Mavi-Banner

Gönderen Konu: Affınıza sığınıyorum  (Okunma sayısı 2747 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Stranger

• Ziyaretçi
Affınıza sığınıyorum
« : Haziran 12, 2016, 06:32:10 ÖS »
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere burda bir arkadaş 10 ay sonra pozitif tanı aldı. Onun ilişkisi gibi benim ilişkimde hayat kadınıyla korunmasızdı.Bu gün 64. Gün. Tam konuyu kapattım derken bir girip bakayım dedim ve o arkadaşın durumunu öğrendim. Kendisine ve diğer + arkadaşlara sağlıklı uzun bir ömür diliyorum. Ben tekrar en başa döndüm .19,31 ve 42. Günler combo testten negatif aldım ve 90 gün sonunda tamamen kapatmak için tekrar test olmayı düşünüyordum.Hala da öyle ancak sonucun değişme ihtimali beni içten içe bitiriyor. Alcatraz ile şüpheli ilişkilerimizin aynı olması beni iyice tedirgin ediyor. Benim sonuç değişir mi arkadaşlar ? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Lütfen yazdıklarımı mazur görün. Teşekkür ediyorum.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Affınıza sığınıyorum
« Yanıtla #1 : Haziran 12, 2016, 07:01:37 ÖS »
Senin birlikte olduğun kişi aynı kişi mi? Öyle bir anlatmışsın ki biran öyle algıladım. O hayat kadınının Hiv + olduğunu biliyor musun? Alnında mı yazıyor?
Gerekli süreçte uygun testleri yap kurtul.
There's a light guiding my way.

Serhad65

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 12, 2016, 07:04:59 ÖS »
Gerekli testler uygun süreç???
Herkes birşey söylüyor cercei sence 6.ay yeter mi??
Walla yeter dersen birdaha buraya girmiycemde yazmayacam da hatta bayramdan sonra nişanı düğünü biran evvel yapacam

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 12, 2016, 07:07:18 ÖS »
Eliza tarama testi ile 6. aydan sonra yapacağın her ekstra test etrafa para saçmaktan birşey değil. Yazık günah hem paraya hem yaşanılan strese. 6. ay testini olup negatif aldıysan süreci kapat zaten.

Stranger

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 12, 2016, 07:21:38 ÖS »
Aynı kişi değil cercei. Şüpheli ilişkinin şeklinden bahsediyorum. Tekrar endişeye kapılmam normal değil mi sence de ? Süre yeterli derken hangi test için yeterli ? 90. Günde yaptıracağım ancak negatif sonucun değişme ihtimali beni çok korkutuyor.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Haziran 12, 2016, 07:29:56 ÖS »
"Süre yeterli" diye birşey demedim. İyi okumakta yarar var.

"Gerekli süreçte" dedim. Her test için farklı pencere dönemleri var kardeşim. Sen hangi testi olduysan o testin hangi aralıkta yapıldığına bakacaksın. Ona göre sonucunu alıp yoluna devam edeceksin. Doğru zamanda yaptırdıysan zaten değişme gibi bir şey söz konusu değil. Eğer pencere dönemi geçmemişse, üzgünüm, sağlıklı sonuç için bekleyeceksin. Şöyle olur mu böyle olur mu varsayımlarıyla boş yere o güzel kafanı yorma.

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
« Yanıtla #6 : Haziran 13, 2016, 02:38:09 ÖÖ »
test sonucu nasıl değişir biliyor musun

bugün ilişkiye girersin 3 gğn sonra gider test yaparsın o zaman değişir

ama

14 gün hiv ultra dua

28. gün combo

42. gün eliza testi yaparsan sonuç değişmez varsa çıkar

sen zaten zamanında test olmuşssun 90. gün git cybh birlikte antihiv yaptır konuyu bir daha açmamak üzere kapat
Sadece Huzur

Kullanıcı teşekkür etti: ferhatk

Stranger

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 13, 2016, 03:19:43 ÖÖ »
@cercei o mesajı yazarken aklımdan bir sürü şey geçiyordu ve kalemime vurmuş. Kusura bakma. Yanıtın için teşekkür ederim. @anıyaşa dostum senin yazını okumuştum. Bu fobiyi hakkıyla yaşamış biri olarak beni anlayabileceğini umuyorum. 90 a az bir süre kaldı.Öyle veya böyle geçecek. İnşallah herşey gönlümüzce olur. Cevabın için teşekkür ederim dostum. İyi ki varsınız.

