Mavi-Banner

Gönderen Konu: Her yıl konusu  (Okunma sayısı 828 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Thebb

• Ziyaretçi
Her yıl konusu
« : Haziran 06, 2016, 11:14:51 ÖÖ »
Eşcinsel oral ve kısa anal ilişkiden 6 ay sonra tam olarak 209. günde test oldum. Hiv dahil bütün cybhler negatif geldi. Sadece HPV'nin tip 6 ve 31 pozitif geldi. O günden sonra başka hiçbir ilişki yaşamadım. Ben konuyu kapatmıştım ama sağlık bakanlığı rehberinde erkek erkeğe ilişkiden sonra her yıl test olmam lazımmış. Benim aldığım negatif sonucu güvenilir değil mi şimdi? Ben her yıl test mi yaptıracağım ilişki yaşamamış olsam bile. Kaç yıl sonra aldığım sonuca güvenebilirim?

belge bu 20.sayfada

http://thsk.saglik.gov.tr/eDosya/bulasici-hastaliklar-db/hiv_aids_tani_tedavi_rehberi_2013.pdf
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2016, 11:21:54 ÖÖ Gönderen: Thebb »

Kerem

• Ziyaretçi
Ynt: Her yıl konusu
« Yanıtla #1 : Haziran 06, 2016, 01:07:10 ÖS »
Eşcinsel oral ve kısa anal ilişkiden 6 ay sonra tam olarak 209. günde test oldum. Hiv dahil bütün cybhler negatif geldi. Sadece HPV'nin tip 6 ve 31 pozitif geldi. O günden sonra başka hiçbir ilişki yaşamadım. Ben konuyu kapatmıştım ama sağlık bakanlığı rehberinde erkek erkeğe ilişkiden sonra her yıl test olmam lazımmış. Benim aldığım negatif sonucu güvenilir değil mi şimdi? Ben her yıl test mi yaptıracağım ilişki yaşamamış olsam bile. Kaç yıl sonra aldığım sonuca güvenebilirim?

belge bu 20.sayfada

http://thsk.saglik.gov.tr/eDosya/bulasici-hastaliklar-db/hiv_aids_tani_tedavi_rehberi_2013.pdf

Bahsettiğin rehber çok önemi bir rehber. Bu hale gelmesi bile bir mucize.

Bunun yanında erkek erkeğe değil, aktif cinsel hayatı olan her birey yılda bir kez kan verebilir. Şeker kollesterol gibi, rutin bir  testtir bu.

Ruboy

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 06, 2016, 01:30:37 ÖS »
Biz gaylerin ;ortalama bir heteroseksuel erkeğe kıyasla 2-3 kat daha hızlı bir cinsel yasamı olduğundan tedbir amaclı her sene test olması önerilir.Aynı sey heteroeksueller içinde geçerli eğer bizim kadar hızlılarsa :D

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 07, 2016, 12:09:25 ÖS »
Eşcinseller sık sık çok eşli ve anal ilişkiler yaşadıkları için her sene test olmaları önerilir.
Yaşadığın tek bir ilişki için her sene test önerilmez
Bundan sonra hiç ilişki yaşamazsan test olmana gerek olmaz

Thebb

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 08, 2016, 10:03:48 ÖÖ »
Cevaplarınız için hepinize çok teşekkür ederim dostlar. Ben bu testleri özel bir labda oldum. Günleri yeterliydi ama hepatitler ve sifiliz testini devlet hastanesinde tekrarlatmama gerek var mı? Yöntem farkı falan olabilir mi? Ben daha iyi hizmet alırım diye özel labda yaptırmıştım.