Mavi-Banner

Gönderen Konu: Test sonuçlarım ve yorumlarınız!  (Okunma sayısı 1279 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şüpheli

• Yeni Üye
  • *
Test sonuçlarım ve yorumlarınız!
« : Mayıs 12, 2017, 12:56:34 ÖÖ »
Selamlar

Öncelikle 17.günde Vidas hıv duo ultra ve Hıv Rna pcr testini Mavi labta oldum.Sonucum negatifti.
Daha sonra 35 inci günde hıv duo ultra oldum.
45. günde gelisim labta hıv duo ultra oldum.
Ve 55.günde elisa testi oldum.
Ciddi belirtiler yaşıyorum destek ve yapmak gerekenlerle ilgili bilgi almak istiyorum.
Ayrıca genital bölgede sigil olması normal midir ?
Evet test sonuclarım yeterli günlerde ama sigil olması benim dusuncelerım cok HIV e yogunlastırdı.
Bununla ilgili bilgi verebilirimisiniz bana

İyi Aksamlar

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Test sonuçlarım ve yorumlarınız!
« Yanıtla #1 : Mayıs 12, 2017, 07:19:16 ÖÖ »
90'da elisa tekrarlatabilirsin ben değişeceğini sanmıyorum
Çok fazla gereksiz test olmuşsun artık yeter kafandan atamıyorsan psikiyatri druna gidip yardım alacaksın. Endişe, fobi, anksiyete, panik bozukluk vs bunların hep tedavisi var

Genital bölgeni uzman dra göstermelisin. Hiv değil başka bir hastalık olabilir hpv, hsv, sifiliz gibi.

akdeniz

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 12, 2017, 02:32:11 ÖS »
@Mavera kardeş,  hiv rna pcr testi,  hivin alt ve üst gruplarının tamamına bakarmı?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2017, 03:27:07 ÖS »
@Mavera kardeş,  hiv rna pcr testi,  hivin alt ve üst gruplarının tamamına bakarmı?

O konu burada:
http://hivveaids.net/index.php?topic=2737.msg23373;topicseen#msg23373

akdeniz

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 12, 2017, 10:51:54 ÖS »
@Mavera kardeş 180. Gün üniversite hastanesinde hiv rna pcr ve hiv combo test oldum.  Labaratuvar cihazı abbott architect. ARCHITECT testinin sonuçlarına dayanarak duyarlılık% 99.94 (% 95 güven aralığı: 99.79, 99.99) ve özgüllüğü% 98.78 (% 95 CI: 98.51-99.01) idi. Tekrarlanan test,% 99.50'lik (% 95 CI: 99.31, 99.64) düzeltilmiş özgünlükle sonuçlandı. Ayrıca, bu tarama testi ile 48 AHI örneği (% 83) tespit edildi.
Yabancı bir forumda,  bu cihazın hiv duo ultra testine denktir diye bir yazı okudum?  Sencede öylemi kardeş?  Benim doktor bu teste guvenmedi,  bu testin yanında rna testi istedi. hiç bir test rna testine denk değildir Diyiyo.

Şüpheli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 12, 2017, 11:00:20 ÖS »
Teşekürler Mavera verdigin bilgiler için.
Hıv ile ilgili bir çok güzel bilgi edindim sizin sitenizdende.
Hıv ile ilgili oldugum test süreçleri degişmeyecegini gösteriyor.

Evet dedigin gibi diger hastalıkları araştırdım yarında Üroloji doktoruna gidecegim.
Doktorun teşhisine göre sizdende bilgi almak isterim.

Sitenizdeki bütün çalışmaları tebrik ederim,İnsanları çok güzel bir şekilde bilinçlendiriyosunuz.

İyi Akşamlar

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Mayıs 12, 2017, 11:01:00 ÖS »
Rna testi tanı olarak önerilmez rehberlerde bunun sebepleri çok pahalı olması, hiv2 bakmaması, yalancı pozitif veya negatif verebilmesi.

Kombo testi de güvenilirdir hele artık 180. Gün geçtikten sonra her hiv tarama testi güvenilirdir elisa dahil. Daha fazla bir test önermez hiç bir rehber.

Bundan sonra her zaman korun!

akdeniz

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 12, 2017, 11:09:58 ÖS »
@Mavera benim gittiğim doktor hiv testi hiçbir zaman kesin sonuç vermez,  bu hastalığın 10 yıl sonra bile ortaya çıktığı insanlar var. Ben sana en fazla % 99 negatifsin derim,  ben senin yerinde olsam hayatımın sonuna kadar test olurdum diyiyor. Iki ayda bir gel test yapalım,  ne olur,  ne olmaz Diyiyo. Serhat Ünal ve deniz gökengin hocada test olmayı bırak,  doktorun söyledikleri doğru değil diyiyolar. Kime inanacağımı şaşırdım.

Belirsiz pozitif

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 12, 2017, 11:16:05 ÖS »
180. Gun hiv duo vidas test oldum negatif ancak halen lenflerim sizliyor gezici sekilde inip sisiyor hemde heryerimde bundan oncede testler oldum acaba bunu yapabilecek baska hangi virusler var  7 aydir boleyim iliskiden sonraki 2hafta sonra lenfler yayilarak sisti agridi sonra agri azalsada sabit bir sislik var heryerde kafayi siyiricam oldugum testler hatali olabilirmi?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Mayıs 13, 2017, 12:35:32 ÖÖ »
Literatürde 'testlere asla güvenilmez 10 sene sonra bile birden paat çıkabilir' diye bir bilgi yok. Çok eskiden testler henüz gelşmemişken kişi pozitf olsaydı evet, test olmazsa 10-20 yol hiç bilemeyebilirdi ta ki aids aşamasına gelene dek. Bugün böyle bir şey yok. 90.günde hiv testi doğru kabul edilir. Aynı şekilde 'azıcık ufacık virüs girdiyse senelerce vücuda gizli kalabilir' gibi bir bilgi de geçerli değildir, virüsün azı çoğu olmaz (olur da sadece pcr rna da belli olur) pozitif ise kişi testte pozitiftir.

