Mavi-Banner

Gönderen Konu: Üç defadan fazla kere test yaptıran fobikler.  (Okunma sayısı 2375 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Üç defadan fazla kere test yaptıran fobikler.
« Yanıtla #15 : Mayıs 08, 2018, 12:11:18 ÖS »
Bak bu Kurt Schneider'in saptadigi birincil belirtiler.

Somatik pasivite (bedensel edilgenlik olgusu).
Düşünce çalınması, düşünce sokulması, düşünce yayınlanması (düşüncelerin başkalarınca okunması, çevreye yayılması),
Sanrısal algılama.
Duygu, düşünce ve dürtülerin dış güçlerce etkilenip denetlendiği duygusu
Genel olarak gerçeklikten uzaklaşma, farkındalık yetisini kaybetme.
İşitme varsanıları

Kendi düşüncelerinin yüksek sesle söylendiğini işitme.
 Kendisine emir veren, yönlendiren seslerin işitilmesi.
 Kendisiyle kavga eden, tartışan seslerin işitilmesi.

Sende hangileri var? Bence cok ama cok yanlis forumdasin. İlgi taleplerinden vazgecin.
« Son Düzenleme: Mayıs 08, 2018, 12:46:44 ÖS Gönderen: Arutha »

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #16 : Mayıs 08, 2018, 04:47:22 ÖS »
Kafam çok karıştı. Anlayamadım konuyu gerçekten.
Kimi dışladık yahu. Şizofreni hastalığı olan biri zaten çaresini psikiyatri de tedavi olarak çözer. Hiv olduğunu düşünen biri test olur ve sonuçlarına bakar. Elimizden ne gelir bizim. Biz pozitif bireylere destek olmak icin buradayız. Sana daha fazla ne yapabiliriz onu anlamadım. Ne istiyorsun yani? Akademisyen olduğunu söylüyorsun ama öyle davranmıyorsun..
dostum bu arkadas, sizofreniyi dizilerden duymus.
Sizofreni bir cesit kisilik bolunmesidir. Agresif olanlar, belli ölçüde tedavi olabilir. Duragan olanlarin tedavisi daha zordur.
Bu arkadas su an ne diyor biliyor musun: Aids evresindeyim ama her gun 3 saat agirlik kaldiriyorum.
Guclu bir anti psikotik, agresif modelleri 17 saat uyutur. Motor beceriler off yani.
Duraganlar zaten ayni eylemi "koltukta sallanma" gibi tekrarlar.
Bazilati da coklu kisilik ssorununa sahiptir. Kendini ABD baskani sanabilir.

@Arutha teşekkür ederim. Şimdi daha iyi anladım. Arkadaşımıza sağlık diliyorum. Diyecek bişey bulamadım.

murat1279

• Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Mayıs 10, 2018, 01:15:48 ÖS »
bu şizofreni herkeste aynı seyretmez sevgili arutha , bu şekilde klasifiyede edilmez diye biliyorum bende bu dediklerinin hemen hemen hiçbiri olmadı.

@Angelowic teşekürler inşallah kabul olur dileğin. dikkat çekmek veya trollemek gibi bir niyetim de yoktu.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Mayıs 10, 2018, 02:04:27 ÖS »
bu şizofreni herkeste aynı seyretmez sevgili arutha , bu şekilde klasifiyede edilmez diye biliyorum bende bu dediklerinin hemen hemen hiçbiri olmadı.

@Angelowic teşekürler inşallah kabul olur dileğin. dikkat çekmek veya trollemek gibi bir niyetim de yoktu.
o zaman sizofreni degilsin. Sizofreni boyle bir seydir.
Metastaz bir tumorum var ama kanser degilim demeye benzer bu soyledigin.
Doktorun sizofreniyi bulan kisiden daha iyi biliyorsa baska.

murat1279

• Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Mayıs 10, 2018, 09:47:17 ÖS »
dostum gelmiş geçmiş bir sürü akademisyen şizofren var , tesla da onlardan biridir diye biliyorum ya buna ne diyeceksin ....

yani dediğin doğru olabilir mi 3 tane psikiyatri kliniğinde yattım ben 3 defa ve hepsinde şizofreni yazıyor halen de tedavi alıyorum ..

tekrar belirteyim her şizofren aynı olmaz ,hepsindede aynı seyretmez..arutha klinik psikoloğum diyorsun peki klinikte hizmet veriyormusun (klinik benim dediğim poliklinik değil veya ofis değil , normal hastaların kaldığı)

ben asıl şundan korkuyorum ya pozitif gelirse hem şizofreni hemde hiv tedavisini kaldırabilecek miyim ..:( umarım negatif çıkar

hay allah daha geçen hafta çarşamba verdiğim hiv rna pcr hala çıkmadı yarın da çıkmassa işimiz var
« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2018, 09:58:55 ÖS Gönderen: murat1279 »

murat1279

• Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Mayıs 10, 2018, 09:54:06 ÖS »
ayrıca bişey söyleyeceğim umarım yanlış anlamassın ..sizi tenzih ediyorum ama psikiyatrist olmak farklıdır , psikolog ayrı psikiyatrist apayrı. onlar hastaları daha iyi tanıyorlardır
« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2018, 09:56:06 ÖS Gönderen: murat1279 »

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Mayıs 11, 2018, 01:25:33 ÖÖ »
Asıl psikolog anlar neden? Psikolog un ilaç yazma yetkisi yoktur haliyle de hastalarını dinler ve ona göre tedavi eder ama psikiyatri uzmanı ilaç yazabildigi için fazla dinlemez basar ilacı geçer.

