Mavi-Banner

Gönderen Konu: işyeri ve kan testi  (Okunma sayısı 986 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iss

• Katılımcı Üye
  • *
işyeri ve kan testi
« : Mayıs 09, 2017, 12:53:13 ÖS »
arkadaslar bu sabah is güvenliğinden saglik ekibi geldi. akciger grafisi, solunum testi ve kan almak için. kan alan hemsirete sordum nelere bakılıyor bu testte diye. enfeksiyon ve hemogram dedi. ben kan vermedim sabah hastaneye gitmiştim. kan tutuyor bayılıyorum dedim. dışarda yaptırıp isyeri hekimine getir o zaman dedi. sizce ne yapmalıyım? isyeri hekimi benim pozitif oldugumu sistemden gorebilir mi ?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: işyeri ve kan testi
« Yanıtla #1 : Mayıs 09, 2017, 01:30:33 ÖS »
Bu önemli bir konu. Dikkatli davranmalısın.

Medulla sistemini kapatmadıysan ve işyeri hekimi buna bağlanabiliyorsa sistemden ilaç ve raporlarını görebilir.

Enfeksiyon derken ne bakılıyor tam olarak öğrenseydin, ne iş yapıyorsun, hiv bakmıyor da olabilirler.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #2 : Mayıs 09, 2017, 02:14:12 ÖS »
ben  medula  sistemini  kapattırdım. Geçen sene   bende  kuurmsal  bir firmada  çalışıyorum  ve  yaklaşık  30.000 kişilik  bir firma  ve  kan  alındı , lakin  hepatit  hiv gibi  konular  haricinde  bütün  herşeye  baktılar.

HİV  VE  HEPATİT  gibi  testler  işe ilk  girişte eğer  işveren  özel sağlık sigortası  yapılacaksa  bakılıyor .

işverenin  bunların  her  birini  yaptırtması  ekstra bir ücrelendirme  demek .

kanımca  sadece  genel  hemogram bakacaklardır.

BİL ÖNEMSE  KORUN.

iss

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 09, 2017, 02:19:25 ÖS »
ozellikle sordum ama kadin biz hemogram ve enfeksiyon bakiyoruz dedi açılımı yapmadi.tekstil  konfeksiyon sektörü. medula sistemini henuz kapattirmadim

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Mayıs 09, 2017, 02:44:08 ÖS »
@iss tekstil sektörü için hiv bakılması çok absürt olur

hemşirelerde neyin ne olduğunu bilmiyor  , enfeksiyondan  kastın ne  diye sorsaydın  keşke  :)

hiv  çalışılan testin adı  biyokimyadır.

kan aldığı  tüpün  üzerinde  biyokimya  yazıyorsa  , isterse  o  biyokimya yazan  tüpteki  kan  ile  hiv  hepatit  çalışabilir

bunun  içinde senden  3 tüp  kan alması  gerekir

genelde 2 tüp  kan  alırlar  ve  hemogram  çalışırlar

ayrıca  işyeri  hekimi  çok  meslek aşkı ile  yanıp  tutuşan biri değilse, medula sistemine  bağlanması  için  bakanlıktan  şifre  alması  gerekir, medula  sistemine  erişim  sağlayabilmesi adına

sürekli  böyle  panik  olmaktansa , medula  sistemini  kapat  hiçkimse  hiçbirşey  göremesin  ;)
BİL ÖNEMSE  KORUN.

iss

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 09, 2017, 03:39:48 ÖS »
ona hemen dilekce verip kapattirayim ama disarda yaptırıp getirecegimi söyledim.sadece sıkıntı kapattirmak degil. negatif bir arkadasimla ozel hastanede onun kanını verip onu getirmeyi düşünüyorum. fakat enfeksyon deyince icine neler girer onu bilemiyorum. @Mavera sen sağlık sektöründesin bir fikir verebilirmisin

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Mayıs 09, 2017, 04:42:10 ÖS »
CRP bakıyor olabilirler kanda mikrop var mı bir enfeksiyon var mı diye bakılır antibiyotik kullanmaya gerek var mı diye. Ama iş için bakılması saçma.

Tekstilde kesici delici makinelerle uğraşılıyorsa kanama riski olduğu için kanla bulaşan hepatit ve hivlere bakabilirler bakamazlar diyemeyeceğim.

10milyonüstü

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 09, 2017, 05:12:03 ÖS »
Tani almadan 2hafta once isyeri taramasina girdim... hatta espriyle dr a olcekmiyim hekim bey dedim.. O da masallahin var dedi... 2 hafta sonra 10.000.000 rna ile tedaviye basladim... sektor de havacilik... hatta dr uma sordum onda neden cikmadi diye... saglik ve asker polis taramalarinda bakiliyor hive dedi...

