Mavi-Banner

Gönderen Konu: Üç defadan fazla kere test yaptıran fobikler.  (Okunma sayısı 2376 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
Ynt: Üç defadan fazla kere test yaptıran fobikler.
« Yanıtla #30 : Mayıs 11, 2018, 03:25:08 ÖS »
@Arutha @Angelowic çok teşekkürler umuyorum sizler de şifa bulursunuz ..inşallah bu hastalığın tedavisi çıkar..allah selamet versin hepinize hepimize

Negatif kalman güzel, ancak 15.günde konuyu kapaman yanlış. 45.günde 4.jenerasyon serolojik bi test olman lazım.. İyi dileklerin için teşekkürler ancak ben hivi hastalık olarak görmüyorum.. hastalık yaşam standartını etkileyen sağlık sorunudur bana göre.. Hiv benim yaşam kalitemi etkilemediğine göre hasta da değilim :)

Ama evet yaşam kalitesi sağlık problemleri yüzünden düşen insanlara tez vakitte sağlık diliyoruz elbette, sağlığın iyi olanım da daim olsun inşallah

@TransBeril aynen öyle katılıyorum. Hasta değiliz. Öyle görmüyorum yani. Ayrıca arkadaş şizofreni hastası. Ben sevindim hiv negatif olmasına. Diğer hastalığına bi çare bulur inşallah...

murat1279

• Üye
  • *
« Yanıtla #31 : Mayıs 11, 2018, 07:54:21 ÖS »
@Arutha @Angelowic çok teşekkürler umuyorum sizler de şifa bulursunuz ..inşallah bu hastalığın tedavisi çıkar..allah selamet versin hepinize hepimize

Negatif kalman güzel, ancak 15.günde konuyu kapaman yanlış. 45.günde 4.jenerasyon serolojik bi test olman lazım.. İyi dileklerin için teşekkürler ancak ben hivi hastalık olarak görmüyorum.. hastalık yaşam standartını etkileyen sağlık sorunudur bana göre.. Hiv benim yaşam kalitemi etkilemediğine göre hasta da değilim :)

Ama evet yaşam kalitesi sağlık problemleri yüzünden düşen insanlara tez vakitte sağlık diliyoruz elbette, sağlığın iyi olanım da daim olsun inşallah

4.jenerasyon dediğin standart elisa heralde. ama gelişim lab bana artık konuyu tamamen kapatabilirsin dedi , neden acaba ...

çarşamba doktora gitmeyi planlıyordum ama pazartesi sabaha mı alsak acep benim sınavlarım var da. pazartesi 27.gün olacak.

transberil görüşüne katılıyorum hiv hakkında ama ben bu  virüsü tamamen eradike edebilecek bir ilaç üretilebileceğini umuyorum yani inşallah çok yakında bu olur böylece ömür boyu ilaç kullanmak zorunluluğu kalkar inşallah.

amin amin amin

guffy

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #32 : Mayıs 11, 2018, 09:33:44 ÖS »
Ben şöyle bi durum yaşadım;düzende 85.günde yaptırdığım hiv duo testi maille ulaştığından doktoru aradım dedi ki 85.gün yüzde 99dur 90.gün daha dolmamış gibi konuştu artı elisa için 180 gün gibi garip bir söylemde bulundu,söylemleri bana ticari geldi pek de dikkate almadım açıkçası.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #33 : Mayıs 12, 2018, 02:42:55 ÖS »
Alma zaten ex olmuşbiri bile tıbben yüzde 99 ölü kabul edilir yani yüzde yüz negatif sin

Kullanıcı teşekkür etti: guffy

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #34 : Mayıs 12, 2018, 07:01:20 ÖS »
@guffy bencede gerek yok.

