Mavi-Banner

Gönderen Konu: Sağlık raporu  (Okunma sayısı 2442 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gençkişi

• Üye
  • *
Sağlık raporu
« : Haziran 08, 2016, 02:50:20 ÖS »
Merhabalar arkadaşlar, kafama takılan bir soru var cevaplarsanız sevinirim. İş yerine başvurdum. Benden sağlık raporu istediler, bu sağlık raporunda istenilenler arasında hiv de oluyor mu? ve hiv pozitif olduğum raporda belirtilirse, bu rapordan da işverenin haberi olur mu?

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Sağlık raporu
« Yanıtla #1 : Haziran 08, 2016, 04:11:39 ÖS »
Sağlık raporuna genelde akciğer grafisi ekleniyor. Özellikle istenirse hiv testi o zaman sıkıntı yaşanır. Eğitimciyim. Benden sağlık raporu istediklerinde fiziki muayene oldu, depresyon ilaçları alıp almadığım soruldu ve akciğer grafisi çekilip dosyaya eklendi. Her iş yeri sormuyor yani.  ;)
There's a light guiding my way.

gençkişi

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 08, 2016, 07:04:24 ÖS »
Ya çok teşekkür ederim. Gerçekten içimde büyük bir yük vardı saolun hocam. :D Birde sizden ne zaman istemişlerdi acaba? yani güncel olarak da halen akciğer grafisi isteniyorsa çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2016, 07:06:01 ÖS Gönderen: gençkişi »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 08, 2016, 08:27:12 ÖS »
Raporu Nereden alacağına bağlı. Aile hekimi sistemden bakarsa hiv raporunu görebilir. Bakmazsa görmez. Görürse sorun olabilir.

İşyeri özellikle istemezse rutinde hiv bakılmıyor her işe başvuranda. Bazı işyerleri hemogram, karaciğer böbrek değerleri, şeker ve hepatit istiyor ama bunu istenen belgelerde sağlık raporu dışında belirtiyor.

Kullanıcı teşekkür etti: firstday

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #4 : Haziran 09, 2016, 05:36:23 ÖS »
Ne  tür  bir işyeri için alacaksın  bu sağlık  raporunu, ayrıca  tedavi yapan  doktorunla  konuş  eğer  imkanları varsa  tedavini  oldugun  hastaneden alman  için yardımcı  olsun  bu tür  durumlarda  yardımları dokunabiliyor.
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: Soru İşratei

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
« Yanıtla #5 : Haziran 10, 2016, 12:04:16 ÖÖ »
kurumsal şirketlerin çoğu ilk işe gireceğin zaman sağlık raporu isterler genelikle rutin sağlık raporu isterler hiv konusunda bu kadar bilinçsiz bir ülkede yaşarken (bende öyleydim) hiv testi isteyeceklerini pek sanmıyorum eğer çalıştığın yerde öZel sağlık sigortası olanağı varsa testler biraz daha kapsamlı olur çünkü işe başladıkdan sonra tüm sağlık masrafların o şirkete fatura ediliyor
Sadece Huzur