10milyonüstü

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 09, 2017, 07:45:48 ÖS »
@iss tekstil sektörü için hiv bakılması çok absürt olur

hemşirelerde neyin ne olduğunu bilmiyor  , enfeksiyondan  kastın ne  diye sorsaydın  keşke  :)

hiv  çalışılan testin adı  biyokimyadır.

kan aldığı  tüpün  üzerinde  biyokimya  yazıyorsa  , isterse  o  biyokimya yazan  tüpteki  kan  ile  hiv  hepatit  çalışabilir

bunun  içinde senden  3 tüp  kan alması  gerekir

genelde 2 tüp  kan  alırlar  ve  hemogram  çalışırlar

ayrıca  işyeri  hekimi  çok  meslek aşkı ile  yanıp  tutuşan biri değilse, medula sistemine  bağlanması  için  bakanlıktan  şifre  alması  gerekir, medula  sistemine  erişim  sağlayabilmesi adına

sürekli  böyle  panik  olmaktansa , medula  sistemini  kapat  hiçkimse  hiçbirşey  göremesin  ;)
Maalesef gozukmuyor. Bu arada kulvarlarimiz farkli sen inen, ben indiren  bahsettigin sey hakkinda pek bir bilgim yok... insallah sorunsuz halledersin... hakkinda hayirlisi

Suat Soylu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mayıs 29, 2017, 09:57:22 ÖS »
ben  medula  sistemini  kapattırdım. Geçen sene   bende  kuurmsal  bir firmada  çalışıyorum  ve  yaklaşık  30.000 kişilik  bir firma  ve  kan  alındı , lakin  hepatit  hiv gibi  konular  haricinde  bütün  herşeye  baktılar.
Ben de sizinle aynı firmadayım. İşe ilk girişte bakmışlardı HIV durumuna, o zaman negatifdim. Şimdi yine MUAyene dökmüşler. Siz nasıl sorunsuz atlattınız?
HİV  VE  HEPATİT  gibi  testler  işe ilk  girişte eğer  işveren  özel sağlık sigortası  yapılacaksa  bakılıyor .

işverenin  bunların  her  birini  yaptırtması  ekstra bir ücrelendirme  demek .

kanımca  sadece  genel  hemogram bakacaklardır.
K'alp Krizi

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Mayıs 30, 2017, 12:52:33 ÖÖ »
@Suat Soylu

herhangi  bir  hiv testi  falan  yapılmıyor.Sorunsuz  bir  şekilde  girebilirsin.
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: Suat Soylu

ferdi

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 30, 2017, 12:56:15 ÖÖ »
merhaba. arkadaşlar lütfen cevabını çok merak ettiğim bir sorum var, cevaplarsanız çok memnun olacağım. hiv virüsü dış ortamda hava ile temas aderse kaç dakikada ölür? kurumuş kandan hiv bulaşırmı? lütfen rica ediyorum şu soruma bir cevap verirmisiniz.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Mayıs 30, 2017, 01:01:29 ÖÖ »
merhaba. arkadaşlar lütfen cevabını çok merak ettiğim bir sorum var, cevaplarsanız çok memnun olacağım. hiv virüsü dış ortamda hava ile temas aderse kaç dakikada ölür? kurumuş kandan hiv bulaşırmı? lütfen rica ediyorum şu soruma bir cevap verirmisiniz.

sorun çok  yersiz  ve  gereksiz ama  1 seferlik cevap vereyim
dış ortamda 30 dakika içinde  bulaşıcılığını  yitirir.

kurumuş  kandan  nasıl  hiv bulaşacak, ölümsüzlük  iksirimi  var  bu  hivin  içinde ( mantıken ölmüş  bir insan  tekrar diriliyor mu? )
BİL ÖNEMSE  KORUN.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Mayıs 30, 2017, 01:27:13 ÖÖ »

diş doktorları, her  hasta öncesi  gerekli sterilizasyonu  yaparlar ve senin anlattığın  durumda  herhangi  riskli  bir durum  yok, boşuna  panik  yapma,

ortam  hijyenik değilse  ve  kuşkuların  varsa  bu kuşkularını yenmek adına  test  olup  olmamak tamamen senin  fikrin, verebilecegim   veya yardımcı olabilecegim pek  birşey  yok

çok  kafana  takıyorsan test  ol  konuyu  kapat
« Son Düzenleme: Mayıs 30, 2017, 01:34:11 ÖÖ Gönderen: acısada_öldürmez »
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: ferdi

Suat Soylu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Mayıs 30, 2017, 06:03:06 ÖÖ »
@Suat Soylu

herhangi  bir  hiv testi  falan  yapılmıyor.Sorunsuz  bir  şekilde  girebilirsin.
@acisada oldurmez  cevap için çok teşekkür ederim. Hastaneye gönderdikleri muayeneden bahsediyorsunuz, değil mi?
K'alp Krizi