Kullanıcı teşekkür etti: guffy

kimimkii

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #35 : Mayıs 14, 2018, 07:17:25 ÖS »
Arkadaslar herkese merhaba,

Size kendi fobikligimi yada evhamligimi anlatmak istiyorum.
Benim korunmasiz verici oral bir iliskim oldu 20 gun once, o gune kadar hiv nedir bilmezdim daha onceki iliskilerimin bi cogunda korunmadim cok salakmisim.
Evliyim ve eşim 3 aylik hamile sukurler olsun ki en azindan esim ve cocugumun negatif olduklarina eminim cunku 3 aydir esime dokunmadim bile. Her neyse 14. Gun 16. Gun 18.gun ve bugun 20. Vidas duo mu oldum hepsi negatif. Dune kadar cildirma noktasina gelmistim eşime ne derim cocuguma ne derim korkusuyla. Yanlis anlasilmasin lutfen virus cinsel yolla bulastigi icindi bu korkum. Simdi simdi biraz daha rahatliyorum forumda okumadigim konu kalmadi Mavilabdaki arkadaslar sagolsun cok ilgilendiler. Pozitif yasam dernegindeki Hazal hanim cok ilgilendi oral yolla bulasin olmayacagina beni ikna etti her aradigimda. Dunyada bildirilmis 1 kisi varmış oyle soyledi. Fobiklik yuzunden 10 gundur ishalim artik buna bağlıyorum umarım belirti degildir. Cybh testi yaptirdim yine mavilabda tum sonuclarim negatif geldi bu dahada sevindirdi. Ama kendime soz verdim labaratuvarin sozunu dinleyip 28 de alacağım sonuca gore konuyu kapatacağım. 15. Günde psikiyatri doktoruna gittim kaygilarimi azaltmak icin ilac yazdi acikcasi pek cozum olmadi psikiyatri doktoruna verecgim muayene ucretiyle test olabilirdim cunku aldigim negatif sonuç beni o gun teselli ediyor.  Yarin nasil olacagim bende bilmiyorum dilerim sifa arayan herkes bulsun. Herkesin hikayesi farklidir herkesin korkulari olabilir fobiklere kotu davranmayin onlar aslinda iyi insanlar :) sizleri seviyorum Mavera ozellikle senin anlayışlı ve moral verici yanitlarin icin sonsuz teşekkürler

Kullanıcı teşekkür etti: erayfobi

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Mayıs 14, 2018, 09:54:11 ÖS »
Burada bu kadar ddüzgün bir Türkçe ile yazabilecek bir zeka varsaki var.bunu da anlamissin.geçmiş olsun bir daha yazmaman pardon fobi yapmadan dileklerimle...

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #37 : Mayıs 14, 2018, 09:55:14 ÖS »
Merhaba @kimimkii

Testlerin negatif olmasına çok sevindim. Umarım bu sana bir ders olmuştur. Bu saatten sonra korunmasız ilişki aklının ucundan bile geçmesin ve eşini aldatmak. Lütfen yapma. Bu arada haklısın, herkesin hikayesi farklı ve herkesin korkuları var. Seninde korkun Hiv oldu. Fobikler kötü insanlar demiyoruz ve kötü davranmıyoruz  :)

@Mavera anlayışlı ve Moral verici insan 🎈

Kullanıcı teşekkür etti: kimimkii

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #38 : Mayıs 15, 2018, 12:22:26 ÖÖ »
Arkadaslar herkese merhaba,

Size kendi fobikligimi yada evhamligimi anlatmak istiyorum.
Benim korunmasiz verici oral bir iliskim oldu 20 gun once, o gune kadar hiv nedir bilmezdim daha onceki iliskilerimin bi cogunda korunmadim cok salakmisim.
Evliyim ve eşim 3 aylik hamile sukurler olsun ki en azindan esim ve cocugumun negatif olduklarina eminim cunku 3 aydir esime dokunmadim bile. Her neyse 14. Gun 16. Gun 18.gun ve bugun 20. Vidas duo mu oldum hepsi negatif. Dune kadar cildirma noktasina gelmistim eşime ne derim cocuguma ne derim korkusuyla. Yanlis anlasilmasin lutfen virus cinsel yolla bulastigi icindi bu korkum. Simdi simdi biraz daha rahatliyorum forumda okumadigim konu kalmadi Mavilabdaki arkadaslar sagolsun cok ilgilendiler. Pozitif yasam dernegindeki Hazal hanim cok ilgilendi oral yolla bulasin olmayacagina beni ikna etti her aradigimda. Dunyada bildirilmis 1 kisi varmış oyle soyledi. Fobiklik yuzunden 10 gundur ishalim artik buna bağlıyorum umarım belirti degildir. Cybh testi yaptirdim yine mavilabda tum sonuclarim negatif geldi bu dahada sevindirdi. Ama kendime soz verdim labaratuvarin sozunu dinleyip 28 de alacağım sonuca gore konuyu kapatacağım. 15. Günde psikiyatri doktoruna gittim kaygilarimi azaltmak icin ilac yazdi acikcasi pek cozum olmadi psikiyatri doktoruna verecgim muayene ucretiyle test olabilirdim cunku aldigim negatif sonuç beni o gun teselli ediyor.  Yarin nasil olacagim bende bilmiyorum dilerim sifa arayan herkes bulsun. Herkesin hikayesi farklidir herkesin korkulari olabilir fobiklere kotu davranmayin onlar aslinda iyi insanlar :) sizleri seviyorum Mavera ozellikle senin anlayışlı ve moral verici yanitlarin icin sonsuz teşekkürler
Umarım kapatırsın. Kapatmazsan da psikiyatrın verdiği ilaçalrı düzenli kullanman lazım etki etmesi için.