Ally

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 15, 2016, 10:56:25 ÖÖ »
Merhaba ben 5 yıldır pozitif olarak yaşıyorum bu sağlık raporlarıyla ilgili bi yardımım dokunur belki dedim kimse yazmamış burda ama dünyada iş verenin h.i.v testi istemesi veya sorması yasak h.i.v+ olduğunuz bir şekilde öğrendiysem ve sizi bu sebepten kokuyorsa tazminat davasi da açabilirsiniz hatta tabi burdaki çelişki şu örnek olarak işveren e bu test i istedemezsiniz demek faklı bir konu gözleri üstünüze çeker benim başıma 2 defa geldi açık açık yasal olmadığını söylediğim an gözlerindeki korkuyu gördüm ve normal sağlık raporu ile işe girdim ve çalıştım bir sıkıntı olmadı bir de işveren istemiyor ama bazen okadar mükemmel !! Doktorlarımız oluyor ki rutin testere Elisa yi da sokuyorlar bunu 2 yil once yaşadım ve tabii kan vermeden tüpleri okudum e deneyim kazandık çoğu şeyde Elisayu görünce doktorun yanına çıktım ve iki tane suç işlediğini söyledim ilki kimseye haberi olmadan bu test yapılamaz ikincisi sağlık raporunda bunun yeri yok ve yine aynı göz e gelen korku ile çok özür dilerim dalgınlığıma gelmiş dedi ve hemen durumu düzeltti Arkadaşlar daha büyük firmalarda uzun vade çalışacak olan arkadaşlara şunu da söylemek isterim mesela 1 yil sonra özel sağlık sigortası yaptırmak isteyebiliyorlar ve bunu isterseniz h.i.v için de testler yapılıyor zorunlu çünkü özel sağlık sigortaları çok masraflı olduğumuz için bizi kabul etmiyor  8) ben açıkçası benim devletim bana daha iyi bakar diyerek sanki istemiyormusum gibi elimin tersiyle itmistim   ;D yani uzun lafın kısası haklarımızı ve başka sebeplerden başımıza neler gelebileceğini eğer çok iyi bilirsek lehimize çevirebiliriz herşeyi bunlar çok önemli örnek vermek gerekirse öz güven çok önemli mesela askerliğim muahh ve İk bana soruyor neden muahh üzgünüm özel diyorum tak susuyor arkadaşlar kusura bakmayın dil bilgisi nokta virgül yok bende disleksi var ogrenemmiyorum öyle şeyleri umarım yardımcı olmuşumdur  :)
Hepinize pozitif bir gülücük :)

Kullanıcı teşekkür etti: jovsi, Mavera, anıyaşa, gençkişi, kbrslm, akon, kamikaze, marks, wulfwulf

ern58

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 10, 2017, 09:42:55 ÖÖ »
arkadşlar herkeze iyi günler ne olur bana yardımcı olun bu konu hakkında bir bilgisi olan varsa.bir giyim mağazasına iş başvurusu yaptım ve benden (aktif spesipiklezyon yoktur)raporu istediler sanırım dispanserden alınıyor hiv+olduğum bilinirmi?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Mayıs 10, 2017, 09:57:02 ÖÖ »
Hayır hiç korkma o istenen verem için. Akciğer röntgen Filmi çekiliyor ve raporu filme bakarak veriyor dr. Hiv ile ilgisi yok rahat ol

ern58

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mayıs 10, 2017, 10:00:44 ÖÖ »
çok teşekkür ederim allah razı olsun sizden ilk defa mutlu oldum inanın...

Meksen

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mayıs 21, 2017, 10:39:30 ÖS »
Yarin bi otelde ise baslicam saglik raporu isteyeceklerb buyuk ihtimal. Hiv testi yapmasalar bile sistemden kullandigim ilaci gorup anlayabilir doktor degil, mi.?

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 22, 2017, 02:52:40 ÖÖ »
Aile hekimin görebilir. Şu anda çalışmıyorum ama ben de Turizmciyim. Daha önce anti hiv testi istenmedi hiç. Sistemden görünürse rapora ekleniyor mu gizli tutabiliyor muyuz bilmiyorum. @Meksen  inşallah gizli tutabiliyoruzdur. Raporu alınca eklenip eklenmediğini bildirirsen sevinirim.

engineer

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Haziran 19, 2017, 10:52:41 ÖS »
sağlık raporlarında hiv testi için bakılıyor mu acaba?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Haziran 20, 2017, 12:42:57 ÖÖ »
sağlık raporlarında hiv testi için bakılıyor mu acaba?

Alınan yere göre değişir.

Volkan70mio

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Haziran 20, 2017, 04:09:44 ÖS »
Oğretmen değilim fakat Aile ve Sosyal Politikalar bakanliginin ogretmen ise giris evraklarinda hiv, hcv testi oldugunu canli olarak gordum.Ustelij bulasici hastaligi yoktur ibaresi istiyorlar, bu ibare geregi ozel tıp merkezlerinde bu testler de otomatik çıkıyor, bakanlik bunu yapiyorsa ozel kurumlara nasil anlatilacakki!!