Mavi-Banner

Gönderen Konu: Rezervuarları İlk Defa Azaltıyor  (Okunma sayısı 342 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pozitif

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 80
 • Teşekkür Edildi: 20 kere
 • adanalı
Rezervuarları İlk Defa Azaltıyor
« : Mayıs 02, 2017, 08:27:56 ÖS »
Abivax, gizli HIV rezervuarlarında viral yükün azaltılmasında insanlığın ilk kanıtını ortaya koyan bir Faz IIa araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

Abivax ,  geçerli antiretroviral terapiden (ART) farklı olarak virüsü tamamen ortadan kaldırabilen ve tedavi durdurulduğunda geri gelmesini önleyecek fonksiyonel bir HIV tedavisi geliştiriyor. Bir Faz IIa araştırmasının sonuçları , terapinin aslında kan hücreleri içinde aktif olmayan viral DNA'yı hedef alabileceğini kanıtladı.

“ Bu bir farmakolojik ajan HIV hastalarında rezervuar azaltmak mümkün olduğunu kanıtlamıştır ilk kez, ” Abivax Jean-Marc Steens, VP & CMO, Görüşme bu sabah sırasında anlattı.

Dava , standart ART'ye ek olarak 28 gün süreyle ABX464 veya plasebo ile tedavi edilen 30 HIV hastasını işe aldı . O dönemden sonra, virüsün geri dönüşünü gözlemlemek için tüm tedaviler kesildi. ABX464 ile tedavi edilen 14 hastanın % 50'sinde , periferik kan mononükleer hücrelerinde (PBMC'ler) hücre başına en az% 25 ve 50 viral DNA kopyasının azalması gözlendi .

" ABX464, Rev adlı bir viral protein ile etkileşerek viral RNA'nın biyogenezini engeller ve herhangi bir replikasyonu önler " diye Steens açıklar. Aktivite yalnızca HIV virüslerine özgüdür ve bu nedenle hücrenin kendi RNA'sını etkilemez. Bununla birlikte, bu molekülü rezervuar hücreleri üzerinde özel olarak hareket ettiren etki mekanizması Steens'e göre halen aydınlatılmamıştır.

Abivax HIV Cure virüsü rezervuarı

Teşvik edici sonuçlara rağmen, yapacak çok şey var. “ Yeterince değil muhtemelen viral rezervuarın, 40 ortalama% azalma gördük ” Steens diyor. Makattan dokusunda viral rezervuar düzeylerine bakan ABX464 için devam eden bir Faz IIa çalışması, hastaları daha uzun süre tedavi edecek ve rezervuarın daha da azaltılmasını amaçlayan bir protokol değişikliğine tabi olacaktır. "

Abivax şimdi hastaların% 50'sinin neden yanıt vermediğini belirleyen çeşitli faktörlere de bakıyor. " Bunlar, geçmişte gördükleri tedavi süresini, enfeksiyonlarında erken veya geç tedavi edilip edilmediğini, geçmişte ne tür ilaçları almış olduklarını, viral yük belirsizliğinin o zamanlardaki sebeplerini içeriyor olabilir ... " diye özetliyor Steens.

" Bu çalışmalar daha sonra, bize uyuşturucunun gerçekten farklı senaryolarda çalıştığından emin olmak için daha çok hasta tarafından çalıştırılacak olan Faz IIb'yi tasarlamaya yönlendirecektir. Yılın sonuna kadar başlamayı umuyoruz ve bu sonuçlara dayanarak, 2018 sonunda veya 2019'un başında Faz III çalışmalarına gidebiliriz. "

Bu arada şirket, ilacın güçlü anti-inflamatuar etkilerini daha da istifade etmek istiyor. Abivax CEO'su Hartmut J. Ehrlich'e göre, yakında bu yazdan kısa süre sonra beklenen " enflamatuar bağırsak hastalıkları (IBD'ler) olan hastalar için bir Faz II çalışmasında, özellikle ülseratif kolit " deneniyor .

Geliştirilmesi ve araştırılması gereken çok şey olmasına rağmen, bu sonuçlarla Abivax, HIV rezervuarının azaltılması için ilk başarılı konumda. Gibi diğer firmalar InnaVirVax ve MOLOGEN fonksiyonel HIV çare doğru kendi yaklaşımlarını geliştiriyorlar, hala bu kilometre taşına ulaşmamıştır.

Ve bir HIV tedavisi piyasaya daha da yaklaşmaya devam ederken, Abivax teknolojisini kullanarak chikungunya, RSV, dangue ve zika da dahil olmak üzere birçok virüsün çoğalmasını engelleyebilecek yeni bileşikleri belirlemek için kullanıyor. “ Önümüzdeki 18-24 ay içinde kliniğe geçebilir, ” Ehrlich sağlar. (Google ceviri icin ozur :)

https://labiotech.eu/abivax-hiv-cure-viral-reservoir/
 
Kullanıcı teşekkür etti: Theodor, Matland, kamikaze

Matland

 • Global Moderator
 • Katılımcı Üye
 • *****
 • İleti: 1524
 • Teşekkür Edildi: 766 kere
Ynt: Rezervuarları İlk Defa Azaltıyor
« Yanıtla #1 : Mayıs 02, 2017, 10:55:29 ÖS »
Harika bir haber
 

My life

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 204
 • Teşekkür Edildi: 28 kere
Ynt: Rezervuarları İlk Defa Azaltıyor
« Yanıtla #2 : Mayıs 02, 2017, 11:57:37 ÖS »
Ne olacakmış @Matland özetlesene bizlerin anlayacağı dilde yani kesin tedavisimi çıkabilirmiş?

Teşekkür ederim şimdiden
 

ehlikeyhif

 • Global Moderator
 • Katılımcı Üye
 • *****
 • İleti: 830
 • Teşekkür Edildi: 397 kere
Ynt: Rezervuarları İlk Defa Azaltıyor
« Yanıtla #3 : Mayıs 03, 2017, 10:01:23 ÖÖ »
@My life Merhaba:

Özetle su:

Suan ki alınan tedaviler de kanda ki hiv hücreleri yok ediliyor.
Vücudu rezervuar hücrelerde saklanmış ola virüslere ulaşılamıyor.
Hatta blips i duymussundur.

Uzun ve düzenli tedavide hiv rna nin anlık artması.
50 kopya altındayken 250 ye çıkması vb.
İste burada rezervuar hücrelerden rna lar kana karışmış oluyor.
Rezervuar hücrelere ulaşılamadığı icin hiv anlikda olsa tamamen yok edilemiyor.

İste bu ilaçta o rezervuarlara ulaşılabilmiş.
Bu kesin tedavi icin ciddi bir adim.
Ha bu yolla kesin tedaviye gidilir mi?
Hayır.

Ama kesin tedaviye gidilen yolda ciddi bir destek olabilir.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?
 
Kullanıcı teşekkür etti: My life, pozitif, kamikaze