, 02:36:17 ÖÖ »
3-4 ayda bir bu aidsrehberi adlı siteyi yokluyorum soru soranların IQ düzeyinde bir gelişme var mı diye. Her seferinde gülmeyle karışık sinir krizleri geçirerek çıkıyorum  ;D ;D Koskoca sitede 2-3 kişi var sanırım virüs ve test süreleri hakkında bilgili olan.
« Son Düzenleme: Temmuz 04, 2017, 02:37:41 ÖÖ Gönderen: tarantula »