Kullanıcı teşekkür etti: kimimkii

erayfobi

• Üye
  • *
« Yanıtla #39 : Mayıs 15, 2018, 12:30:30 ÖÖ »
Evet oral yolla bulasmiyor verici de alici da. Benim de idrak etmem bayaa zaman aldi :) bence de fobiklere kizmayin, belki sizin sorunlarinizla olculemez ama bu da zor bir surec. Ozellikle ailesi partneri olanlar icin, tabii kendi hatalarimizin bedeli ama tek biz etkilenecek olsak neyse. Ben de cok sey ogrendim benzer bir hikaye arkadas ile benimki de. Bunu bir uyari, belki kucuk bir ceza ve dogruyu yapmak icin bir sans olarak gordum kendimce. Herkese bedenen ve akli saglik diliyorum ben de. Hem kendimiz icin hem sevdiklerimiz icin hep dogruyu yapalim.

Bunlari dusunurken bir de @Mavera arkadas kendine bilincli olarak bulastirilmis olmasindan suphelendigini yazmis eski iletilerde. Bu gercekten korkunc birini bu sekilde incitmeyi dusunmek. Bu fobiyi yasayanlar kendileri icin korkmuyor emin olun, en deger verdiklerine zarar vermis olma dusuncesi yikici olan.

murat1279

• Üye
  • *
« Yanıtla #40 : Mayıs 15, 2018, 01:04:16 ÖÖ »
Bende de ilişki oral idi ama ağzımda yaralar vardı. Ve tanımadığım biriydi Valla benim için içten dua eden arkadaşlarım ve bir annem var umuyorum negatif kalır..

Tevbe edip belki bu derdin tam çözümünün bulunması için dua edeceğim.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #41 : Mayıs 15, 2018, 06:45:49 ÖÖ »
Evet bence de umarım test sonucu negatifi görüp konuyu kapatırsın. Şayet hâlâ tatmin etmez ve devam ederse korkuların bundan sonrası site içerisinde değil de psikiyatri doktoru yanında çözülecektir. Fobik arkadaşlara kızmıyoruz ve onları seviyoruz  :)

erayfobi

• Üye
  • *
« Yanıtla #42 : Mayıs 15, 2018, 11:19:40 ÖÖ »
Biz de sizleri seviyoruz ve tesekkur ediyoruz. Bu virusun tamamen yokolmasi ama once tum korku ve onyargilarin ortadan kalkmasi dilegiyle.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #43 : Mayıs 15, 2018, 01:58:39 ÖS »
Bende de ilişki oral idi ama ağzımda yaralar vardı. Ve tanımadığım biriydi Valla benim için içten dua eden arkadaşlarım ve bir annem var umuyorum negatif kalır..

Tevbe edip belki bu derdin tam çözümünün bulunması için dua edeceğim.
dostum yanlış anlamada hep aynı şey ağızda yara nasıl oluyor ya hadi doğrudur niye ilişki yaşıyorsunuz vücut hasta iken?

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #44 : Mayıs 15, 2018, 02:03:41 ÖS »
Tanımadığın bir insanla ne işin var yok dua etmeleri tövbe etmeleri falan filan fişfirik...çevrende yakışıklı sağlıklı arkadaşların varken bunu psiko yapacağıni bile bile neden?