Kullanıcı teşekkür etti: Arutha

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Mayıs 11, 2018, 09:23:35 ÖÖ »
Merhaba @murat1279

Konuyu uzamasın bence. Şizofreni olduğunu bize ispatlamana hiç gerek yok. Tamam inanıyoruz. Burada senin şizofreni olmandan daha önemli şeyler var inan ki. Senin için iyi dileklerim var. Umarım hiv negatif çıkarsın. Ayrıca diğer hastalığın için tedavini ihmal etme..

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #23 : Mayıs 11, 2018, 09:28:13 ÖÖ »
dostum gelmiş geçmiş bir sürü akademisyen şizofren var , tesla da onlardan biridir diye biliyorum ya buna ne diyeceksin ....

yani dediğin doğru olabilir mi 3 tane psikiyatri kliniğinde yattım ben 3 defa ve hepsinde şizofreni yazıyor halen de tedavi alıyorum ..

tekrar belirteyim her şizofren aynı olmaz ,hepsindede aynı seyretmez..arutha klinik psikoloğum diyorsun peki klinikte hizmet veriyormusun (klinik benim dediğim poliklinik değil veya ofis değil , normal hastaların kaldığı)

ben asıl şundan korkuyorum ya pozitif gelirse hem şizofreni hemde hiv tedavisini kaldırabilecek miyim ..:( umarım negatif çıkar

hay allah daha geçen hafta çarşamba verdiğim hiv rna pcr hala çıkmadı yarın da çıkmassa işimiz var
peki o zaman. Umarım negatif çıkarsın. Tüm kalbimle dlerim.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Mayıs 11, 2018, 09:30:41 ÖÖ »

kanser olmadan once veriyordum. Hastanede. Ve bence şizofreni ile alakan yok fakat negatif cıkman önemli.
« Son Düzenleme: Mayıs 11, 2018, 01:16:03 ÖS Gönderen: Arutha »

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Mayıs 11, 2018, 09:40:37 ÖÖ »
@Arutha daha fazla açıklama yapmana gerek yok diye düşünüyorum. Arkadaşımız anladı bence yeterince. Ayrıca Bu güller senin için 🌷🌷 Hepinize sağlıklı günler diliyorum. Haftanın bu Son Gününde...
« Son Düzenleme: Mayıs 11, 2018, 09:43:28 ÖÖ Gönderen: Angelowic »

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #26 : Mayıs 11, 2018, 09:44:48 ÖÖ »
@Arutha daha fazla açıklama yapmana gerek yok diye düşünüyorum. Arkadaşımız anladı bence yeterince. Ayrıca Bu güller senin için 🌷🌷 Hepinize sağlıklı günler diliyorum. Haftanın bu Son Gününde...
yok dostum sorusuna yanıt verdim. O kadar negatif cıkar umarım.

Kullanıcı teşekkür etti: Angelowic

murat1279

• Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Mayıs 11, 2018, 12:08:23 ÖS »
değerli arkadaslar 15.gün hiv rna sonucu "viral yük saptanmadı" olarak açıklandı...

murat1279

• Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Mayıs 11, 2018, 12:09:58 ÖS »
@Arutha @Angelowic çok teşekkürler umuyorum sizler de şifa bulursunuz ..inşallah bu hastalığın tedavisi çıkar..allah selamet versin hepinize hepimize

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #29 : Mayıs 11, 2018, 12:44:26 ÖS »
@Arutha @Angelowic çok teşekkürler umuyorum sizler de şifa bulursunuz ..inşallah bu hastalığın tedavisi çıkar..allah selamet versin hepinize hepimize

Negatif kalman güzel, ancak 15.günde konuyu kapaman yanlış. 45.günde 4.jenerasyon serolojik bi test olman lazım.. İyi dileklerin için teşekkürler ancak ben hivi hastalık olarak görmüyorum.. hastalık yaşam standartını etkileyen sağlık sorunudur bana göre.. Hiv benim yaşam kalitemi etkilemediğine göre hasta da değilim :)

Ama evet yaşam kalitesi sağlık problemleri yüzünden düşen insanlara tez vakitte sağlık diliyoruz elbette, sağlığın iyi olanım da daim olsun inşallah
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Kullanıcı teşekkür etti: Angelowic