alcatraz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 13, 2016, 03:36:39 ÖÖ »
tek teste pozitif tanıyı alan ben actıgım konudan etkilenipte  pozitifleştim mi acaba diyen arkadasların olması su zor günümde gerceten beni güldürdü kusura bakmayın ama :) sunu söylemek istiyorum ben bi defa test oldum ve babalar gibi pozitifi aldım oturdum agladım sızladım halen de devam ediyorum  ama öyle negatifleşirmi söylemi böylemi bu konulara hic girmeyin gidin hayatınıza bakın o kadar test olmussun negatif almısın ben 1 teste pozitif almsım pozitif anlıyomsun tek test ve  pozitif

Stranger

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 13, 2016, 03:51:42 ÖÖ »
Dostum şu zor günlerinde yüzünde bir tebessüme vesile olabildiysem ne mutlu bana.Burda ki diğer pozitif arkadaşların yorumlarından gözlemlediğim kadarıyla çok rahat bir hayat yaşıyorlar. Günde 1 ilaç ile yaşantıları sürüp gidiyor. Belki ilaç saatine kadar akıllarına bile gelmiyordur. İnsanın şu hayatta alışamayacağı, üstesinden gelemeyeceği şey yok.. Hiv aşısı ile ilgili de gayet olumlu gelişmeler var. İnsanoğlu durmuyor çünkü, herşeyi daha da ileri götürmeden, yenilikler ve tedaviler bulmadan yapamıyor. Bilim dünyasının bu virüsü alt edememe gibi bir olasılığı yok diye düşünüyorum. Zamanı gelince eminim bulunacaktır.Bu arada inşallah wb dan negatif alırsın dostum. İyi sabahlar diliyorum.

Sermaye

• Güvenilir Üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Haziran 13, 2016, 05:58:14 ÖÖ »
10. Ayda tek testle mi pozitif aldı bu arkadaş daha önce hangi testleri olmustu bi bilgin var mı @Stranger

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #11 : Haziran 13, 2016, 01:06:52 ÖS »
arkadaş siz  fobikler  gibi 2 günde 1 test  olmamış, şüpheli ilşikinin üzerinden  10 ay geçtikten sonra  yolunda  gitmeyen  birşeylerin  farkına  varıp  test olmuş, yani buradan  çıkarılacak sonuç  sen  istesende  istemesende  eger  virüs ile  haşır neşir olduysan  muhakkak  bir uyarı  veriyor sana  doktora  gitmen yönünde

eee  bugün kaçınız  gidip test oldu  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ve negatif alarak , kaç  gün sonra  bir daha  test olmaya  gidecek :D
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Sermaye

• Güvenilir Üye
  • Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Haziran 13, 2016, 05:13:57 ÖS »
Ben iki kere oldum 15 ve 29 da vidas duo bunu okuyunca şüphe kaldı haklı olarak aklımda ama dediğin gibiyse 10 ay sonra ilk defa olduğunu bilmiyodum @acısada_öldürmez

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Haziran 13, 2016, 06:46:08 ÖS »
Bazen içim daralıyor şu "Başka hangi testi olmuş? Aaa şunu da yaşamış mı bunu da geçirmiş mi" gibi kendine yontulan sorulardan. Bir de arkadaşın kendisi buraya yazmışken başkasına sorulmuş biliyor musun diye. Bu da ayrı bir  "That's SICK!" vakası.  :-\

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez, Theodor

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Haziran 15, 2016, 05:31:43 ÖS »
Bir konuyu netleştirelim mi?

Bizim dediğimiz sürelerde uygun testini olup negatif alan
Sonra da başka hiç bir ilişki yaşamadan ileri bir tahlilde pozitif çıkan
Tek bir insan evladı yok.

O arkadaş 10.ayda test olmuştur pozitif olduğu o zaman çıkmıştır. 14.gün hiv duo ultra olsaydı da pozitif çıkacaktı. Veya 28. Günden sonra combo. Veya 45'ten sonra elisa. Ama olmamış. Önemsememiş. 'Amaaan' demiş. 'Nolacak ki? Gelip beni mi bulacak?' Demiş. Hepimizin zamanında öyle ya da böyle dediği gibi. Malesef ki çok ama çok yanılmışız.

Emin olduğum bir şey var, şimdiki hiv pozitifler bir şansları daha olsa korunmadan ilişkiyi asla ve asla kabul etmez yapmazlardı bir daha. Dünyanın en taş kadını veya en enfes erkeği gelse istese bile.
Çünkü hiç bir zevk bu duruma değmiyor.
Lütfen her zaman korunun!
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: 441143