180. Gun hiv duo vidas test oldum negatif ancak halen lenflerim sizliyor gezici sekilde inip sisiyor hemde heryerimde bundan oncede testler oldum acaba bunu yapabilecek baska hangi virusler var  7 aydir boleyim iliskiden sonraki 2hafta sonra lenfler yayilarak sisti agridi sonra agri azalsada sabit bir sislik var heryerde kafayi siyiricam oldugum testler hatali olabilirmi?

Testlerin hatalı olduğunu sanmıyorum. Hiv taş çatlasa 40 yıllık bir hastalık. İnsanların lenf bezleri ise binlerce yıldır şişiyor, her türlü enfeksiyon mikrop virüs bunu yapabilir. Şikayetlerin geçmiyorsa ilgili uzman dra görünmelisin başka hastalıklar araştırılabilir (ebv, brucella, tularemi, tüberküloz lenfadenit, vs)

maveraünnehir

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mayıs 13, 2017, 01:45:43 ÖÖ »
@Mavera benim gittiğim doktor hiv testi hiçbir zaman kesin sonuç vermez,  bu hastalığın 10 yıl sonra bile ortaya çıktığı insanlar var. Ben sana en fazla % 99 negatifsin derim,  ben senin yerinde olsam hayatımın sonuna kadar test olurdum diyiyor. Iki ayda bir gel test yapalım,  ne olur,  ne olmaz Diyiyo. Serhat Ünal ve deniz gökengin hocada test olmayı bırak,  doktorun söyledikleri doğru değil diyiyolar. Kime inanacağımı şaşırdım.

Bu hastalığın 10 yıl sonra ortaya çıktığı doğru da o test için geçerli değil kardeş.Zaten dediğin şey imkansız.Eğer virüs vücuda girmişse en geç 6 ay sonra testlerde çıkar.Genel olarak konuşursak 6 ay sonra alınan negatiflik konuyu tamamen kapatman için yeterli bir sebep.Zira 6 aydan sonra aidsden ölme ihtimalin bir keko tarafından bıçaklanarak öldürülmen yada trafik kazasından ölme riskinden daha az.

maveraünnehir

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 13, 2017, 01:48:39 ÖÖ »
Literatürde 'testlere asla güvenilmez 10 sene sonra bile birden paat çıkabilir' diye bir bilgi yok. Çok eskiden testler henüz gelşmemişken kişi pozitf olsaydı evet, test olmazsa 10-20 yol hiç bilemeyebilirdi ta ki aids aşamasına gelene dek. Bugün böyle bir şey yok. 90.günde hiv testi doğru kabul edilir. Aynı şekilde 'azıcık ufacık virüs girdiyse senelerce vücuda gizli kalabilir' gibi bir bilgi de geçerli değildir, virüsün azı çoğu olmaz (olur da sadece pcr rna da belli olur) pozitif ise kişi testte pozitiftir.

Testlerin hatalı olduğunu sanmıyorum. Hiv taş çatlasa 40 yıllık bir hastalık. İnsanların lenf bezleri ise binlerce yıldır şişiyor, her türlü enfeksiyon mikrop virüs bunu yapabilir. Şikayetlerin geçmiyorsa ilgili uzman dra görünmelisin başka hastalıklar araştırılabilir (ebv, brucella, tularemi, tüberküloz lenfadenit, vs)

Sadece pcr rna da belli olur derken hocam? 6.ayda negatif alıp daha sonra pozitifleşen vaka yoktur diye düşünüyorum.

tarantula

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mayıs 13, 2017, 02:00:56 ÖÖ »
Amme hizmeti olarak sizlere kanımı bağışlamak istiyorum. Amma uzattınız yaaa. Böylece kesin pozitif olup içiniz rahata erer. Dudağımda enfeksiyon kaynaklı iltihap var ve lenf bezlerim bunda bile şişti. Ne yani, ben de şimdi 2. kez mi hiv ile enfekte oldum acabağğğğ?
« Son Düzenleme: Mayıs 13, 2017, 02:04:33 ÖÖ Gönderen: tarantula »

bodypoz

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Mayıs 13, 2017, 06:26:14 ÖÖ »
@Belirsiz pozitif 180. Gun negatif almisin neyin pesindesin? Eminim 20 tane test olmusundur. Hepsi mi hatali olucak. Lenflerin hangi bolgelerde sis, boyutlari ne, usg de cikti mi, karakterleri ne, herhangibi bir rahtsizlikla beraber mi  sisiyor? Doktorlar bunlarin hepsini toplaya**k yorum yapar.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Mayıs 13, 2017, 07:18:04 ÖÖ »
Kandaki virüs oranının az veya çok olduğu pcr rna'da belli olur bu yüzden tedavi alanlara pcr rna bakılır tedavi işe yarıyor virüsleri azaltıyor mu diye. Onu demek istedim. Tarama testleri virüsün az çokluğuna bakmaz pozitif misin negatif misin onu söyler sadece.